Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchodzę i odchodzę


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-03-01, godz. 11:38

Witam serdecznie! Jestem tu pierwszy raz. Lynn Fargo to bohater jakiejś książki, który potrafił wstrzeliwać się w cudze osobowości. Ja tego nie potrafię, ale czuję się rozdwojona. Jestem śJ. tylko formalnie, ponieważ już od lat nie głoszę, prawie nie chodzę na zebrania. Nie zgadzam się z doktrynami Towarzystwa, ale miałam rodzinę w tej wierze.
Zdecydowałam się odejść po tym, jak odeszła moja mama (przynajmniej nie byłabym sama)
Zaprosiłam braci na rozmowę. A oni, zamiast zwołać sąd nade mną, wszystko zbagatelizowali. Nie mogąc zbić moich argumentów, stwierdzili, że te rzeczy nie są takie istotne, że ważna jest wiara (ale jak to nieistotne, w niektórych kwestiach chodzi wszak o życie) , oraz, że te czasopisma mogą zawierać błędy.
Ogólnie wcale nie chcieli mnie wykluczać, ani się spierać ze mną, może powinnam powiedzieć coś dobitniejszego, a może-
Może zostanę, żeby pomagać drugim..
Też nie wiem, jaki to ma sens, kiedy w ogóle nie chodzę na zebrania..
Jestem rozbita. :wacko: Chiałabym z kimś korespondować na maila, kto ma, lub miał podobną sytuację, z kimś, kto miałby coś do powiedzenia na ten temat. Dzięki za każdy list i ciepłe słowo. Pozdrawiam wszystkich!!
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#2 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-01, godz. 11:45

Witaj serdecznie LynnFargo na "naszym skromnym" ;) forum! :rolleyes:

Wielu z nas miało podobne sytuacje, lub w nich jest nadal tak jak ty. Mam nadzieję, że się u "nas" rozpiszesz dzieląc się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniem. Każda rada, inne spojrzenie na pewne kwestie są zawsze bardzo cenne. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-01, godz. 11:51

Witam Lynn! Etap, przez który teraz przechodzisz, na szczęście mam już za sobą. Trwał on bardzo długo, bo miałem silne korzenie w organizacji, ale wreszcie się skończył. Nie było łatwo, dlatego świetnie Cię rozumiem, pewnie miałem podobne rozterki i wątpliwości. ALE BYŁO WARTO B) . I to podstawa.
Pozdrawiam serdecznie. W razie czego, pisz śmiało na priva.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-01, godz. 14:56

Cześć LynnFargo

Jeśli chcesz przyśpieszyć decyzje braci, żeby zwołali komitet, to zacznij chodzić na zebrania i głośno zadawać niewygodne pytania, lub dyskutować z innymi braćmi i siostrani na temat tego, z czym się nie zgadzasz. szybko zobaczysz efekt.
Jest jeszcze jedna możliwość, napisz list z informacją o odłączeniu się, będzie jeszcze szybciej.

I trzymaj się Boga, tylko to się liczy.
Pozdrawiam
Czesiek

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-03, godz. 14:52

witaj wsród żywych ;-) zdejmij kajdany sekty ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 DAWIDUS_KOSZALIN

DAWIDUS_KOSZALIN

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 87 Postów
  • Lokalizacja:KOSZALIN

Napisano 2006-03-05, godz. 10:16

Witaj
wiem co czujesz, miałem to samo. Mozemy popisać bardzo chetnie. Pisz na [email protected]
STWORZONY PRZEZ BOGA... UKSZTAŁTOWANY PRZEZ MOTYWACJE
PRAGNIENIE MOTYWACJA I STAWIANIE SOBIE CELÓW... WSZYSTKO TO RODZI SIE W UMYŚLE

#7 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-03-06, godz. 10:11

Dziękuję wszystkim! Na razie jeszcze nie zdecydowałam, kiedy odejdę. Mam jeszcze męża w tej sekcie. Powoli przyzwyczajam go do tej myśli,żeby moje odejście nie było takim szokiem dla niego. Myślałam, że sami mnie wykluczą za odstępcze myślenie, ale nie.
Ja nie czuję się związana z tą sektą już od dawna.
Czy ktoś z Was natknął się na książkę "Kwestia czasów pogan"? Chciałabym ją przeczytać, bo interesuje mnie ten temat, może istnieje w wersji elektronicznej.
Ma

#8 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-03-06, godz. 10:37

[/B]Sprostowanie
Przepraszam wszystkich, że wprowadziłam nieco zamieszania i odpisałam jako Ma. Korzystam z tego samego komputera, pewnie Ma zapomniała się wylogować, a ja nieopatrznie to wykorzystałam.
Ma to moja mama! :D
Pozdrowienia!
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-06, godz. 10:41

Jeśli ktos potrzbuje pokorespondować Lynn ;) to prosze bardzo [email protected]. Jednak nie byłem ŚJ i nie zamierzam aczkolwiek to również moja dziedzina zainteresowań :)

Ale dziś piękny i słoneczny dzień :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-06, godz. 12:05

a ja myślę że Ma Was kręca... jakoś mi się taki zbieg okoliczności nie widzi...
destination: ..::SALSERO::..

#11 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-06, godz. 12:20

roztrojenie jazni?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#12 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-06, godz. 12:47

[/B]Sprostowanie
Przepraszam wszystkich, że wprowadziłam nieco zamieszania i odpisałam jako Ma. Korzystam z tego samego komputera, pewnie Ma zapomniała się wylogować, a ja nieopatrznie to wykorzystałam.
Ma to moja mama! :D
Pozdrowienia!

Też tak właśnie myślałem. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#13 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-03-06, godz. 12:59

Dziękuję wszystkim! Na razie jeszcze nie zdecydowałam, kiedy odejdę. Mam jeszcze męża w tej sekcie. Powoli przyzwyczajam go do tej myśli,żeby moje odejście nie było takim szokiem dla niego. Myślałam, że sami mnie wykluczą za odstępcze myślenie, ale nie.
Ja nie czuję się związana z tą sektą już od dawna.
Czy ktoś z Was natknął się na książkę "Kwestia czasów pogan"? Chciałabym ją przeczytać, bo interesuje mnie ten temat, może istnieje w wersji elektronicznej.

Pożyczyłam ją kiedyś do czytania i z tego ,co pamiętam to wydało ją Słowo Nadziei,w 2003 r.poszukaj ,możliwe że w wydawnictwie jeszcze będzie.A swoja drogą Ma,popracuj nad mężem,bo córka jak widać prawie podjęła decyzje,może razem odejdziecie z sekty.Zdaję sobie doskonale sprawę z tego,że gdy on pozostanie tam,to w waszej rodzinie zagości rozłam,a z tego same problemy.Jestem ciekawa,jak bardzo zaangażowany jest mąż,np przywileje ,pionierowanie etc.jak długo jesteście w niewoli strażnicy?Jeśli możesz,napisz coś więcej,a jeśli nie,to pisz na PM,może moje doświadczenia w czymś ci pomogą?Pozdrawiam

#14 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-03-06, godz. 13:04

Ciekawe, po czym poznałeś, Dementor mi nie uwierzył. Bystry jesteś.
To dzięki mojej mamie otworzyły mi się oczy. Chociaż byłam nieczynna to i tak przeżyłam szok, kiedy ona się odłączyła. Na jej argumenty przeciw śJ. nic nie miałam, ale pytałam "jeśli nie oni, to kto?". Teraz wiem, że zbawienie nie zależy od przynależności do jakiejś religii. Minął rok od odłączenia się mojej mamy.
Teraz ja muszę się przygotować do tego kroku. Mam na to max. 2 lata, bo wtedy moje dziecko pójdzie do zerówki, a tam wiadomo-urodziny, choinki itp.Na razie zajęłam się psychcznym przygotowywaniem mojego męża, że moje odejście jest pewne i że to tylko kwestia czasu.
Dzięki
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#15 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-03-06, godz. 13:19

Sally, widzę,że moja mama mówi coś o mnie na forum. ten jeden raz niechcący napisałam jako Ma.
Z moim mężem poznaliśmy się na jakimś zgromadzeniu i widywaliśmy na zebraniach (sąsiedni zbór) Nasza miłość była i jest bardzo romantyczna.
Kochamy się bardzo, chociaż też czasem się kłócimy.
Ale nie sądzę, żebym miała z jego strony jakieś nieprzyjemności z powodu odejścia.
Na pewno nie duże, ale kocham go i nie chcę tego robić zbyt szybko.
Najpierw chcę go trochę przyzwyczaić.
Czasem czytam Pismo Św. Ostatnio pokazałam mu, że w przekładzie NŚ nie ma kilku wersetów. Zainteresował się tym.
Mój mąż jest także nieczynny, nie wiem,z jakich powodów, bo on pierwszy przestał chodzić na zebrania, podczas, gdy ja jeszcze chodziłam na 'książkę'.
Nigdy nie miał żadnych przywilejów.
Jest mi pewnie o niebo łatwiej, niż wielu z Was.
Dziewczyny! Jeśli mogę coś Wam poradzić- nie róbcie nic pochopnie, ani szybko.
Nie spieszcie się z odłączaniem, ze wzgl. na Waszych mężów, na których przecież Wam zależy.
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#16 gobo

gobo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-07, godz. 21:44

Brawo Lynn Biblia to podstawa,może także porozmawiaj z innymi chrześcjanami , poznaj nowych przyjaciół, czasem to także pomaga.Ja panicznie bałem się innych chrześcjan ,lecz dziś jest inaczej.Z całego serca dziękuje Bogu za to że wyrwał mnie z tej religi.Tobie Lynn i twojemu mężowi życzę powodzenia i aby Jezus otoczył Was opieką.Pozdrawiam.

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-08, godz. 00:17

gobo i Alleluja B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 LynnFargo

LynnFargo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2006-03-08, godz. 15:09

Bardzo dziękuję Tobie, gobo i pawłowi.
Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.
Miłuj bliźniego swego, jak siebie samego...

#19 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-08, godz. 17:44

Bardzo dziękuję Tobie, gobo i pawłowi.
Pamiętajcie, że wszyscy jesteśmy dziećmi Bożymi.

To nie moja wina :) ja nic nie zrobiłem :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#20 gobo

gobo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 19:59

Bardzo się cieszę Lynn ,że tak myślisz.A tak wogóle to z jakiej części Polski jesteś ,bo ja jestem z zachodniopomorskiego może kiedyś byłaby okazja spotkać się i pogadać.Pozdrowienia również dla pawła.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych