Skocz do zawartości


Zdjęcie

porównanie spowiedzi z komitetem sądowniczym


  • Please log in to reply
203 replies to this topic

#161 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-03-02, godz. 21:13

Naprawdę, wolałbym stanąć przed inkwizytorem niz przed komitetem sądowniczym."

??????????????????

gdyby twoje slowa uslyszeli zameczeni ludzie przez swieta inkwizycje czyli policje koscielna ,albo pluneli by ci pod nogi albo wybaczyli glupote z racji ze zyjesz w innych czasach
...
ja osobiscie wybaczam ci lecz nie pisz takich bzdur to kilku geniuszy podchwycilo temat i plecie jak i ty .

#162 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-02, godz. 21:22

porównywałem możliwość obrony ze strony osoby, która wierzy w naukę organizacji religijnej, a jest oskarżana o odstępstwo lub herezję...

przed inkwizycją mówię: "wierze w Boga (...) amen" i wracam spokojnie do domu...
przed komitetem sądowniczym, co bym nie powiedział, i tak mam przechlapane...

ile razy mam tłumaczyć, że NIE była to obrona inkwizycji tylko krytyka komitetów sądowniczych jako czegoś jeszcze gorszego od inkwizycji?...

#163 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-03-02, godz. 21:36

przed inkwizycją mówię: "wierze w Boga (...) amen" i wracam spokojnie do domu...
przed komitetem sądowniczym, co bym nie powiedział, i tak mam przechlapane...

ile razy mam tłumaczyć, że NIE była to obrona inkwizycji tylko krytyka komitetów sądowniczych jako czegoś jeszcze gorszego od inkwizycji?... "


co staloby sie z toba przed sądem swietej inkwizycji???
poddano by cie w razie nie przyznania sie do winy torturom o jakich nie sniles .
jesli przyznalbys sie rowniez poddano by cie torturom .
to za to miedzy innymi przepraszal kler katolicki- za te "bledy" .
jesli chcesz moge ci opisac tortury jakie stosowano, wowczas bedziesz mogl ocenic ;czyje sądy sa okrutniejsze...
proponuje zebys ze wzgledu na ofiary swietej inkwizycji nie porownywal tej morderczej instytucji do bredni dziadkow z komitetu.

#164 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 04:17

przed inkwizycją mówię: "wierze w Boga (...) amen" i wracam spokojnie do domu...

o ile mi sie wydaje to w miejscu kropek powinien widniec tekst
( w sposob rozumiany i nakazywany przez swiety kosciol katolicki )

po czym moze polamano by mnie kolem abym w nagrode za nawrocenie sie nie cierpial palac sie zywcem na stosie :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#165 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 13:02

Oskarżony przed sądem Inkwizycji miał zdaje się obowiązkowe prawo do adwokata.

#166 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 13:38

I znów absurd goni absurd... Jak można zestawiać średniowieczną instytucję o wiadomej reputacji ze współczesną instytucjonalizacją...? Czy da się prostackie nadużycie "władzy" przeciwstawiać potrzebie oczyszczenia z grzechów (potrzebie, a nie konieczności)? Ehhh, pewnych zebetonowanych mózgów nie da się chyba skruszyć nawet najtrwardszym wiertłem udarowym.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#167 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 14:31

Oskarżony przed sądem Inkwizycji miał zdaje się obowiązkowe prawo do adwokata.

Skorzystal z tego rowniez G Bruno ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#168 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 14:39

I znów absurd goni absurd... Jak można zestawiać średniowieczną instytucję o wiadomej reputacji ze współczesną instytucjonalizacją...? Czy da się prostackie nadużycie "władzy" przeciwstawiać potrzebie oczyszczenia z grzechów (potrzebie, a nie konieczności)? Ehhh, pewnych zebetonowanych mózgów nie da się chyba skruszyć nawet najtrwardszym wiertłem udarowym.

Nie mozna mowic o terazniejszosci bez swiadomosci dziejow historii

czemu wolno zapominac o Inkwizycji , a nie wolno o Katyniu i obozach hitlerowskich

Czyzby dlatego, ze hitoria tej pierwszej jest nie na reke tym co sa przy wladzy ??
Zwyciezcow sie nie osadza ponoc ...............

A wszystko co nie na reke panujacym mozna nazwac betonem .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#169 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-05, godz. 14:42

Stefanie, co Ci daje ciągłe przypominanie win Kościoła Kat.? Przecież nie zmniejszają one dzisiejszych współczesnych win inkwizycyjnych sądów kapturowych u ŚJ... Poza tym, hierarchowie katoliccy zaniechali złego postępowania (nie palą na stosie) a "hierarchowie" świadkowscy nadal stosują brudne sztuczki psychologiczne przy rozpatrywaniu spraw sądowniczych.

Współczesny katolik inkwizycji się nie boi. Współczesny ŚJ ma powody do obaw.
I tutaj leży największa różnica w tej kwestii.

#170 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 14:55

I znów absurd goni absurd... Jak można zestawiać średniowieczną instytucję o wiadomej reputacji ze współczesną instytucjonalizacją...? Czy da się prostackie nadużycie "władzy" przeciwstawiać potrzebie oczyszczenia z grzechów (potrzebie, a nie konieczności)? Ehhh, pewnych zebetonowanych mózgów nie da się chyba skruszyć nawet najtrwardszym wiertłem udarowym.

Nie mozna mowic o terazniejszosci bez swiadomosci dziejow historii

czemu wolno zapominac o Inkwizycji , a nie wolno o Katyniu i obozach hitlerowskich

Czyzby dlatego, ze hitoria tej pierwszej jest nie na reke tym co sa przy wladzy ??
Zwyciezcow sie nie osadza ponoc ...............

A wszystko co nie na reke panujacym mozna nazwac betonem .

HC, staram się w większości wypadków ignorować Twoje posty, ale jak czytam takie brednie, to po prostu nie mogę być obojętnym.
Nie próbuj uczyć mnie historii, bo mam o niej znakomite pojęcie. To po pierwsze. Po drugie wydarzenie takie jak Katyń czy obozy do dziś w pewnym sensie rzutują na świadomość społeczną. Ofiary hitlerowskich i stalinowskich represji nadal żyją. Te dwa straszne totalitaryzmy zmieniły na zawsze oblicze świata. W jaki sposób średniowieczna Inkwizycja zmieniła współczesny świat? Co ma piernik do wiatraka?

Proponuję cofnąć się w czasy Mieszka I, a konkretnie do roku 966 i tam zacząć poszukiwać przekrętów w Kościele :D. Takie rozumowanie nie jest niczym innym jak pospolitym czepialstwem. Powtórzę zatem: beton do potęgi n-tej.

Najgorzej, gdy ktoś chce za wszelką cenę pokazać, że ma coś do powiedzienia, a jest osobą całkowicie niekompetentną, co udowadnia każdym swym słowem.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#171 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 14:59

Współczesny ŚJ ma powody do obaw.I tutaj leży największa różnica w tej kwestii.

Wspolczesny SJ nie powodow do obaw :rolleyes:

Jezeli ma zamiar odejsc to nie musi bac sie zadnego komitetu , po prostu odchodzi

Jesli nie chce odejsc a nabroil i zaluje to tez go nikt nie bedzie bil , ani wsadzal do wiezienia .

jesli ktos sie obawia to tylko taki ktos kto chce udawac sprawiedliwego przed ludzmi i Boga sie nie boi .....................

taki ktos kto sie "obawia" tak naprawde juz SJ nie jest ............. bo to zle swiadectwo jego postepowanie .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#172 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 15:13

W jaki sposób średniowieczna Inkwizycja zmieniła spółczesny świat?

W tragiczny :
zatrzymala rozwoj nauki i kultury , wprowadzila ciemnote i wiare w gusla i czarownice , wymordowala cale narody Nowego Swiata ,

ale to przeciez pikus
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#173 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-05, godz. 15:18

W jaki sposób średniowieczna Inkwizycja zmieniła spółczesny świat?

W tragiczny :
zatrzymala rozwoj nauki i kultury , wprowadzila ciemnote i wiare w gusla i czarownice , wymordowala cale narody Nowego Swiata ,

ale to przeciez pikus

a na co Wy czekacie ? przeciez z utęsknieniem oczekujęcie jak ten Wasz Bóg przyjdzie i będzie niszczył całe cywilizacje i dokonana rzezi milionów, takie odkrywanie Nowego Świata globalnie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#174 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-05, godz. 15:20

nie jest tak różowo, jak opisujesz...

ofiara gwałtu może wylecieć z organizacji za "niemoralność" (dowód: ciąża)
starsi mogą w swoim okrucieństwie uznać, że dziewczyna zmyśla albo że prowokowała napastnika bo ubrała minispódniczkę. Jeśli ze strachu straciła mowę, można dobić ją wersetem, że w Izraelu kamienowano te, co nie krzyczały. A okoliczność, że próbowała uciekać albo że drapała napastnika po twarzy można po prostu zignorować. Jeśli na dodatek była niechcianą kandydatką na synową dla któregoś starszego, to tym bardziej może się spodziewać, że każdy pretekst będzie dobry, aby ją wykończyć. I w najlepszej organizacji na tej planecie, nikogo nie wzrusza, że ofiara gwałtu jest gwałcona kolejny raz, tym razem psychicznie, przez "miłujących Jehowę" starszych zboru.

Wiele komitetów sądowniczych wszczynanych jest z donosu. Jeśli zadarło się z jakimś strasznym zboru, np. krytykując jego złe postępowanie, można być niewinnym i zostać skazanym na podstawie fałszywych zarzutów, tylko dlatego, że starsi czują się bezkarni w swoich poczynaniach. Co więcej, ten sam starszy może pierw pozbawić swego wroga członkostwa w organizacji, potem nadużyć swojej władzy do rozbicia małżeństwa (bo przecież może zgodnie ze strażnicami nakazać okazanie chłodu "odstępczemu" współmałżonkowi), a na koniec może odbić mu żonę, a wszystko zrobić w sposób bezkarny wobec organizacji i pozornie zgodny ze strażnicową wersją przykazań Bożych.

W przeciwieństwie do tego, żaden ksiądz nie ekskomunikuje mnie z kościoła, nawet jeśli się z nim pokłócę...

#175 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 16:23

W jaki sposób średniowieczna Inkwizycja zmieniła spółczesny świat?

W tragiczny :
zatrzymala rozwoj nauki i kultury , wprowadzila ciemnote i wiare w gusla i czarownice , wymordowala cale narody Nowego Swiata ,

ale to przeciez pikus

Mówię o W_S_P_ó_ł_C_Z_E_S_N_Y_M świecie, a więc o okresie od początku XX wieku. A wtedy, jak powszechnie wiadomo, spłonęły miliony czarownic, zatrzymała się machina rozwoju cywilizacji, a krzyżowcy wymordowali miliony bezbronnych baranków :D :D :D . Oj, HC, nie wiem, czy ty jesteś cukiernikiem, czy tapicerem, ale nie bierz się za interpretowanie historii, bo jej zwyczajnie nie znasz i nie rozumiesz.

A jeśli wracamy do średniowiecza i późniejszych czasów, to przypomnę tylko, że Kościół był ostoją oświaty i nauki oraz kultury. Wierzchnicy kościelni byli mecenasami tysięcy twórców. Jezuici zakładali tysiące szkół powszechnych w całej Europie. Każdy, kto próbuje negować te fakty, jest zwykłym ignorantem.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#176 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-05, godz. 16:32

Wspolczesny SJ nie powodow do obaw  :rolleyes:

Jezeli ma zamiar odejsc to nie musi bac sie zadnego komitetu , po prostu odchodzi

Nie jest to takie proste. Najpierw zbór idąc za radami strażnicy wywiera presję na głosicielu, aby odciął się od wszystkich znajomych ze świata. Świadek Jehowy, który chce odejść sam nie ma dokąd. Zazwyczaj w zborze i tylko w zborze ma przyjaciół, a świadomość, że po kilu lub nawet kilkudziesięciu letnim pobycie w organizacji będzie musiał zaczynać swoje życie od zera jest naprawdę niezłym hamulcem.

Do tego dochodzi ciągłe wmawianie na zebraniach przez 4 godziny w tygodniu, że jest się w jednej jedynej prawdziwej organizacji na świecie, a odejście z niej równa się pewną śmiercią w armagedonie, jest jeszcze większym hamulcem niż ten wymieniony przeze mnie w pierwszym akapicie. Nie wierzysz? To puszczaj sobie 4 godziny w tygodniu taśmę z tym, że "proszek Ariel jest numerem jeden na świecie". Po paru miesiącach takiego słuchania zobaczysz jakiego proszku do prania będziesz używał.

Jesli nie chce odejsc a nabroil i zaluje to tez go nikt nie bedzie bil , ani wsadzal do wiezienia .

jesli ktos sie obawia to tylko taki ktos kto chce udawac sprawiedliwego przed ludzmi i Boga sie nie boi .....................

I tu się zachowałeś bardzo nieładnie pisząc takie rzeczy. Najprawdopodobniej byłeś tylko na jednym komitecie - własnym. Skąd wiesz, co się dzieje za czterema ścianami zamkniętego pokoju na komitetach innych osób? Otóż nie zawsze jest tak sprawiedliwie jak ty to widzisz. Po prostu ufasz informacjom podanym w strażnicy, natomiast rzeczowego dowodu nie masz, że takie komitety są zawsze sprawiedliwe.

taki ktos kto sie "obawia" tak naprawde juz SJ nie jest .............  bo to zle swiadectwo jego postepowanie .

Wiele braci i sióstr z mojego zboru miało większe lub mniejsze problemy. Pytanie, dlaczego woleli rozwiązywać je po swojemu, zamiast się udać do starszego zboru, i poprosić tego urzędnika o pomoc? Odpowiedź jest dla mnie prosta. Ponieważ nie mieli zaufania, ponieważ się bali, że za byle co mogą wylecieć, lub zepsuć sobie opinię w oczach zboru, poprzez otrzymanie nagany.
A teraz trochę inne pytanie. Dlaczego Żydzi z I wieku nie bali się przychodzić do Pana Jezusa Chrystusa wyjawiać mu swoje grzechy? Odpowiedz sobie sam.

Następne pytanie. Dlaczego pierwsi uczniowie Jezusa kochali go, zwracali się do niego z szacunkiem oraz miłowali? Natomiast dlaczego na starszych zboru mówi się - szczególnie młodzież - straszni? Skąd to się wzięło? Trochę pomyśl HC i sam sobie odpowiedz.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#177 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 16:52

a na co Wy czekacie ? przeciez z utęsknieniem oczekujęcie jak ten Wasz Bóg przyjdzie i będzie niszczył całe cywilizacje i dokonana rzezi milionów, takie odkrywanie Nowego Świata globalnie ;-)

czekamy na :
Objawienie 21:4 I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły».
a zniszczenie ?
Ap 11:18 BT "I rozgniewały się narody, a nadszedł Twój gniew i pora na umarłych, aby zostali osądzeni, i aby dać zapłatę sługom Twym prorokom i świętym, i tym, co się boją Twojego imienia, małym i wielkim, i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię."

jestem za ich zniszczeniem !
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#178 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 16:54

ofiara gwałtu może wylecieć z organizacji za "niemoralność" (dowód: ciąża)

Powiem bardzo dosadnie i niegrzecznie

Slowa te sa slowami albo czlowieka nienormalnego albo tak zajadlego w nienawisci ze :angry:

Wierze jednak niestety w to drugie :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#179 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 16:56

W przeciwieństwie do tego, żaden ksiądz nie ekskomunikuje mnie z kościoła, nawet jeśli się z nim pokłócę...

a jesli bedziesz ofiara gwaltu ??

Dont worry ja na to sie nie pisze .....
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#180 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-05, godz. 17:02

Każdy, kto próbuje negować te fakty, jest zwykłym ignorantem.

"Mówię o W_S_P_ó_ł_C_Z_E_S_N_Y_M świecie, a więc o okresie od początku XX wieku. A wtedy, jak powszechnie wiadomo, spłonęły miliony czarownic, zatrzymała się machina rozwoju cywilizacji, a krzyżowcy wymordowali miliony bezbronnych baranków :D :D :D . Oj, HC, nie wiem, czy ty jesteś cukiernikiem, czy tapicerem, ale nie bierz się za interpretowanie historii, bo jej zwyczajnie nie znasz i nie rozumiesz."


Historia to nie tylko historia ostatnich 100 lat :lol:
chociaz ta jest rownie obciazajaca dla tego systemu religijnego


"A jeśli wracamy do średniowiecza i późniejszych czasów, to przypomnę tylko, że Kościół był ostoją oświaty i nauki oraz kultury. Wierzchnicy kościelni byli mecenasami tysięcy twórców. Jezuici zakładali tysiące szkół powszechnych w całej Europie. Każdy, kto próbuje negować te fakty, jest zwykłym ignorantem."

byl ostoja nauki i oswiaty Inkow i Aztekow ??
Byl ostoja kultury u kardynala Richelieu ?
Zwierzchnicy kk byli mecenasami kultury niezaleznej od KK ?
jezuici zakladali szkoly ekumeniczne ?

kazdy kto odpowie na te pytania tak jest .............................

:(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych