Skocz do zawartości


Zdjęcie

Świadkowie Jehowy,zaglądają tutaj?


  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#41 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-03-15, godz. 16:57

Heh wystarczy zobaczyć liste 10 najwiekszych forumowiczów, ciągle te same osoby-)
i troche więcej szacunku!!
bo nie dość że odstępcy, to jeszcze prostaki
Troche klasy! :rolleyes:

Ty nie ściemniaj, Ty powiedz, jak się konczy medycynę na UW, wszystkich to ciekawi. Twój Brat w wierze i niewierze.

#42 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-15, godz. 17:01

Coście tak napadli na człowieka?
Ma prawo być sobie gdzie chce i to jest jego sprawa.
Wydaje mi się, że to Forum w swoich założeniach miało na celu rzetelne dyskusje, wymianę informacji i spostrzeżeń, a nie napadanie na siebie i plucie na każdego ŚJ jaki sie tu pojawi.
Nie uważam, że takie "polemiki" przyniosą coś dobrego. Do niczego nie zachęcicie Arturka w ten sposób, a wręcz przeciwnie - utwierdzicie go w swoim stanowisku.
Ja jestem za tym, żeby każdy miał prawo poznac obie strony medalu, ale chyba nie w taki sposób. Gdyby to na mnie trafiło, to bym się raczej zniechęcił niż wyciągnął jakies obiektywne wnioski z tego co tu niektórzy [nota bene: mądrze] piszą.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#43 arturek

arturek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 17:06

Jestem po AM i UW, dwa różne wydziały tak dla sprostowania, ale to chyba nie istotne już.
Nawiązałem tylko że nie prawdą jest że śJ zabrania sie kształcić

Jeśli lubisz śJ i nie masz nic przeciwko nim, to co masz przeciw org?
Dobrze wiesz że ktoś na ziemi musi kierować org.

#44 arturek

arturek

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 21 Postów

Napisano 2006-03-15, godz. 17:11

Tak to prawda, to forum tylko pomaga tym, którzy mają wątpliwości jakiekolwiek.
tak trzymać!

#45 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-03-15, godz. 17:11

Organizacja uczy nas miłować wszyskich, w wierze i nie tylko.


:)

„Zawzięci wrogowie Jehowy budzili w Dawidzie odrazę. Zaliczają się do nich odstępcy, sprzeciwiający się Bogu. Odstępstwo jest w gruncie rzeczy buntem wobec Jehowy. Osoby takie nieraz głoszą, jakoby znały Boga i służyły mu, ale odtrącają nauki i wymagania przedstawione w Jego Słowie. Inni twierdzą, że wierzą Biblii, tymczasem nie uznają organizacji Jehowy i za wszelka cenę próbują zahamować jej działalność. Jeżeli mimo poznania tego, co prawe, świadomie obrali tak niegodziwe postępowanie, a zło zakorzeniło się w nich do tego stopnia, że stało się nieodłączną częścią ich osobowości, to chrześcijanin musi owe przesiąknięte złem osoby znienawidzić (w biblijnym tego słowa znaczeniu). Prawdziwi chrześcijanie odnoszą się do tych przeniewierców tak jak Jehowa. Nie są ciekawi ich odstępczych poglądów. Wręcz przeciwnie, ‘brzydzą się’ tymi, którzy uczynili siebie wrogami Boga…”
Strażnica 19/1993 s 19
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#46 Liberal

Liberal

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1146 Postów
  • Gadu-Gadu:3381793
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:U.K.

Napisano 2006-03-15, godz. 17:16

Jeśli lubisz śJ i nie masz nic przeciwko nim, to co masz przeciw org?
Dobrze wiesz że ktoś na ziemi musi kierować org.

A to już nieco inna sprawa...
Na początek trzeba by udowodnić, że Jehowa ma na ziemi jakąś JEDNĄ JEDYNĄ organizację, i że jest nią własnie WTS. Czekam na dowody.
Natomiast masz racje, że w każdym zborze, wyznaniu czy kościele muszą byc ludzie, którzy przewodzą - jest to wzór biblijny, i ja z tym nie dyskutuję.
Ja z analizy Pisma wnioskuję, że Kościół Chrystusa to ludzie, a nie jakieś organizacje. Paweł pisał o ciele Jezusa złożonym z poszczególnych ludzi należących do Pana. A Jezus podał dodatkowo przypowieśc o pszenicy i chwastach rosnących razem aż do jego przyjścia. Czyli z tą jedną organizacją nie jest do końca tak, jak to przedstawiaja ŚJ.

Pzdr.

Marek Boczkowski
A member of AJWRB group

#47 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 17:19

Jeśli lubisz śJ i nie masz nic przeciwko nim, to co masz przeciw org?
Dobrze wiesz że ktoś na ziemi musi kierować org.

Mógłbym napisać, ale co to teraz da? Zbyt nerwowa atmosfera zrobiła się w wątku, który zapoczątkowałeś. Może jeszcze kiedyś porozmawiamy na ten temat.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#48 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-03-15, godz. 17:29

Jestem po AM i UW, dwa różne wydziały tak dla sprostowania, ale to chyba nie istotne już.
Nawiązałem tylko że nie prawdą jest że śJ zabrania sie kształcić

Jeśli lubisz śJ i nie masz nic przeciwko nim, to co masz przeciw org?
Dobrze wiesz że ktoś na ziemi musi kierować org.

Dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście nic nie udowodniłeś a propo ''wykształcenia.'' Zresztą ja sam miałem wizje iśc do zawodówki, bo Armagedon wg moich ''duchowych kieroników'' był tak blisko, że szkoda czasu i lasów na książki.

I wcale dobrze, a nawet wcale, nie wiem, aby Ciałem Kieroniczym kierowało cokolwiek innego niż oni sami sobą, z różnymi skutkami. Pozdra.

#49 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-15, godz. 19:55

Właśnie dlatego zaproponowałem aby podzielić forum.

Weszliście na Arturka i nawet nie próbujecie go wysłuchać, tylko plujecie jadem!
Ledwo udało się nam odzyskać jedną osbę już drugą tracimy! I przez co?
E, tam poziom tego forum spadł dzisiaj na łeb i na szyje!

hmm gdzie tu był jad ? ostatnio zauważyłem, że koniecznie chcesz podzielic forum, a najlepiej całkowicie zlikwidowac - czyzby jakies natręctwa ? Tracimy ? kogo? każdy ma swój rozum ! i robi to co mu sie podoba ! ja tam generalnie do dr arturka nic nie mam, ale po co gosci odrazu atakuje i wyzywa od prostaków !? no i chyba forum - jak sama nazwa podowiada - jest po to aby wypowiedziec swoje osobiste myśli (oczywiście w granicach dobrego smaku - ale od "moralności" forum są chyba moderatorzy)

ps. a tak nawiasem mówiąc, to na tym forum strasznie smierdzi dulszczyzną! i to jest główna wada tego zakątka internetu!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#50 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 20:27

Wcale nie myśle że jeście gorsi, może tak myśla starsi śJ , ktorzy nie potrafią niektórych rzeczy zrozumieć ze względu na wiek.

Organizacja uczy nas miłować wszyskich, w wierze i nie tylko.
Mamy naśladować Jezusa.

Myśle że jesteście zagubieni, samotni i zdegustowani.
Pamietajcie, Jehowa nikogo nie odrzuca, co najwyżej ludzie się od nieo odwracają i o Jego prawdziwych sług.
Ale wiemy że oczyszczanie zacznie się właśnie od organizacji.
Jesteśmy tego świadkami.

Bracia nie poddawajcie sie i ufajcie Jehowie.

Chciałbym wierzyć, że to co piszesz, to szczere słowa, a nie tylko pusta retoryka... Jeśli faktycznie tak uważasz, to bardzo miło z Twojej strony. Mam tylko jedno "ale": nie traktuj bywalców tego forum jak dzieci we mgle. Większość z nas ma doskonale ugruntowane poglądy zarówno na organizacje, jak i ogólnie na sprawy duchowości. Dlatego Twoje przemawianie z pozycji "wiedzącego lepiej" jest co najmniej niestosowne.
Nie możesz tak uogólniać, twierdząc, że z pewnością wszyscy "jesteśmy zagubieni, samotni i zdegustowani". Na przykład do mnie nie pasuje żadne z tych określeń. B) Jestem zadowolony z życia, mam wielu znajomych i przyjaciół, moje życie duchowe też nie kuleje. Zdaję sobie sprawę, że posługujesz się stereotypami, które Ci wpojono, ale - na litość Boską - trochę zdrowego rozsądku jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Ehhh, ile to już było w historii organizacji "oczyszczania", o którym piszesz... Do czego to wszystko doprowadziło...? Jakoś nie wierzę w żadną rewolucję. No, ale wiara to sprawa osobista...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#51 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-03-15, godz. 21:44

A, co mi tam też się wpisze :P . Choć nie da się ukryć, ze świadkiem Jehowy nie jestem ;) . I nie "wsiadajcie" tak na Arturka, zwłaszcza wy paskudni odstepcy, co sie wypieracie, ze nimi nie jesteście :angry: ( nie powiem, że chodzi mi o iszbinka i sebolka) choć i tak wszyscy sie domyślą <_< .
Poza tym chciałam jeszcze powiedzieć, ze poznałam Arturka na czacie, i że jest to uroczy, miły, dobrze wychowany, młody człowiek :rolleyes:
Na koniec zgodzę się z Liberałkiem

Czyli z tą jedną organizacją nie jest do końca tak, jak to przedstawiaja ŚJ.


A Tobie Arturku życzę długiego i owocnego pobytu na forum :D

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#52 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-15, godz. 21:49

Przecież nikt nie wsiada personalnie na Arturka, a co najwyżej na poglądy, które on reprezentuje. Jak mówi stara sentencja, hominem non odi, sed eius vitia...[I] Nikt nie kwestionuje jego uroków, choć jeśli chodzi o mnie, to zdecydowanie wolę kobiety :P ;). A pogadać zawsze możemy, choć jak wcześniej podkreślałem — konstruktywnie, bez płytkiego doktrynerstwa, które przypomina walenie grochem o ścianę. B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#53 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2006-03-15, godz. 22:01

Braciszq, toteż "wsiadajcie" wziełam w "..." :P

Pozdrawiam cieplutko

Dosia

#54 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-17, godz. 12:50

sebol... a może jednak zastanowisz się nastepnym razem zanim coś napiszesz? ja cię nie lubię i wszyscy o tym wiedzą za to jak chamsko atakujesz ŚJ, ale do tej pory nikt inny Ci tego nie uświadomił, a JB kasuje każdy mój post stopujący twoje chamskie wypowiedzi, ale skoro nie tylko ja to zauważam, bo artur i liberal też to zauważyli to może jednak zbastujesz trocha?? a nie wywalisz znowu swoich wypocin o sekcie itp.
destination: ..::SALSERO::..

#55 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-03-17, godz. 13:04

nie bede cukrzył jak Ty ! i wielu innych ! a ponoć miał ktoś przestac reagowac na moje posty ! oj brak konsekwencji ! zaciśnij mocnej klapki na swoich oczkach i nie będziesz musiał czytac tego co pisze ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#56 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-03-17, godz. 13:29

no i jak zauwazyl Liberal .
wystraszyliscie Arturka !!!
przeciez jesli swiadkowie nie beda tutaj zagladali -to z kim polemizowac???
po drugie czy chcecie im pomoc czy wygrac dyskusje?
badzcie wyrozumiali.

#57 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-17, godz. 13:36

sebol nie chodzi o polemikę, ale zauważ że dzięki takim wpisom wyganiasz ŚJ z tego forum... chyba ze taki masz cel...
destination: ..::SALSERO::..

#58 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-17, godz. 13:41

nie jednak się nie da z kimś takim... w związku z tym że przeginasz... a modowie nie reagują...

oceńcie sami PMa od sebola do mnie:

[cut] Twoja skarga na obraźliwą wiadomość została skierowana do Administratora. Moderator


i aż wypada przytoczyć... coś co często wysłuchiwałem za małolata: złe towarzystwo...
destination: ..::SALSERO::..

#59 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-17, godz. 13:47

Dementorze, niektórzy mają poczucie krzywdy i muszą jakoś odreagować, to może być silniejsze od samego sebola. Istnieją też osoby, które w swoim rozumieniu robią dobrze "przestrzegając" przed "sektą" i to jeszcze "destrukcyjną".

Ty miałeś szczęście, że się nie ochrzciłeś (z formalnego punktu widzenia nie jesteś "odstępcą"), a przede wszystkim, że masz niezbyt fanatyczną rodzinkę.

Ciekaw jestem, jakbyś reagował, gdyby (wyobraź to sobie) ojciec i matka się do Ciebie nie odzywali, traktowaliby Cię jak opętanego przez diabła albo gdyby pogardliwie patrzyli na Twoja ukochaną, bo to "filistynka", ktoś gorszy od nich.

Każdy z nas ma jakiś bagaż doświadczeń. Ja i Ty mamy stosunkowo lekko, ktoś inny może mieć trudniej.

Doradzałbym więcej wyrozumiałości wobec sebola i innych "wojowników" z tego forum.

Myślę, że choćbyśmy nawet powołali tutaj KS-ik a sebola ukarali zakazem wypowiadania się na naszych "zebraniach", a sami stali się słodcy jak miód, to wielu ŚJ i tak odejdzie, bo nie trawią naszych poglądów, niezależnie od tego, jak słodko byśmy te poglądy artykulowali.

#60 Dementor

Dementor

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 473 Postów

Napisano 2006-03-17, godz. 13:49

Sebastian niestety nie potrafię, znienawidziłem go bardziej niż wisłę, a wyrozumiały jestem, bo z nikim innym nie mam zatargów.
destination: ..::SALSERO::..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych