Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiany obrazków w WT


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#21 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-19, godz. 12:15

Nie tylko te z Betel. U mnie w Słupsku pełno było takich pięknych kobiet. Piękniejszych niż te z czasopism. :)

pzdr. :)

No to niezłe pole miałeś :) Do popisu.......
Takie ładne laseczki a Ty poszedłes w długa ;) NO ładnie ;)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-19, godz. 12:51

A za to w 3mieście nie było w tym temacie najlepiej, chociaż... moja żona też jest ze SJ :) . Większość młodych siostrzyczek była brzydka, zarozumiała i zakompleksiona. Brutalne to, ale prawdziwe. :rolleyes:
Ciekawe, czy ci modele/modelki zrzekali się praw do swojego wizerunku, a może dostawali za to pozowanie jakies bonusy...? Nie wiecie nic na ten temat?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-01-19, godz. 13:01

Wszystko było free w imie Boże :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#24 Sebastian Andryszczak 0501346907

Sebastian Andryszczak 0501346907

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 589 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-20, godz. 02:23

Nie tylko te z Betel. U mnie w Słupsku pełno było takich pięknych kobiet. Piękniejszych niż te z czasopism.

No to niezłe pole miałeś :) Do popisu....... Takie ładne laseczki a Ty poszedłes w długa ;) NO ładnie ;)

Ja też pamiętam piękne siostrzyczki, szkoda tylko że były głupie, jak gęś...
Za to po odejściu przygru***łem sobie urodziwą, inteligentną panią mgr z Babilonu Wielkiego
Byłem świadkiem Jehowy, ale poznałem prawdę (katolicyzm). Służę Jehowie, w łączności z jedyną Organizacją Bożą, tzn. Kościołem Kat.,

jest dla mnie oczywiste, że to, co jest oczywiste dla jednych, nie musi być oczywiste dla drugich.

#25 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-01-20, godz. 06:24

No to niezłe laski te siostrzyczki z betel :)

Przynajmniej choć raz miały okazję, żeby ładnie wyglądać :)

Bo zazwyczaj jak się patrzyło na zdjęcia sióstr z Betel, to nawet jeśli były ładne to miały tak dziwny sposób ubierania, ze przygłuszał całą urodę ;)


Pozdr;

#26 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-20, godz. 08:39

Fakt. Te spódnice z maksymalną krótkością do pół łydki :P . I te kostiumy, żakiety, ehhh :rolleyes: . To wygląda oczywiście jak strój służbowy, a wręcz uniform (był już o tym wątek). A że jest karnawał przypomniało mi się, jak dwaj moi znajmomi (wesołe światusy) poszli na zabawę przebrani... za siostrzyczki :D . Biorąc pod uwagę typowość stroju, nie było to raczej trudne B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#27 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-01-20, godz. 21:37

W Internecie można odnaleźć komentarze byłych świadków Jehowy (USA), którzy potwierdzają, że taka praktyka była na porządku dziennym.

Najnowszy przykład: wątek "I saw John from Revelation at Bethel", link
.jb

#28 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-26, godz. 15:51

Ja też pamiętam piękne siostrzyczki, szkoda tylko że były głupie, jak gęś...
Za to po odejściu przygru***łem sobie urodziwą, inteligentną panią mgr z Babilonu Wielkiego

To znaczy :
u SJ co prawda sa ladne i urodziwe ale za to glupie ....................
Natomiast ladne i inteligentne znajdziesz tylko w KUL ....................



i nikt sie nie burzy ze ktos ubliza SJ ??

aha zapomnialem , na tym forum mozna zle tylko o SJ :(

i autor tego tekstu za takie slowa od innych " w pysk " nie dostanie ............
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#29 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-02-27, godz. 14:46

Miał pecha facet i spotkało mu sie tylko takie co mądre nie były. W moim towarzystwie mam kilka madrych katoliczek ale wcale nie uważam , żeby takie były wszystkie bo są takie jak reszta . Faceci zaś są tacy jak wszyscy...razem ze zwierzetami stworzeni z prochu ziemi. ;) Slowem wszyscy jesteśmy niedoskonałymi ludżmi.
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#30 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-27, godz. 15:44

No właśnie, profanko. Po prostu tak się złożyło i tak wyszło. Może przez przypadek?
Stefan natomiast dopatrzył się w tych słowach krytyki jego ukochanej organizacji

Przecież ja NIE pisałem, że piękne i inteligentne są TYLKO na uczelni w Lublinie...

#31 bury

bury

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 593 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2006-05-25, godz. 18:12

że mamią.. ale że Ci ludzie dają się mamić to jest ciekawe.. bo mając tyle dowodów przeciw udają ze nic nie widzą!!

ludzie maja to we krwii i to bez względu na wyznanie. Sam jestem tego najlepszym przykładem. tak bardzo potrzebujemy Boga, by czuć sens życia, że sprzedajemy je za takie miski soczewicy religijnej...:(

#32 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2006-10-20, godz. 13:42

Odnośnie zaporzyczeń, to warto porównać literaturę wydawnictw: Good News, Tomorrow's World, Armor of God, Plain Tuth.
Dołączona grafika

#33 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-10-20, godz. 13:50

Odnośnie zaporzyczeń, to warto porównać literaturę wydawnictw: Good News, Tomorrow's World, Armor of God, Plain Tuth.

Masz na myśli zapożyczenia z literatury WTS?
.jb

#34 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2006-10-26, godz. 11:08

Masz na myśli zapożyczenia z literatury WTS?


Poleciłem kiedyś znajomemu w/w literaurę do oceny.
W odpowiedzi usłyszałem, że to pachnie naukami ŚJ.
Przypomniał mi się film Organizacja godna swej nazwy.
Informują w nim jak pisane są artykuły, tj. zbieranie
materiałów i opracowywanie danego tematu wg potrzeb.
Sprawa jest prosta, ponieważ tylko Strażnica jest
anonimowa... Na tej podstawie twierdzę, że podtytuł
powinien brzmieć: kompilująca Królestwo Jehowy.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2006-10-26, godz. 11:09

Dołączona grafika

#35 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-26, godz. 14:51

W zasadzie można powiedzieć tak. nie wiem jak się to ma dzisiaj, ale generalnie istnieje coś takiego jak banki zdjęć. to, że ktoś przedstawia okładkę sterna i publikację, że "Strażnicy" nie od razu musi oznaczać, że fotka została skradziona. na świecie codziennie drukuje się miliony gazet czasopism i ulotek. w wielu publikacjach uzywa się gotowych zakupionych zdjęć, lub tzw. royalty free (bezplatnych). w każdym jednak przypadku są pewne zagadninia ochrony praw autorskich i nie zakladam, żeby ktoś nielegalnie kopiował, albo zamieszczał takie zdjęcia ad hoc.
przypuszczam, że pierwotnie wszystko "wychodzi" z USA, gdzie na punkcie praw autorskich mają szczególnego "świra"

#36 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-10-27, godz. 12:05

W zasadzie można powiedzieć tak. nie wiem jak się to ma dzisiaj, ale generalnie istnieje coś takiego jak banki zdjęć. to, że ktoś przedstawia okładkę sterna i publikację, że "Strażnicy" nie od razu musi oznaczać, że fotka została skradziona. na świecie codziennie drukuje się miliony gazet czasopism i ulotek. w wielu publikacjach uzywa się gotowych zakupionych zdjęć, lub tzw. royalty free (bezplatnych). w każdym jednak przypadku są pewne zagadninia ochrony praw autorskich i nie zakladam, żeby ktoś nielegalnie kopiował, albo zamieszczał takie zdjęcia ad hoc.
przypuszczam, że pierwotnie wszystko "wychodzi" z USA, gdzie na punkcie praw autorskich mają szczególnego "świra"


Dokładnie. Już kilkakrotnie widziałem te same zdjęcia na całkiem innych reklamach w Polsce i Niemczech. Np. w Aldiku na reklamie kart telefonicznych prepaid jest zdjęcie dwóch kobiet (jedna mówi coś drugiej na ucho), które w Polsce było na reklamie chyba jakichś jogurtów. Możliwe, że WTS kupił jakieś zdjęcie a potem zostało ono kupione od agencji fotograficznej do reklamy whisky. I co WTS mógł zrobić, jeśli nie zapłacił agencji za prawo wyłączności do zdjęcia? Nic, tylko się wycofać.
[db]

#37 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-27, godz. 12:22

Macie rację, panowie. Istnieją przecież ogromne agencje fotograficzne (np. Corel) i te troche mniejsze, które zajmują się uzyskiwaniem zdjęć na sprzedaż. Wie o tym każde wydawnictwo, choćby i 1-osobowe. To logiczne. Jest jedno małe "ale" - wielokrotnie świadkowie podkreślali, że SAMI produkują swoje ryciny... Sam jestem ciekaw, jakie są proporcje między zamieszczaniem autorskich zdjęć a zakupionych...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#38 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-10-27, godz. 12:59

Jest jedno małe "ale" - wielokrotnie świadkowie podkreślali, że SAMI produkują swoje ryciny... Sam jestem ciekaw, jakie są proporcje między zamieszczaniem autorskich zdjęć a zakupionych...


Pewnie, że sami produkują obrazki "biblijne" albo te, na których są ŚJ. Ale podejrzewam, że resztę kupują. Z tego co pamiętam, to przy wielu zdjęciach były adnotacje do jakiej agencji należy ©. A przykład okładki Sterna dowodzi, że pewnie i do malowania tych "biblijnych" przynajmniej czasami wykorzystują zdjęcia agencyjne (może np. kupili to zdjęcie do jakiegoś innego tematu ale "nie poszło").

Użytkownik [db] edytował ten post 2006-10-27, godz. 13:00

[db]

#39 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-13, godz. 14:06

Racja że są adnotacja w publikacjach że dane foto jest zapożyczone z danego żródła. Tylko że to się głównie tyczy np. zdjęc kosmosu bądź zdjęc danej tematyki. Ale przecież był przykład okładki Strażnicy i zapożyczenia zdjęcia z reklamy alkoholu(a się tyle mówi o upijaniu)
No a jak wspomniał brat_jaracz "Jest jedno małe "ale" - wielokrotnie świadkowie podkreślali, że SAMI produkują swoje ryciny... Sam jestem ciekaw, jakie są proporcje między zamieszczaniem autorskich zdjęć a zakupionych..." sami twierdzą że rysunki są ICH produkcji, więc poco zamydlaja ludziom oczy?? widać nies zbyt prawdomówni:)

#40 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-13, godz. 15:08

Ale przecież był przykład okładki Strażnicy i zapożyczenia zdjęcia z reklamy alkoholu(a się tyle mówi o upijaniu)


Skąd wiesz, że to nie agencja reklamowa zapożyczyła zdjęcie ze Strażnicy?

No a jak wspomniał brat_jaracz "Jest jedno małe "ale" - wielokrotnie świadkowie podkreślali, że SAMI produkują swoje ryciny...


W tym część produkują na podstawie agencyjnych zdjęć, jak z tego przykładu z okładką Sterna ;)

Sam jestem ciekaw, jakie są proporcje między zamieszczaniem autorskich zdjęć a zakupionych...


No na pewno żadna agencja nie sprzedaje zdjęć Chrystusa na palu, arki Noego w kształcie skrzyni, Sal Królestwa albo ŚJ głoszących na ulicy (no dobra, na ostatnie dwa może jednak jakieś zapotrzebowanie być ;). W przypadku zdjęć o tematyce "nieteokratycznej" obstawiam bardzo wysoki, prawie stuprocentowy udział fotek agencyjnych. To się po prostu bardziej opłaca finansowo.

sami twierdzą że rysunki są ICH produkcji


Na pewno RYSUNKI są ich produkcji, bo takich rysunków agencje nie sprzedają. Ale czy twierdzą gdzieś, że produkują je na podstawie własnych zdjęć? Albo, że WSZYSTKIE ZDJĘCIA też są ich produkcji? Ja nie spotkałem się z takim stwierdzeniem.

więc poco zamydlaja ludziom oczy??


A może wcale nie zamydlają (w tej konkretnej kwestii), tylko ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem?

Użytkownik [db] edytował ten post 2006-11-13, godz. 15:09

[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych