Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czechy: brak zgody na "tajemnicę spowiedzi"


  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#21 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 18:43

Czy jesteś pewny, Stefanie, że Twoje słowa są zgodne z nauczaniem niewolnika wiernego i rozumnego?

Strażnica Nr 6, 1991 s.6 mówi że w J 20:23 Jezus powierzył "uczniom władzę usuwania ze zboru" i rozciąga to prawo na nadzorców ŚJ.

a nie rozgrzeszania !
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#22 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 18:44

A więc jednak widać w nauce ŚJ jakieś ślady nauki o spowiedzi.

tropiciel sladow ??
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#23 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 18:57

Co więcej, wbrew twierdzeniu Stefana, oni nie tylko zajmują się pomaganiem, ale samozwańczo decydują o tym, komu Bóg odpuścił grzechy i może on pozostać w organizacji, a komu nie odpuścił i ma być zabity w Armagedonie.

Nie decyduja samozwanczo o tym komu odpuscil a kogo mozna zaliczyc do swietych :lol: jak to czynia niektorzy za Boga

na podstawie jasnych kryteriow stwierdzaja czy dany czlowiek spelnia warunki do tego aby mogl reprezentowac organizacje SJ
Nie trzeba byc komisja do zbadania cudow paieskich aby stwierdzic ze ktos kto sie modli do Maryi nie podziela wierzen SJ , wiec czemu mialby nim byc ?

Jesli dana osoba zostanie wykluczona to nie dlatego ze zadecydowano iz ma zginac w Armagedonie ( tylko Bog ma prawo do takich decyzji )

w przeciwienstwie do decyzji podejmowanych przez ladnie ubranych mezczyzn w sukienkach o tym do kogo sie modlic na oltarzach a do kogo nie :(

wiec trafiles jak kula w plot
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#24 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 19:00

pytanie "po co komuś jakaś tajemnica spowiedzi?" należałoby zadać "hierarchom" świadkowskim, którzy np. w Polsce i w Czechach domagają się dla siebie prawnej ochrony tajemnicy spowiedzi

Kiedy zlodziej ucieka ulica czesto krzyczy

"Lapac zlodzieja "

Kiedy ktos musi calowac swoich hierarchow po upierscienionych lapeczkach to
szuka hierarchow ........................................ :lol:

udanych poszukiwan zycze
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#25 Voldemort

Voldemort

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 544 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-08, godz. 19:21

Hierarhia jest dosc prosta:
Komitet oddzialu w polsce
Nadzorca Okregu
Nadzorca Obwodu
Nadzorca Zboru

Kazdy z wyzej wymienionych osob jest zobligowany do pisania sprawozdan z misji jaka pelni :)

Nie trzeba calowac po pierscieniach, a hierarhia i tak jest. No chyba ze HC zaprzeczysz?

#26 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 19:35

Nie trzeba calowac po pierscieniach, a hierarhia i tak jest. No chyba ze HC zaprzeczysz?

http://pl.wikipedia....wiki/Hierarchia

Hierarchia (z gr. "urząd najwyższego kapłana"):

ustanowienie ważności stanowisk lub władz urzędowych lub kościelnych (np. hierarchia kościelna, stopnie wojskowe).
Kolejność rzeczy, zagadnień od najważniejszych do najmniej ważnych.
Strukturę hierarchiczną można zaobserwować zarówno w układach naturalnych (np. synchronizacja czynności fizjologicznych organizmu, społeczność, rodzina, stado) jak i sztucznych (np. klasyfikacja biologiczna).

W tym sensie istnieje hierarchia oczywiscie najwyzszym kaplanem nie jest u SJ czlowiek , ale to inny temat

Pewien uczestnik tego forum usilowal stworzyc ( byc moze podswiadomie) wrazenie u niezorientowanych , jakoby wsrod SJ istnialo "cos" podobnego do hierarchii upierscenionej .

Chyba ze jestem przewrazliowiony ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#27 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-08, godz. 20:28

pominę tę jawną antystrażnicową herezję, że najwyższym kapłanem ŚJ nie jest człowiek...

zapytam o spowiedź: to jak to w końcu jest, Stefanie?

starsi nie rozgrzeszają, ale tylko wykluczają?
jak się domyślam, rozgrzesza i przebacza Jehowa...

czy zatem starsi mogą wykluczyć kogoś, komu Jehowa przebaczył?
I czy taki deliwent, który pomimo skruchy zostanie wykluczony, przeżyje Armagedon?
A może Jehowa chcąc nie chcąc będzie musiał go zgładzić?

poza tym, piszesz coś o poszukiwaniach "hierarchów", życzysz udanych łowów, a nie odpowiadasz na pytanie, dlaczego prominenci strażnicowi domagają się chronienia swoich czterech liter przez "tajemnicę spowiedzi"...

a więc, coś chcesz ukryć... chcesz ukryć coś, co zburzyłoby świetlany obraz organizacji...

#28 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 22:00

pominę tę jawną antystrażnicową herezję, że najwyższym kapłanem ŚJ nie jest człowiek...

Mam rozumiec ze twierdzisz iz Straznica uznaje jakiegos czlowieka za swojego najwyzszego kaplana ?

jestes kim jestes :(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#29 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-08, godz. 22:29

czy zatem starsi mogą wykluczyć kogoś, komu Jehowa przebaczył?
I czy taki deliwent, który pomimo skruchy zostanie wykluczony, przeżyje Armagedon?
A może Jehowa chcąc nie chcąc będzie musiał go zgładzić?

Moze to i zbyt trudne dla niektorych ale sprobuje to wytlumaczyc czytajacym przez przypadek ten post


SJ wykluczaja na podstawie dowodow ze swojej organizacji , jednostki jawnie naruszajace zasady biblijne obowiazujace w ich szeregach .
Zasady te sa jasno opisane w Biblii i kazdemu z checia wyjasnie to na priv , gdyz wiekszosc tu bywajacych ex_SJ zna je doskonale i nie chce ich urazac cytowaniem wersetow biblijnych ktore mogly by im nie przypasc do gustu .

Wykluczenie nie nastepuje automatycznie z chwila popelnienia grzechu , lecz w sytuacji gdyby grzesznik w nim trwal i nie chcialby zaprzestac swojego postepowania

Placz i lament niektorych z tego powodu wydaje mi sie humorystyczny , gdyz chcieliby wynika z tego w Organizacji trwac , ale nie bedac z nia w zgodzie .
To cos takiego jak bysmy bedac czlonkami druzyny pilkarskiej tolerowali w jej skladzie kogos kto chcialby grac innymi zasadami .

Mowxiac po chlopsku , Organizacje SJ mozna byloby nazwac wielka druzyna ktora chce miec w swoich szeregach tylko tych ktorzy chca grac wedlug tych samych zasad
Jesli ktos chce grac w pilke nozna mocujac po srodku boiska siatke i przerzucac ponad nia pilke uderzajac ja rekoma to..................... niech sie zapisze do klubu siatkowki albo utworzy pilke siatkowo-nozna .

Jezeli SJ na podstawie falszywych dowodow wyklucza kogos z organizacji to taki ktos moze :
1/ pogniewac sie na Boga ze nie zainterweniowal natychmiast na jego korzysc i nie powstrzymal glupcow/naiwnych/przestepcow od uczynienia mu krzywdy
2/ poczekac az Bog w stosownym dla niego czasie ktory On uzna za odpowiedni , naprawi krzywdy mu wyrzadzone ( Hiob )
3/ przestac wierzyc w Boga
4/ Zaczac wierzyc innym Bogom
5/ wszystkie inne mozliwosci ......................................

W odroznieniu od wielu organizacji religijnych Sj nie decyduja za Boga kto ma zyc a kto zginac !
W odroznieniu od innych organizacji SJ nie twierdza ze sa nieomylni w swoich ustaleniach " excatedra " i nie kaza Bogu zaliczac do grona swietych takiego czy owego . Zdarzylo sie ponoc ze zdecydowano zdjac z oltarzy kilku "swietych" :lol:

Wiec spowiedz lub wyznanie swoich bledow starszym lub innemu dojrzalemu chrzescijanowi moze pomoc SJ w powrocie na sciezke zycia ale zaden SJ nie powie do takiego "hierarchy" "wybacz mi ojcze bo zgrzeszylem"

Jednego mamy my SJ Ojca tego w niebie i tylko do Niego mozemy kierowac modlitwy , prosby o wybaczenie nam naszych win ( modlitwa Ojcze nasz .......... ) a prosby te SJ kieruja do Ojca Jehowy za pomoca jedynego najwyzszego kaplana
Jezusa Chrystusa

1J 2:1 Bg "Dziatki moje! to wam piszę, abyście nie grzeszyli; i jeźliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa sprawiedliwego;"

Hbr 3:1 Bg "Przetoż, bracia święci, powołania niebieskiego uczestnicy! obaczcie Apostoła i najwyższego kapłana wyznania naszego, Chrystusa Jezusa,"

Hbr 7:26 Bg "Takiegoć zaiste przystało nam mieć najwyższego kapłana, świętego, niewinnego, niepokalanego, odłączonego od grzeszników i który by się stał wyższy nad niebiosa:"

I po co Sj jacys inni kaplani ?? :rolleyes:



3
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#30 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-08, godz. 23:45

pominę tę jawną antystrażnicową herezję, że najwyższym kapłanem ŚJ nie jest człowiek...

Mam rozumiec ze twierdzisz iz Straznica uznaje jakiegos czlowieka za swojego najwyzszego kaplana ?

Strażnica nazywa "najwyższym kapłanem" Jezusa Chrystusa. Strażnica nigdy nie zaprzeczała jego człowieczeństwu.

A poza tym, wciąż czekam na odpowiedź, dlaczego nie uznający spowiedzi i nie odpuszczający nikomu grzechów starsi domagają się w Polsce i w Czechach respektowania przez państwo tzw. "tajemnicy spowiedzi"?

drugie pytanie: Nawet w Twoim świetlanym obrazie znalazła się wzmianka o wykluczaniu na podstawie fałszywych dowodów. Czy tak wygląda kierownictwo ducha świętego nad organizacja?

#31 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-09, godz. 17:30

drugie pytanie: Nawet w Twoim świetlanym obrazie znalazła się wzmianka o wykluczaniu na podstawie fałszywych dowodów. Czy tak wygląda kierownictwo ducha świętego nad organizacja?

Jezeli zadajesz tak tendencyjnie glupie pytania to odpowiem rownie glupîo

Swiadkowie wywodza sie z roznych religii , pomalu pozbywaja sie starej osobowosci , ale wiele jedzcze w nich zlych rzeczy z tamtych czasow pozostaje , stad zdarzaj sie pomylki , a nawet wykluczenia za celowe oszustwa
I to wlasnie Duch Swiety pilnuje aby tych oszustow posrod nas nie bylo na stale :lol:
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych