Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

Spotkania ze ¦wiadkami Jehowy


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-02, godz. 10:23

Drodzy bracia i... siostry (¿eby nie by³o) jednym z moich zainteresowañ jest jak wiadomo religi± ¦wiadków Jehowy. Jest to u mnie zwi±zane z tym ¿e pomogli mi rozwin±æ siê w kwestii wiary i poznania tego kim jestem i co mówi do nas Bóg. Dziêkujê im ¿e dziêki nim sta³em siê osob± ¶wiadom± i dziêki temu wybra³em swoj± wspólnotê, a dok³aniej ko¶ció³ rzymskokatolicki. Niemniej nigdy nie mia³em okazji ani spotykaæ siê przez d³u¿szy czas z ¦J (z powodu bardzo wielu dziwnych sytuacji) ani byæ w ich Sali Królestwa.

Nasz³o mnie takie jednak dywagowanie poniewa¿ kilka razy spotka³em siê regularnie pod koniec wakacji z jednym ma³¿eñstwem ¦J ale nie by³o to nic konkretnie tematycznego. Pomy¶la³em sobie jednak czy ciekawaym do¶wiadczeniem nie by³o by sko¿ystaæ z mo¿liwo¶ci pój¶cia do nich do Sali K.? Poobserwowanie :) Zajêcie im trochê czasu i poznanie od wewn±trz. A mo¿e sprawdzenia empirycznego jak odpowiadaj± na konkretne materia³y (które na ogó³ nikt im nie przedstawia bo z regu³y wszyscy ich koja¿± z brakiem zgody na transfuzjê) które k³óc± siê z ich nauk± z Brooklynu.

Co wy o tym my¶licie drodzy bracia... i siostry :D Ma to sens? Chocia¿by ten poznania lepszego, zajêcia im czasu ;)? Zw³aszcza interesuje mnie zdanie paru takich jednych jak Dementor, brat Jaracz, sebol, jb (d¿ejbi :) ), lantis, Liberal itd No to z ciekawo¶ci poprostu co myslicie o tym.

A je¶li bêdziecie nawet za :D to jak by¶cie to widzieli jako ¿e obecnie nie mam miejsca gdzie ich zaprosiæ (akademik to chyba do¶æ dziwne miejsce :D ) czy i¶æ do nich do Sali K.? A jak by¶cie widzieli to od strony merytorycznych argumentów w dysputach?

Jestem ciekaw waszych wszelkich opini wobec takiego pomys³u :D
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-02, godz. 10:36

jak najbardziej Ciebie zachêcam na udanie siê! Je¿eli chcesz zobaczyæ trochê satyrycznego tyatru to proponujê udaæ siê na zebranie tzw. TSSK i NSK - odbywa siê w dniach powszednich tygodnia! a je¿eli chcesz wzi±æ udzia³ w Rozmowach w T³oku to proponujê niedzielne (niekiedy sobotnie ) zebranie Studium Stra¿nicy + w gratis Wyk³ad publiczny ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-03-02, godz. 10:44

Mo¿esz ich poobserwowaæ. Dlaczego nie? Na twoim miejscu bym pochodzi³ trochê do nich na zebrania, zwróci³ uwagê jak nauczaj± starsi zboru, jakie maj± wyk³ady. A pó¼niej móg³by¶ spytaæ siê kiedy przyje¿d¿a nadzorca (co pó³ roku s± takie wizyty) i poprzychodziæ na zebrania, kiedy on jest i porównaæ jego nauki z naukami starszych zboru. Wtedy zobaczysz "co¶ dziwnego". :) I to nie tylko w jednej kwestii.

pzdr. :)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#4 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-02, godz. 19:53

A macie pomys³y jakie¶ jakie tematy z nimi poruszaæ i jakim siê materia³ami pos³ugiwaæ (materia³ów sporo mam) ?? <_<
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#5 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-02, godz. 20:39

A macie pomys³y jakie¶ jakie tematy z nimi poruszaæ i jakim siê materia³ami pos³ugiwaæ (materia³ów sporo mam) ??  <_<

Tematy do dyskusji jak najbardziej zaczerpn±æ mo¿esz z audycji, o której mowa w > Nowo¶ci z kraju i zagranicy>O ¦J w Radiu Maryja
Za spraw± Iszbina (ISZBIN Post: 2006-02-23 22:27 - czwarty post od góry) z ³atwo¶ci± mo¿na to sobie ¶ci±gn±æ
. S± tam bardzo ciekawe spostrze¿enia ludzi, którzy próbuj± rozmawiaæ ze ¶wiadkami ju¿ od wielu lat. Dziel± siê refleksjami i do¶wiadczeniami. Powinno Ci siê to przydaæ. Miêdzy innymi siêgaj± tam do starych ksi±¿ek wydawanych przez Stra¿nicê. Zreszt± co ja tu bêdê ... pos³uchasz ocenisz, moim zdaniem skorzystasz.
Pozdrawiam

#6 woks

woks

    Forumowicz (51-500)

  • Cz³onkowie
  • PipPip
  • 127 Postów
  • Lokalizacja:West Yorkshire

Napisano 2006-03-02, godz. 22:36

Pawelku!
Uwazam ze to dobry pomysl, ale...
Po pierwsze na poczatku musisz sobie powiedziec - co tak naprawde chcesz osiagnac? Obserwacja dal samej obserwacji - to dobre dla socjologa - a mysle ze tobie chodzi o cos wiecej. Wiec na poczatku warto okreslic - o co tak naprawde.
Po drugie - musisz sobie uswiadomic, ze to czaowo - dosc kosztowna inwestycja. Aby zdobyc zaufanie, a wiec naprawde dobrze poznac - nie wystarczy pare zebran. Trzeba wejsc w bardziej osobiste kontakty. Znam ludzi - zaangazowanych - ktorzy to z powodzeniem stosuja. Jesli cie to interesuje - skontaktuj sie z www.berea.pol.pl

Pozdrawiam. woks
"W nadziei rado¶ni, w ucisku cierpliwi, w modlitwie wytrwali" Rz. 12:12

#7 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-03-02, godz. 22:43

Fakt, bardzo ciekawa audycja, choæ osobi¶cie za RM nie przepadam.
Pawe³, id¼ jak najbardziej na salê. Rzeczywi¶cie zebrania "szkoleniowe" s± znacznie ciekawsze, wiêcej siê dzieje, a poza tym mo¿esz zaobserwowaæ tam szkolenie pewnych mechanizmów (przemówienia, rozmowa przy drzwiach itp.). Je¶li chcesz siê ponudziæ, id¼ w niedzielê na wyk³ad B) . Widzê, ¿e jeste¶ studentem, wiêc jako¶ to prze¿yjesz, bo taki wyk³ad powinien trwaæ po³owê tego, co akademicki (ok. 45 min).
Je¶li chcesz konstruktywnie porozmawiaæ, nie szukaj zaczepki dogmatycznej, bo sp³oszysz g³osicieli. Zostaw sobie co¶ "na deser" (np. krew, rok 1914, rok 1975...).
Wielu SJ to mili ludzie, ale nie próbuj na si³ê forsowaæ ich pogl±dów, bo to nic nie da. Pamiêtaj, ¿e chêtnie z tob± porozmawiaj±, bo... zapisz± to sobie "do owocu" :)
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#8 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-03, godz. 07:33

A macie pomys³y jakie¶ jakie tematy z nimi poruszaæ i jakim siê materia³ami pos³ugiwaæ (materia³ów sporo mam) ?? <_<

eee na zebraniach to akurat bedziesz musia³ siedzieæ cicho - bo to oni bea mówiæ, a jak by¶ chcia³ podskoczyæ to szybko Ciebie wyprosz± z sali i tyle po Twojej bytno¶ci!

a je¿eli chodzi o materia³y i dyskusje to raczej musi to byæ przeprowadzone w innych okoliczno¶ciach! a jak ju¿ dojdzie do dyskusji, to postaraj siê aby nie zalewali Ciebie wersetami czy te¿ cytatami z literatury, postaraj siê aby zaczeli my¶leæ i mówiæ od siebie ;-) (w co szczerze watpe aby siê to Tobie uda³o ;-) )
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#9 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • P³eæ:Female

Napisano 2006-03-03, godz. 08:20

Fakt, bardzo ciekawa audycja, choæ osobi¶cie za RM nie przepadam.

A ja jak zwykle nie wiem gdzie tej audycji szukaæ :( , braciszq pomó¿.


eee na zebraniach to akurat bedziesz musia³ siedzieæ cicho - bo to oni bea mówiæ, a jak by¶ chcia³ podskoczyæ to szybko Ciebie wyprosz± z sali i tyle po Twojej bytno¶ci!


Zniechêci³e¶ mnie Sebolq, a od d³u¿szego czasu nosi³am siê z zamiarem odwiedzenia Sali Królestwa...ale jak mam siedzieæ cicho..... :blink:



A macie pomys³y jakie¶ jakie tematy z nimi poruszaæ i jakim siê materia³ami pos³ugiwaæ (materia³ów sporo mam) ?? 



Pawe³q, jak chcesz pos³ugiwaæ siê materia³ami i jeszcze na dodatek mieæ "roszczenia do racji" to zapewniam ciê, ¿e to bêdzie twoja pierwsza i ostatnia dyskusja ze ¶wiadkami wiem to z w³asnego do¶wiadczenia, po prostu przyszli (fakt ¿e przetrzyma³am ich 3 godziny)...ale wiêcej siê ju¿ nie pokazali, choæ obiecali, ¿e wróc± za tydzieñ.

Pozdrawiam cieplutko


Dosia

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-03-03, godz. 08:25

Fakt, bardzo ciekawa audycja, choæ osobi¶cie za RM nie przepadam.

A ja jak zwykle nie wiem gdzie tej audycji szukaæ :( , braciszq pomó¿.

Bardzo ciekawa dyskusja. Iszbin wrzuci³ na serwer w tym po¶cie. :)

http://watchtower.or...t=0

pzdr. :)

"Ot, ma wygl±d ptaka, a wiêc bêdzie lata³, proste". - Baltazar Siedem S³oñc


#11 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-03-03, godz. 08:54

Faktycznie, zapomnieli¶my o sprawie elementarnej :) . Zebrania nie s³u¿± dyskusji, tylko "pobieraniu pokarmu". Nawet je¶li zebrani na sali odpowiadaj± na pytania podczas studium straszaka, to raczej nie mog± wpadaæ w dygresje, tylko trzymaæ siê tre¶ci akapitu. A o przerywaniu wyk³adu w ogóle nie ma mowy!
Dla sta³ych bywalców to chleb powszedni, ale jak kto¶ po raz pierwszy wybiera siê na salê, powinien o tym wiedzieæ.
Mo¿na pogadaæ sobie po zebraniu. Na niektórych salach s± specjalne pokoiki do takich spotkañ. O ile oczywi¶cie bracia nie bêd± pêdziæ z powrotem do domu na obiad :rolleyes: . Choæ, je¶li siê ich poprosi o rozmowê, zw³aszcza strasznych, pewnie nie odmówi±.
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#12 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-03, godz. 09:27

Faktycznie, zapomnieli¶my o sprawie elementarnej :) . Zebrania nie s³u¿± dyskusji, tylko "pobieraniu pokarmu".

no w³a¶nie a przy jedzeniu siê nie je ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-03, godz. 10:39

dziêkujê dziêkujê :D Ja troche jak socjolog, troche jak odkrywca nowych kultur :D


Nie zamierzam za bardzo na kogo¶ naje¿d¿aæ czy co¶ w tym stylu. Nie bede wojowa³ na s³owa tylko w³a¶nie chcia³em siê nauczyæ takich ludzi poznawaæ a mo¿e i z nimi komunikowaæ a mo¿e i naucze siê pobudzaæ niektórych do samodzielnego myslenia hmm...

Mo¿e to oni to ju¿ takie moje hobby :D To tak chyba jak ¿elazo wystawiane na ogieñ siê hartuje :D

hmmm chtba wszystko poprostu wyjdzie w praniu


PS mam zaproszenie na niedzielne spotkanie w Sali Królestwa na 14 ale chyba za tydzien najszybciej skorzystam :)
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#14 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-03, godz. 14:12

Pawel, ja pisze z drugiej strony barykady (wci±¿ jeszcze):
Polecam Ci oczywi¶cie zebranie niedzielne, szczególnie wyk³ad. Oczywi¶cie mo¿esz ¼le trafiæ, tj. mo¿esz trafiæ na ma³o zajmuj±cy temat albo co gorsza na kiepskiego mówcê. Pamiêtaj, ¿e nie ma w¶ród ¦J zawodowych duchownych ani mówców, wiêc siê nie zniechêcaj je¿eli wyk³ad Ciê nie porwie. Dalej, specyfik± polskich zborów jest, ¿e wszyscy siê ze wszystkimi witaj± wiêc nie wpadaj w panikê jak 100 nieznajomych osób poda Ci rêkê.
Polemika na zebraniu Stra¿nicy faktycznie jest mocno ograniczona. Jak masz pytania albo siê nie zgadzasz z g³oszonymi tezami, to lepiej od³ó¿ dyskusjê na "po zebraniu". Inaczej faktycznie mo¿esz wywo³aæ lekk± konsternacjê prowadz±cego.

#15 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokrêgu ;-)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • P³eæ:Male

Napisano 2006-03-03, godz. 14:24

Podawanie r±k... Racja, zapomnia³em o tej udrêce (zw³aszcza w upa³) :) . Nie zdziw siê Pawe³, je¶li przywitaj± Ciê porz±dkowi tu¿ przy wej¶ciu i bêd± bacznie Ci siê przygl±daæ, najpewniej z u¶miechem. Oni musz± byæ wyczuleni na ró¿nych sabota¿ystów ;) . A u¶miech najpewniej mo¿e byæ "przyklejony", choæ kto¶ mo¿e siê faktycznie cieszyæ, ¿e odwiedzi³e¶ salê. Prawdopodobnie bêdziesz obiektem ciekawskich spojrzeñ, ale tak to ju¿ jest w ma³ych i do¶æ zamkniêtych spo³eczno¶ciach... Im ³adniej siê ubierzesz, tym mniej bêdziesz przykuwa³ wzrok ciekawskich.
"W ¶wiecie panuje sk³onno¶æ do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bo¿ej nie ma ducha niezale¿nego my¶lenia, a ponadto naprawdê mo¿emy ufaæ tym, którzy nam przewodz±".
Stra¿nica z 15 wrze¶nia 1989, s. 23.


"Ka¿dy mo¿e krytykowaæ, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba siê. Dlatego, maj±c na uwadze, ¿e ewentualna krytyka mo¿e byæ, tak musimy zrobiæ, ¿eby tej krytyki nie by³o, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#16 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-03, godz. 14:25

Dalej, specyfik± polskich zborów jest, ¿e wszyscy siê ze wszystkimi witaj± wiêc nie wpadaj w panikê jak 100 nieznajomych osób poda Ci rêkê.

w³a¶nie to te¿ jedna z g³upot - podawanie rêki! jakiemu celowi to ma s³u¿yæ? nawet higieniczna strona te materii pozostawia wiele do ¿yczenia?! nigdy tego macania nie lubia³em - zawsze obawia³em sie jakiej¶ grzybicy lub innego choróbska !
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-03, godz. 14:28

a najlepiej z marszu za³o¿ gajerek, dok³adnie sie ogól i w reku trzymaj jak±¶ torebke ;-) przynajmniej wezm± Ciebie za jakiego¶ brata go¶cinnego, wiêc oszedzisz sobie udrêki ciekawskich oczków ;-)
"Nie umiem wyobraziæ sobie Boga nagradzaj±cego i karz±cego tych, których stworzy³, a którego cele s± wzorowane na naszych w³asnych - krótko mówi±c, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich s³abo¶ci." A.Einstein

"Religia jest obraz± godno¶ci ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyni±cych dobre rzeczy
i z³ych ludzi czyni±cych z³e rzeczy
¯eby jednak dobrzy ludzie czynili z³e rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-03, godz. 17:32

No ale... ja nie lubiaæ siê strajaæ. :D Ja lubiaæ byæ sob± :D


Jak siê ubieram? Na ogó³ czarbna bluza z kapturem na to kurtka skórzana, spodnie d¿insy, buty trekingowe campusa, do tego mam ma³± bródkê :D

I jak mo¿e byæ? :rolleyes:


¯eby¶cie mnie ¼le nie zrozumieli ja tam specjalnie siê nie chce wyrywaæ ¿e siê nie zgadzam czy co¶ tam hehe. Chce raczej poznaæ zwyczaje, tradycje, argumenty które tam padaj± i postêpowanie (zw³aszcza ¿e nas³ucha³em siê jak to inni postepój± nie-¶wiadkowie) :D

Jako¶ pomimo leniwego trybu ¿ycia lubie wyzwania i jako¶ nie straszne mi spoj¿enia obcych hehe Baaa trudniej by mi by³o siê ubraæ tak jak lubiê kiedy idê z moj± kochan± matul± i jest jaka¶ okazja ¶wi±teczna :D
Nale¿ê do 144...

Islam zdominuje ¶wiat
Islam bêdzie rz±dziæ ¶wiatem
¦ci±æ g³owy tym, którzy zniewa¿± Islam
Islam jest religi± pokoju...


#19 [db]

[db]

    o¶wiecony

  • Cz³onkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-03-03, godz. 17:48

Jak siê ubieram? Na ogó³ czarbna bluza z kapturem na to kurtka skórzana, spodnie d¿insy, buty trekingowe campusa, do tego mam ma³± bródkê


Alien :-)

Dodatkowym powodem zdziwienia bêdzie to, ¿e przyszed³e¶ sam - bo z regu³y tacy jak Ty przychodz± z jak±¶ "osob± wprowadzaj±c±" czyli kim¶ kto ich zaprosi³ i siê nimi dyskretnie na miejscu "opiekuje".
[db]

#20 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Cz³onkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • P³eæ:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-03, godz. 17:51

pawel r Posted on 2006-03-03 18:32

Chce raczej poznaæ zwyczaje, tradycje,

Jeszcze siê z nimi nie spotka³e¶, a ju¿ blu¼nisz duszo rogata. Jakie obyczaje, a ju¿ nie daj bo¿e tradycje ? Jeden z kardynalnych priorytetów przenaj¶wiêtszej mateczki to zwalczyæ tradycje. A co najgorsze jak bêd± narodowe. Wszak na chwastach nie wyro¶nie "ziarenko prawdy".




U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 u¿ytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych