Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dusza Jezusa!


 • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2005-12-09, godz. 17:51

Świadkowie Jehowy twierdzą, że dusza ludzka umiera razem z ciałem człowieka. Ponieważ uważają również Jezusa za człowieka, to również i jego dusza, zgodnie z nauką Świadków Jehowy, powinna wraz z nim umrzeć. To stwierdzenie jednak jest zupełnie niezgodne z Biblią i nawet Pismo Święte temu stanowczo zaprzecza:

J 2:19-22 BT „Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo.(20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?(21) On zaś mówił o świątyni swego ciała.(22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.”

Jezus tu wyraźnie mówi, że będzie brał udział w zmartwychwzbudzeniu swego ciała. Jeśli by więc umarła jego dusza okazałby się kłamcą mówiąc, że to on sam odbuduje swiątynię swego ciała. Ale jest jeszcze drugi dowód:

Mt 12:40 Bw „Albowiem jak Jonasz był w brzuchu wieloryba trzy dni i trzy noce, tak i Syn Człowieczy będzie w łonie ziemi trzy dni i trzy noce.”

Jezus upodabnia tutaj swoją śmierć do wydarzenia, które przeżył prorok Jonasz. A przecież wiadomo, że Jonasz, chociaż był w brzuchu ryby trzy dni, to jednak przecież żył. Podobnie i Jezus, chociaż umarło jego ciało, to jednak nadal żyła jego dusza i na dodatek brała udział we wskrzeszaniu swojego ciała, co zostało wykazane wyżej.

Jak więc to jest z duszą Jezusa według nauki Świadków Jehowy?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#2 artur olczykowski

artur olczykowski

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 474 Postów

Napisano 2005-12-09, godz. 23:22

Po pierwsze to Jeszua nie mowill, ze jego cialo bedzie we wnetrzu ziemi a on sam, czy tez jego dusza gdzie indziej, tylko, ze ON bedzie we wnetrzu ziemi. Skoro twierdzisz, ze tylko jego cialo bylo w ziemi a On sam sie skrzesil, to zadajesz klam slowom Jeszui. (co do Jana 2, to zobacz, ze apostolowie inaczej niz ty rozumieli wypowiedz Jeszui i przypisywali zmartwychwstanie Ojcu : "i oczekiwac syna jego z niebios, ktorego wzbudzil z martwych, Jezusa" 1 tes 1:10 (akich werseto jest kilkanascie, ktore mowi konkretnie o Bogu Ojcu, ktory wzbudzil Jeszue, nie wspomne o kilkudziesieciu ktore mowia o Bogu, ale to dla trynitarzy okreslenie tak rozlegle, ze raz oznacza Ojca, raz Syna raz Ducha a raz wszystkie osoby boskie wiec pominmy te wersety w naszych rozwazaniach)


Po drugie nalezy brac pewna poprawke na porownania. jeszua porownuje swoja smierc do wydarzenia z Jonaszem nie oznacza to jednak, ze jest ona podobna we wszystkim do doswiadczenia Jonasza. Jonasz byl w swoim przyszlym grobie. Polknela go wielka ryba i mial umrzec dlatego modlil sie : "z szeolu wolalem do JHWH" Jon 2:3 I w tym podobne jest jego doswiadczenie do Mesjasza, byl w swoim grobie trzy dni i trzy noce, Jeszua tez byl w swoim prawdziwym grobie trzy dni i trzy noce, na tym jednak podobienstwo sie urywa, Jeszua byl w ziemi Jonasz byl w rybie, Jeszua byl sprawiedliw, Jonasz mosial sie nawrocic w brzuchu ryby, itp.
Sz'ma Israel, JHWH eloheinu, JHWH echad. Dewarim 6:4

www.Jeszua.pl - serwis monoteistyczny

#3 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2005-12-10, godz. 18:17

Nie jest to jedyny tekst w Piśmie Świętym, który mówi o tym, że Jezus wzbudził sam siebie z martwych. Spójrzmy na poniższe wersety:

Mt 26:61 Bw „i rzekli: Ten powiedział: Mogę zburzyć świątynię Bożą i w trzy dni ją odbudować.”

Mt 27:40 Bw „i mówili: Ty, który rozwalasz świątynię i w trzy dni ją odbudowujesz, ratuj siebie samego, jeśli jesteś Synem Bożym, i zstąp z krzyża.”

Mt 27:62-64 Bw „Nazajutrz, czyli w dzień po święcie Przygotowania, zebrali się u Piłata przedniejsi arcykapłani i faryzeusze,(63) mówiąc: Panie, przypomnieliśmy sobie, że ten zwodziciel jeszcze za życia powiedział: Po trzech dniach zmartwychwstanę.(64) Rozkaż więc zabezpieczyć grób aż do trzeciego dnia, żeby czasem uczniowie jego nie przyszli, nie ukradli go i nie powiedzieli ludowi: Powstał z martwych. I będzie ostatnie oszustwo gorsze niż pierwsze.”

Mk 14:58 Bw „Myśmy słyszeli go, jak mówił: Ja zburzę tę świątynię, wzniesioną rękami ludzkimi, a w trzy dni zbuduję inną, wzniesioną nie rękami ludzkimi.”

Mk 15:29 Bw „A ci, którzy mimo przechodzili, bluźnili mu, kiwali głowami swymi i mówili: Hej, Ty, który rozwalasz świątynię, a w trzy dni ją odbudowujesz,”


Z wersetów tych dowiadujemy się, że niektórzy Żydzi nie zrozumieli wypowiedzi Jezusa o swoim ciele, dlatego myśleli o literalnej świątyni. Oni dalej nie rozumieli, że mówił o świątyni swego ciała, w którym mieszkała przecież cała pełnia boskości. Niemniej jednak z wersetów tych wynika, że Jezus mówił, że to on sam osobiście będzie wskrzeszał swoje ciało. Spójrzmy jeszcze raz na te fragmenty biblijne:

J 2:19-22 BT „Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo.(20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?(21) On zaś mówił o świątyni swego ciała.(22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.”

Zwróćmy uwagę tutaj na słowo JA, które wypowiedział Jezus. Jak mógłby wznieść świątynię swego ciała po trzech dniach, gdyby Jezus po swojej smierci w ciele w ogóle nie egzystował? Gdyby Chrystus nie wierzył w duszę nieśmiertelną to by nie mógł tak powiedzieć. Mógłby najwyżej mówić, że Ojciec może go wskrzesić z martwych, a nie że on sam też będzie brał udział we wskrzeszaniu swojego martwego ciała. O wiele lepiej widać to jednak parę wersetów dalej:

J 10:17-18 Bw „Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”

Rozkazem Ojca dla Jezusa było to, że ma sam złożyć swoje życie na ofiarę, a następnie ma je sam odzyskać. Jeśli by tego nie mógłby zrobić, to nie mógłby dostać takiego rozkazu. Jeśli by tego nie zrobił, tak jak zapowiedział, to złamałby rozkaz swojego Ojca. Tekst ten jest zatem świadectwem tego, że Pan Jezus jako Bóg sam siebie wskrzesił z martwych. Dlatego też łatwiej nam będzie teraz zrozumieć następujące fragmenty biblijne:

Dz 2:32 BT „Tego właśnie Jezusa wskrzesił Bóg, a my wszyscy jesteśmy tego świadkami.”

Dz 3:15 BT „Zabiliście Dawcę życia, ale Bóg wskrzesił Go z martwych, czego my jesteśmy świadkami.”

Dz 4:10 BT „to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy.”

Dz 10:40 BT „Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się”

Hbr 13:20 BT „Bóg zaś pokoju, który na mocy krwi przymierza wiecznego wywiódł spomiędzy zmarłych Wielkiego Pasterza owiec, Pana naszego Jezusa,”


Wersety te nic nie mówią o Bogu Ojcu, tylko o Bogu. Bogiem jest nazwany przecież także Syn (np. J 1:1). Jedynie Gal 1:1 podaje, że Ojciec brał udział we wskrzeszeniu ciała Jezusa. Biblia jednak nie podaje, że sprawił to tylko Ojciec. Tak naprawdę w zmartwychwstanie Chrystusa zaangażowana była bowiem cała Trójca Święta:

Ga 1:1 Bw „Paweł, apostoł nie od ludzi ani przez człowieka, lecz przez Jezusa Chrystusa i Boga Ojca, który go wzbudził z martwych,”

Ef 1:20 Bw „jaką okazał w Chrystusie, gdy wzbudził go z martwych i posadził po prawicy swojej w niebie”

J 2:19 Bw „Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.”

J 10:17-18 Bw „Dlatego Ojciec miłuje mnie, iż Ja kładę życie swoje, aby je znowu wziąć.(18) Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”

Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

1P 3:18 Bp „Bo i Chrystus raz jeden cierpiał za grzechy, Sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was doprowadzić do Boga; poniósłszy śmierć jako człowiek, został wskrzeszony do życia przez Ducha,”


Pismo Święte mówi, że to cała Trójca Święta stwarzała też świat:

Bóg Ojciec
Iz 44:24 Bw „Tak mówi Pan, twój Odkupiciel i twój Stwórca jeszcze w łonie matki: Ja jestem Pan, Stwórca wszystkiego, Ja sam rozciągnąłem niebiosa, sam ugruntowałem ziemię - kto był ze mną?”

Iz 45:12 Bw „Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku.”

Iz 64:8 Bw „Lecz teraz, Panie, Ty jesteś naszym Ojcem, my jesteśmy gliną, a Ty naszym Stwórcą i wszyscyśmy dziełem twoich rąk!”


Syn Boży
J 1:3 Bw „Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.”

Kol 1:15-17 Bw „On jest obrazem Boga niewidzialnego, pierworodnym wszelkiego stworzenia,(16) ponieważ w nim zostało stworzone wszystko, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone.(17) On też jest przed wszystkimi rzeczami i wszystko na nim jest ugruntowane,”

Hbr 1:10 Bw „Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, i niebiosa są dziełem rąk twoich;”


Duch Święty
Hi 33:4 Bw „Duch Boży stworzył mnie, a tchnienie Wszechmocnego ożywiło mnie.”

Hi 26:13 Bg „Duchem swym niebiosa przyozdobił, a ręka jego stworzyła węża skrętnego.”


Jeśli więc Ojciec, Syn i Duch Święty mogli razem stwarzać świat, to dlaczego nie mogli razem również wskrzeszać martwego ciała Jezusa?

Jeśli chodzi o duszę Jezusa, to ja smiem nadal twierdzić, że żyła ona po śmierci jego ciała. Pomoże nam w tym pewne wydarzenie biblijne:

J 11:11-14 Bw „To powiedział, a potem rzekł do nich: Łazarz, nasz przyjaciel, zasnął; ale idę zbudzić go ze snu.(12) Tedy rzekli uczniowie do niego: Panie! Jeśli zasnął, zdrów będzie.(13) Ale Jezus mówił o jego śmierci; oni zaś myśleli, że mówił o zwykłym śnie.(14) Wtedy to rzekł im Jezus wyraźnie: Łazarz umarł,”

Jest to fragment mówiący o słynnym zmartwychwzbudzeniu Łazarza. Okazuje sie, iż Jezus przyrównał śmierć Łazarza do snu. Wyjaśnił dopiero uczniom dokładnie, że Łazarz umarł, gdy nie zrozumieli o co mu chodzi! Czyli śmierć jest snem, a człowiek jak śpi, to żyje, istnieje. Czyli również i Łazarz żył, i dlatego Jezus powiedział, że idzie go obudzić. Podobnie więc stało się i z Jezusem: jego ciało umarło, ale jego EGO, czyli jego dusza, żyła nadal.

A według Ciebie Artur jak to jest: czy Jezus umierająć przestał na trzy dni istnieć, czy raczej jego dusza ludzka czekała na zmartwychwstanie w raju (Łk 23:43)? Bo jeżeli nie wierzysz w duszę niesmiertelną, to Biblia temu przeczu, ponieważ zmartwychwstanie byłoby ponownym stwarzaniem na nowo.

Rz 4:17 Bw „jak napisano: Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów, zapewniona przed Bogiem, któremu zaufał, który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.”
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#4 swiatlo7

swiatlo7

  Forumowicz (51-500)

 • Członkowie
 • PipPip
 • 303 Postów

Napisano 2005-12-13, godz. 12:24

Jezus nie przestał istnieć jak na to wskazuje m.in.:

1P 3:18 Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; ZABITY WPRAWDZIE NA CIELE, ale powołany do życia Duchem.
19 W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#5 henoh

henoh

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 69 Postów

Napisano 2005-12-13, godz. 13:14

Jezus nie przestał istnieć jak na to wskazuje m.in.:

1P 3:18 Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; ZABITY WPRAWDZIE NA CIELE, ale powołany do życia Duchem.
19 W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu,
20 niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę.

W tym fragmencie są dwa przeciwieństwa.

Pierwsze to:

zabity - powołany do życia

Drugie to:

na ciele - duchem

Sens tego zdania powinien być następujący:
Zabity wprawdzie na ciele [umarł w ziemskim ciele zmysłowym], ale powołany do życia duchem [zmartwychwzbudzony w niebiańskim ciele duchowym] (por. 1 Koryntian 15:44-48; Filipian 3:20,21). Zmartwychwstanie dokonało się dopiero po 3 dniach, a nie wcześniej!
Roztropni bedą mieli zrozumienie

#6 mirek

mirek

  Elita forum (> 1000)

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 3184 Postów

Napisano 2005-12-14, godz. 16:53

henoch,

Od kiedy to Pismo Święte uczy o zmartwychwstaniu duchów, a nie ciał?

Dn 12:2 Bw „A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.”

Jezus nie mówił, że zmartwychwstanie jako duch, lecz jako osoba mająca ciało. Słowo "zmartwychwstać" oznacza "powstać z martwych". Ciało Jezusa umarło i złożono je w grobie. Ono też powstało z martwych. Gdyby Chrystus zmartwychwstał jako duch dziwne by było odsuwanie kamienia grobowego, który przecież nie przeszkadza duchowi. Jezus nie mógł zmartwychwstać jako duch, bo duch człowieka nigdy nie umiera.

Koh 12:7 Bw „Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.”
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#7 henoh

henoh

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 69 Postów

Napisano 2005-12-14, godz. 18:06

Mirku
Napisałem, że Chrystus zmartwychwstał w ciele duchowym, a nie jako duch. Inne określenia tego ciała to ciało niebiańskie, chwalebne, nieskażone. W Liście Piotra zastosowano najprawdopodobniej skrót myślowy, oddając wyrażenie "ciało duchowe" jako "duch". W każdym bądź razie, sytuacja opisana w wersecie 18 odnosi się do zmartwychwstania co sugerują słowa: "powołany do życia", czyli ożywiony na nowo, wskrzeszony, wzbudzony ze stanu śmierci.
Roztropni bedą mieli zrozumienie

#8 pawel77

pawel77

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 626 Postów
 • Płeć:Male

Napisano 2006-05-02, godz. 20:49

mirku mirku :(
Obj 1;18 ... a bylem umarly lecz oto zyje. jak myslisz co Jezus ma na mysli?
napisales:
Mt 26:61 Bw „i rzekli: Ten powiedział: Mogę zburzyć świątynię Bożą i w trzy dni ją odbudować.”
co chcial Jezus przez to powiedziec?
mirku zadam ci pytanie
w starym przymierzu bylo wiele symboli ktore wskazywaly na Jezusa(nie tylko)
Powiedz mi czego symbolem byla swiatynia?
miejsce swiete?
miejsce najswietsze? moze w ten sposob troche rzucisz swiatla na teksty ktore podajesz


narka
;)
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#9 wojtek37

wojtek37

  Domownik forum (501-1000)

 • Członkowie
 • PipPipPip
 • 612 Postów
 • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-05-11, godz. 09:33

Lecz jak by na to nie patrzeć to "stare ciało" Jezusa zostało przemienione w "nowe chwalebne". dowodem jest pusty grób.

#10 gryf144

gryf144

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 58 Postów

Napisano 2006-08-20, godz. 16:26

odp. na pyt. Mirka;J 2;19-22. jezus rzekł ;zburzcie tę świątynie,a Ja w 3 dni ją odbuduje ; w tych słowach Jezus przekazał informacje by ludzie zburzyli wszystkie świątynie lub by ich nie budowali .Jedyną świątynią Boga na ziemi jest przyroda.dowodem na to są słowa Jezusa "a Ja w 3 dni ja odbuduję " -W 3 dniu stworzenia powstała przyroda i o takiej światyni mówil Jezus. Gdyby miał budować świątynie z kamieni to 3 dni by mu nie wystarczyło, natomiast gdyby budował cudem -po co mu wówczas 3dni czasu? uczynił by to w jedna chwilę.||||| Drugie pyt. dot. Duszy Jezusa.\Dusza Jezusa podlega takim samym prawom życia jak kazda inna dusza w niebie .w chwili śmierci Jezusa jego dusza została odprowadzona do nieba gdzie zaraz po powrocie spoykała się z duszą Boga. dowód na to zam. w obj Sw.Jana;1w 1r -jest zapisana inf.cyt;"objawienie Jezusa Chrystusa,które mu dał Bóg" Dusza Chrystusa popowrocie do nieba otrzymuje od Duszy Boga przygotowaną treść obj. wraz z poleceniem by przesłał ja na ziemie. nie ma czynić tego osobiście lecz przesłać przez swego anioła .Kolejnym dowodem są słowa z tego samego wersetu;'aby okazał sługom swoim rzeczy które sie w rychle dziać mają- a on je oznajmił i posłał przez anioła swojego słudze swojemu Janowi'.wtym wersecie są informacje ktore świadczą ze Dusza Jezusa żyła po jego śmierci izyje nadal.

#11 pawel r

pawel r

  Niepoprawne stworzenie Boga

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 4853 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-20, godz. 18:33

odp. na pyt. Mirka;J 2;19-22. jezus rzekł ;zburzcie tę świątynie,a Ja w 3 dni ją odbuduje ; w tych słowach Jezus przekazał informacje by ludzie zburzyli wszystkie świątynie lub by ich nie budowali .Jedyną świątynią Boga na ziemi jest przyroda.dowodem na to są słowa Jezusa "a Ja w 3 dni ja odbuduję " -W 3 dniu stworzenia powstała przyroda i o takiej światyni mówil Jezus. Gdyby miał budować świątynie z kamieni to 3 dni by mu nie wystarczyło, natomiast gdyby budował cudem -po co mu wówczas 3dni czasu? uczynił by to w jedna chwilę


"Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus."

Drugie pyt. dot. Duszy Jezusa.\Dusza Jezusa podlega takim samym prawom życia jak kazda inna dusza w niebie .w chwili śmierci Jezusa jego dusza została odprowadzona do nieba gdzie zaraz po powrocie spoykała się z duszą Boga.


"Chrystus bowiem również raz umarł za grzechy, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was do Boga przyprowadzić; zabity wprawdzie na ciele, ale powołany do życia Duchem. W nim poszedł ogłosić [zbawienie] nawet duchom zamkniętym w więzieniu, niegdyś nieposłusznym, gdy za dni Noego cierpliwość Boża oczekiwała, a budowana była arka, w której niewielu, to jest osiem dusz, zostało uratowanych przez wodę."
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 gryf144

gryf144

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 58 Postów

Napisano 2006-08-20, godz. 20:46

To są dywagacje i dowolne tłumaczenia kultury, ludzie różne rzeczy wymyślają. Nowy testament jest napisany jeszcze bardziej wieloznacznie ,tylko z niektórych jego części biorę przykład ,gdyż reszta jest przekłamaniem i przeinaczeniem.W\g potrzeb poszczególnych Papieży [papas-ojciec] [tytuł przynależny Bogu] na co są dowody w historii. slowa o świątyni ciała powstały po ukrzyżowaniu Chrystusa ,natomiast słowa o 3 dniach za jego życia . W\g zasad logiki nie można ich łączyć bo jedno jest Chrystusowe ,inne jego uczni . Jak wiem równierz uczniowie bardzo wieloznacznie przedstawiali wartości o Chrystusie.a pozostałe niewygodne prawdy należało odsunąć w zapomnienie. Druga odp.-1 zdanie wyjęte z kontekstu nie świadczy o duszy .2-Równiez oDuszy nie świadczy,ale o duchowości -są to dwie różne sprawy. A mój przwkazany temat świadczyl tylko o Duszy a nie o duchowości,męczeństwu ,itp.moja kwestia dot. tylko duszy a nie Arki Noego itp. Twoja wypowiedż nie dotyczy wogule Duszy .

#13 pawel r

pawel r

  Niepoprawne stworzenie Boga

 • Członkowie
 • PipPipPipPip
 • 4853 Postów
 • Płeć:Male
 • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-20, godz. 20:53

Moja odpowiedź dotyczy pokrętnego przez Ciebie przedstawienia wersetów z Biblii. Jeśli wątpisz w jakieś części Biblii jako nieautentyczne to co Cie powstrzymuje przed zanegowaniem jakiejkolwiek części tych Pism? Jeśli zamierzasz tu w ten sposób rozumować to chyba nie znajdziesz chętnych na taki monolog z Tobą. Na to wychodzi że Twoje słowa i deszyfrujące rozumowanie różnych Pism jest ponad Biblię :blink:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 gryf144

gryf144

  Początkujący (1-50)

 • Członkowie
 • Pip
 • 58 Postów

Napisano 2006-08-20, godz. 21:50

do pawła r.- tozależy z jakiej korzystasz Biblii? Ja opieram sie na Biblii kt. wyd.ma ponad 100 lat,Polskie Tow. BIblijne w Londynie.tekst nie jest skarzony powojennymi potrzebami Chrześcijaństwa.Dla przykł.Ap. Św. Jana w Biblii 1000 lecia jest to tekst wr ęcz śmieszny .Gdzie wbrew Boga dodano pewne wartości inne ujmując. Takie czynności są niezgodne z nakazami BOGA ujętymi w 18,19 wers. 22 rozdz. Ap . Św. Jana Nie zajmuję się całą biblią tylko jej częśc. Ap. oraz Psalmami Dawida. i na tym polu mam osiągniety prawie 100% Sukces w odczytaniu ukrytej treści .Rozumowanie moje jest zgodne z zamiarem Boga [Jasno określonym .w Ap.] jeżeli nie znajdę chętnych do rozmowy w log.rozumowaniu o Bogu to trudno...Jest to napewno ponad Biblię bo jest zgodne z Wolą Boga. Z wszystkich rozdz.Biblii zarówno Nowego jak i Starego Testamentu tylko Apokalipsa została przekazana bez zakłóceń /
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych