Skocz do zawartości


Zdjęcie

56 faktów o krwi


  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#21 fox

fox

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 15 Postów

Napisano 2008-08-12, godz. 10:47

Prosze zobaczyc sobie ile jest artykulow na temat ludzi ktorzy zostali zarazeni jakims wirusem poprzez transfuzje krwi.
Sam lekarz mi powiedzial ze krew nigdy nie jest do konca zbadana.
A czy ktorys z lekarzy zgodzil by sie na przyjecie krwi?



Mimi jestem pielęgniarką, pracuję w szpitalu i uwierz, że wielu lekarzy miało przetaczaną krew. Kto Ci nagadał takich bzdur, że lekarze krwi by nie przyjęli gdyby była taka konieczność? Bardzo, bardzo mnie zdziwiło to co napisałaś, bo nigdy się z tym nie spotkałam ani nawet nie słyszałam.
A ludzie zarażeni wirusem to byli lata temu, teraz w dobie nowoczesnych urządzeń i metod nie ma szans na to, po prostu nie ma. Codziennie w szpitalach tyle krwi się przetacza, że głowa mała. Nie ma zakażeń za to jest ratowanie ludzkiego istnienia.

#22 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-03, godz. 20:03

A ludzie zarażeni wirusem to byli lata temu, teraz w dobie nowoczesnych urządzeń i metod nie ma szans na to, po prostu nie ma.


jest. Kwestia okienka serologicznego. Szansa jest minimalna - od czasu wprowadzenia obowiązkowych badań każdej próbki wykryto 6 przypadków poprzetoczeniowego zakażenia wirusem HIV. Jest jeszcze kwestia osocza, karencji itd.

Podsumowując - szansa jest ale jest minimalna (mniej więcej 1 na 2 miliony przetoczeń).

#23 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2008-11-08, godz. 09:23

Szansa jest minimalna - od czasu wprowadzenia obowiązkowych badań każdej próbki wykryto 6 przypadków poprzetoczeniowego zakażenia wirusem HIV.

A ostatni chyba w 1995 roku ;) http://www.aids.gov....edza/2_krew.pdf
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#24 Scavender

Scavender

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 166 Postów
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano 2008-11-09, godz. 06:34

Dodam jeszcze, że wraz z wprowadzaniem coraz to dokładniejszych testów okienko serologiczne ciągle nam się skraca.

Ryzyko kłopotów po podaniu krwi (dużo się o tym mówi i ludzie się boją) można porównać np. ze śmiertelnością cesarskiego cięcia (1:15000; panie chcą się ciąć, bo jest szybciej i taka moda) i dojść do bardzo ciekawych wniosków ;)

#25 Ktosia

Ktosia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 169 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2009-03-19, godz. 20:50

Problem polega na tym, że badanie pobranej krwi jest drogie. Wobec tego bada się wybrane próbki z danej partii. Taki sposób badania powoduje, że jakieś zarazki mogą być przemycone. To stąd biorą się afery co jakiś czas. Stacje krwiodawstwa lub szpitale bogatsze mogą sobie pozwolić na dokładniejsze badania, ale te zadłużone...


Ja jestem krwiodawcą. I to nie prawda, że krwi się nie bada. Po każdorazowej donacji dostaję ze stacji krwiodawstwa komplet badań mojej krwi i jestem pewna, że jest ona każdorazowo gruntownie badana.
Ktosia

"Czasem trzeba umrzeć, by urodzić się na nowo.
Czasem trzeba wiele stracić, by wyjść z podniesioną głową.
Nawet przestać wierzyć, by docenić wiary siłę.
Gdy przeczytasz tysiąc książek, czy zrozumiesz jedną chwilę?"

#26 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-03-23, godz. 08:22

jest. Kwestia okienka serologicznego. Szansa jest minimalna - od czasu wprowadzenia obowiązkowych badań każdej próbki wykryto 6 przypadków poprzetoczeniowego zakażenia wirusem HIV. Jest jeszcze kwestia osocza, karencji itd.

Podsumowując - szansa jest ale jest minimalna (mniej więcej 1 na 2 miliony przetoczeń).


Bardziej ufam w słowa Dosi, że każda jednostka jest badana, więc tego ryzyka nie ma.
Ale nawet jeśli to ryzyko zarażeniem HIV 1 na 2miliony istnieje, to muszę to powiedzieć: Z WIRUSEM HIV W DZISIEJSZYCH CZASACH MOŻNA ŻYĆ!!!
A jeśli krew ratuje życie to dobrze jest ją w tak krytycznej sytuacji przyjąć. Naprawdę wolałabym zaryzykować, że będę tym jednym przypadkiem na dwa miliony i przeżyć niż tym jednym z setek przypadków co umierają przez odmówienie transfuzji krwi.

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach


#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-03-23, godz. 18:11

Bardziej ufam w słowa Dosi, że każda jednostka jest badana, więc tego ryzyka nie ma.
Ale nawet jeśli to ryzyko zarażeniem HIV 1 na 2miliony istnieje, to muszę to powiedzieć: Z WIRUSEM HIV W DZISIEJSZYCH CZASACH MOŻNA ŻYĆ!!!
A jeśli krew ratuje życie to dobrze jest ją w tak krytycznej sytuacji przyjąć. Naprawdę wolałabym zaryzykować, że będę tym jednym przypadkiem na dwa miliony i przeżyć niż tym jednym z setek przypadków co umierają przez odmówienie transfuzji krwi.

Dziesiątki jeśli nie setki zabiegów medycznych jest o wiele bardziej niebezpieczna, a mimo to świadkowie dziwne, że nie protestują wobec nich. Podam tylko taką ciekawostkę, że dla kobiety bycie w ciąży jest o wiele bardziej "niebezpieczne" niż transfuzja... ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-03-24, godz. 21:13

Mój Dad mówi, że od lat ŚJ wykazują niekonsekwencję żeby nie powiedzieć hipokryzję przyjmując surowicę i szczepionki.
Zagrożenia o których wspominają ŚJ są tylko i wyłącznie mydleniem oczu. Mają oni całkowity zakaz przyjmowania krwi.
Załóżmy, że jest planowana operacja w której będzie potrzebna krew. ŚJ może oddać swoją krew, aby w trakcie operacji można było ją przetoczyć, ale nie zrobi tego... DLACZEGO? :unsure: Bo nie może...
Mówienie o zagrożeniach płynących z transfuzji to takie pierdu pierdu, bo sedno sprawy nie leży w zagrożeniach tylko w masowej manipulacji prowadzonej przez Organizację... :angry:

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach


#29 aPsik

aPsik

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 49 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Szklarska Poręba/Wrocław

Napisano 2009-03-26, godz. 13:17

Mam pytanie...
Czy obecnie ŚJ wykluczają tych którzy transfuzji nie odmówili?

"Dla religii tylko to jest prawdziwe, co jest święte; dla filozofii tylko to jest święte, co prawdziwe."

Ludwig Feuerbach


#30 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-07-18, godz. 11:11

Mam pytanie...
Czy obecnie ŚJ wykluczają tych którzy transfuzji nie odmówili?

Traktuje się je jakby same się odłączyły ;) Choć może wystarczyć po prostu skrucha i wraca się jak syn marnotrawny.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#31 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2009-07-18, godz. 15:57

Mam pytanie...
Czy obecnie ŚJ wykluczają tych którzy transfuzji nie odmówili?

Nie wiem, czy to ostatnie wytyczne na ten temat, ale więcej masz tutaj:
http://www.komitetsa...Home/ttansfuzja

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#32 Vij

Vij

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2010-09-18, godz. 12:15

Mój Dad mówi, że od lat ŚJ wykazują niekonsekwencję żeby nie powiedzieć hipokryzję przyjmując surowicę i szczepionki.


No i jeszcze przeszczepy... Bo raczej trudno wyobrazić sobie, żeby możliwe było przeszczepienie narządu bez przekazania jakiejkolwiek komórki krwi. Podobnie wygląda sprawa spożywania mięsa - bo to już bardziej można podciągnąć pod potępiane przez świadków i Biblię spożywanie krwi niż transfuzję.

#33 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-19, godz. 11:51

No i jeszcze przeszczepy... Bo raczej trudno wyobrazić sobie, żeby możliwe było przeszczepienie narządu bez przekazania jakiejkolwiek komórki krwi. Podobnie wygląda sprawa spożywania mięsa - bo to już bardziej można podciągnąć pod potępiane przez świadków i Biblię spożywanie krwi niż transfuzję.


Przeoczyłeś jeden bardzo ważny fakt.

Dojdę do niego poprzez kilka prostych pytań i stwierdzeń.

Jezus był Żydem. Żydzi nie spożywali krwi ani mięsa niewykrwawionego. Czy to oznacza że Jezus także nie spożywał krwi?

Jezus posiadał dużo większą wiedzę i rozeznanie niż każdy Żyd lub nawet człowiek współczesny. Czy zatem Jezus wiedział że w mięsie zawsze jest krew? Czy Jezus spożywał mięso i zawartą w nim krew?

Czy w ogóle da się wykrwawić mięso w stu procentach?

Jeśli uczciwie sobie odpowiesz na te pytania to zrozumiesz że tak na prawdę nie rozumiesz zakazu spożywania krwi, nie wiesz w jakim celu został dany i czemu ma służyć.

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2010-09-19, godz. 12:23

Problem w tym ,że Jezus jak i dzisiejsi Żydzi jedli mięso które zawierało mniejszą zawartości krwi niż to co my jemy.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-19, godz. 14:44

Problem w tym ,że Jezus jak i dzisiejsi Żydzi jedli mięso które zawierało mniejszą zawartości krwi niż to co my jemy.


A to skąd wiesz? Masz jakieś dowody?

A ponadto co nowego to wnosi do tematu albo jakie ma znaczenie ile krwi jest w mięsie?

#36 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-19, godz. 14:57

Jeśli uczciwie sobie odpowiesz na te pytania to zrozumiesz że tak na prawdę nie rozumiesz zakazu spożywania krwi, nie wiesz w jakim celu został dany i czemu ma służyć.
[/quote]


Myśląc praktycznie a mniej teokratycznie...to Jehowa
wiedział co człekowi zabrania -

Po prostu bezpieczeństwo i higiena pracy...
W tym klimacie w większości na pustyniach obrzezany człek
miał większą szanse utrzymać czystość tego przyrządu :)

A krew w miąsku niewykrwawionym najszybciej się psuje
i potem brzuszek bardzo boli...może być ?

Użytkownik oskar edytował ten post 2010-09-19, godz. 15:00


#37 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-26, godz. 23:32

Myśląc praktycznie a mniej teokratycznie...to Jehowa
wiedział co człekowi zabrania -


No tak racja.

Po prostu bezpieczeństwo i higiena pracy...
W tym klimacie w większości na pustyniach obrzezany człek
miał większą szanse utrzymać czystość tego przyrządu :)


Może, ale obrzezanie istniało jeszcze przed Bożym prawem danym Mojżeszowi.

A krew w miąsku niewykrwawionym najszybciej się psuje
i potem brzuszek bardzo boli...może być ?


No nie tu pudło. Czy wykrwawione czy nie i tak szybko sie psuje.
Krew w wielkim skrócie symbolizuje życie i dla tego miała być w szczególny sposób traktowana. Miała nie byc traktowana jak pokarm lecz jak cos świętego i należącego tylko do Boga. Dlatego Izraelowi wyraźnie nakazano wylewać ją na ziemię.

#38 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 18:45

No tak racja.



Może, ale obrzezanie istniało jeszcze przed Bożym prawem danym Mojżeszowi.



No nie tu pudło. Czy wykrwawione czy nie i tak szybko sie psuje.
Krew w wielkim skrócie symbolizuje życie i dla tego miała być w szczególny sposób traktowana. Miała nie byc traktowana jak pokarm lecz jak cos świętego i należącego tylko do Boga. Dlatego Izraelowi wyraźnie nakazano wylewać ją na ziemię.


Taaaak..? No patrz nie wiedziałem :)

Czy ja wyglądam na izraelite ? Popatrz na awatarek...

Jak więc widzisz mnie ten zakaz nie obowiązuje i parę innych
Brooklyńskich absurdów WTS-u ;)

#39 Iam

Iam

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 703 Postów

Napisano 2010-09-27, godz. 19:54

Taaaak..? No patrz nie wiedziałem :)

Czy ja wyglądam na izraelite ? Popatrz na awatarek...

Jak więc widzisz mnie ten zakaz nie obowiązuje i parę innych
Brooklyńskich absurdów WTS-u ;)


Oskar mówisz nie na temat, pytałeś odpowiedziałem. Tu nie mówiliśmy o tym co kogo obowiązuje.
A czy ty z Izraela tego nie wiem.

#40 oskar

oskar

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 738 Postów

Napisano 2010-09-28, godz. 17:58

Oskar mówisz nie na temat, pytałeś odpowiedziałem. Tu nie mówiliśmy o tym co kogo obowiązuje.
A czy ty z Izraela tego nie wiem.


Po prostu też ot tak...żarty sobie robię i uniki :)

W końcu nie odpowiedziałeś Nocy Niespokojnej.. :lol:
na jej spokojne rzeczowe pytanko w kwestii krwi ?
więc po co zabierasz się do nowego wątku ?

A przecież jest to na tyle ważny jeśli nie najważniejszy
kontrowersyjny temat, z powodu którego topnieją szeregi ŚJ -

Sam osobiście pewnie przymknąłbym oczy na całą RESZTE gdyby
nie ta KREW...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych