Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wykluczeni?


  • Please log in to reply
119 replies to this topic

Ankieta: Jak odeszliscie?

Jak odeszliscie?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#101 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-18, godz. 16:23

Co do uczniów to się zgadzam. Niewiedzieli kto zdradzi Jezusa, jak jeszcze wielu innych rzeczy, dopóki nie został na nich wylany Duch Święty. :)
Ale moim zdaniem, fakt jest taki, że Ester miała tak prawo napisać, jak to uczyniła we wcześniejszym poście i nie pomyliła się, co do tego. ;)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#102 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-18, godz. 17:48

Co do uczniów to się zgadzam. Niewiedzieli kto zdradzi Jezusa, jak jeszcze wielu innych rzeczy, dopóki nie został na nich wylany Duch Święty. :)
Ale moim zdaniem, fakt jest taki, że Ester miała tak prawo napisać, jak to uczyniła we wcześniejszym poście i nie pomyliła się, co do tego. ;)
pzdr. :)

już się zgubiłem z esterką, ale ta polemika była bardziej chyba związana z Cześkiem :)

#103 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-10-18, godz. 23:43

Witajcie!
Wysłałam list o odłączeniu jakieś 2 tyg. temu.
Nie mam pojęcia, czy mnie już odłączyli.

Jak będę miała chwilę to zeskanuję treść.
Już nie mogę tak często odwiedzać to forum z przyczyn technicznych ;))
Ale dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojej decyzjii.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!!!!!!
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#104 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-19, godz. 00:05

Witajcie!
Wysłałam list o odłączeniu jakieś 2 tyg. temu.
Nie mam pojęcia, czy mnie już odłączyli.

Jak będę miała chwilę to zeskanuję treść.
Już nie mogę tak często odwiedzać to forum z przyczyn technicznych ;))
Ale dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojej decyzjii.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!!!!!!

Moje gratulacje!
I wszystkiego najlepszego!

#105 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-10-19, godz. 15:03

Witajcie!
Wysłałam list o odłączeniu jakieś 2 tyg. temu.
Nie mam pojęcia, czy mnie już odłączyli.

Jak będę miała chwilę to zeskanuję treść.
Już nie mogę tak często odwiedzać to forum z przyczyn technicznych ;))
Ale dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojej decyzjii.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!!!!!!


Podziwiam Cię, bo jestem pewnia, że to bardzo trudna decyzja. Z Twojego postu emanuje radość, że że ją podjęłaś, cieszę się razem z Tobą :)

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#106 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-19, godz. 19:13

Witajcie!
Wysłałam list o odłączeniu jakieś 2 tyg. temu.
Nie mam pojęcia, czy mnie już odłączyli.

Jak będę miała chwilę to zeskanuję treść.
Już nie mogę tak często odwiedzać to forum z przyczyn technicznych ;))
Ale dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojej decyzjii.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!!!!!!


LynnFargo
gratuluję odwagi. Życzę ci też, abyś nie stracił wiary w Boga. On naprawdę ciebie kocha.
Czesiek

#107 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-19, godz. 19:24

Co do uczniów to się zgadzam. Niewiedzieli kto zdradzi Jezusa, jak jeszcze wielu innych rzeczy, dopóki nie został na nich wylany Duch Święty. :)
Ale moim zdaniem, fakt jest taki, że Ester miała tak prawo napisać, jak to uczyniła we wcześniejszym poście i nie pomyliła się, co do tego. ;)

pzdr. :)



już się zgubiłem z esterką, ale ta polemika była bardziej chyba związana z Cześkiem :)

Maćku
Tak zapędziłeś się w obronie swego stanowiska, że zapomniałeś o czym jest dyskusja?
Tę dyskusję wywołała twoja kpina z wypowiedzi Estery. A ty chcesz udowodnić, że Judasz nie był zdrajcą w chwili zasiadania do Ostaniej Wieczerzy. A kiedy to legło w gruzach, to chociaż chciałeś udowodnić, że nikt o jego zdradzie nie wiedział, a jak i to upadło, to zamiast zrewidować swój pogląd nadal go bronisz twierdząc, że przecież tylko Jezus wiedział.
I to wystarczyło, że Pan Jezus wiedział i mimo to zdecydował się z Judaszem zasiąść do wspólnego posiłku. wystarczyłoby jedno Jego słowo, aby tak nie było.

Poza tym zastanów się, czy przypadkem nie masz już na mnie uczulenia, tak jak PiS na Po.
Czesiek

#108 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-10-20, godz. 09:06

LynnFargo: Gratuluję!
[db]

#109 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-20, godz. 09:10

Lynn Fargo trzymaj się cieplutko! :)

Gratuluję odwagi! :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#110 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-20, godz. 09:26

I jak też gratuluję, Lynn. To ważny i potrzebny krok, którego na pewno nie będziesz żałować. Pozdrawiam
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#111 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-20, godz. 09:41

już się zgubiłem z esterką, ale ta polemika była bardziej chyba związana z Cześkiem :)
Maćku
Tak zapędziłeś się w obronie swego stanowiska, że zapomniałeś o czym jest dyskusja?
Tę dyskusję wywołała twoja kpina z wypowiedzi Estery. A ty chcesz udowodnić, że Judasz nie był zdrajcą w chwili zasiadania do Ostaniej Wieczerzy. A kiedy to legło w gruzach, to chociaż chciałeś udowodnić, że nikt o jego zdradzie nie wiedział, a jak i to upadło, to zamiast zrewidować swój pogląd nadal go bronisz twierdząc, że przecież tylko Jezus wiedział.
I to wystarczyło, że Pan Jezus wiedział i mimo to zdecydował się z Judaszem zasiąść do wspólnego posiłku. wystarczyłoby jedno Jego słowo, aby tak nie było.
Poza tym zastanów się, czy przypadkem nie masz już na mnie uczulenia, tak jak PiS na Po.

J 6:64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać.
myślę, że to chyba nie jest jedyny fragment pisma mówiący o tym, że Chrystus zostanie wydany, a nie że został wydany. zatem w moim przekonaniu ja to rozumiem bardzo czytelnie: Judasz powziął zamiar, odebrał zapłatę, ale wydał Chrystusa, dopiero w ogrodzie Getsamani. jak dla mnie bardzo proste. zatem nie bardzo nie bardzo widzę sens twierdzenia, że "coś" legło w gruzach i, że zamierzam bronić teorii, kóra nie ma podstaw.
poza tym nie mam na Ciebie uczulenia, a polityką się nie zajmuję (z wiadomych względów)
pozdrawiam

#112 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-20, godz. 17:07

A ile to bylo 30 srebrnikow? Duzo, czy malo? Tak sie zastanawiam nad motywacja Judasza (i troche to dziwne, najpierw wydaje, zaraz potem sie wiesza - i wyrzuca pieniadze - jaka mial motywacje?) - to ciekawe, gdyz sam akt 'zdrady' moze wynikac z glebszych pobudek i motywacji, np. ktos "zdradza" religie przodkow, np katolicyzm, poniewaz zaczyna wierzyc w cos innego i zostaje np. Swiadkiem Jehowy. Podobnie, potem mozna "zdradzic" Swiadkow Jehowy i odlaczyc sie lub zostac wykluczonym. Jednak chyba gorsze nastepstwa moze miec powazna i prawdziwa zdrada - zdrada samego siebie, kiedy zapieramy sie naszej najglebszej istocie, a poglady no coz, poglady sie ma, a nie jest sie swoimi pogladami. Jednak wielu tego nie rozroznia. Pozarci przez wytwory umyslu, w niewoli ideologii.

#113 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-20, godz. 19:23

J 6:64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą. Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać.
myślę, że to chyba nie jest jedyny fragment pisma mówiący o tym, że Chrystus zostanie wydany, a nie że został wydany. zatem w moim przekonaniu ja to rozumiem bardzo czytelnie: Judasz powziął zamiar, odebrał zapłatę, ale wydał Chrystusa, dopiero w ogrodzie Getsamani. jak dla mnie bardzo proste. zatem nie bardzo nie bardzo widzę sens twierdzenia, że "coś" legło w gruzach i, że zamierzam bronić teorii, kóra nie ma podstaw.
poza tym nie mam na Ciebie uczulenia, a polityką się nie zajmuję (z wiadomych względów)
pozdrawiam


Aby dojść do jakiegoś wniosku, to proszę odpowiedz mi na pytanie, czy Judasz zasiadając z Jezusem do wspólnego posiłku już go zdradził, czy nie?
A jeśli nie, to dlaczego umawianie się z przeciwnikami i wzięcie za to pieniędzy nie uważasz za zdradę?
Czesiek

#114 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-20, godz. 21:10

Czesławie. nie chcę zastanawiać się nad tym zdradził, nie zdradził. był w połowie zdrajcą itd. mogę tylko powiedzieć, że temat został definitywnie zamknięty w momencie pocałunku w ogrodzie. Judasz mógł jeszcze do końca podjąć jakąś inną decyzję, nawet ze szkodą dla siebie. fakt jest faktem, że pojawiło się pragnienie, pieniądze i gość pękł. zresztą z zapisów biblijnych wynika, że Judasz nie był szczególnie stabilny w swoich uczuciach i to być może miało również wpływ na wybranie go do tego.

#115 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-21, godz. 07:58

Czesławie. nie chcę zastanawiać się nad tym zdradził, nie zdradził. był w połowie zdrajcą itd. mogę tylko powiedzieć, że temat został definitywnie zamknięty w momencie pocałunku w ogrodzie. Judasz mógł jeszcze do końca podjąć jakąś inną decyzję, nawet ze szkodą dla siebie. fakt jest faktem, że pojawiło się pragnienie, pieniądze i gość pękł. zresztą z zapisów biblijnych wynika, że Judasz nie był szczególnie stabilny w swoich uczuciach i to być może miało również wpływ na wybranie go do tego.


Dla spokoju sumienia najlepiej unikać odpowiedzi na trudne pytania. Jeszcze trzeba by zmienić swoje poglądy, lub przestać wierzyć ludzkim naukom, jakie się przyjęło od innych. A tak ma się spokój.

A tak na marginesie, to najpierw pękł i poszedł się układać z ludzmi przeciwnymi Panu Jezusowi a potem były pieniądze
Czesiek

#116 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-01-06, godz. 00:16

Witajcie!!!
Znowu mam chwilkę, więc, korzystając z okazji POZDRAWIAM WSZYSTKICH!
Dziękuję za ciepłe słowa. :) :) :)
Bracia starsi stwierdzili, że mój list jest gotowcem z internetu :rolleyes: ,
wiem o tym, dzięki życzliwym.
Czuję, że Bóg jest ze mną i wreszcie mogę odetchnąć świeżym powietrzem!
Czego i Wam wszystkim życzę. Pa :)
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#117 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-06, godz. 00:33

LynnFargo fajnie, że od czasu do czasu wpadasz na forum. :)

Cieszę się, że czujesz obecność Boga w swoim życiu! :)

Pozdrawiam :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#118 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-06, godz. 08:17

Witaj LynnFargo
Cieszę się, że nie utraciłeś wiary w Boga. Poznawaj Jego Słowo i staraj się patrzeć na nie swoimi oczami prosząc Boga o zrozumienie tego co czytasz, a nie przez pryzmat tego, czego uczyła ciebie "organizacja". To trudne, ale możliwe.
Pozdrawiam
Czesiek

#119 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-06, godz. 09:20

A ciekawe skąd starsi wiedzeli, że to niby gotowiec :D

Trzymaj się LynnFargo :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#120 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-06, godz. 15:14

heeeeeeeeeeeeeeeeeeeejoł Lyn :)
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych