Skocz do zawartości


Zdjęcie

O wykształceniu, ale troche inaczej


  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1 arturroiii

arturroiii

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 09:43

Moi drodzy!!
Wpadłem na pewien pomysł (zresztą może ktoś już wpadł na to przede mną?). A gdyby tak znalazł się jakiś rezolutny prawnik i pomógł w pozwaniu Towarzystwa Strażnica o odszkodowanie. W moim przypadku,było tak,że byłem bardzo mocno zmanipulowany gdy kończyłem szkołę średnią. Na maturalnym świadectwie miałem piąteczki (o zgrozo!!!) a nauczyciele byli w głebokim szoku,że nie będę dalej studiował. Dla mnie wtedy były jednak ważniejsze rzeczy takie jak: głoszenie, betel, itp. Teraz szczęśliwie trochę zmądrzałem...ale.Nie mam teraz szans na bezpłatną naukę na studiach, w związku z czym nie mogę znaleźć takiej pracy jaką mógłbym mieć z wyższym wykształceniem, a w konsekwencji nie mam tyle kasiorki co mógłbym mieć! <_< . Trochę tak sobie żartobliwie popisuję, ale temat wcale nie jest taki wesoły,wiem,że wielu obecnych ŚJ i byłych może dotyczyć ten problem. W razie ewentualnego procesu mam nawet świadków do sądu,którzy poświadczą,że nie poszedłem na studia ponieważ wybili mi to ŚJ.
Co WY na to, drodzy uczestnicy forum?
A może ktoś zna takiego odważnego prawnika?
Pozdrawiam

#2 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-30, godz. 12:11

odradzam, wtopicie tę kasę, której nie macie i jeszcze was wysoki sąd wyśmieje
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#3 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 12:32

z tymi sądami to nigdy nie wiadomo - i w sumie moze nie wysmiaja bo i o dziwniejsze sprawy sie ludzie sądzą

#4 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-09-30, godz. 12:37

w USA za poparzenie się kawą w Mcdonaldzie koleś dostał 4 mln $, u nas każdy sąd go wyśmieje. Pamiętajcie, że WTS ma świetnych prawników i oni tak łatwo się nie dadzą. Wyobraźcie sobie co by było, gdyby zapadł 1 wyrok. Zaraz tysiące procesów, setki tysięcy i wtedy to chyba nie byłoby komu płacić, bo WTS by ogłosił bankructwo, a CK przesiadłoby się na jakąś inną korporację. Zamiast WatchTower Society byłoby Society WatchTower i STW nie zapłaciłoby ani centa. Tak czy owak d... z tyłu.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#5 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-09-30, godz. 16:13

>> że nie poszedłem na studia ponieważ wybili mi to ŚJ.

Sam sobie wybiłeś studia.

#6 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 16:49

>> że nie poszedłem na studia ponieważ wybili mi to ŚJ.

Sam sobie wybiłeś studia.

yogiii, nie bądź śmieszny, nigdy nie byłeś świadkiem Jehowy, nie dałeś się ochrzcić, a chcesz oceniać tych, którzy w tej organizacji spędzili kilka czy kilkanaście lat.

A z drugiej strony to jest to, o czym pisałam wcześniej: najpierw indoktrynacja, jak masz postepować, aby podobać się Jehowie, a potem w razie czego: "to ty byłes głupi" ....

#7 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 18:05

Yogiii jak możesz pisać ,że on sam sobie wybił studia.
Młody człowiek po pierwsze jest jeszcze nie ukształtowany, bez doświadcznia i z żadnej strony nie słyszy zachęt , aby się rozwijać raczej ciągłą krytyke ,że studia są be itd często zależny od rodziców ,którzy nie chcą z powodu poglądów religijnych popierać czegoś co odciągnie ich pociechę od służby dla Jehowy i jak myślisz czy wobec takiej bariery może sobie nie wybic studiów z głowy?
Ja choc jestem dorosła najpierw (żyję jeszcze wśród fanatycznych Ś.J)musiałam toczyc boje aby mąż mógł studiowac teraz ja takie przechodze (np.i tak nie znajdziesz lepszej pracy ,a co z zebraniami itp i jeszcze więcej gdy choć troche jesteś zalezny do innych rodzina świadków)Wiesz jak studiuje sie gdy nie masz poparcia i świadomości ,że rodzina jest przy tobie (w pozytywnym sensie) a nie czeka tylko ,żeby ci powiedziec a nie mówiliśmy tak to jest jak ktoś nie patrzy na Jehowe itp Doskonale rozumię arturroiii Pozdrawiam.

#8 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-30, godz. 18:07

Indoktrynacja SJ jest oczywista i zwichnęła życie tysiącom młodych ludzi, którzy mniej lub bardziej świadomie poniechali dalszej edukacji. Swoją drogą, kiedyś WYKLUCZANO za pójście na studia (były takie czasy), bo wiadomo — akademiki, imprezki, a na pewno narkotyki, niemoralność i, co najgorsze, swoboda myślenia ;) .

Niestety, jeśli chodzi o podanie SJ do sądu w tej sprawie, to jestem pesymistą. W świetle prawa sekta nie popełniła przestępstwa, bo przynależność do niej była dobrowolna. Poza tym FORMALNIE udowodnić im manipulację, to już rzecz prawie niemożliwa.

Taki proces mógłby mieć znaczenie jedynie symboliczne. A i wyrok sądu, nawet gdyby był niekorzystny dla WTS (założenie teoretyczne) też należy tak traktować.

Pozdrawiam
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#9 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 18:27

Nie należy również zapominać o tym, o czym pisał Sebastian: olbrzymie koszty

Sam wpis to kilkaset/kilka tysięcy zlotych. Poza tym strona, która przegrywa, zazwyczaj musi zwrócić koszty procesu przeciwnikowi, a więc w razie przegranej (na 99,99 %) osoba ta musiałaby zwrócić WTS kolejne kilkaset/kilka tysięcy złotych


Pozdr ;

#10 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-09-30, godz. 18:30

>> yogiii, nie bądź śmieszny, nigdy nie byłeś świadkiem Jehowy, nie dałeś się ochrzcić, a chcesz oceniać tych, którzy w tej organizacji spędzili kilka czy kilkanaście lat.

Małe niedoinformowanie, nie wiem kto tu jest śmieszny.

Odpowiem wam "waszą" metodą:

Byłem, studiowałem, nie dostałem po głowie, nie komentowano mojej decyzji a raczej mi gratulowano... więc... to co piszecie jest kłamstwem, bzdurą i jesteście fałszywymi nauczycielami. Proste. Papa

#11 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 18:37

Ja nie chodzę na zebrania i nie mam interesu w obronie świadków. Ale w moim zborze większość młodzieży studiuje. Nawet dzieci nadzorcy zboru. Wręcz mam wrażenie że dbają o wykształcenie bardziej niż przeciętna społeczeństwa. Ale już sam nie wiem, po tym co tu piszecie na nich. Choć prawdę mówiąc dawniej patrzono nieprzychylnie na wyższe wykształcenie.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#12 kania

kania

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 18:49

Yogiii!
Ciebie może nikt nie krytykował może byłeś w światłym zborze ja mieszkam w małej miejscowości gdzie kilka osób przetarło szlak na studia na 200 członków zborów (2 ) teraz nikt ci nie ma prawa brac na rozmowe ale plotkowac i krytykowac to im wolno a ja pisałam o rodzinie fanatycznych świadków i wiem co pisze nie musisz mi wierzyc ale kłamcą mnie nie nazywaj

#13 Nimril

Nimril

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 157 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 19:08

Jak to mawiaja - co kraj to obyczaj - i tu jest troche podobnie : rozne grupy ludzi (w tym przypadku zbory SJ) nie musza w jednakowy sposob podchodzic do spraw np wyksztalcenia.

#14 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2005-09-30, godz. 19:11

Kania, nie miałem na myśli tych słów z pochyloną czcionką. Staram się oczywiście tak nie myśleć. Natomiast wiem jedno, czy człowiek jest podły to użyje kijka takiego jakie będzie mu dane w odpowiedniej okoliczności - czy to jako ksiądz, czy to jako mormon czy też jako Świadek Jehowy. Ludziom niełatwo przychodzi pokora i często myślą że mają władzę i że coś wiedzą - więc zwracają uwagę innym - czy to postraszą piekłem czy to armagedonem - są Ci którzy widzą światło i którzy rozumieją jak ważne są tkliwe uczucia człowieka. Że człowiek to nie słup w który można walić bez opamiętania. Mówi się że człowiek potrafi znieść wiele, to nieprawda, człowiek jest bardzo wrażliwy i wiele rzeczy zbiera mu się warstwowo w życiu. Konsekwencje wiemy jakie potrafią być... ale zamiast tracić czas na wysłuchiwanie niepotrzebnych wiadomości - dostrzegając światło - powinniśmy szybko sami stać się przykładem dla innych niż wymierzać palcem w tych którzy się nam niepodobają. To wymaga naprawdę sporej pracy nad sobą - dniem i nocą... zmiana systemu myślenia. Przecież nie wszyscy są na tym samym levelu myślowym... dlatego to jest takie trudne...

#15 arturroiii

arturroiii

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów

Napisano 2005-09-30, godz. 20:35

Może warto dodać,że dwadzieścia i parę lat temu bardzo rygorystycznie podchodzono do tematu studiów. Wielu ludziom dziś się nie mieści takie podejście w głowie ( w tym wielu SJ). Dziś inaczej się patrzy też na "Wykłady pisma świętego" Russela. Więc jak mi ktoś pisze "sam je sobie wybiłeś" to widzę,że nie wie o czym mówimy!

#16 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-09-30, godz. 20:53

Yogiii, nie wiem, czy wiesz, ale tak się składa, że na Tobie świat się nie kończy. Po prostu byłeś wyjątkiem od reguły, skoro — jak twierdzisz — gratulowano Ci studiowania.

A co powiedzieć o ludziach, którzy nawet nie mają matury, bo za młodu grożono im wyklucznieniem? Kto da lepszą pracę tym ludziom, którzy dzięki "światłej polityce" WTS siedzą w marketach na kasach albo pilnują strzeżonych parkingów lub w ogóle nie pracują? Kto im zapłaci za stracone talenty i kto im zrekompensuje rozgoryczenie życiem?

Jeśli mam być szczery, mam to gdzieś, czy obecnie WTS przyjmuje pozycję liberalną wobec edukacji. Błędy, których dopuścili się w przeszłości, nie dadzą się już naprawić.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#17 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2005-10-01, godz. 07:15

To Prawda! Zgadzam sie! Mojego Dziadka wykluczono w latach 50 -siatych za to ,że posłał córkę -moją mamę - do technikum i chciał ,żeby zrobiła tzw "dużą maturę ". Tych błędów nikt nie odrobi. (Dziadek byl uparty i mama maturę zdała, ale studia to już jej z głowy wybito) Teraz to już trzeba być liberalnym , bo do sprostania wymogom dzisiejszych społeczeństw potrzeba wiedzy i TS też jej potrzebuje...
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2005-10-01, godz. 10:30

W mojej rodzinie powtórzyło się to samo. Tzn moi rodzice nie mogli chodzić do średnich szkół, choć mieli do tego wszelkie predyspozycje (to była 1 połowa l. 60.). A i tak doszło do sytuacji paranoicznej, że starsi ze zboru pofatygowali się do szkoły, żeby sprawdzić, czy aby na pewno moja mama nie została zapisana do liceum... Takich przykładów są, niestety, setki, a może i tysiące...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2005-10-01, godz. 14:32

moja mama studiowała zaocznie ale nie wiem czy dlatego ze wtedy w organizacji było w złym trendzie czy nawet jeszcze gorzej odbierane studia, maturę zrobiła normalnie, dziadek byl nadzorcą obwodu i chyba nie stwarzał jej z nauki problemów - ale wyjaśnię kwestię - znaczy zapytam ją i Wam napiszę jak bylo naprawdę.

PS do mnie nikt się w zborze nie rzucał że poszedlem do szkoły średniej, a studia spędzilęm już po za organizacją - więc wtedy to nie mieli by nawet prawa mieć do mnie "ale".
destination: ..::SALSERO::..

#20 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2005-10-01, godz. 14:53

czy istnieją jakieś drukowane publikacje, które dopuszczały wykluczenie za zrobienie matury lub za studiowanie na wyższej uczelni? Czy też wykluczano wg widzimisię albo na podstawie "tradycji ustnej".
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych