Skocz do zawartości


Zdjęcie

nawracanie się świadków Jehowy na chrześcijaństwo


  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#41 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-06, godz. 12:06

Jak juz sie wykrzyczysz Bracie moj miły to przeczytaj uwaznie ponizszy tekst.
Obysmy tylko nie powielali zla ktore zarzucamy(slusznie) innym.

http://www.watchtowe...zbin/prboga.htm
:rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#42 32k

32k

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 5 Postów

Napisano 2006-01-06, godz. 12:31

Do Kloo

"Jak juz sie wykrzyczysz Bracie moj miły to przeczytaj uwaznie ponizszy tekst.
Obysmy tylko nie powielali zla ktore zarzucamy(slusznie) innym."

No i przeczytałem. Po pierwsze powinieneś sam posprawdzać czy w podanych "Strażnicach" czy też "Przebudźcie się" znajdują się podane fragmenty. NIE, NIE MA ICH TAM! Co ty na to?

Czekając na dowody, SPAM WYCZYSZCZONY

#43 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-06, godz. 12:52

teza: wg Twego kryterium ("zabójcy nie reprezentują Boga") oraz Twojej metody (wygrzebywanie czegoś z odległej przeszłości) można dowieść tego, że Strażnica służyła i służy diabłu.

pytania do 32K:

Jeśli masz za złe modlitwy za żołnierzy na froncie, to co powiesz o przyłączeniu się Strażnicy do dnia modlitw o zwycięstwo USA w I wojnie światowej?

Jeśli zarzucasz Kościołowi skazywanie na śmierć ludzi dorosłych, to co powiesz, na temat uśmiercania niemowląt, w imię chorej doktryny o zakazie transfuzji?

Nie, nie musisz nic odpowiadać. Chodzi mi jedynie o to, że ilość grzechów w przeliczeniu na wyznawcę nie jest rozsądnym kryterium przy ocenianiu wyznania.

Trzebaby odrzucić katolicyzm, prawosławie, protestantyzm, świadków Jehowy (wszystkich za grzechy przeciwko przykazaniu "nie zabijaj"). I co zostanie? Bycie bezwyznaniowym chrześcijaninem?

Idąc dalej, czy odrzucisz naukę apostoła Pawła? Przecież jest "mordercą", bo brał udział w zabiciu Szczepana?

Idąc dalej, czy odrzucisz Jezusa, bo zabronił ukamienowania nierządnicy? Zamiast "teokratycznie" urządzić jej komitet sądowniczy, kazał jej iść wolno.
Stosując Twoje etykietki, Jezus jest "zwolennikiem" życia w grzechu.

Na koniec pytanie: Nazwałeś kapłanów katolickich KŁAMCAMI i mordercami. Czy mógłbyś uzasadnić, dlaczego nazywasz ich kłamcami? W przeciwieństwie do fałszywych proroctw Ciała Kierowniczego, papieże nigdy nie ogłaszali fałszu jako prawd wiary.
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#44 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-06, godz. 13:22

Do 32
Nie jestem ignorantem i nie sprawdzonych informacji ni podaje.Jezeli okazesz troche wiecej pokory niz nasze CK i ochloniesz, to spokojnie zajrzyj tam. Jesli nie. to zeskanuje Ci swoje egzemplarze i przesle na Twojego @. Milej pracy Ci zycze bo nie sadze bys był az takim leniwcem
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#45 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-06, godz. 13:27

wg mnie wypowieź 32k była na niezbyt wysokim poziomie, bo wyczułam w niej typowy strażnicowy sposób krytykowania KK, m.in. wyciąganie wszystkich brudów papieży itp
po prostu takie było moje odczucie.

Ktosiu to może teraz ja się wytłumaczę. :D Ja po prostu nie lubię religii jako instytucji. Zarówno jeśli chodzi o WTS, Krk, czy Islam. Czasami po prostu dziwi mnie, że krytykujący śJ katolicy, sugerujący im zaślepienie w podobny sposób reagują na krytykę własnej religii jak śJ.

Ja nie mam nic do wyciągania wszelkich brudów wszystkich religii. Społeczeństwo powinno być jak najbardziej uświadomione, i dotyczy to każdego wyznania. Jednak osobiście postanowiłem wychamować w osądzaniu innych instytucji. Sąd należy do Jezusa Chrystusa. On ściągnął ze mnie to jarzmo osądzania. Ludzie mają własne sumienia i niech żyją sobie tak jak im ono na to pozwala.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#46 Yaśmina

Yaśmina

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 23 Postów

Napisano 2006-01-07, godz. 12:31

W szczególności do Jaśminy

A ja Ci powiem jedno 32k...SPADAJ !!!... i nie wypisuj mi tych bzdurnych liścików na maila ,bo to "daremne żale i próżny tród" ;) nie sil się na listowną formę głoszenia ,bo moje z Wami rozmowy już dawno się skończyły ,a poza tym popełniasz ciężki grzech rozmawiając ze mną :o

Mimo wszystko pozdrawiam :D


#47 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-07, godz. 12:59

Coś widzę, że trafił się nam pionier pełnoczasowy :D . Obawiam się tylko, że pod niewłaściwy adres zawitał :P . 32K, tu prawie sami zatwardziali odstępcy, grzesznicy, rozpustnicy, psy wracające do wymiocin i świnie tarzające się w błocie :lol: . Daruj więc sobie płomienne posty, bo i tak nikt z nich korzyści nie odniesie, a Ty przebywaniem w naszym towarzystwie możesz zbrukać swe dziewiczo czyste chrześcijańskie sumienie :rolleyes: . To na tyle, co mógłbym powiedzieć to samo co Yaśminka, ale nie chcę się powtarzać B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#48 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-01-07, godz. 13:42

... se prawie obrzygałem monitor jak przeczytałem te nudne wywody J23! [cut | prosimy popracować nad kulturą wypowiedzi | moderacja]
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#49 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-11, godz. 09:56

z przeniesienia
PO OWOCACH ICH POZNACIE
Chcialbym skupic uwage osob bedacych na tym forum na bardzo istotna sprawe,
otoz wiele osob stara sie tu wykazac ze SJ to sekta i to samego szatana ,morduja swe dziewci itp.
Niech sie znajdzie madry i napisze mi ile osob zmarlo przez transfuzje czy z powodu chorob psychicznych.
Ja *niezalezny obserwator* dostrzeglem wlasnie to w KK,
przeciez nowy Papa pomijajac jego historie z lat mlodosci*samo to dla mnie powinno go skreslac z listy OJCOW*,jest czlowiekiem bezprawia i powinien siedziec w wiezieniu ,skonczyly sie ostatnio potyczki miedzy watykanem a usa ,otoz Papa ukrywal przed prawem 4 lata temu wazne informacje w sprawie molestowan dzieci przez ksiezy, mieal byc sadzony no ale jest w koncu glowa panstwa wiec uszedl calo,
Wiadomo ze problem molestowania w usa i nie tylko TAM to fakt.Owoce- tysiace niewinnych dzieci dojrzewa z powaznymi urazami psychicznymi, jak to porowac do przypadkow SJ gdzie znajda sie jednostki z zaburzeniami psychicznymi.

http://www.guardian....5498818,00.html

Pojdzmy dalej ,poprzedni Papa ten nasz otoz on nie byl wcale taki swiety.
RZECZ sie dziala ze 3 lata temu ,we Francji chodzili ludzie od domu do domu
i nie byli to SJ tylko realianie namawiajac do poparcia wniosku do trybunalu sprawiedliwosci w strasburgu o zbrodnie przeciw ludzkosci naszego papy.
Otoz on i tylko on byl wladny wydac decyzje czy w Afryce mozna rozdawac prezerwatywy,rzekl nie. tym samym stajac sie winnym smierci milionow osob,jak przenosi sie hiv nie bede tu przeciez pisal.
LINK DOLACZE JAK ZNAJDE
Prosba ten ktory gardzi SJ za to ze morduja postaw sobie liczby dziesiatki ofiar tu a miliony tam.
wysnuj wniosek gdzie mieszka SZATAN
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#50 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-11, godz. 10:51

Dlaczego znowu KRK???? :huh: Może kościół Zielonoświątkowców, protestantom też mogłoby się coś dostać, a może islam? Proszę!!!!! :rolleyes:

#51 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-11, godz. 10:55

pokolei :)
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#52 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-11, godz. 11:13

gregor27:

1) grzechy ludzi, nawet te najpoważniejsze, nie dowodzą fałszywości doktryn,
2) jeśli ktoś zamiast odpowiadać na konkretne zarzuty dot. chorej doktryny, stosuje "argumenty" w stylu: "a inni też grzeszą", to prawie przyznaje rację swoim adwersarzom.
3) to nie jest forum poświęcone grzeszkom Kościoła Kat.

Gdyby nawet (przez chwilę) przyjąć że masz rację, znaczyłoby to co najwyzej, że Kościół Kat. i religia ŚJ są równie zakłamane, równie obłudne i równie fałszywe.

Ale to w żaden sposób nie dowodziłoby prawdziwości religii ŚJ.

Jak myślisz, jakby zareagował sędzia świecki, gdyby rozpatrywał sprawę ciężkiego pobicia, a oskarżony zamiast się sensownie bronić, ograniczyłby się do stwierdzenia że przecież Adolf Hitler miał więcej na sumieniu?

Czy byłby to powód do puszczenia tego podsądnego wolno?
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#53 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-01-11, godz. 11:35

Drogi Sebastianie znow podajesz ciekawe przyklady lubie to :huh: no i mam wrazrenie ze ty chyba katecheta jestes.
otoz ja nie JESTEM SJ jestem OBSERWATOREM i dostrzeglem to co dostrzeglem w kk o czym pisalem wyrzej,cala historia kk jest taka sama mord klamstwo


kokoniec tematu jak mawia michnik
ps co znowu piszesz o falszywosci doktryn rozmawialismy juz na temat np trojcy czekalem na sensowne zrodla zamilkles stac Cie tylko na przyklady ktore lechca ucho starszych babc lub naiwniaczkow,tak na marginesie to sam kosciol przyznaje ze trojca jest niebiblijna tylko objawiona tak jak KULT matki boskiej
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#54 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-01-11, godz. 12:21

Do Kloo

"Jak juz sie wykrzyczysz Bracie moj miły to przeczytaj uwaznie ponizszy tekst.
Obysmy tylko nie powielali zla ktore zarzucamy(slusznie) innym."

No i przeczytałem. Po pierwsze powinieneś sam posprawdzać czy w podanych "Strażnicach" czy też "Przebudźcie się" znajdują się podane fragmenty. NIE, NIE MA ICH TAM! Co ty na to?

Ktorych KONKRETNIE cytatów nie ma w Strażnicach czy PS!??

Konkrety.

Które cytaty sa fałszywe?

Za przedstawianie zarzutów bez dowodów, a tylko jako wyjście do spamów, Z TEJ przyczyny usuwam Twój spam.

#55 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-11, godz. 12:28

Iszbinie
Ty mnie pytasz?? :o
To 32 mial watpliwosci a nie ja!!
Pozwol mi się zrozumiec :(
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#56 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-01-11, godz. 12:44

Iszbinie
Ty mnie pytasz?? :o
To 32 mial watpliwosci a nie ja!!
Pozwol mi się zrozumiec :(

Zobacz kogo cytowałem... Przecież nie Ciebie Kloo. Forum trzeba umiec używać:)))
Pozdry.

#57 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-11, godz. 12:51

Ja juz po 60-stce wybacz prosze :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#58 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-01-12, godz. 13:02

Drogi Sebastianie znow podajesz ciekawe przyklady lubie to :huh: no i mam wrazrenie ze ty chyba katecheta jestes.

heheh Seba w której szkole katechyzujesz ;-) jeszcze się okarze że Seba to nikt inny jak tylko Ojciec Rydzyk;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#59 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-12, godz. 15:09

do łojca Dyrektora to mi naprawdę dużo brakuje...
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych