Skocz do zawartości


Zdjęcie

opinia ŚJ


  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-13, godz. 12:54

I jeszcze jeden taki post, a będziemy musili porozmawiać inaczej.

:(

Niech to bedzie moja odpowiedzia ............................

Niczego innego się nie spodziewałem. Proszę — nazwij mnie kłamcą, a spotkamy się w sądzie. A ja, jeśli nie odwołasz wcześniejszych wypowiedzi, powtórzę — człowiek o nicku HC jest kłamcą. Chcesz podważać fakty? Dyskutować z faktami. To świadczy jak jesteś maleńkim i słabym człowieczkiem, który nawet nie potrafi z godnością zauważać uchybień we własnej religii.
Nie przepadam za swiadkami, co niejednokrotnie podkreślałem, podkreślam i będę to nadal robić. Co więcej, życzę jak najgorzej tej organizacji — przynajmniej w tym kształcie, w jakim obecnie sie znajduje. A JEDNAK WIELOKROTNIE potrafiłem pisać o DOBRYCH STRONACH SJ, obiektywnie oceniając fakty. Ktoś, kto nie chce widzieć (lub nie widzi) pewnych oczywistości, nie jest godnym rozmówcą. Przynajmniej dla mnie...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-13, godz. 12:55

Homek, jeśli nie zamilkniesz, ułoże o Tobie piosenkę........
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#23 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-13, godz. 12:59

Lepiej odejdź z honorem i zamilcz.

:D
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#24 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-03-13, godz. 13:20

Ps. Miałem ignorować obecność Pana HC w naszym gronie. I prawie mi się to udało... Jednak nie znoszę góralskiej muzyki, kłamstwa i zaślepienia. A zatem moja reakcja była niemal podświadoma.

Po jakims czasie "pobytu" na tym forum stwierdzilem ze rady "aby unikac" dyskusji sa celowe i sluszne .

W pewnej czesci sa to ludzie majacy jakis zal do czegos lub kogos za "zmarnowane" w/g nich lata w organizacji .

Kazdy ma prawo do takiej oceny , myslalem ze uda mi sie dyskutowac na tym forum aby mogli sie tym "dyskusjom" przyjrzec odwiedzajacy ta strone ludzie przypadkowi lub zainteresowani .

Najczesciej ( nie zawsze ) sa to jednak monologi nie poparte zadnym dowodem .

Byc moze jestem "goralskim muzykantem" "klamca" i "zaslepionym" w oczach i uszach niektorych tu bywajacych , maja do tego prawo tak jak ja mialbym prawo nie zaprosic ex-SJ do swojego domu. Ale ex-SJ, kulturalny , inteligentny i taktowny nie bedzie tez nalegal na przyznanie mu takich praw jak to czynia niektorzy usilujac chciec narzucic tym ktorzy pozostali swoja wole :(

Nie bede wiecej dyskutowal , nie bede wiecej odpowiadal na idiotyczne zarzuty w postaci twierdzen ze Sj adoruja pal na grobach, nie bede sie denerwowal i reagowal na glupote zarzutow .

ale nie zegnam sie z Forum , pozostane aby byc moze napisac cos co zacheci watpiacych do przejscia na strone Boga Jehowy i Organizacja ktora ja uwazam za sterowana przez Niego ( tak samo niedoskonala jak pierwszy zbor chrzescijanski )
a byc moze sprawi ze ci ktorzy dzis "nie lubia" SJ zmienia swoje podejscie ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#25 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-03-13, godz. 13:29

Ludzie maja się zastanowić nad wstąpieniem do Organizacji, w której zabrania się wyznawcom "narodzenia z wody i Ducha" oraz spożywania Ciała i Krwi Pańskiej?To raczej istotne i konieczne elementy życia chrześcijańskiego..
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#26 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-13, godz. 13:30

Ufff, no to będą strzelać korki z szampanem :D :P . Odejdź z Bogiem, człowieku. I pamiętaj, że jeszcze się taki nie urodził, któremu w akcie urodzenia wpisanoby pozycję "Monopol na prawdę". A przynajmniej nie w naszych czasach.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#27 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2006-03-13, godz. 14:07

Ps. Miałem ignorować obecność Pana HC w naszym gronie. I prawie mi się to udało... Jednak nie znoszę góralskiej muzyki, kłamstwa i zaślepienia. A zatem moja reakcja była niemal podświadoma.

Po jakims czasie "pobytu" na tym forum stwierdzilem ze rady "aby unikac" dyskusji sa celowe i sluszne .

W pewnej czesci sa to ludzie majacy jakis zal do czegos lub kogos za "zmarnowane" w/g nich lata w organizacji .

Kazdy ma prawo do takiej oceny , myslalem ze uda mi sie dyskutowac na tym forum aby mogli sie tym "dyskusjom" przyjrzec odwiedzajacy ta strone ludzie przypadkowi lub zainteresowani .

Najczesciej ( nie zawsze ) sa to jednak monologi nie poparte zadnym dowodem .

Byc moze jestem "goralskim muzykantem" "klamca" i "zaslepionym" w oczach i uszach niektorych tu bywajacych , maja do tego prawo tak jak ja mialbym prawo nie zaprosic ex-SJ do swojego domu. Ale ex-SJ, kulturalny , inteligentny i taktowny nie bedzie tez nalegal na przyznanie mu takich praw jak to czynia niektorzy usilujac chciec narzucic tym ktorzy pozostali swoja wole :(

Nie bede wiecej dyskutowal , nie bede wiecej odpowiadal na idiotyczne zarzuty w postaci twierdzen ze Sj adoruja pal na grobach, nie bede sie denerwowal i reagowal na glupote zarzutow .

ale nie zegnam sie z Forum , pozostane aby byc moze napisac cos co zacheci watpiacych do przejscia na strone Boga Jehowy i Organizacja ktora ja uwazam za sterowana przez Niego ( tak samo niedoskonala jak pierwszy zbor chrzescijanski )
a byc moze sprawi ze ci ktorzy dzis "nie lubia" SJ zmienia swoje podejscie ?

I słusznie czynisz przeklęty przez Boga [...]. Jak śmiesz nazywać pierwszy zbór Chrześcijański takim, który się w jakikolwiek sposób mylił? Ty wierutny kłamco Ty już tracisz elementarny grunt pod nogami, który wynika z nauki Chrystusowej. Pozostaje Ci tylko strażnicowa bełkotanina.
Mówiąc krótko:
"ta karczma zawsze Rzym się nazywa"
A propos, podkreślę jeszcze to, co tak bardzo lubisz i żebyś miał dokumentne przekonanie, że (być może) cierpisz za wiarę:
Jesteś kompletnym [...] !!! A teraz się ciesz i rozkoszuj jak to Cię obrażono ,. Jakim to męczennikiem "za wiarę" czynią cię wypowiedzi odstępców. Ja jestem gotów ucieszyć konsekwentnie i regularnie twoją chorą osobowość. Czemu nie, jak tego tak bardzo pragniesz. To o co Ci przede wszystkim chodzi, to żeby Ci ubliżać. Nie ma sprawy jestem do usług.
Moze jednak lepiej byłoby (przede wszystkim dla Ciebie) złożyć wizytę odpowiedniemu specjaliście?

--
Dyskusja o wykształceniu w nowym wątku: Zdobywanie wykształcenia: czy było zabronione?, wytyczne z przeszłości, link | Moderator


#28 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-03-13, godz. 16:10

Nie bede wiecej dyskutowal , nie bede wiecej odpowiadal na idiotyczne zarzuty w postaci twierdzen ze Sj adoruja pal na grobach, nie bede sie denerwowal i reagowal na glupote zarzutow .

ale nie zegnam sie z Forum , pozostane aby byc moze napisac cos co zacheci watpiacych do przejscia na strone Boga Jehowy i Organizacja ktora ja uwazam za sterowana przez Niego ( tak samo niedoskonala jak pierwszy zbor chrzescijanski )
a byc moze sprawi ze ci ktorzy dzis "nie lubia" SJ zmienia swoje podejscie ?


HC sie zegna, akurat :P Wroci tu predzej czy pozniej, pod tym czy innym nickiem :D

Swoja droga, naprawde CHCIALABYM, zeby istniala jedyna, prawdziwa i czysta religia chrzescijanska. Zebym miala te pewnosc, poparta historia, faktami i Biblia.
Ale historia i fakty sa niezaprzeczalne- WTS to falszywi prorocy i nic ponad to.
Chociazby dlatego, iz krzyz, ktorym gardza teraz, w latach 20-tych zeszlego wieku widnial na okladkach Straznicy. Krzyz w koronie, otoczony plomieniami- na miejscu obecnej wiezyczki.
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#29 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-03-13, godz. 18:26

Kurczę, HC mnie irytuje, jest [...]. Tego co pisze nie da się czytać. Znam wielu świadków ale takiego numeranta jeszcze nie spotkałam. Ma
Ma

#30 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-14, godz. 13:11

przeniesiony

Pierwsze, co rzuca się w oczy przy czytaniu tej grupy i różnych wątków w internecie (np. nawiązujących do programów Drzyzgi w TVN), to:

1) emocjonalna obrona organizacji przez głosicieli

2) opisywanie, że coś "nie jest zabronione" (=nie podlega wykluczeniu)

o tym, że jest piętnowane, odradzane, że osoby nieprawomyślne mogą być
na różny sposób sekowane i prześladowane, nikt ze ŚJ nie chce powiedzieć.
Wystarczy, że starsi w swej "łaskawości" kogoś nie wykluczyli, czyli "darowali
mu życie", bo Jehowa "nie musi" zabijać go w Armagedonie i już ŚJ są oazą
szczęścia i wolności.

3) potem zwala sie winę na starszych zboru i mówi sie o "lokalnych dziwactwach"

czyli przypominają towarzyszy, ktorzy mówili: socjalizm dobry, ale w przeszłości zdarzały się wypaczenia...

4) głosiciele ignorują zupełnie zmienność pewnych zjawisk na przestrzeni lat.

Jeśli dzisiaj nikt nie zabrania matury, to oczywiście 20, 30 i 50 lat temu było tak samo. Jeśli dzisiaj nikt nie podaje konkretnej daty końca świata, to w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych było tak samo. Zamiast powiedzieć: "dzisiaj w 2006 roku nikt nie ustala dat końca ani nie zabrania średniego wykształcenia", głosiciele zarzekają się że ŚJ od początku swego istnienia NIGDY tego nie robili. Trudno ocenić, czy w konkretnym wypadku jest to cynizm i manipulacja czy szczera i nieobłudna niewiedza.

#31 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-14, godz. 13:19

przeniesiony

Sebastian, czytaj uwaznie wypowiedzi, ktore komentujesz... Nie wkladaj w moje usta slow ktorych nie powiedzialem. I nie przypisuj innym okreslonych pobudek, bo mozesz byc w bledzie.

#32 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-14, godz. 13:38

przeniesiony

mój komentarz miał chatakter ogólny i w mojej intencji był czymś w rodzaju podsumowania, a ono siłą rzeczy wymaga pewnych uogólnień. Ani razu nie użyłem nicku "fly". Na podstawie Twoich wpisów przypuszczam rownież, że określenia "głosiciele" oraz "ŚJ" też nie mogą odnosić się do Ciebie.

Ponadto zaznaczyłem, że przedmiot podsumowania wykracza poza ramy tego wątku, tzn. komentuję sposób reagowania ŚJ i ich zwolenników i na tym forum i w innych miejscach internetu, takich jak np. http://rozmowywtoku.onet.pl/

#33 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-03-14, godz. 13:50

przeniesiony

mój komentarz miał chatakter ogólny i w mojej intencji był czymś w rodzaju podsumowania, a ono siłą rzeczy wymaga pewnych uogólnień. Ani razu nie użyłem nicku "fly". Na podstawie Twoich wpisów przypuszczam rownież, że określenia "głosiciele" oraz "ŚJ" też nie mogą odnosić się do Ciebie.

Ponadto zaznaczyłem, że przedmiot podsumowania wykracza poza ramy tego wątku, tzn. komentuję sposób reagowania ŚJ i ich zwolenników i na tym forum i w innych miejscach internetu, takich jak np. http://rozmowywtoku.onet.pl/

Mialem dziwne wrażenie, że pijesz właśnie do mnie. Nikt inny nie bronił w tym wątku WTS.
OK.

#34 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-15, godz. 09:50

Arturek, odpowiesz na moje pytania skierowane do Ciebie?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#35 colindo

colindo

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 17:44

może Arturek zwątpił już w prawdziwość Strażnicy? po tych wypowiedziach
Również czekam na odpowiedź Pana Arturka, tylko zależy mi na konkretnych odpowiedziach, a nie omijaniu tego
"Myślisz, że sam to popychasz, a to ciebie pchają."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych