Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oczyszczanie umyslu


  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#21 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-21, godz. 21:11

mi uwalnianie umysłu z matrixa zajelo 13 lat, jeszcze 10 lat po "odejsciu" bylam wstanie powiedziec ze to jedyna prawdziwa religia i bronic jej......... czyli bardzo dlugo ale tez bylam tam bardzo dlugo, moge powiedziec ze uwalnianie bylo tak dlugie jak pozostawanie w niej.....
nie potrafiłam uwierzyć.......

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-21, godz. 21:22

OK, Lantis, jestem Ci winien piwo :( . Też mógłbym powtórzyć moje brednie z Libem, że znudził się nam żywot odstępczy i wracamy na łono WTS :rolleyes: , ale... po co?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-21, godz. 21:42

to raczej praca zbiorowa i Russel mial w niej niemaly udzial.
faktem pozostaje ze brednie wypisywali jego uczniowie bedacy bardzo blisko u jego boku .
skad u nich takie mysli ?czy znacie inne religie chrzescianskie ktore glosily takie idiotyzmy?
to dowod jak wplywala nauka guru -Russela na jego uczniow.
JESZCZE RAZ POLECAM ..idiotyzm paranoja i doskonaly przyklad jak mozna biblia udowodnic kazda- nawet najbardziej oczywista bzdure.

Auroro,
Russell niestety (a może - stety) nie miał w tym żadnego udziału. Zmarł wcześniej :). Książkę napisał bodajże Woodworth i ktoś tam jeszcze.

#24 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-22, godz. 00:04

o ile wyobrażam sobie Liberała, który wraca do "zreformowanych" ŚJ, gdy ich nauka o krwi całkowicie się wykrwawi... :P o tyle jakoś nie mogę sobie wyobrazić brata Jaracza... cóż może mam słabą wyobraźnię...

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-22, godz. 10:23

Sebastian, są na Ziemi rzeczy, o których się nie śniło świadkom Jehowy :D . Kto wie, może faktycznie kopnie mnie potężny prąd albo stanie mi się inna krzywda i powrócę na łono Prześwietnej ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-22, godz. 14:08

mogę się pojawić na zebraniu ŚJ pod warunkiem, że uznają Trójcę Św., prymat papieża rzymskiego i chrzest niemowląt oraz rozpoczną dialog ekumeniczny z Watykanem. Takie rzeczy są co prawda możliwe, ale nie w XXI ani w XXII wieku.

#27 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-01-23, godz. 19:11

Russell niestety (a może - stety) nie miał w tym żadnego udziału. Zmarł wcześniej :). Książkę napisał bodajże Woodworth i ktoś tam jeszcze.

jego udzial to jego nauki- to powolywanie sie na Boga .
bez Russela nie byloby 1 tomu- nie byloby tez tomu 7....goraco polecam lekture ,zwlaszcza gorliwym glosicielom.

#28 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 19:42

W ogóle, gdyby nie było na tym łez padole szarlatana i samozwańcy Russela, mielibyśmy trochę mniej zgryzot :P . Jednak, jak powszechnie wiadomo, życie nie znosi próżni. Gdyby nie Russel, pojawiłby się zapewne jakiś podobny Wujek Dobra Rada :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#29 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 19:51

Russell niestety (a może - stety) nie miał w tym żadnego udziału. Zmarł wcześniej :). Książkę napisał bodajże Woodworth i ktoś tam jeszcze.

jego udzial to jego nauki- to powolywanie sie na Boga .
bez Russela nie byloby 1 tomu- nie byloby tez tomu 7....goraco polecam lekture ,zwlaszcza gorliwym glosicielom.

A bez Biblii nie byłoby Russella. Czy to ma być argument dowodzący tego, że Tomy Russella napisali autorzy NT? Nie sądzę. Siódmy tom zawiera nauki, których Russell nigdy nie głosił. A i książki tej nie napisał. Zanim więc ponownie napiszesz:

" moim zdaniem bardzo dobrym sposobem na oczyszczenie umyslu jest czytanie dwa razy w roku 7 tomu Russela"

najpierw sprawdź fakty. Rzetelność i uczciwość obowiązuje nie tylko ŚJ ale również Ciebie. Można manipulować faktami będąc ŚJ, można też nimi manipulować, ŚJ nie będąc.

#30 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-01-23, godz. 19:51

mogę się pojawić na zebraniu ŚJ pod warunkiem, że uznają Trójcę Św., prymat papieża rzymskiego i chrzest niemowląt oraz rozpoczną dialog ekumeniczny z Watykanem


to zabawne co napisales.ciekawy jestem co spowodowalo ten zwrot o 180 stopni w kierunku KRK?
dla mnie KRK to wielka machina ktora miazdzy wszystko co stanie jej na drodze nawet tego nie zauwazajac .
podobna taktyke przybiera organizacja swiadkow J.
ofiary sie nie licza liczy sie cel .
czy jednak celem jest milosc?

#31 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-23, godz. 20:11

nie postrzegam ani ŚJ ani KRK jako machiny zła. To są struktury złożone (w większości) z dobrych ludzi.
Miłości jest tu i tam tyle samo, za to nauka Kościoła Kat. jest 100% zgodna z Biblia w przeciwieństwie do nauki ŚJ.

#32 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-01-23, godz. 20:30

nie pisalem ze jest to machina zla .
a to ze nauka KRK jest w calosci zgodna z biblia to tylko twoje pobozne zyczenia .
tak samo jak poboznymi zyczeniami sa wykladnie swiadkow J.
odnioslem sie do milosci poniewaz tylko po milosci mozemy poznac religie prawdziwa ,chyba sie ze mna zgodzisz?
wykladniami bibli na pewno nie rozwiazemy dylematu

#33 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-01-23, godz. 21:01

nie zgodzę się. Piękna idea może mieć wyznawcę kanalię, a idea zbrodnicza może mieć swoich męczenników. Ilość grzechów nie przesądza o prawdziwości światopoglądu.

Jeśli ktos zapytany przez Ciebie potwierdzi, że Ziemia jest kulą, a po chwili urządzi masakrę przedszkolaków, to z powodu jego czynu ziemia nie stanie się płaska. Nieprawdaż?!

#34 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 21:06

odnioslem sie do milosci poniewaz tylko po milosci mozemy poznac religie prawdziwa ,chyba sie ze mna zgodzisz?
wykladniami bibli na pewno nie rozwiazemy dylematu

W Piśmie Świętym czytamy, że po miłości mają być rozpoznani uczniowie Jezusa, a nie religia prawdziwa. Tak przecież mówi sam Jezus: "Po tym poznają że jesteście moimi uczniami, gdy miłość będzie między wami". Pierwsi uczniowie Jezusa wywodzili się z jednej religi - żydowskiej. Później doszli ludzie z innych wyznań pogańskich, z różnych krajów.
Myślę, że jak Jezus przyjdzie po raz wtóry to będzie podobnie. Wybierze ludzi dla siebie z różnych wyznań chrześcijańskich.
Wiara w "jedną prawdziwą religię" to naleciałość jeszcze po pobycie u śJ. Tak mi się przynajmniej wydaje. ;)

wykladniami bibli na pewno nie rozwiazemy dylematu


Zgadzam się.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#35 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-01-23, godz. 21:10

nadal twierdze ze tylko po milosci mozemy poznac religie prawdziwa .
skomentowales moj wpis jednak bez odniesienia sie do tresci .
milosc nie moze miec wyznawcow to stan ducha i albo sie ją [ milosc ] posiada albo nie
pytanie czy swiadkowie pielegnuja ten stan bardziej niz inne religie?

#36 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 21:14

nadal twierdze ze tylko po milosci mozemy poznac religie prawdziwa .

pytanie czy swiadkowie pielegnuja ten stan bardziej niz inne religie?

A więc będziesz miał problem, ponieważ masz do przebadania całkiem sporo religii. ;) Ile ich jest? Kilka tysięcy, czy mniej? A może więcej?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#37 yogiii

yogiii

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 536 Postów
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano 2006-01-23, godz. 21:18

>> Piśmie Świętym czytamy, że po miłości mają być rozpoznani uczniowie Jezusa, a nie religia prawdziwa.

Terebint, mam podobny punkt widzenia w pewnym sensie. Liczy się serce a nie zlepiona etykietka. Bóg będzie oceniał po stanie serca ludzi, czy też mieli okazję zdobyc wiedzę o Bogu czy też nie. Liczy się skromność, pracowitość, uczciwość... szukanie rzeczy pięknych gdzie owoc ujawnia się skrycie i widoczny jest przez Boga.

>> Wiara w "jedną prawdziwą religię" to naleciałość jeszcze po pobycie u śJ.

W gruncie rzeczy, nawet jeśli taka jest prawda, że organizacja jest "jedyną prawdziwą religię", to nikogo ona nie zbuduje jeśli nie ma odpowiedniego kontekstu. Są wartościowsze rzeczy

#38 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-01-23, godz. 21:31

nie chce wdawac sie w dyskusje doktrynalne jednak gdzies czytalem o jednym pasterzu .
po co Bog dawalby przykazania jesli ludzie nie mieliby ich przestrzegac?
jesli nie mialoby to zadnego znaczenia?
czego sluchac, swojego sumienia czy przykazania o milosci blizniego?
trzeba jakos wychowac cale miliony rodzacych sie malych ludzi.
ale na tyle odeszlismy od tematu ze pozwole sobie wrocic i jeszcze raz zachecam do czytania bardzo rozrywkowej lektury 7 tomu[ ucznow Russela]

#39 ariel

ariel

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 554 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 22:07

jeszcze raz zachecam do czytania bardzo rozrywkowej lektury 7 tomu[ ucznow Russela]


O, teraz znacznie lepiej :D .

#40 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-01-23, godz. 22:23

Terebint, mam podobny punkt widzenia w pewnym sensie. Liczy się serce a nie zlepiona etykietka. Bóg będzie oceniał po stanie serca ludzi, czy też mieli okazję zdobyc wiedzę o Bogu czy też nie. Liczy się skromność, pracowitość, uczciwość... szukanie rzeczy pięknych gdzie owoc ujawnia się skrycie i widoczny jest przez Boga.

Też tak to właśnie widzę yogiii.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych