Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy,zaglądają tutaj?


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#21 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 14:05

WTS trochę jednak zabrania wyrażania poglądów, więc... wyrażamy je poza organizacją :D A robimy przykrość tylko tym braciom, którzy usilnie się o to starają. Znam wielu sympatycznych świadków, równiez na tym forum. I jakoś sobie żyjemy w zgodzie B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#22 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-15, godz. 14:07

no właśnie bracie Jaraczu ;-) jesteśmy niegrzeczni dla tych co się o to proszą ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#23 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 14:08

Heh wystarczy zobaczyć liste 10 najwiekszych forumowiczów, ciągle te same osoby-)
i troche więcej szacunku!!
bo nie dość że odstępcy, to jeszcze prostaki
Troche klasy! :rolleyes:

Pisanie to moje hobby, a co, nie wolno?? "Nie dość że odstępcy..." :lol: . I co nam jeszcze fajnego powiesz? Świnie tarzające się w błocie? B) Nic nowego nie wymyślisz, kolego doktorzyno z UW :D
Ps. Jeśli chodzi o klasę to mówi się "prostacy", a nie "prostaki". :) A nie wiesz, komu przypisane jest królestwo niebieskie? :rolleyes:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#24 arturek

arturek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 14:10

ogólnie to przykre, to co piszecie,
jesteście przeciwko organizacji i Jehowie Bogu?

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 14:13

ogólnie to przykre, to co piszecie,
jesteście przeciwko organizacji i Jehowie Bogu?

Nie widzę logicznego związku między jednym i drugim :P . Ogólnie jestem przeciwko samozwańcom i fałszywym prorokom z Brooklynu oraz nie lubię ich zaślepionych popleczników. Jeśli świadek potrafi myśleć samodzielnie, to możemy porozmawiać. Tylko... że wtedy już na ogół przestaje byc świadkiem :D .
Osobiście nie mam nic przeciwko szczerym ludziom, których zgubiła naiwna wiara... Najczęściej jest mi ich żal. Moimi nieprzyjaciółmi są natomiast decydenci z NYC, którzy żerują właśnie na tej świętej naiwności i wierze.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 14:18

arturku,

Wszedłeś na to forum i od razu się zabrałeś do atakowania innych..Po co tak właściwie chcesz z nami rozmawiać?Przecież jesteśmy gorszymi ludźmi od Ciebie, nie żyjemy w „prawdzie”, nie dorównujemy Tobie intelektualne, itd. Nikt tu nie ma zamiaru szydzić ze świadków tylko z absurdalnych nauk, które próbują narzucać członkowie CK. Ledwo co zacząłeś tu pisać i od razu widzę: ODSTĘPCY.Kim Ty jesteś, żeby to rozsądzać? Nie wskazałeś dlaczego nasze posty są absurdalne-uskuteczniasz natomiast przepychanki słowne, nie prowadzące do niczego..

Pozdrawiam Cię
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#27 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-15, godz. 14:18

ogólnie to przykre, to co piszecie,
jesteście przeciwko organizacji i Jehowie Bogu?

hmm przeciwko paranojom owszem ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#28 arturek

arturek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 14:19

No no doktorzyna ze mnie już prawie po doktoracie,
Nie przeszkadza mi to jednak, być jednocześnie śJ,

"prostaki" było celowo napisane-)
mam pytanie z innej bajki, jak usunąć moj profil?
pozdrawiam

#29 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-15, godz. 14:30

chyba można przestać pisać ! napisz do JB aby Ciebie skasowała
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#30 swiatlo7

swiatlo7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 303 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 14:41

domyślam się że "prostaki" było celowo napisane..i to mnie właśnie smuci :(
nie ma jak wejść na forum pobluzgać i się zmyć...
"I jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym." Rz 8:38,39

#31 bellastar

bellastar

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 180 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 14:48

zawsze można przewietrzyć

#32 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 15:12

no ba chodze na różne zebrania ! a co ja ci zrobiłem ;-(
i to co wiem to chyba bratem też jest Iszbin, brat Jaracz i siostra ewa ;-) jest ktoś jeszcze ?

Niedługo to się chyba okaże, że wszyscy są tu świadkami oprócz mnie. :P Nadarzyn do spółki z Brooklynem założył sobie forum "Dyskusje o Świadkach Jehowy" i robi sobie z niektórych niezłe "jajca". :D Taki brooklyński Big Brothers. :P
Kloo to brat Mielczarek (czy jak mu tam), Liberal to mój nadzorca zboru, a brat jaracz to prawdziwy Brat Jaracz z Brooklynu. :lol:

Tylko ja tu jestem, widzę "prawdziwym odstępcą"! :D

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#33 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-15, godz. 15:12

...Arturku !

SJ zaglądają tu i nie tylko tu, mimo że narażają się na ostrą krytykę ze strony czynników oficjalnych w swoim środowisku. Nie jesteś pierwszym ani ostatnim.

A to forum ma to do siebie, że jego stali bywalcy nie doceniają takiego poświecenia i jeszcze dokuczają... I włażą tam gdzie ich nie prosiłeś, takie typy !
Czy są przeciwko Organizacji ? Nie trudno to określić. Przeczytaj ich posty. Oni jej potrzebują ....

Tylko pomyśl: przez to, że niektórzy SJ zaglądają tu, że Ty sam zajmujesz swoja osobą to niewdzięczne audytorium, mają oni możliwość dalszego istnienia; smakowania tego co czytają, pisania i dogryzania, wyszydzania, dworowania sobie z Ciebie, z Towarzystwa Strażnica z innych SJ.

Przyczyniasz się do tego, że w ogóle mogą parać się sprawami, nazwijmy to, około biblijnymi. Ileż szkody byś poczynił im nie wchodząc tu a po wejściu nie ujawniając czym się zajmujesz zawodowo.
Wyobrażasz sobie jaki krach grozi temu Forum w przypadku braku odwiedzin np. wątpiących SJ, ciekawych SJ, mniej lub więcej zbuntowanych SJ i tych bardziej buńczucznych. A gdyby nie mieli dostępu do materiałów WTS ? Jakiż zwiędły ton przybrałyby ich posty.
Z nudów zasnęliby z nosami w klawiaturze.

Nie można do tego dopuścić . I tak trzymaj Arturku !

ben-salem

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 15:16

no ba chodze na różne zebrania ! a co ja ci zrobiłem ;-(
i to co wiem to chyba bratem też jest Iszbin, brat Jaracz i siostra ewa ;-) jest ktoś jeszcze ?

Niedługo to się chyba okaże, że wszyscy są tu świadkami oprócz mnie. :P Nadarzyn do spółki z Brooklynem założył sobie forum "Dyskusje o Świadkach Jehowy" i robi sobie z niektórych niezłe "jajca". :D Taki brooklyński Big Brothers. :P
Kloo to brat Mielczarek (czy jak mu tam), Liberal to mój nadzorca zboru, a brat jaracz to prawdziwy Brat Jaracz z Brooklynu. :lol:

Tylko ja tu jestem, widzę "prawdziwym odstępcą"! :D

pzdr. :)

Eeee, też mi odkrycie... A w dodatku finansuje nas Watykan i cerkiew prawosławna :P :D :lol: B) :rolleyes: :) ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-15, godz. 15:48

Marcinie, do "prawdziwych" odstepców zaliczam się także i ja, Sebastian.

Arturku, nie można jednocześnie być po stronie organizacji i po stronie Jehowy.

To trochę tak, jakby np. być po stronie oszustów i wymiaru sprawiedliwości...
Jestem po stronie Jehowy, czyli przeciwko fałszywym prorokom z WTS
Jehowa surowo osądzi Towarzystwo Strażnica, nie zostanie kamień na kamieniu.

Ja dziękuję Jehowie, że nie jestem już ŚJ...
Służę Jehowie w łączności z prawdziwą organizacją Bożą, czyli Kościołem Katolickim.

#36 arturek

arturek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 16:18

Mam zaufanie do Jehowy i proszę Go w modlitwach żebym wytrwał do końca.
Wiem śmieszy to Was odstepców.

Zazdroście czy co, że Wam sie nie udało i teraz driwcie.

smutne to, ale kto wie może wrócicie do wielbienia Jehowy, nie wolno osądzać bo to nie do nas należy.
Może kiedyś bedziecie braćmi moimi.
czego życze.

#37 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-15, godz. 16:25

o, widzę że Arturek robi po(d)stępy duchowe. :P

Trudno wyczuć, czy "nie osądzanie" nas jest szczere, czy on tylko dba o PR organizacji, ale zawsze to lepsze niż słuchanie, że jesteśmy prymitywami i nie dorastamy do pięt wielebnemu Arturkowi.

#38 arturek

arturek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 16:34

Wcale nie myśle że jeście gorsi, może tak myśla starsi śJ , ktorzy nie potrafią niektórych rzeczy zrozumieć ze względu na wiek.

Organizacja uczy nas miłować wszyskich, w wierze i nie tylko.
Mamy naśladować Jezusa.

Myśle że jesteście zagubieni, samotni i zdegustowani.
Pamietajcie, Jehowa nikogo nie odrzuca, co najwyżej ludzie się od nieo odwracają i o Jego prawdziwych sług.
Ale wiemy że oczyszczanie zacznie się właśnie od organizacji.
Jesteśmy tego świadkami.

Bracia nie poddawajcie sie i ufajcie Jehowie.

#39 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-15, godz. 16:37

Właśnie dlatego zaproponowałem aby podzielić forum.

Weszliście na Arturka i nawet nie próbujecie go wysłuchać, tylko plujecie jadem!
Ledwo udało się nam odzyskać jedną osbę już drugą tracimy! I przez co?
E, tam poziom tego forum spadł dzisiaj na łeb i na szyje!
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#40 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 16:56

Wcale nie myśle że jeście gorsi, może tak myśla starsi śJ , ktorzy nie potrafią niektórych rzeczy zrozumieć ze względu na wiek.

Organizacja uczy nas miłować wszyskich, w wierze i nie tylko.
Mamy naśladować Jezusa.

Myśle że jesteście zagubieni, samotni i zdegustowani.
Pamietajcie, Jehowa nikogo nie odrzuca, co najwyżej ludzie się od nieo odwracają i o Jego prawdziwych sług.
Ale wiemy że oczyszczanie zacznie się właśnie od organizacji.
Jesteśmy tego świadkami.

Bracia nie poddawajcie sie i ufajcie Jehowie.

Miło mi, że wreszcie przedstawiłeś swój prawdziwy punkt widzenia na tą sprawę. Jeśli chodzi o zagubienie i samotność to nie jest to problem tylko tych, którzy odeszli od Organizacji, ale i samych świadków Jehowy również.
Jeśli chodzi o mnie to staram się ufać właśnie Bogu i jego Synowi Jezusowi Chrystusowi. Nie ufam ludziom, ponieważ ludzie są omylni, a osąd należy do Boga i jego Syna. Gdybyś przejrzał faktycznie większość naszych postów to byś zauważył, że nie plujemy jadem na każdego śJ, wręcz przeciwnie. Ja w dalszym ciągu lubię śJ i cały czas traktuję ich jak braci. Nie mam o nic pretensji do szeregowych głosicieli, są w dalszym ciągu moimi przyjaciółmi. Mam nadzieję, że po początkowych problemach z aklimatyzacją na naszym forum, staniesz się naszym stałym gościem. Ciebie rówineż zapraszam do owocnych dyskusji, z tymi z którymi nie chcesz to przecież nie musisz rozmawiać.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych