Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
469 replies to this topic

#101 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-26, godz. 21:19

Tak bardzo Cię pokochałem Panie Kloo, że nie mogę nie wyrazić moich obaw o twoje bezpieczeństwo. Czy jesteś w stu procentach pewien, że pozostajesz in cognito ?
Daleki jestem od zahaczania o tzw. spiskową teorię dziejów, musisz jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż biały wywiad w Nadarzynie działa.
Ja nie chcę (broń mnie Panie Boże) twierdzić, że ktoś tam już wydał na Ciebie wyrok.
Im jednak cenniejsze są dla nas twoje trafne i mądre stwierdzenia, tym większym są zagrożeniem dla moralnych zwyrodnialców i po prostu kłamców, wiadomego autoramentu.
Pokreślam (choć głowy za to nie dam), to nie stamtąd musi przyjść zagrożenie. To może być osobnik typu tego, który dokonał udanej siekierezady na drewniany krzyż gdzieś tam w Polce, czyli po prostu szaleniec.
Trzeba, moim zdaniem również zaznaczyć, że ta (przeczysta) organizacja to obecnie świetny interes, już nie tylko dla niej samej, ale i dla jej gospodarczych zlaceniobiorców. To jak na razie wydajny i wypłacalny podmiot gospodarczy i nadszarpnięcie jego reputacji nie byłoby na rękę, partnerom biznesowym tegoż.
To gospodarczy Moloch.
Dbaj zatem o Siebie, już w interesie nie tylko swoim, ale i nas wszystkich, w imię jedynej i najwyższej prawdy.
Bóg z Tobą

#102 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 21:47

Wiecie, ze to co Polarm mowi, to wie co mowi!!!

Dziekuje Ci ogromnie przyjacielu.Powiem wiecej, znam z imienia i z nazwiska osoby w Nadarzynie tym sie zajmujące.
Ale znam też Boga na Niebie i wiem, iż w słusznym czasie rozwiąże ten problem.

A mnie no cóż, cichy pogrzeb w gronie rodziny też wystarczy,wszystkim się zadowolę byle w Panu.

Na pocieszenie powiem Wam rownież, iż w Nadarzynie,aż kipi.
Wszyscy,albo prawie wszyscy mają już dosyć zamordyzmu ( oni wiedzą o czym mówie ) skostniałych dziadków.
Wielu z nich przebywa tu z nami anonimowo zwlaszcza wtedy gdy juz są po pokojach. Ich prywatne rozmowy są bardzo dojrzałe i wiele by zmienili ale nie za bardzo mają dokąd pojść i za co!!

Psycholog i psychiatra to ich stały gość. Coż sie dziwić!! Coraz starsi dziadkowie zenią sie z pannami po 20-scia parę lat i już po miesiącu odwracają się od nich tyłkiem i śpią. A co ONE biedne mają robić?? Porzucone i niedopieszczone??

Poza tym ta ciągła rywalizacja, chorobliwe wręcz odchudzanie (dziewczynki) i ciągła kontrola czasu ( też wiecie o czym mowie ) powoduje ogromny stres i napięcie.

Kolejki pod gabinetem lekarskim i surowy wzrok przewodniczącego, wykończą wcześniej czy później najtwardszego zawodnika :rolleyes:

Nie mam nic do ukrycia. Czyń KACIE SWĄ POWINNOŚĆ

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#103 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-27, godz. 07:00

Zaraz, zaraz zajmujace się czym?
Odwiedzaniem tego forum, czy mówiac delikatnie działalnością naruszajaca nietykalności osobistą?

Jesli to prawda co mówisz, to istnieje pewne antidotum na bolączki tych ludzi i nasze. Jednak szczegóły zaufane osoby dostana przez e-maila lub PM.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#104 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 07:20

poprosze zatem
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#105 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-27, godz. 07:24

Zaraz, zaraz zajmujace się czym?
Odwiedzaniem tego forum, czy mówiac delikatnie działalnością naruszajaca nietykalności osobistą?

Jesli to prawda co mówisz, to istnieje pewne antidotum na bolączki tych ludzi i nasze. Jednak szczegóły zaufane osoby dostana przez e-maila lub PM.

Hmm? :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#106 azariasz

azariasz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 153 Postów

Napisano 2006-03-27, godz. 10:24

Kolejna super akcja Artura - postrachu nadarzyńskich adwokatów - nadchodzi.
Istnieje druga strona medalu. Nie musisz wierzyć świadkożerczej propagandzie.

Jestem człowiekiem wolnym. Jestem Świadkiem Jehowy.

#107 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-27, godz. 12:19

Coraz starsi dziadkowie zenią sie z pannami po 20-scia parę lat i już po miesiącu odwracają się od nich tyłkiem i śpią. A co ONE biedne mają robić?? Porzucone i niedopieszczone??

Tak sobie to czytam i myślę... A może oni naprawdę starają się żyć, wg wzorca biblijnego? :P

Bo wiecie, wg światła które nigdy nie zostało odwołane (a więc obowiązuje nadal), Adam stworzony 6000 lat przed 1975, a Ewa niewiadomo kiedy. Brak Armagedonu w 1975 tłumaczono tym, że Armagedon nastanie 6000 lat po stworzeniu Ewy, a nie Adama...

Gdyby przyjąć te stwierdzenia za prawdziwe, to różnica wiekowa między Adamem i Ewą może wynosić od 31 do ponad 100 lat. Nie może wynieść mniej niż 30, bo od jesieni 1975 upłynęło już 30 i pół roku. Nie może wynieść więcej niż 130 lat, bo wg WTS, gdy Adam miał 130 lat Ewa urodziła Seta, a stało się to już po zabiciu Abla przez Kaina, natomiast obaj bracia urodzili się i dorośli poza ogrodem Eden. Gdyby nawet pozabijali się jako 18-latkowie, to i tak pobyt Adama w raju musiał być krótszy niż 110 lat. Obecnie nie znamy różnicy wieku między Adamem i Ewą ale napewno jest ona większa niż 30 lat, skoro jeszcze nie było Armagedonu...

A więc, kierownictwo Nadarzyna tak dalece wzoruje się na słowach Jezusa, dot. małżeństwa, że nie tylko skwapliwie korzysta z "danego przez Jezusa" prawa do rozwodu, ale idzie dalej... Skoro Jezus nawiązał do pierwszego małżeństwa w Raju na ziemi, a wg WTS (światło to nigdy nie zostało oficjalnie odwołane) Ewa mogła być ileś lat młodsza, a dziś wiemy, że młodsza ponad 30 lat, to ja osobiście jestem pełen podziwu dla tak posłusznego Biblii kierownictwa ŚJ w Nadarzynie... :P

Widzisz, Kloo, oni po prostu starają się żyć wg Biblii i dlatego poślubiają 30-kilka lat młodsze od siebie żony... :P A Ty, zamiast się cieszyć, że Organizacja ma tak pobożne i tak biblijne kierownictwo, to piszesz coś o psychiatrach... Nieładnie... :P

Idąc tym torem rozumowania, nie zdziwię się, jak za dwadzieścia lat, gdy jasne już będzie, że różnica wieku między Adamem i Ewą wynosi conajmniej lat pięćdziesiąt, jakiś siedemdziesięcioletni wówczas następca wielebnego Mielczarka, poślubi jakąś dziewiętnastolatkę... Ale cóż, doceniam to, że ludzie starają się żyć w posłuszeństwie wobec Boga i że chcą, aby ich małżeństwa były zgodne z wzorcami biblijnymi... :P

Info dla Stefana, Azariasza i innych ŚJ: żartuję sobie, oczywiście... :P

#108 gedeon

gedeon

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 95 Postów

Napisano 2006-03-27, godz. 15:58

To co pisze Kloo to szczera prawda. Sam tez nie należę do młodzieży a od pięćdziesięciu lat przyglądam się i analizuje poczynania organizacji. Wierzę mocno że istnieje Suwerenny Bóg
który stworzył wszystko On też ma plany co do ziemi i żyjących na niej ludzi cała reszta to tylko spekulacje. Po to dał Bóg ludziom sumienie aby nie zniewalać nas ogromem praw.
Ehomo podałeś dobry przykład mój ojciec za przytoczenie wersetu z Mat. 24:36 i Marka 13:32 został w 1965 roku został wykluczony. Pamiętam jak była u nas obsługa i brat „sługa obwodu” w czasie wykładu uderzał pięścią w stół i prawie wykrzyczał -„bracia rok 1975 to rok dokonany a jeśli nie , niech ta ręka mi uschnie” bardzo się wtedy baliśmy. Przy kolacji ojciec wyciągnął biblie i odczytał te wersety poprosił brata aby to skomentował Zrobiło się dość nie przyjemnie. Ojciec mój był wykształcony i miał zdolność logicznego myślenia. Na drugi dzień brat sługa obwodu powrócił z komitetem sądowniczym i wieczorem ojciec mój już był wykluczony jako odstępca podważający prawdę. A musze powiedzieć ze podobnie jak Kloo znałem sporo osób ze świecznika nasz dom był otwarty i przewijało się przez niego wielu tu każdy się mógł przenocować i dobrze zjeść. Był to czas gdzie nie było nazwisk były tylko imiona często przybrane lub pseudonimy takie jak „Skuteczny” „konkretny” „Schaboszczak”„gruby Janek” Ale i bywał u nas Br. Kwiatosz i Schneider bywali bracia z komitetu 12 ci ze słynnej rozprawy w Poznaniu. Bywał także słynny „Olek” konfident UB przyjeżdżał po literaturę (w naszym mieszkaniu był magazyn literatury) Jak zacięty musiał być ten sługa obwodu który też w naszym domu miał oparcie znał oddanie dla sprawy naszej rodziny a jednak uznał wywód o roku 1975 za nadrzędny i wszystko mu podporządkował nawet przyjaźń i miłość innych .Spotkałem tego brata na kongresie międzynarodowym , nie poznał mię ale ja się przedstawiłem i zapytałem się jak tam jego ręka ta którą uderzał w stół , pewnie sucha. Był bez słowa , wiem że został odsunięty od wszystkiego i jako wrak człowieka zakończył.
A ja , ja się temu przyglądam ,od 15 lat nie jestem już starszym.
Ale miało być o studiowaniu, zawsze przykładałem wagę do sensu i zawsze do zebrań byłem przygotowany super , moje komentarze zwracały uwagę i nie raz pytano mię po zebraniu czemu tak odpowiedziałem dochodziło do tego ze po zebraniu podchodziła grupka braci i prosiła o wytłumaczenie. Tego nie znieśli br. starsi, poprosili mię na rozmowę i oświadczyli ze moje komentarze są za bardzo sugestywne (?) Tak oto przestałem dawać komentarze.
Może kiedyś to opisze w całości

#109 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 16:22

Gedeonie ZBUDOWALEŚ mnie prawdziwie. :rolleyes:

Już nieraz wydawało mi się, że przeciwnik Boży odniósł całkowite zwycięstwo nad chrześcijanami.

„Mamy zaś ten skarb w naczyniach glinianych, aby się okazało, że moc, która wszystko przewyższa, jest z Boga. Zewsząd uciskani, nie jesteśmy jednak pognębieni, zakłopotani, ale nie zrozpaczeni. Prześladowani, ale nie opuszczeni, powaleni, ale nie pokonani. Zawsze śmierć Jezusa na ciele swoim noszący, aby i życie Jezusa na ciele naszym się ujawniło. Zawsze bowiem my, którzy żyjemy, dla Jezusa na śmierć wydawani bywamy, aby i życie Jezusa na naszym śmiertelnym ciele się ujawniło (2 Kor. 4:7-11)

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#110 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-27, godz. 16:35

Wierzę że są to prawdziwe historie, OK, ale wytłumaczcie mi jak opisywanie dewiacji, skrzywień i deformacji może być budujące ?
Cu buduje ?
Rozumiem że naga prawda jest potrzebna, sam tego chetnie posłucham, ale jakie tu budowanie ?
Jak mi (mówię teoretycznie ) córka lub żona się puści i ja to napiszę publicznie, to przepraszam co w tym jest budującego ?To byłaby przykra prawda owszem, ale budujące ?
Wytłumaczcie bo nie pojmuję :(
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#111 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 16:41

Jak to wszystko się ma do natchnionych wypowiedzi biblijnych:

Kolosan 3:9
Nie okłamujcie się nawzajem

1 Jana 2:21
(...) żadne kłamstwo nie wywodzi się z prawdy

Objawienie 21:27
Ale w żaden sposób nie wejdzie do niego nic, co nie jest święte, ani nikt, kto trwa w obrzydliwości i kłamstwie, tylko ci, którzy są zapisani w Barankowym zwoju życia
:(
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#112 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-27, godz. 16:46

Jeżeli mierzyć ludzi tym wersetem z Objawienia co podałes bracie Kloo to nikt nie ma szans na zbawienie, bo wszystkim zdarza sie kłamac i trwać w tym, a jednak jacyś ludzie są zapisani w zwoju.
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#113 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 17:02

Bardziej o takich kłamstwach myślę :


Jakich zmian potrafi dokonywać Strażnica widać w Liście do Hebrajczyków 1:6, który w New World Translation of the Holy Scriptures (wydanie z roku 1970) brzmi: “But when He again brings His First-born into the inhabited earth He says: ‘And let all God’s angels worship him.’” [„Lecz gdy znowu wprowadza swego Pierworodnego na zamieszkaną ziemię, mówi: ‘I niech mu oddadzą cześć wszyscy aniołowie Boży’”]. W tym fragmencie powiedziano, że „aniołowie Boży maja oddawać cześć Jezusowi”. Ale już w wydaniu z roku 1984 wymowa Hebrajczyków 1:6 została wykoślawiona przez skierowanie uwagi z oddawania czci na złożenie hołdu, czym rozwodniono rzeczywistą pozycję Jezusa. Czy Ciało Kierownicze nie powinno się wstydzić!??

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#114 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-27, godz. 17:05

Powinno się wstydzić.. ale czy znasz jakieś lepsze CK ?
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#115 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-27, godz. 17:07

Kloo

Pro memoria …

Oczekiwanie na tę Strażnicę ( wg naszej numeracji: 905 ) było ogromne. Mieliśmy wtedy jeszcze w pamięci materiał sprzed roku, ze Strażnicy 816: ,,Rozeznanie w czasie...”. Było tam wskazane na potrzebę wyczekiwania znamiennej daty w chronologii. W stosunku do tego co czytaliśmy w książce ,,Prawda was...” czy w studiowanej kiedyś na wtorkowych zebraniach książce ,,Bądź Wola Twoja” , były to wieści wprost rewelacyjne !
Pamiętasz ?
,, 5. (...) A więc pozostało siedem lat do osiągnięcia okrągłych 6000 lat siódmego dnia. Siedem lat od tej jesieni doprowadzi nas do jesieni roku 1975, kiedy to upłynie pełnych 6000 lat w Bożym siódmym dniu, w dniu Jego odpoczynku.

6. Po sześciu tysiącach lat znoju, cierpień, trosk, chorób i śmierci pod władzą Szatana ludzkość naprawdę bardzo potrzebuje ulgi, wytchnienia. Siódmy dzień żydowskiego tygodnia, sabat, trafnie miał zobrazować ostatnie 1000 lat, kiedy pod panowaniem Królestwa Bożego na czele z Chrystusem Jezusem ludzkość będzie wydźwignięta z 6000 lat grzechu i śmierci. ( Obj. 20:6) Stąd też chrześcijan, którzy na podstawie boskiego rozkładu czasu uświadamiają sobie bliskość końca 6000 lat historii ludzkiej, ogarnia uczucie oczekiwania, tym bardziej, że od rozpoczęcia się ,,czasu końca” w roku 1914 widzą spełnianie się wielkiego znaku ,,dni ostatnich”. A jak powiedział Jezus , ,,nie przeminie to pokolenie aż się to wszystko stanie”.
( Mat.24:34) Niektórzy ludzie z tego pokolenia, które świadomie oglądało początek czasu końca w roku 1914, ciągle jeszcze będą żyć na ziemi, aby się stać
świadkami zagłady obecnego złego systemu rzeczy w bitwie Armagedonu .- Obj. 16:14,16.

7. Najbliższa przyszłość na pewno będzie wypełniona zdarzeniami o znaczeniu przełomowym, ponieważ zbliża się ostateczny kres starego systemu rzeczy. W ciągu najwyżej kilku lat spełni się końcowa część proroctw biblijnych co do ,,dni ostatnich”, doprowadzając w wyniku do wyzwolenia pozostałej przy życiu ludzkości pod chwalebnym, tysiącletnim panowaniem Chrystusa. Jakież trudne, lecz zarazem wspaniałe dni są przed nami !

8. Czy to znaczy, że rok 1975 przyniesie z sobą bitwę Armagedonu ? Nikt nie może twierdzić, co niechybnie nastąpi w tym roku. Jezus powiedział, że o danym ,,dniu i godzinie nikt nie wie”. ( Marka 13:32) Sługom Bożym wystarczy niezbita prawda, że czas tego systemu pod władza Szatana w szybkim tempie zbliża się do końca. Jakże niemądry byłby człowiek, który by nie czuwał, lecz wolał przespać ograniczony czas, jaki jeszcze pozostał do mających wkrótce nastąpić wydarzeń wstrząsających całą ziemią – czas, kiedy przecież trzeba wypracować sobie ocalenie !” str.4, 5.

Ponieważ od jakiegoś czasu mocno mnie interesowała historia, a szczególnie ta rozumiana przez C.T. Russella, więc otrzymywane wtedy materiały WTS bardzo mnie zaintrygowały.

Byliśmy podekscytowani: to już tylko kilka lat ! Bardziej wiekowym, tym którzy pamiętali czasy Badaczy, łzy kręciły się w oczach. Jednak byli i tacy o bardziej sceptycznym nastawieniu. Co niektórym młodym ,,po szkołach podstawowych”, marzyło się pozostanie w terenie aż do końca tego systemu. Przedstawiona w tym wydaniu Strażnicy tabela chronologiczna wyznaczała tylko dwie daty: 1975 i kończyła się na roku 2975. Było to bardzo sugestywne. A potem jeszcze PRZEBUDŹCIE SIĘ nr 1: ,,Czy jest później niż myślisz?”. Ale inni okazali jednak zdecydowany mniej wiary... i ku zmartwieniu rodziców oraz braci w zborze uczyli się dalej, a potem jeszcze dalej.

Miałem kiedyś sposobność rozmowy z W.L. Scheiderem. Był wtedy już bardzo schorowany i u kresu swoich dni. Rozmowa potoczyła się w kierunku chronologii, tej aktualnej i z czasów Rutherforda . Sporo z tego wyniosłem i dzięki Bogu pamiętam to do dziś.

Chyba też dlatego wiele rzeczy mnie nie dziwi i nie oburza; tych z przeszłości i z tego co dziś można zaobserwować a w tym ,kryzys niejednego sumienia’. Wiem komu zaufałem i kogo mam się trzymać.

Pytałeś jak tam nowe światła na wczorajszym zebraniu ?

W omawianej Strażnicy z 15 Lutego 2006 art.2, nawiązano do Łuk. 22:28-30:
,, 6. (...) Jezus wspomniał tu o szczególnym przymierzu, które zawarł ze 144 000 swych braci zrodzonych z ducha (...)” str. 22,23.
W odpowiedzi na pytanie do tego akapitu powiedziano tak: ,, W Ewangelii nie czytamy że Jezus mówi o 144 000, lecz to, że zwraca się do obecnych tam apostołów. Można to rozumieć, że oni reprezentują cały zbór duchowego Izraela”. Przeszło.
Potem w komentarzu do innej części tego artykułu usłyszano: ,,Obchodzenie Pamiątki wiąże się z obecnością na niej tych, którzy spożywają chleb i wino. Bez nich, nie jest to rzeczywiste w sensie ewangelicznym, upamiętnienie tamtej Wieczerzy. Bo nie powiedziano: ,,bierzcie i podawajcie sobie...” lecz ,,bierzcie i jedzcie ...”. Zapadła cisza, bo słowa te padły nie z podium, tylko z sali. A potem było już normalnie.

Nie wiem, może z tego powodu u kogoś coś tam zaiskrzyło.

ben-salem

#116 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 17:29

Słusznie mówisz bracie.Jedyna nasza nadzieja w tym, który zna serca tych ,ktorzy są Jego.
Mozesz sie z nami podzielic co wtedy Ci powiedzial?? :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#117 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-03-27, godz. 18:46

Powinno się wstydzić.. ale czy znasz jakieś lepsze CK ?

Twoja mowa jest jak skarga rażonego błyskawicą ślepca.
Czyżbyś nie zauważył tego który był i żył dla Chrystusa ?

#118 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 20:17

Kto jest sługą wiernym?

Pokaże to przyszłość, kiedy przyjdzie Pan Jezus w chwale i w mocy. Jeżeli wiernie będziemy trzymać się kontekstu, (Mat. 24:45-51) to czytamy tam, że wraz z przyjściem Pańskim zostanie ukarany zły sługa, i nagrodzony dobry i wierny.

Jeśli Pan Jezus już przyszedł i nagrodził wiernego sługę, dlaczego nie rozprawił się ze złym sługą, skoro tego uczył?

Odpowiedź jest tylko jedna – Pan nie przyszedł. Nagroda i kara miały nastąpić w tym samym czasie, jak czytamy: Przyjdzie pan sługi (...) i usunie go, i wyznaczy mu los z obłudnikami; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (Mat. 24:50,51)

Kto dawał pokarm na czas słuszny przez 19 wieków, kiedy w Brooklynie nie było Brata Russella ani jego następców? Kiedy rozpoczęły się dni ostateczne? (Dz. Ap. 2:17-21);
Jeśli twierdzimy, że w 1914 roku , to czy w tym okresie wystąpiły, przepowiadane przez proroka Joela znaki? (Joel 3:1,2; Dz. Ap. 2:17,18).

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#119 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-27, godz. 20:52

Za kim idziesz?

Siłą rzeczy właśnie ten „niewolnik”, czyli zbór pomazańców, jest jedynym kanałem łączności uznawanym przez Boga i w „czasie końca” reprezentuje na ziemi Jego Królestwo.Strażnica CII/4, s.22

Na świecie istnieje kilkanaście grup, które po części kontynuują naukę Brata Russella. Prawie każda z nich ma swego „niewolnika”, swoich pomazańców, którzy uważają się za, jedyny kanał między Bogiem a ludźmi.
Wobec powyższego, który „niewolnik” jest prawdziwy? Ilu ludzi pójdzie do nieba, skoro prawie każdy wysyła tam swoich pomazańców (144.000)?
Ruchy te cały czas walczą między sobą, oskarżając się wzajemnie, i chcieliby tą walkę przenieść do nieba. Ale ten, który próbował to uczynić został rozbrojony i wystawiony na pokaz.

To Jezus: Rozbroił nadziemskie władze i zwierzchności, i wystawił je na pokaz, odniósłszy w nim triumf nad nimi (Kol. 2:15).Z pewnością poniższego zrozumienia nie dostał Brat Russell od Boga:

Kościół otrzymał od Pana za pośrednictwem Russella wystarczającą ilość pokarmu (prawdy Bożej), aby swoje powołanie i wybór uczynić pewnym zwycięstwem. Russell oczekiwał powrotu Chrystusa Pana. Między rokiem 1872-1876, zrozumiał, że Biblia uczy bardzo wyraźnie, iż Chrystus ma powrócić na ziemię jako duchowa, niewidzialna istota. Wspólnie z ówczesnym braterstwem przyjął nieomylną chronologię, a w niej rok 1874, jako rok drugiej obecności Chrystusa.
Strażnica z 1 grudnia 1916 r str.6006

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#120 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-28, godz. 08:10

Witajcie kochani Goscie ;) Dzieki Wam świadomośc w naszych kochanych Zborach wzrasta.
Witamy też Betelczyków :rolleyes: Łączymy się z Wami w Waszym Cierpieniu ;)
Rozumiemy coraz lepiej nowe światła.

Pytanie do każdego z Nas

W "Strażnicy" nr 8 z 15 kwietnia 1989 r. na s. 14 napisano: "Babilon Wielki, choć osłabiony upadkiem, podjął nierządne zaloty wobec ONZ-towskiej bestii". Następnie wymieniono przykłady owych "nierządnych zalotów": zebranie dostojników siedmiu najważniejszych religii świata w 1965 r. w celu obchodów 20 rocznicy powstania ONZ, pochwalne opinie pod jej adresem wygłoszone przez papieża Pawła VI i Jana Pawła II, przewodzenie przez "światowe imperium religii fałszywej" w propagowaniu Międzynarodowego Roku Pokoju, ogłoszonego przez ONZ na 1986 r. Anonimowy autor zapomniał jednakże podać jeszcze jeden przykład "nierządnych zalotów", a mianowicie, że Organizacja Świadków Jehowy jest "od 1946 r. zarejestrowana w ONZ" ("Encyklopedia ONZ i stosunków międzynarodowych" red. E. J. Osmańczyk, Warszawa 1986, s. 506, hasło: Świadkowie Jehowy).

Drogi Bracie Siostro, czy odpowiadając na pytanie: "Jakie nierządne zaloty podjął Babilon Wielki wobec bestii ONZ-towskiej?", podasz także przykład naszej organizacji, dowodzący hipokryzji Ciała Kierowniczego?

Czemu Nadarzyn nie podał do wiadomości ogółu zborów polskich,informacji o naszej 10-cio letniej przynależności do NGO ?

Czy nie jestesmy GODNI wszelkiej wiedzy DOBREJ I ZŁEJ ?

W czym takie zachowanie lepsze jest od reżimu wschodniego ?

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych