Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zdecyduje sie na studium Biblii


  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#61 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-02-16, godz. 13:15

HC: a ja powtarzam pytanie: dlaczego SJ zarzucają KK, że chrzczi dzieci – przecież sami to robią ! o co więc chodzi ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#62 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-02-17, godz. 10:01

:D Witajcie braciszkowie i siostrzyczki i wszyscy inni :P . Widze że na moim posciku rozgorzała prawdziwa wojna słowna heh.
Ja juz jestem zdecydowany na Studium biblijne i na wszystkie sprawy z tym związane, skorzystam z wszystkich waszych rad i no wogóle będe czekał dalsze wasze porady.
Serdeczny dziękas dla wszystkich
Brat Jaracz, Sebastian Andryszczak, homme_curieux, Artur Schwacher, Terebint
haael :D
Trzymajcie sie ciepło
pozdrawiam Rafcio :D

#63 ja3

ja3

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 3 Postów

Napisano 2006-09-20, godz. 17:28

Hej Rafał jestem Świadkiem Jehowy od 2003 roku te lata były i są najwspanialszymi dniami miesiącami zachęcam Cie do studium bo to jest "ciekawa sprawa" powinieneś sam poznawać, szukać odpowiedzi na rożne twoje pytania i nie u jakiś osób lecz w bibli wkoncu to ona jest natchniona:) pozdrawiam

ale błędów narobiłam :)

#64 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-20, godz. 19:18

Hej Rafał jestem Świadkiem Jehowy od 2003 roku te lata były i są najwspanialszymi dniami miesiącami zachęcam Cie do studium bo to jest "ciekawa sprawa" powinieneś sam poznawać, szukać odpowiedzi na rożne twoje pytania i nie u jakiś osób lecz w bibli wkoncu to ona jest natchniona:) pozdrawiam

ale błędów narobiłam :)


Ja3
To może jako śJ odpowiesz na podstawie Biblii na moje pytania, jakie skierowałem do śJ. Znajdziesz je w Tematyce ogólnej w wątku :"Pytania do śJ". Akurat zacząłem je zadawać w 2003 roku

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2006-09-20, godz. 19:21

Czesiek

#65 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-09-21, godz. 13:09

To żeś mnie rozbawił tym postem.
A przecież obaj wiemy że w śJ niechętnie się chrzci osoby nieletnie bo wiadomo że potem może się nieletniemu pogląd zmienić. Na pewno zdecydowana większość dorosłych śJ chce aby ich dzieci poszły tą drogą bo to naturalne ich pragnienie, ale tylko niewielki odsetek braci użyłby tu nacisków ...
Chrzest młodocianych śJ wynika raczej z ich osobistej afektacji a nie poganiania przez rodziców. A nie ochrzczenie malucha Krk to wielkie przestępstwo i grzech. Znam przypadki w małżeństwach mieszanych sJ z katolikami gdzie katolicka teściowa naszej siostry wbrew jej woli "porwała"wnuka korzystając z okazji że niedobra synowa w pracy, z maluchem do księdza i na siłę "łochcrzcić", bo jeszcze może umrze nieochrzczone.
Ani to mądre, ani uczciwe, ot typowe dla parafian. No ale ty Jaracz mi racji nie przyznasz, bo ty widzisz już tylko jedną stronę medalu...



...
afektacje mlodocianych swiadkow wymuszaja rodzice i organizacja a raczej organizacja i rodzice przymuszeni ponaglaniem przykladami jak to w innych zborach dzieci sie chrzcza.
skoro Jezus ochrzcil sie w wieku lat 30 tu...
to czym sie rozni chrzest dziesiacio czy pietnastolatka a czsem dziecka siedmioletniego od niemowlecia ??
przeciez te dzieci chca sie przypodobac rodzicom zborowi i pokazac ze sa bardziej gorliwi niz starsi .
co jest zrozumiale bo maja wiecej energii ,sily i wiary .....w bajke o .....bo dzieci swiadcza same ze wierza w bajki na serio.
katolickie odchyly to zupelnie inna bajka ;przeciez to tylko instytucja ...
to tylko firma...

Użytkownik aurora edytował ten post 2006-09-21, godz. 13:23





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych