Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pokolenie roku 1914


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-06, godz. 19:26

Fakt, SJ zabrnęli w rok 1914 jak sarna w maliny i nie bardzo wiedzą, co z tym począć :) . W moim krótkim życiu słyszałem już kilka wersji różnistych wykładni tego problemu. Podziwiam tych starych weteranów, którzy od kilkudziesięciu lat wciąż są oślepiani nowym światłem.
I tak sobie myślę, że niezależnie od rozwoju wydarzeń zawsze ten rok 1914 będzie u SJ ważną granicą. No właśnie, ale czego? To będzie zależeć od bieżącego rozumienia :)
Słyszałem nawet taką wersję (nieoficjalną), że w zasadzie Armagedon... zaczął się w 1914 roku i wciąż trwa :) . Kto wie, może za jakiś czas właśnie to będzie "właściwe rozumienie" Pisma...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 mak

mak

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 62 Postów

Napisano 2006-02-27, godz. 17:52

Niedawno zadzwoniła siostra męża. Stwierdziła, że niedługo będzie armagedon i żebysmy się zastanowili nad wstąpieniem do ŚJ oczywiście. Zaczeliśmy więc rozmawiać o pokoleniu roku 1914, czy jest tak jak dawniej, że ma nie przeminąć. No więc najpierw stwierdziła, że pokolenie to moga być nawet synowie czy wnuki osób żyjących w tamtym czasie. Ale ponieważ nie zgadzaliśmy sie w tym względzie to powiedziała, że poszuka w Strażnicy i jeszcze porozmawiamy. Zadzwoniła za jakiś czas i przeczytała jakiś artykuł z którego wynikało, że jednak jest tak jak było tzn. armagedon nastanie zanim przeminie pokolenie roku 1914. I ona się z tym zgodziła!!!!!!!!!!!!

Dodała tylko, że WSZYSCY będą mówić "pokój i bezpieczeństwo" oraz będzie atak na WSZYSTKIE religie.

No to ja już nic z tego nie rozumiem. Jak to w końcu jest??????????? :blink:

#23 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-27, godz. 19:13

Problem w tym, że ona szukała po publikacjach papierowych. Tam nie ma napisane, kiedy nastanie nowe światło i aktualne zrozumienie zostanie odwołane. Więc ktoś szuka i znajduje. Stare wyjaśnienia, np. z roku 1994 czy 78 ...

A co do wersji o "trwającym" Armagedonie, to jest to chyba wynik zabawy w głuchy telefon. Kiedyś była nauka o trwającym "wielkim ucisku", który rozpoczął się w 1914 roku, potem został zawieszony ("dni zostały skrócone") no i ma zostać wznowiony krótko przed Armagedonem (jak pamiętacie, sam armagedon poprzedzają pokój i bezpieczeństwo, atak na babilon wielki i atak goga z magoga na ŚJ). Dodatkowo sprawę gmatwają podobne określenia. Bo ten przerwany chwilowo "wielki ucisk" bywa mylony z "bezprzykładną udręką", która trwa obecnie

czyli w 1914 roku zaczął się i ucisk i udręka
potem ucisk został przerwany, a udręka trwała nadal
wznowienie ucisku miało się rozpocząć od ogłoszenia pokoju i bezpieczeństwa oraz przekształcenia ONZ w rząd ogólnoświatowy, który zaatakuje Babilon Wielki, a potem ŚJ, a sam zostanie zniszczony w Armagedonie

Na koniec, zmieniono naukę i stwierdzono, że udręka owszem była i jest, ale ucisku jeszcze nie było i nie wiadomo kiedy się zacznie a co do 1914 to oni się pomylili i żaden ucisk się wtedy jeszcze nie zaczął, ale zaczęła się udręka, a ze spraw bardziej przyjemnych, zaczęło się panowanie Chrystusa...

a więc "jak na prawdę jest nikt nie wie... kornik ryje dziurę w drzewie..."

i niedługo wszystkie sny CK runą i całe to zakorniczone drzewo nabuchodonozorowe runie.
I nauka o 1914 runie... to tylko kwestia czasu.

Albo na początku XXXII wieku ktoś ogłosi nowe światło i doda do 1914 roku np. 1260 dni z apokalipsy, a potem za parę kolejnych wieków, na początku XLIII wieku CK ogłosi, że czasy końca trwają 2300 wieczorow i poranków liczonych od 1914 czyli koniec powinien nastać nie później niż w 4214 r.n.e.

Potem można jeszcze sumować 1914+1260+2300+coś tam...

No i bawić się w nieskończoność...

#24 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 08:48

czy ktoś z was, oprócz Kloo i HC,miał przyjemność oglądać nową książkę śJ,pt "Czego naprawdę uczy Biblia"?Tam w rozdziale 9"czy żyjemy w dniach ostatnich?",podane są wszystkie znaki z rozdz.24 Ewang.Mateusza,ale werset 34 nie jest wogóle cytowany. Wczoraj dorwałam tę książeczkę,trochę ją przejrzałam.Jest to na ta nowo "oświecona" wersja dawnej"Zyć wiecznie"[czerwona],tylko bardziej skromnie wydana[miękka oprawa i cieniutka].Na jej podstawie ,jak się domyślam,będą teraz prowadzić studia biblijne.Jeśli już ktoś ją czytał,to proszę o komentarz. SALLY11.

#25 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-02-28, godz. 09:56

Bravo, Sally.Coraz cieplej. Jak przejrzycie straznice 6/2006 drugi artykul do studium, wiele sie wyjasni.Ciekawe kto pierwszy odkryje reszte :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#26 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-02-28, godz. 12:31

Problem w tym, że ona szukała po publikacjach papierowych. Tam nie ma napisane,

Chcialbym dodac do tego watka pewne moje wlasne przemyslenie .............

Wiekszosc ludzi z wierzen SJ wyluskuje tylko wiare w Armagedon i szuka okazji do zbicia takich lub innych dat , wielu obecnych a jeszcze wiecej ex-SJ stalo sie i bylo SJ w pewnym momencie ze strachu przed zblizajacym sie Armagedonem :(

Jest to zjawisko znane i okreslane powiedzeniem " Jak trwoga to do Boga "

W I wieku naszej ery wielu bylo pseudochrzescijan ktorzy sluzyli Bogu Jahwe na wiesc o tym ze Jezus czynil cuda i niewatpliwie niedlugo powroci co zreszta podtrzymywali jako twierdzenie apostolowie .

Wielu rowniez w I wieku powrocilo do swoich "bardziej atrakcyjnych" starych wierzen , ktore obiecywaly cos w niesprecyzowanym terminie "konca czasow" lub inne atrakcje w niebie , krainie lowow lub innych parkach atrakcji posmiertnej .

W czasach nowozytnych wielu SJ uleglo tej samej modzie i Armagedon przycmil wizje sluzeniu Bogu BEZINTERESOWNIE . na szczescie wielu sie opamietalo i wzorem Hioba zaczelo sluzyc Bogu nie ze wzgledu na nagrode , a ze wzgledu na uczucie wdziecznosci i milosci za to co juz zrobil i ma zamiar zrobic dla ludzkosci .

Wielu doszukuje sie wsrod SJ niegodziwosci , jakby zapomnieli ze i pierwsi apostolowie bywali niegodziwi w stosunku do samego Jezusa . W odroznieniu jednak do niektorych religii w ktorych mowi sie o pokoju a pokoju jak nie bylo tak i nie ma , SJ na lamach swoich czasopism takich jak np Straznica walkuja i walkuja nieraz wciaz te same tematy mowiace o zasadach jakimi powinni sie kierowac np starsi w stosunku do swoich owiec ....
O czym to swiadczy ?
To swiadczy o tym ze CK jest swiadome niedoskonalosci ludzi i co sie z tym wiarze niedoskonalosci poszczegolnych czlonkow Organizacji SJ .
W odroznieniu jednak od innych organizacji religijnych oranizujacych misteria majacych swoje korzenie w religiach przedchrzescijanskich , organizujacych akcje charytatywne (dla wielu jeden z lepszych sposobow na dorobienie sie samemu ) czy tez graniu na uczuciach poprzez organizowanie spektakli pseudoreligijnych , WTS kladzie szczegolny nacisk na prace swoich czlonkow nad samym soba .............
Fasadowosc wielu religii , przenika niekiedy w szeregi SJ ( wszak wywodza sie oni z roznych srodowisk religijnych i spolecznych ) ale ta fasadowosc jest czyms z czym WTS stara sie walczyc ( oczywiscie nie sila i nie poprzez Sady ) ale poprzez zachecenie jej czlonkow do zmaiany swojej wlasnej osobowosci chrzescijanskjej

W wielu przypadkach ( ponad 40 000 rocznie ) okazuje sie to zbyt trudne dla zainteresowanych i odchodza lub sa zmuszeni do odejscia ( kazdy ma prawo do powrotu nawet natychmiastowego o ile okaze natychmiast skruche ) , a pewne sporadyczne fakty wypaczen moga tylko potwierdzac regule .............

Nie podalem zadnych cytatow biblijnych gdyz zainteresowni uczestnicy forum je znaja doskonale , a innym czytelnikom z przyjemnoscia udziele dodatkowych wyjasnien . :rolleyes:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-02-28, godz. 13:08

pokaż mi choć jeden werset, że apostołowie ustalili datę końca, np. 70 lub 73 r.n.e.

#28 Profanka

Profanka

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 487 Postów
  • Lokalizacja:z południa

Napisano 2006-03-05, godz. 02:18

W Twojej wypowiedzi Homme C. uderzyło mnie to , iż wciąż porównujesz ŚJ z innymi religiami i z zadowoleniem udowadniasz , że ŚJ lą lepsi. Chwali Ci sie to , że pamiętasz o tym co jest dobre. Wspomniana orzez Ciebie większość wpada tutaj na kilka dni po to ,żeby ponarzekać albo pokrzyczeć na innych. Inni szukaja tutaj informacji a jeszcze inni podobnych do siebie. Praca nad sobą jest zajęciem trudnym i nie da się jej wprowadzić perswazją.Potrzebna jest motywacja i to silniejsza od tej "Jeśli chcesz podobać sie Bogu ". Człowiek to dziwna istota która chce wiedzieć dlaczego powinna robić coś tak a nie inaczej a na dodatek lubi być wynagradzana za swój trud. Co cierpliwsi zadowalają się "oglądaniem tego co miało sie stać na własne oczy". Co robić jeśli się nie doczeka ,a w międzyczasie zmieni się światło? :(
... I poznacie prawdę , a prawda was wyswobodzi ... Cóż to jest prawda?

#29 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 09:02

Bravo, Sally.Coraz cieplej. Jak przejrzycie straznice 6/2006 drugi artykul do studium, wiele sie wyjasni.Ciekawe kto pierwszy odkryje reszte :rolleyes:

Przeczytałem ten artykuł. Tytuł "Trzymaj sie z dala od religii fałszywej".
Rzuca się w oczy fakt że fałszywe wiary to oględnie mówiąc "ogólnoświatowy system religi fałszywej", są ich tysiące i nic ponad to. Żadnych konkretów że to mogą być człokowie takiego czy owakiego wyznania. Ani słowa o Krk. Dużo aluzji do odstępców. Zaleceń że mamy się do ludzi innych wyznań odnosić taktownie.
Bardzo to jakieś z rezerwą i ostrożnoscią napisane.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#30 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 10:14

pokaż mi choć jeden werset, że apostołowie ustalili datę końca, np. 70 lub 73 r.n.e.

SJ oferuja ludziom darmowe studia biblii .
Darmowe rzeczy nie zawsze sa doceniane :rolleyes:
Szkolenia oferowane za "dobrowolne datki" sa bardziej doceniane przez niektorych ale ...

Ale wrocmy do tematu

Apostolowie nie ustalili daty konca !
Apostolowie pytali o to Jezusa !
tego nie mozna wysluchac w audycjach RM ale w Ewangelii Mateusza ROZDZIAŁ 24

Podaje tresc tlumaczenia w/g biblii tysiaclecia aby nie byc posadzonym o gloszenie ze "Strasznicy" jak to niektorzy mawiaja .
w (...) moje komentarze

MOWA O ZBURZENIU JEROZOLIMY I PRZYJŚCIU CHRYSTUSA


Zniszczenie świątyni

1 Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni. 2 Lecz On rzekł do nich: «Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony». 3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»


Początek boleści

4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.


Prześladowanie uczniów

9 Wtedy wydadzą was na udrękę i będą was zabijać, i będziecie w nienawiści u wszystkich narodów, z powodu mego imienia. 10 Wówczas wielu zachwieje się w wierze; będą się wzajemnie wydawać i jedni drugich nienawidzić. 11 Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą; 12 a ponieważ wzmoże się nieprawość, oziębnie miłość wielu. 13 Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. 14 A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.


Znaki zapowiadające zburzenie Jerozolimy ( pogrubienie moje )

15 Gdy więc ujrzycie "ohydę spustoszenia",

* przypis Biblii Tysiaclecia podaje :24,15 Por. 1 Mch 1,54. Dn 9,27 ma prawdopodobnie na myśli bóstwo pogańskie, którego posąg Antioch IV Epifanes postawił w świątyni (r. 167 przed Chr.). Jezus stosuje te przepowiednię do oblężenia i zajęcia miasta oraz świątyni przez wojska rzymskie (zob. Łk 21,20-24).

o której mówi prorok Daniel, zalegającą miejsce święte - kto czyta, niech rozumie - 16 wtedy ci, którzy będą w Judei, niech uciekają w góry! 17 Kto będzie na dachu, niech nie schodzi, by zabrać rzeczy z domu. 18 A kto będzie na polu, niech nie wraca, żeby wziąć swój płaszcz. 19 Biada zaś brzemiennym i karmiącym w owe dni! 20 A módlcie się, żeby ucieczka wasza nie wypadła w zimie albo w szabat. 21 Będzie bowiem wówczas wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd i nigdy nie będzie. 22 Gdyby ów czas nie został skrócony, nikt by nie ocalał. Lecz z powodu wybranych ów czas zostanie skrócony.




Przyjście Chrystusa

23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą.
29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte*. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.


Przykład z drzewa figowego

32 A od figowego drzewa uczcie się przez podobieństwo! Gdy jego gałązka staje się soczysta i liście wypuszcza, poznajecie, że zbliża się lato. 33 Tak samo i wy, kiedy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, we drzwiach. 34 Zaprawdę, powiadam wam: Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie. 35 Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą.


Nieznany czas przyjścia

36 Lecz o dniu owym i godzinie nikt nie wie, nawet aniołowie niebiescy, tylko sam Ojciec. 37 (pogrubienie moje) A jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 38 Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, 39 i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 40 Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. 41 Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.


Potrzeba czujności

42 Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. 43 A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. 44 Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.


Przypowieść o słudze wiernym i niewiernym

45 Któż jest tym sługą wiernym i roztropnym, którego pan ustanowił nad swoją służbą, żeby na czas rozdał jej żywność? 46 Szczęśliwy ów sługa, którego pan, gdy wróci, zastanie przy tej czynności. 47 Zaprawdę, powiadam wam: Postawi go nad całym swoim mieniem. 48 Lecz jeśli taki zły sługa powie sobie w duszy: "Mój pan się ociąga", 49 ( pogrubienie moje ) i zacznie bić swoje współsługi, i będzie jadł i pił z pijakami, 50 to nadejdzie pan tego sługi w dniu, kiedy się nie spodziewa, i o godzinie, której nie zna. 51 Każe go ćwiartować i z obłudnikami wyznaczy mu miejsce. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.


Skonczylem ten temat .... bo nic wiecej dodac do tego tekstu biblijnego nie mozna ..
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#31 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 10:20

z zadowoleniem udowadniasz , że ŚJ lą lepsi.

Blad , nie chce udowadniac ze SJ sa lepsi , bo dobry jest tylko Jehowa .
W zwiazku z tym stosowanie przymiotnikow , lepszy , "lepsiejszy" , czy "najlepsiejszy" :) to czysta glupota

ja po prostu staram sie pokazac ze SJ dbaja o to by sie uczyc zasad biblijnych i staraja sie uczyc ich praktykowania w swoim zyciu, dzilac sie tym z tymi ktorzy tego chca .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#32 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 10:23

i niedługo wszystkie sny CK runą i całe to zakorniczone drzewo nabuchodonozorowe runie.
I nauka o 1914 runie... to tylko kwestia czasu.

Albo na początku XXXII wieku ktoś ogłosi nowe światło i doda do 1914 roku np. 1260 dni z apokalipsy, a potem za parę kolejnych wieków, na początku XLIII wieku CK ogłosi, że czasy końca trwają 2300 wieczorow i poranków liczonych od 1914 czyli koniec powinien nastać nie później niż w 4214 r.n.e.

Potem można jeszcze sumować 1914+1260+2300+coś tam...

No i bawić się w nieskończoność...

Prorok jakis ? cy cóś ? :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#33 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 10:26

Rozciąganie gumy w majtkach kończy się kompromitacją, bo w pewnym momencie majtki spadają i widać nagą prawdę o matactwach WTS.

Ktos kiedys powiedzial ze jesli nie dysponuje sie dowodami , mozna poslugiwac sie inwektywami
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#34 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-05, godz. 10:54

SJ oferuja ludziom darmowe studia biblii .
Darmowe rzeczy nie zawsze sa doceniane :rolleyes:
Szkolenia oferowane za "dobrowolne datki" sa bardziej doceniane przez niektorych ale ...

ot i wyczyn ! jak ma to być miarą prawdziwości religii pst. STOWARZYSZENIA ;-) to ja się wypisuje z tego świata ;-) o ile mi wadomo to tego rodzaje szkolenia ZA DARMO też organizują : adwentyści, zielonoświątkowcy, babtysci, badacze pisma św nno itd...i oczywiście tak przez Was znienawidzony "Matka Wszetecznic" "Babilon Wielki" - KK.
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-05, godz. 19:57

Rozciąganie gumy w majtkach kończy się kompromitacją, bo w pewnym momencie majtki spadają i widać nagą prawdę o matactwach WTS.

Ktos kiedys powiedzial ze jesli nie dysponuje sie dowodami , mozna poslugiwac sie inwektywami

Kompromitacja WTS dot. pokolenia 1914 jest oczywista. To nie są żadne inwektywy, to są mocno udokumentowane stwierdzenia.

#36 george27

george27

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 331 Postów

Napisano 2006-03-16, godz. 12:46

doczekała sie polskiego tłuaczenia strona Harzapo interesujaca wizja Goga
zapraszam na stone
http://www.gog-magog.prv.pl/
Początkowo jej kult jako Królowej Niebios uznawany był za herezję. „Niech nikt ni czci Marii” –
zakazywał św. Epifaniusz, doktor Kościoła.


#37 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-17, godz. 11:57

"(...) nie chce udowadniac ze SJ sa lepsi , bo dobry jest tylko Jehowa .
W zwiazku z tym stosowanie przymiotnikow, lepszy , "lepsiejszy" , czy "najlepsiejszy"  :)  to czysta glupota

ja po prostu staram sie pokazac ze SJ dbaja o to by sie uczyc zasad biblijnych i staraja sie uczyc ich praktykowania w swoim zyciu, dzilac sie tym z tymi ktorzy tego chca."

HC - dlaczego kłamiesz w swojej wypowiedzi?
Przecież dobrze wiesz, że w zborach przekazywane są informacje udzielane przez zarząd spółki WTC o tym, iż jest ona jedyną prawdziwą religią, a każdy kto jest poza nią służy Szatanowi.

Przyznaję, że to co napisałeś dalej to prawda - ŚJ dbają o to żeby uczyć się zasad biblijnych i starają się uczyć ich praktykowania w życiu(więc praktykują, nie praktykują czy trochę praktykują?), równocześnie dzieląc się nią z innymi (czym dzielą? niepodważalną prawdą przekazaną przez zarząd WTC, czy zachętą by starać się praktykować zasady biblijne poznane dzięki odpowiedniej dbałości o to?).

Jednak w efekcie osoba zgadzająca się na darmowe studium biblii, ale nie przyjmująca bezkrytycznie informacji zawartych w publikacjach zarządu WTC, popartych często wyrwanymi z kontekstu cytatami z biblii, nie zostaje w końcu ŚJ.
Dlaczego?

Bo nie zgadza się z "prawdą" przekazywana przez "jedyną prawdziwą religię".

Tak samo ŚJ, który dbając o studiowanie biblii i starając się wprowadzać to w życie nie znajduje w biblii potwierdzenia dla dogmatow prezentowanych przez zarząd WTC nie może dłużej być ŚJ (oczywiście jeśli uzewnętrzni swoje poglądy przed starszymi, lub ktoś na niego doniesie, a on nie zmieni swojego nastawienia bo nie przekonaja go "argumenty" z publikacji zarządu WTS a nie biblii)
Dlaczego?

Bo nie zgadza się z "prawdą" przekazywana przez "jedyną prawdziwą religię".

Dlaczego więc wypierasz się tego, że nie chcesz udowodnić, iż Świadkowie Jehowy są lepsi?
Bracie - przecież według Twoich przekonań religijnych (a raczej przekonania religijnego) taka jest właśnie prawda, nie wstydź się tego tak jak nie wstydzisz się udzielać na tym odstępczym forum.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-31, godz. 23:42

Idę z dziadziusiem do banku aby mnie upowaznił do konta jakby co....... Ale dziadziuś do końca jakby przekonany nie jest o słuszności tego kroku....... Więc Pani w Banku Mówi: - Wie Pan oczywiście ja Panu zycze jak najlepiej, ale jest Pan w podeszłym wieku i róznie może się zdarzyć...... a dziadziuś na to: - Ja będę żył wiecznie!

Tak powinno być w każdym banku!
Dołączona grafika

#39 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-08-31, godz. 23:58

Przypowieść o słudze wiernym i niewiernym

Z tego, co wiem Strażnica naucza, że to nastąpiło w 1914 r. i bycie wiernym i roztropnym odnosi tylko do siebie. Natomiast wszelkie inne "towarzystwa" podzieliły los sługi złego i niewiernego.

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-08-31, godz. 23:59

Dołączona grafika

#40 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2008-02-14, godz. 11:57

Polecam :rolleyes:

http://www.piotrandr...kobecnosci.html
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych