Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

¦WIETA, ¦WIÊTA, ¦WIÊTA..........


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-01-03, godz. 23:09

qwerty: ja tam pikantnych szczegó³ów nie umiem opisywaæ, ale jak potrzeba to namierzê gdzie¶ w sieci jakie¶ opisy to pode¶lê namiar ;)
destination: ..::SALSERO::..

#22 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-05, godz. 07:42

No i jak tam?? Wskakujcie na wagê i pochwalcie siê ile Wam przyby³o :D:D:D ja siê wynartowa³em za wszystkie czasy - zw³aszcza ze teraz bardzo ciê¿kie pólroku prze de mn± (wygrany kontrakt - przez co praca tak¿e w soboty i niedziele, ¶wiêta itp.) ale dam radê :)

Ja by³am tylko dwa dni na nartach. Mia³o byæ wiêcej ale siê nie uda³o. Na pocieszenie mam, ¿e innych zasypa³o a mnie nie. :D
Pozdrowienia

#23 2Tm 4,3-4

2Tm 4,3-4

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 87 Postów

Napisano 2006-01-05, godz. 10:36

co do wypowiedzi Wojtka....

nie wiem kto wymy¶li³ stereotyp katolika pijaka.. s³ysza³am o Polaku pijaku, ale ten katolik..

co do picia wigiliê, to kto¶ kto naprawdê obchodzi ¶wiêta BN z zachowaniem wszelkich tradycji to nie pije a do tego po¶ci przez ca³ydzieñ.. fakt ¿e s± przypadki, gdzie na stole stawia siê tylko karpia i wódkê ale to w domach w których pije siê na codzien..

nikt nie powiedzia³, ¿e w ¶wiêta siê nie pije,bo u mnie np pili wódkê w pierwszy dzieñ ¶wi±t, ale z racji wypadaj±cych w ten dzieñ urodzin wujka,a nie "pijemy bo s± ¶wiêta"

na takiej samej zasadzie po chrzcie opija siê "becikowe" w co niektórych domach i tak samo po Komunii, ale nie wiem czy zauwa¿yli¶cie,¿e ogólnie w KRK ksiê¿a apeluj± o niepicie alkoholu w ¶wiêta..
"Nikt nie jest tak ¶lepy jak ten, który nie chce widzieæ."

#24 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-05, godz. 16:01

nie wiem kto wymy¶li³ stereotyp katolika pijaka.. s³ysza³am o Polaku pijaku, ale ten katolik..

Jak dla mnie to ¿aden stereotyp. Bior±c pod uwagê ilo¶æ ochrzczonych katolików w naszym kraju to mo¿na powiedzieæ, ¿e Polak równa siê katolik, wiêc na jedno wychodzi. Jak czytam wybielaj±ce posty przywarê naszych krajanów to zaczynam siê zastanawiaæ czy na pewno piszemy o tym samym kraju. Mi chodzi o Polskê. W Polsce siê du¿o pije i nie jest to ¿adna tajemnica, wiêc przestañcie mydliæ oczy.

Na pewno s± domy gdzie siê nie pije wcale w wigiliê, czy ¶wiêta, a nawet i po¶ci, ale s± to domy gdzie raczej ogólnie rzadziej siê pije. Zale¿ne jest to te¿ zapewne od uduchowienia danej jednostki, rodziny.

na takiej samej zasadzie po chrzcie opija siê "becikowe" w co niektórych domach i tak samo po Komunii, ale nie wiem czy zauwa¿yli¶cie,¿e ogólnie w KRK ksiê¿a apeluj± o niepicie alkoholu w ¶wiêta..


Gdyby w Polsce nie pi³o siê podczas ¶wi±t to by nie by³y potrzebne ¿adne apele. To chyba oczywiste?
Je¶li kto¶ ma ochotê i chce siê przyjrzeæ rzeczywistym faktom to niech siê przejdzie do poradni odwykowej. Tam bêdzie mia³ mo¿liwo¶æ zapoznania siê z danymi ró¿nymi statystykami oraz fachow± literatur±.
Np. mo¿na siê dowiedzieæ w jakich miesi±cach sprzedaje siê w Polsce najwiêcej alkoholu oraz tego, ¿e niepij±cy alkoholicy najczê¶ciej wracaj± do na³ogu podczas ¶wi±t, uroczysto¶ci religijnych (komunia, chrzest, wesele), urodziny, imieniny.
Takie s± fakty, wiêc nie próbujcie wmawiaæ innym na forum, ¿e jest inaczej. Ka¿dy (tak mi siê wydaje, ¿e ka¿dy) terapeuta wam powie, ¿e picie alkoholu podczas tego typu uroczysto¶ci to paskudna tradycja w naszym kraju.

pzdr. B)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#25 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-06, godz. 10:31

nie wiem kto wymy¶li³ stereotyp katolika pijaka.. s³ysza³am o Polaku pijaku, ale ten katolik..

Jak dla mnie to ¿aden stereotyp. Bior±c pod uwagê ilo¶æ ochrzczonych katolików w naszym kraju to mo¿na powiedzieæ, ¿e Polak równa siê katolik, wiêc na jedno wychodzi. Jak czytam wybielaj±ce posty przywarê naszych krajanów to zaczynam siê zastanawiaæ czy na pewno piszemy o tym samym kraju. Mi chodzi o Polskê. W Polsce siê du¿o pije i nie jest to ¿adna tajemnica, wiêc przestañcie mydliæ oczy.

A ja s±dzê, ¿e gdyby policzyæ procentowo ile katolików pije na imprezach ró¿nego typu np. ¶wiêtach, imieninach itp. a ile ¦J na uroczysto¶ciach dla nich wa¿nych np. wspomniany chrzest, to okaza³oby siê, ¿e procent jest podobny. Ka¿da grupa jest w koñcu przekrojem spo³eczeñstwa. A to, ¿e uczestnicy tego forum mówi± o przywarach ¦J wynika z jego specyfiki. Forum by³ych ¦J wiêc s± byli bo co¶ im siê nie podoba³o, mo¿e w³a¶nie miêdzy innymi zbyt du¿a ilo¶æ alkoholu w przypadkach gdy go nie powinno byæ. My¶lê te¿, ¿e na forum nie pojawiaj± siê pij±cy katolicy z tego powodu, ¿e oni maj± co innego do roboty.
Ja równie¿ pochodzê z rodziny gdzie w czasie wigilii nie ma nawet lampki wina na stole. Norm± te¿ by³o poszczenie przez ca³y dzieñ a¿ do kolacji wigilijnej.
Pozdrawiam

#26 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-06, godz. 12:33

A ja s±dzê, ¿e gdyby policzyæ procentowo ile katolików pije na imprezach ró¿nego typu np. ¶wiêtach, imieninach itp. a ile ¦J na  uroczysto¶ciach dla nich wa¿nych np. wspomniany chrzest, to okaza³oby siê, ¿e procent jest podobny.

W ¿adnym wypadku. ¦J raczej stroni± od alkoholu. A ju¿ na pewno nie opijaj± swoich chrztów. Ja nigdy z takim czym¶ siê nie spotka³em, ani nie s³ysza³em, a nale¿a³em do tych ludzi, którzy wiedzieli do¶æ du¿o o "ciemnych" sprawkach, które siê dzia³y w zborach. Równie¿ zapewniam, ¿e swojego chrztu nie opija³em, ani ¿adna z siedemnastu osób, które razem ze mn± bra³y chrzest.

Owszem, zna³em osoby, które chodzi³y na imprezy - przede wszystkim m³odzi - na których pojawia³ siê alkohol, ale nigdy nie by³o jakiego¶ masowego upijania siê. Sam od czasu do czasu pojawia³em siê na takich imprezkach, ale nie pi³em alkoholu bo akurat przez piêæ lat uprawia³em sport i nie chcia³em piæ. Czê¶æ osób pi³a sobie co¶ tam, inni nie i nikt nigdy nikogo nie namawia³ na picie. To co kto robi³ to jego sprawa. Nie tak jak na katolickich imprezkach, ¿e jak cz³owiek nie chce piæ to musi siê t³umaczyæ i odpowiadaæ na g³upkowate pytania: "dlaczego nie pijesz"?, "Pij przecie¿ wszyscy pij±" itp. Odpowiadam wtedy, ¿e nie pijê bo nie chcê, albo ¿e to moja prywatna sprawa i tyle. Wtedy pojawia siê nastêpne bezsensowne pytanie: "No dobra, ale dlaczego?".

By³a te¿ jedna osoba w moim mie¶cie, której zdarza³y siê okresy, ¿e faktycznie pi³a. Przytrafia³y siê tej osobie tak zwane ci±gi. Przez kilkana¶cie miesiêcy by³a trze¼wa, a pó¼niej bach, dwa tygodnie picia. Ale chyba jak na tysi±c osobow± spo³eczno¶æ ¶J z mojego miasta jedna osoba to do¶æ ma³o prawda? Je¶li ju¿ chcesz porównania statystycznego to powo³uj±c siê na Pañstwow± Agencjê Rozwi±zywania Problemów Alkoholowych oraz na takie autorytety z tej dziedziny jak Jan Falewicz i Jerzy Mellibruda w Polsce jest oko³o 4 milionów osób uzale¿nionych od alkoholu oraz prawie drugie tyle osób "nadu¿ywaj±cych alkoholu".

Zamiast udawaæ, ¿e problemu nie ma i chowaæ g³owê w piasek nale¿y co¶ z tym zrobiæ. Ja znam t± tematykê do¶æ dobrze z "reala" poniewa¿ swego czasu by³em wolontariuszem i pomaga³em takim osobom. By³em te¿ siedem lat ¶J i stwierdzam, ¿e problem choroby alkoholowej to nie problem ¶J (choæ ich te¿ nie omija). Oni maj± inne problemy, z których przeciêtny Polak nie zdaje sobie sprawy.

pzdr. :P

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#27 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-06, godz. 12:55

W ¿adnym wypadku. ¦J raczej stroni± od alkoholu. A ju¿ na pewno nie opijaj± swoich chrztów. Ja nigdy z takim czym¶ siê nie spotka³em, ani nie s³ysza³em, a nale¿a³em do tych ludzi, którzy wiedzieli do¶æ du¿o o "ciemnych" sprawkach, które siê dzia³y w zborach. Równie¿ zapewniam, ¿e swojego chrztu nie opija³em, ani ¿adna z siedemnastu osób, które razem ze mn± bra³y chrzest.

To co napisa³e¶ o ¦J ja mog³abym napisaæ o moich znajomych (odno¶nie picia alkoholu). Katolików jest znacznie wiêcej wiêc ich bardziej widaæ. Nie niegujê problemu. Wiem, ¿e jest. Nie jest moim celem wybielanie katolików. Widzê jednak tutaj, ¿e : "my jeste¶my lepsi bo nie pijemy". Tylko czy naprawdê? Je¿eli kto¶ o czym¶ nie wie to czy tego czego¶ nie ma? Mo¿e nie ma a mo¿e jest. Nie wiem. Razi mnie tylko, stawianie ¦J ponad innymi my jeste¶my lepsi bo... tu nastêpuje wymienianie w czym s± lepsi a potem okazuje siê, ¿e tak nie jest.

#28 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-06, godz. 13:02

bardziej uczciwie by³oby powiedzieæ: "my, ¦J, jeste¶my lepsi, bo kamienujemy alkoholików"

kamienowanie: mam na my¶li komitety s±downicze.
By³em ¶wiadkiem Jehowy, ale pozna³em prawdê (katolicyzm). S³u¿ê Jehowie, w ³±czno¶ci z jedyn± Organizacj± Bo¿±, tzn. Ko¶cio³em Kat.,

jest dla mnie oczywiste, ¿e to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi byæ oczywiste dla drugich.

#29 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-06, godz. 19:21

Przypadki nadu¿ywania ognistej wody zdarzaj± siê przy okazji ró¿mych uroczysto¶ci u SJ, w tym równie¿ OPIJANIA CHRZTÓW. Nie twierdzê, ¿e jest to regu³a, ale to siê zdarza. Twierdzenie, ¿e SJ za ko³nierz wylewaj± jest niepowa¿ne. Co wiêcej, kilka lat temu by³a niema³a aferka (³±cznie z kilkoma wykluczeniami) po imprezce (w klubie) z powodu chrztu syna pewnego znanego w Gdañsku brata B) . My¶lê, ¿e czytelnicy z 3miasta mog± wiedzieæ, o kogo chodzi ;) . A to raczej nie by³ przypadek odosobniony, o ile mi wiadomo.
Nie mówiê tego, ¿eby potêpiaæ w czambu³ SJ. A niech tam sobie chlej±, na zdrowie. :) Jedna uwaga — niech nie próbuj± wciskaæ innym ciemnoty, ¿e na ich sto³ach stawia siê jedynie lemoniadê :) .
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#30 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-06, godz. 21:36

A propos lemoniady i 3miasta, to chyba za kare beda musieli wszyscy po tylu latach wyruszyc do wioski Bydgoszcz na letni kongres :rolleyes: :D
Jak mo¿ecie uwierzyæ, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwa³ê, a nie szukacie chwa³y, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wy³±czone.

#31 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-06, godz. 22:04

Hehe, no niewykluczone. Taka karna pielgrzymka :) .
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#32 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-01-07, godz. 00:55

To co napisa³e¶ o ¦J ja mog³abym napisaæ o moich znajomych (odno¶nie picia alkoholu). Katolików jest znacznie wiêcej wiêc ich bardziej widaæ.

Nie chodzi o to kogo bardziej widaæ, a kogo nie. Przebywa³em swego czasu przede wszystkim w¶ród katolików, a pó¼niej po¶ród ¶J, wiêc to o czym piszê znam z w³asnej autopsji.

U ¶J czasami siê zdarza, ¿e kto¶ nadu¿ywa alkoholu, w ¶rodowisku katolickim podczas uroczysto¶ci jest to regu³±. I zrozum, nie sprawia mi satysfakcji to co teraz piszê.

Widzê jednak tutaj, ¿e : "my jeste¶my lepsi bo nie pijemy". Tylko czy naprawdê? Je¿eli kto¶ o czym¶ nie wie to czy tego czego¶ nie ma? Mo¿e nie ma a mo¿e jest. Nie wiem.

Nie jestem ¶J od dwóch lat. Jednak faktem jest, bior±c pod uwagê ca³y przekrój spo³eczeñstwa, ¿e prowadz± siê oni o wiele bardziej moralnie ni¿ przeciêtny "Kowalski", co zreszt± nie czyni ich lepszymi lud¼mi od innych. Zreszt± jak napiszê pó¼niej, p³ac± oni czêsto za to wysok± cenê.

Nie wiem o czym Ty nie wiesz je¶li chodzi o ¶J, ale ja jak napisa³em wcze¶niej wiedzia³em o wielu ciemnych sprawach, które dzia³y siê w zborach. Nadu¿ywanie alkoholu je¶li ju¿ do tego dochodzi³o zdarza³o siê przede wszystkim m³odym i nie by³o regu³±, ale jak napisa³ wcze¶niej brat jaracz równie¿ dochodzi³o do "przegiêæ". Ale powtarzam nie jest to regu³±.

Zreszt± ten kolportuj±cy gazetki "ludek bo¿y" zbytnio nie ma czasu na hulanki. I byæ mo¿e z tego wynika taka dziwna tradycja u ¶J, któr± ja zaobserwowa³em, "nie picia alkoholu".

Powo³uj±c siê na informacje PARPA to te¿ nie jest takie do koñca zdrowe. Ca³kowita abstynencja równie¿ nie jest wskazana (wyj±tek stanowi± alkoholicy). Nie jest tak szkodliwa jak nadu¿ywanie alkoholu, ale jednak jest.

Przecie¿ nawet Pismo ¦wiête zaleca alkohol na odstresowanie siê:
Przys³ów 31:6-7
6 Daj sycerê skazañcom, a wino zgorzknia³ym na duchu:
7 niech pij±, niech nêdzy zapomn±, na trud ju¿ niepomni.

¦J prowadz± bardzo stresuj±cy tryb ¿ycia, dlatego uwa¿am, ¿e wypicie lampki wina, czy piwa od czasu do czasu pomog³o by im roz³adowaæ napiêcie. Id± do s³u¿by - s± odtr±cani przez spo³eczeñstwo, id± na zebranie - dostaj± baty od "niewolnika". Byæ mo¿e te¿ m. in. dlatego tak wiele u nich zachorowañ na choroby psychiczne - z powodu braku jakiegokolwiek relaksu.
A wyæwiczeni musz± byæ bo jak zauwa¿y³ Sebastian, za najmniejszy b³±d mog± byæ pozbawieni statusu ¶wiadka Jehowy.

Zreszt± ¶wiadkowie Jehowy to bardzo dziwna organizacja. Bardzo ciê¿ko jest znale¼æ dla niej jaki¶ odpowiedni punkt odniesienia. Wiele rzeczy jest tam zagmatwanych. Dobre miesza siê ze z³ym. Czasem dobre staje siê po prostu z³e, i na odwrót.

Ja sam o ¶J piszê ró¿nie, raz lepiej raz gorzej, poniewa¿ ciê¿ko ich wrzuciæ do jednego "kot³a" i zawyrokowaæ jedn± trwa³± opiniê, która pasowa³a by do ogó³u.

Nie wiem jak Ty spostrzegasz t± spo³eczno¶æ, ale ja mam bardzo du¿e uznanie dla oko³o 1/3 ¶j. Zdarzaj± siê tam co prawda ludzie sztuczni, chamscy, przeciêtni, szarzy, ale te¿ s± tam warto¶ciowe jednostki zabijane przez system, który stworzy³a stra¿nica. Osobi¶cie jeszcze nie spotka³em tylu uduchowionych, szczerych osób za wszelk± cenê chc±cych siê podobaæ Bogu. Niestety w szponach WTS zostaj± przemaglowani, a co siê pó¼niej dzieje z nimi, to wystarczy poczytaæ to forum...

pzdr. :D

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#33 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-01-07, godz. 17:25

nie wiem kto wymy¶li³ stereotyp katolika pijaka.. s³ysza³am o Polaku pijaku, ale ten katolik..

Jak dla mnie to ¿aden stereotyp. Bior±c pod uwagê ilo¶æ ochrzczonych katolików w naszym kraju to mo¿na powiedzieæ, ¿e Polak równa siê katolik, wiêc na jedno wychodzi.

Wg powy¿szego cytatu Polak=katolik=pijak
Ja czujê siê Polk±, katoliczk± nie natomiast alkoholiczk± (pijaczk±) nie jestem zdecydowanie.
Moja rodzina (ta czê¶æ katolicka) równie¿ jest niepij±ca.
Protestujê wiêc przeciwko przyczepianiu etykietek zarówno katolikom jak i Polakom.

Terebint napisa³
U ¶J czasami siê zdarza, ¿e kto¶ nadu¿ywa alkoholu, w ¶rodowisku katolickim podczas uroczysto¶ci jest to regu³±. I zrozum, nie sprawia mi satysfakcji to co teraz piszê.

W moim ¶rodowisku katolickim nie jest to regu³±.

Poza tym ja nie patrzê siê w tym momencie na ¦J jako jednostkowych ludzi, tylko jako jedn± ca³o¶æ, któr± oceni³am statystycznie. Katolików zreszt± potraktowa³am tak samo.

I to by by³o na tyle w tym temacie, je¶li o mnie chodzi.

PS Do ¦J jako jednostek nic nie mam. To raczej system mi siê nie podoba.

#34 shakal

shakal

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 31 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 01:27

G..... prawda :ph34r:

#35 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Toruñ

Napisano 2008-01-14, godz. 19:12

Taka tam refleksja....... Odk±d pamietam, zawsze zazdro¶ci³am katolikom swi±t, choinki, kolacji. Przecie¿ tak naprawdê zabarwienie religijne to tylko dodatek do jedwabistej uroczysto¶ci rodzinnej..... Atmosfera mi³o¶ci, pojednania, wybaczenia......... ech...... A u ¦J? Sucharska pamiatka, niby jedyne ¶wiêto, jak nie ¶wieto sad.gif Niby oni maj± taka atmosferê mi³o¶ci okr±g³y rok. No na pewno , ¿al mi ich sad.gif i siebie przy okazji.......


przypomnê temat ju¿ minê³y kolejne ¶wiêta.
wspó³czujê dzieciom ¶J, wnuczka ma ju¿ cztery lata i dzisiaj narysowa³a choinkê, prezenty i miko³aja. Przynios³a mi rysunek ¿ebym schowa³ i powiedzia³a "¿eby tatu¶ nie widzia³".

my¶lê, ¿e w innych rodzinach ¶J jest podobnie, .....
pozdrawiam Andrzej

#36 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-01-14, godz. 22:53

wiesz and, dobrze ¿e wnuczka ma choæ Ciebie......... dziêki Tobie bedzie mia³a szerszy ¶wiatopogl±d religijny.......... gorzej z Tymi co nie maj± nikogo innego......
nie potrafi³am uwierzyæ.......

#37 Abriella

Abriella

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 427 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-01-16, godz. 13:37

Mi te¿ zawsze czego¶ brakowa³o, jako¶ tak nieswojo. Nawet raz córka starszego powiedzia³a mi- prowadz± rodzinny biznes- ze nie bardzo wie jak ma sie zachowac gdy klienci ¿ycz± jej "weso³ych ¶wi±t", samo dziêkuje jako¶ tak g³upio, a pozyczyæ weso³ych ¶wiat nie mog³a- By³a rozbita, Wiêc to nie jest jednostkowy problem tylko sie o tym nie mówi, bo nie wypada byæ nieszczêsliwym z tak b³ahych powodów w jakze szczê¶liwej organizacji.
Oni przynajmniej raz do roku spotykaj± sie przy op³atku, szczerze czy nieszczerze- nie wnikam, mam nadzieje ze tak.
ZA to u SJ nawet raz do roku sie nie godz±, znam rodziny( brat mojej mamy) gdzie zacietrzewienie trwa latami, choæ tatu¶ - brat starszy a jak¿e- nie utrzymuje w ogóle kontaktu z dzieæmi- ma ich tylko dwójke, oboje odeszli od SJ wiec na znak dezaprobaty tatu¶ siê zaci±³- Wnuki nie znaja dziadka, bo matka to zawsze matka i pewnie w tajemnicy przed mê¿em jako¶ sie kontaktuje- mam taka nadzieje. Wiem ze to skrajny przypadek, ale jest ich mnóstwo.
Nie znam kuzynów choæ bardzo cchia³abym ich poznac, to temat tabu- siedz± dwoje staruchów (70 letni) poobra¿ani na nieprawomy¶lno¶æ dzieci , samotni, zgorzkniali, ale wierni religii, bo napewno nie Bogu!
Choinka pewnie jest wa¿na, szczególnie dla dzieci. Nawet mój syn powiedzia³ dwa lata temu ze bardzo by chcia³ ubrac kiedy¶ choinke. Nawet próbowa±³m sie wprosiæ do kole¿anki i jej dzieci,¿eby zobaczy³ jak to jesti ja zreszt± te¿, bo nigdy tego nie robi³am... ale sie nie uda³o. Jako¶ nie moge, tez jestem wymaglowana jak Br.Jaracz,ale dzieci s± szczere, je¶li sie im na to pozwoli- mówi± co czuj± co my¶l±, wiec pewnie to wa¿ne skoro o tym mówi±.
Pozdrawiam wszystkich wymaglowanych. :rolleyes: Nam to chyba by tylko pomóg³ przeszczep mózgu...

U¿ytkownik Abriella edytowa³ ten post 2008-01-16, godz. 13:45


#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-01-16, godz. 16:07

wspó³czujê dzieciom ¶J, wnuczka ma ju¿ cztery lata i dzisiaj narysowa³a choinkê, prezenty i miko³aja. Przynios³a mi rysunek ¿ebym schowa³ i powiedzia³a "¿eby tatu¶ nie widzia³".

sic!

Kurczê jakie to rodzi owoce... poganie s± bardziej mi³osierni od tego "¶wiadkowskiego talmudu"... podobno odrzucili Prawo (które wg samych ¯ydów dotyczy tylko ¯ydów), ale na jego miejsce ustanowili w³asne.
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#39 felix007

felix007

    Początkujący (1-50)

  • Cz³onkowie
  • Pip
  • 32 Postów
  • Gadu-Gadu:4351664
  • P³eæ:Male

Napisano 2008-01-17, godz. 00:49

Spotykam siê z dziewczyn± ( chyba powinienem napisaæ kobiet±, bo ma 30 lat ) wychowan± w "prawdzie". Oczywi¶cie nigdy nie mia³a w domu ¶wi±t i nie ubiera³a choinki. Kilka dni temu "zainteresowa³a siê" moj± choink±. Chyba z dwie godziny przestawia³a mi ozdoby choinkowe. Bawi³a siê jak dziecko. Ba³a siê, ¿e ¼le pouk³ada³a bombki na choince, ale cieszy³a siê jak mówi³em, ¿e teraz wygl±da lepiej. Oczywi¶cie wiem, ¿e choinkê nale¿a³oby ju¿ rozebraæ, a nie stroiæ, ale warto by³o, ¿e posta³a trochê d³u¿ej.

#40 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2008-01-17, godz. 19:20

Choinka pewnie jest wa¿na, szczególnie dla dzieci. Nawet mój syn powiedzia³ dwa lata temu ze bardzo by chcia³ ubrac kiedy¶ choinke. Nawet próbowa±³m sie wprosiæ do kole¿anki i jej dzieci,¿eby zobaczy³ jak to jesti ja zreszt± te¿, bo nigdy tego nie robi³am... ale sie nie uda³o. Jako¶ nie moge, tez jestem wymaglowana jak Br.Jaracz,ale dzieci s± szczere, je¶li sie im na to pozwoli- mówi± co czuj± co my¶l±, wiec pewnie to wa¿ne skoro o tym mówi±.


Je¶li to nie jest tajemnica to czy mogê zapytaæ, dlaczego nie ubra³a¶ choinki po prostu w domu z synkiem?




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych