Skocz do zawartości


Zdjęcie

Studium I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
469 replies to this topic

#81 White Death

White Death

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 243 Postów

Napisano 2006-03-26, godz. 10:36

Mów dziadku Kloo, posłuchamy !
Przeto odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim. Efezjan 4:25a
To zaś powinniście czynić: Mówcie prawdę jeden drugiemu, wydawajcie sprawiedliwe wyroki w swoich bramach i zachowujcie pokój! Zach 8:16

#82 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-26, godz. 10:40

Kloo też pytanie! Zamieniam się w słuch. :)

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#83 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 11:06

Też, uwielbiałem jak moj dziadek brał mnie na kolana i opowiadał czasem baśnie a czasem prawdy, ktore i ja swoim wnukom dzisaj co wieczór przekazuje. I wiecie co?? Powiem Wam ze jest mi miło na serduszku jak mi mowią, ze wolą je od komputera i telewizji(cieszylbym sie gdyby to byla prawda). Czemu dzieci swoich tak nie sadzałem jak wnuki na kolana?? Przeciez znacie odpowiedz. Nie jestem tutaj zadnym wyjatkiem. Ktore z Was jako rodzic ma czas dla wlasnych dzieci??Tylko szczerze!!?? Bez Straznicy w ręku a Bibli w drugim??!! :rolleyes: Prawie 30 lat spedzonych w terenie jako sluga Bozy,siłą rzeczy zaniedbałem sprawy rodzinne.Nie wiem jak Oni to wytrzymali.Klęcze dzisiaj przed zoną i dzieci swe przepraszam ze mnie wtedy nie było przy nich. Ale moze choć wnukom zdąże przekazać, co tak naprawde czuję do nich i do całej rodziny.
Tak więc było sobie pewne upalne niedzielne popoludnie 20 lipca 2003 roku, kiedy po 10-ce (pieśni) i modlitwie wyskoczyłem z sali jak poparzony, pedząc do opustoszałego wakacyjnymi wyjazdami domu. Jak on uruchamiał te piekielną maszynkę,-ktory klawisz najpierw wciskał,-myslałem pędząc samochodem.Wiem,wiem dzisiaj i mi wydaje sie to smieszne.Ale przyznacie ze to co dla Was jest jak mrugnienie okiem,nie moglo byc tym samym dla 67-latka.
Udało sie działa,tylko gdzie tego teraz szukac jak to znalezc........c.d.n.

Jesli pozwolicie to dokończe po powrocie z zebrania,ok 18-ej. Musze jeszcze sie ,,oporządzić,, :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#84 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-03-26, godz. 11:10

Kloo, jestem naprawdę pełna podziwu dla Ciebie... Mam dwie babcie, które nawet gdyby im pokazano pewnie sprawy wprost, nie uwierzyłyby... (nie są śJ), a obsługa komputera... To jest dopiero czarna magia... Doprawdy, nie wiem, jak Ty to robisz :o

Pozdrawiam serdecznie :D
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#85 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 11:17

Caruniu,kiedy byłem w stanach, a potem w japoni zobaczylem na czym tak naprawde polega szczęście i długowieczność. Stany to ciągły usmiech na twarzy,niezaleznie od tego ile noży własnie wbija Ci ktoś w serce,a Japonia to ciągły ruch i wysiłek fizyczny i umysłowy do samej śmierci.Tam nie ma pojęcia ,,poszedłem na emeryture,, :rolleyes: 10 h /tygodniowo ucze sie jeszcze jezyka

do wieczora SKARBY MOJE
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#86 ben-salem

ben-salem

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 76 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-03-26, godz. 11:26

Kloo, witaj Dziadku !

Nie narzekaj tak, bo zniechęcisz innych ,dziadków'...
Pwiedz lepiej jak przygotowales się do studium W. z 15 Lutego 2006, 2 art.
Gorący temat, no nie ? Zebranie po południu.

Albo napisz z jakimi wypiekami na twarzy czytałeś nowy egzemplarz Strażnicy nr 905 lub słuchałeś przemówień wprowadzających nowa książkę ,,Prawda..."

ben-salem

#87 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 18:05

Ciekawe wykłady mieliście dzisiaj?? Czy gdzieś u kogoś pojawiło się nowe światło ??

....tak zatem ciąg dalszy nastąpił....... myśli kotłują mi się po głowie, jak znaleźć to co czytał mój wnusio..hmmm ...jest...oto co wtedy znalazłem a właściwie sobie przypomniałem - jesli pozwolicie to wkleje Wam :

Rok 1942. Na wielkim stadionie w Cleveland w stanie Ohio w dniach od 18 do 20 września zbierają się rzesze Świadków Jehowy, dla których Towarzystwo Strażnica zorganizowało zgromadzenie pod hasłem „Nowy Świat


''W tym godzinnym, żywym wykładzie odważnie utożsamiono Ligę Narodów ze szkarłatnym tworem politycznym, opisanym w 17 rozdziale Księgi Objawienia. Wykazano, że choć jej „nie ma”, bo przebywa w otchłani bezczynności, to nie będzie się tam długo znajdowała (Obj 17:8). Miała się odrodzić. „Ale zauważcie jedno”, oświadczył Knorr, „proroctwo wskazuje, że kiedy po zakończeniu tej totalnej wojny ‘bestia’ wychodzi z przepaści, niewiasta ‘Babilon’ już siedzi na jej grzbiecie, albo dosiada jej zaraz po jej wyjściu”. Jednakże ani ustanowiony przez człowieka pokój, ani szkarłatna bestia nie będę trwały długo. Wkrótce sama bestia zostanie ostatecznie zniszczona.''


Interpretacja ta dała początek podtrzymywanemu ponad 50 lat „proroctwu” o szczególnej roli, jaką ONZ miało odegrać w realizacji zamierzenia Bożego na ziemi. Zaczęliśmy nauczać, że to właśnie ONZ jest ową „szkarłatną bestią”, która zastąpiła wtrąconą do otchłani bezczynności Ligę Narodów:

''Szkarłatna bestia istotnie wydostała się z otchłani. (…) Między Ligą Narodów a ONZ zachodziło sporo podobieństw. (…) Tak więc ONZ rzeczywiście jest przywróconą do życia szkarłatną bestią.''(Wspaniały finał Objawienia bliski! strona 248)



''Niezmierzone bogactwa materialne z pewnością nie ocalą Babilonu Wielkiego. Mogą nawet przyśpieszyć jego zagładę, z wizji wynika bowiem, że gdy bestia i dziesięć rogów wywrą swą nienawiść na nierządnicy, zedrą z niej królewskie szaty i wszystkie klejnoty. Zrabują jej bogactwa. „Sprawią, że będzie (…) naga”, i odsłonią jej rzeczywiste, odrażające oblicze. Jakież to będzie spustoszenie! Koniec, jaki jej zgotują, również trudno nazwać chlubnym. Zgładzą ją i „zjedzą jej ciało” pozostawiając jedynie martwy szkielet. Na ostatek „doszczętnie spalą ją ogniem”. Zostanie wydana na pastwę płomieni niczym nosiciel zarazy i nie będzie nawet mieć przyzwoitego pogrzebu! Tego szaleńczego dzieła zniszczenia wielkiej nierządnicy dokonają nie tylko narody, wyobrażone przez dziesięć rogów, lecz także „bestia”
oznaczająca ONZ. Usankcjonuje ona zagładę religii fałszywej.'' (s. 256)

Przez ponad 50 lat Towarzystwo Strażnica uczyło mnie, że Organizacja Narodów Zjednoczonych zniszczy Babilon Wielki, a następnie zwróci się przeciwko nam, Świadkom Jehowy, a teraz piszą mi, że „Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów” o tym, kto zaatakuje Świadków Jehowy, a Świadkowie nawet nie domyślają się, o kogo mogłoby chodzić!??

Strażnica, 1 czerwca 2003, str. 20

Gog z Magog to poniżony od roku 1914 Szatan Diabeł. Jako istota duchowa, nie może przeprowadzić swego ataku osobiście, dlatego uczyni to za pośrednictwem ludzi. Jakie wykorzysta do tego grupy czy też organizacje? Biblia nie podaje w tej sprawie szczegółów, ale zawiera wskazówki pozwalające nam się zorientować, kim Diabeł może się posłużyć. W miarę rozwoju wypadków spełniających proroctwa biblijne sytuacja będzie dla nas coraz jaśniejsza. Słudzy Jehowy wystrzegają się domysłów, lecz pozostają czujni duchowo, w pełni świadomi rozgrywających się wydarzeń politycznych i religijnych, które odpowiadają proroczym zapowiedziom Pisma Świętego.

To był dla mnie prawdziwy wstrząs. A więc nie myliłem się. Tego wieczoru przeczytałem wszystkie dokumenty i teksty z dawnych lat na temat ONZ.

I tak moje dzieci !!! To był dla mnie przełomowy moment, w którym postanowiłem wykorzystać wreszcie wiedzę moich wnuków i poprosiłem je o naukę komputera.

Kolejny wstrząs przeżyłem kiedy dotarły do mnie informacje, iż przez 10 lat byliśmy członkiem tejże Bestii, ONZ. I tak tu już z Wami pozostałem na początku jako anonimowy podglądacz a potem zarejestrowany CZŁONEK PARTI ;-))

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#88 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-03-26, godz. 18:13

Kolo też już jestem dziadkiem ale chętnie pocłucham Ciebie :D
pozdrawiam Andrzej

#89 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 18:16

Ben-Salemie

Pamiętam, że Strażnica z 15 sierpnia 1968 r. wskazywała, iż między końcem 6 tys. lat panowania człowieka - który miał upłynąć jesienią 1975 r. - a końcem świata, jest tylko niewielki okres czasu. Mianowicie, okres ten to różnica czasu pomiędzy stworzeniem Adama a stworzeniem Ewy. I Strażnica zapewniała nas, że ten okres ten to najwyżej parę tygodni czy miesięcy, lecz nie lat:

"Czy na podstawie powyższych rozważań można wyrazić przekonanie, że jesienią roku 1975 będzie już po bitwie Armagedonu i że mniej więcj właśnie wtedy rozpocznie się od dawna oczekiwane tysiącletnie królowanie Chrystusa? Jest to możliwe, poczekajmy jednak i zobaczmy w jakiej mierze siódme tysiąclecie istnienia człowieka zbiega się z przyrównanym do sabatu tysiącletnim panowaniem Chrystusa. Jeśli te dwa okresy pobiegną równolegle z dokładnością co do jednego roku kalendarzowego, nie stanie się to przez zwykły przypadek czy splot okoliczności, lecz wyniknie z miłościwych zamierzeń Jehowy. ... Może tu występować różnica zaledwie tygodni lub miesięcy, a nie lat." (Strażnica nr 905, 1969 r., s.7-8, wyd. pol; Strażnica 15 sierpień 1968, s.499, wyd. ang.)

Echhhhh....to były czasy.... . Takie przepowiednie poprowadziły nas do wiary, że koniec mógłby nastąpić między końcem roku 1975 a początkiem 1976.

Oczywiście, proroctwo to się nie wypełniło. Dalsze drukowanie takiego pokarmu duchowego dla nas było podobne do serwowania mięsa lub mleka długo po przekroczeniu jego daty ważności podanej na opakowaniu. I podobnie jak zepsuta żywność, niewypełnione proroctwo zaczęło śmierdzieć.

Podczas ostatniej rozmowy ze Schrederem, wyraziłem otwarcie swoj pogląd, iż dobrze by było drukować w widocznym miejscu na naszej literaturze ,,Best before,, Uśmiechnął się znacząco grożąc mi palcem.

Z książką ,,Prawda,, było tak samo. Pokochaliśmy ją bardzo. Ale nie zapomnę gorącego lata 1975 roku. Prowadziłem obóz pionierski w Augustowie,30-stka młodzieży i parę starszych osób i codzienne pytania przy tekście na śniadaniu - czy za parę tygodni Jehowa nas uzna??!! Czy nie jest za spokojnie jak na wstęp do Armagedonu?? Pamiętam, że sam siebie i innych uspokajałem, iż z I i II wojną światową było podobnie. Ogromnie nas ucieszyła podczas obozu wiadomość, obwołania Pokoju i Bezpieczeństwa w tym czasie. Ale obóz minął, minął wrzesień, pażdziernik.....nastał Sylwester Roku 1976-ego.......i nic!!

Myślałem, że zjem książkę ,,Prawda,, wręcz się gotowałem. Echhh, myślę, że już wszystko na ten temat napisano.

Natomiast Benie uważam, że wszystkie 3 artykuły do studium z wymienionej przez Ciebie Strażnicy są rewelacyjne.

Cała u mnie jest na czerwono, same wykrzykniki i pytajniki. Polecam ;-)) dwa,trzy ostatnie zdania par.21 z 3 części. Kłamstwa w 11,14 i 17 paragrafie są oczywiste dla nas ,,starzyków,, w prawdzie. W pierwszej zaś części budująca jest końcówka 14-ego paragrafu.

To na tyle wspominków kochani ... teraz czas na c.d. mojej poprzedniej opowieści. Nie rozpraszajcie Dziadka proszę więcej bo nie skończę do Armagedonu ;-)) A może jeszcze.....

"Ci, którzy są przekonani że Strażnica publikuje opinie lub słowa człowieka nie powinni tracić czasu aby na nią w ogóle patrzeć... Ci, którzy wierzą w to, że Strażnica jest używana przez Boga jako sposób komunikacji z Jego ludem, lub lub jeśli zwracają uwagę na proroctwa, powinni studiować Strażnicę..." (Strażnica 1 styczeń 1942, s. 5 wyd. ang.)

"Nigdy nie mówiliśmy, 'To są słowa Jehowy.'" (Przebudźcie się!, nr 4, 1993 r., s. 4, wyd. pol.)

"Prorocze słowo Jehowy, wypowiedziane ustami Chrystusa Jezusa głosi: 'Żadną miarą nie przeminie to pokolenie [roku 1914] aż się wszystko wydarzy' (Łk. 21:32) Toteż Jehowa, który jest źródłem natchnionych, niezawodnych proroctw, sprawi, że słowa Jego Syna urzeczywistnią się....
Podobnie jak zapowiedź Jezusa co do Jeruzalem ziściła się za życia pokolenia 33 roku n.e., tak jego proroctwa dotyczące 'czasu końca' spełnią się za pokolenia roku 1914.

Tak, możesz ocaleć i ujrzeć ten obiecany Nowy System razem z żyjącymi jeszcze przedstawicielami pokolenia roku 1914 - pokolenia, które nie przeminie." (Strażnica rok CV nr 22, s. 5-6, wyd. pol.; słowa nawiasach: "[roku 1914]" wg oryginału)


Tak więc, Towarzystwo Strażnica pasuje do opisu fałszywego proroka jaki znajduje się w Pwt.18:20-22, czy nie ?? Osądź młodzieńcze(Aza....) sam!

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#90 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 18:19

and..załóżmy klub emerytów.. :lol:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#91 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-26, godz. 18:53

KLOO!!! JESTEŚ WIELKI!!! :) DZIĘKUJĘ ZA TE INFORMACJE!!!

Aż w tej chwili żałuję, że ja nie mam tylu latek co Ty i takiego doświadczenia życiowego. :)

Echhh, wtedy to być może miałbym szansę aby dołączyć do Waszego Stowarzyszenia Forumowych Mędrców. :)

pzdr. :)

Użytkownik Terebint edytował ten post 2006-03-26, godz. 19:02

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#92 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 19:03

Eeeeee nie żartuj sobie, prawie w kazdym dzisiaj zboze znajda się i starsi ode mnie co mogliby i wiecej powiedziec i pewnie ciekawiej tylko probujcie z nimi rozmawiac po zebraniu Książki a nie na Sali. Tam jest intymniejsza atmosfera,przynajmniej u NAS :rolleyes: Cenie WAS wszystkich i wiem skąd Wasze rozterki. My ,,starzyki,, tez je mamy ale może rzadziej o tym mamy odwage mowic.Za to jak zaczniemyyyyy końca nie widać i nocy by zbrakło.
Budujcie się w Bogu jak tylko potraficie najlepiej,a czego nie wiecie pytajcie Starzyków u siebie. :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#93 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-26, godz. 19:11

Kloo, ja też słucham Cię z przyjemnością...

Przypominasz mi Sokratesa, mędrca w sędziwym wieku, za którym uganiały się tłumy młodzieży, aby go posłuchać...

Pozwolę sobie załozyć nowy wątek, w którym zapytam Cię o parę spraw z hoistorii. Bo interesuje mnie nie tyle literatura, co opowieść kogoś, kto to naprawdę przeżył.

#94 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 19:13

Jeśli tylko poradzę Sebciu :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#95 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-03-26, godz. 19:13

A ja się dziwię jak można było używać tego argumentu:

Strażnica z 15 sierpnia 1968 r. wskazywała, iż między końcem 6 tys. lat panowania człowieka - który miał upłynąć jesienią 1975 r. - a końcem świata, jest tylko niewielki okres czasu. Mianowicie, okres ten to różnica czasu pomiędzy stworzeniem Adama a stworzeniem Ewy. I Strażnica zapewniała nas, że ten okres ten to najwyżej parę tygodni czy miesięcy, lecz nie lat

Chodzi o różnicę między stworzeniem Adama a Ewy. Dlaczego?

Bo przecież Biblia mówi że "o tej godzinie nikt nie wie ani aniołowi, ani Syn, tylko Bóg"

A przecież ANIOŁOWIE i JEZUS wiedzieli ile czasu upłyneło od stworzenia jednej i drugiej osoby.

Powiedziałem to kiedyś (ok. roku 1991) jednemu długoletniemu bratu starszemu, który mi powiedział o takim zapatrywaniu. Gdy usłyszał taki prosty i oczywisty fakt w połączeniu ze wspomnianym wersetem od takiego młodego w prawdzie brata po prostu zbaraniał.

:)

--------------------------------------------------------------------------------------

A propo SOKRATESA to porównanie Sebastian jest niebezpieczne :D

Oto początek tekstu oskarżenia:

To oskarżenie złożył pod przysięgą Meletos, syn Meletosa, z gminy Pittos, przeciwko Sokratesowi, synowi Sofroniska, z gminy Alopeke, Sokrates jest winien nieuznawania bogów, których uznaje państwo i wprowadzania kultu jakichś nowych bóstw. Jest też winien psucia młodzieży. Za co powinien ponieść karę śmierci".

:) :) :)

#96 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 19:58

Przyznam Ehomo, ze ja tez pierwszy raz ten argument słysze, ale wydaje się być logiczny. Zobaczcie ile razem mozemy sie nauczyć od siebie :rolleyes: Dla Ducha Bożego nie ma znaczenia wiek.Nam staruszkom ciekawym jest Was młodzieży posłuchać.
Co do starozytności,nigdy nie byłem fanem Historii, nie cierpiałem i mam tak nadal, uczyć sie na pamięć. :rolleyes:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#97 ehomo

ehomo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 337 Postów

Napisano 2006-03-26, godz. 20:09

Ale Kloo w CK zasiadało wtedy ze 14 czy 17 starszych, doświadczonych, wieloletnich badaczy Pisma Świetego !!!

#98 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 20:21

a ilu było jeszcze po świecie należących do Niewolnika ;)

Paweł wystarczył JEDEN, ale wtedy dopiero kiedy otrzymał DUCHA ŚWIĘTEGO.

i tutaj przypomina sie Wasz dobry kawał o Duchu Świetym z działu Humor :lol:
moze ktos tu go wklei hahaha
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#99 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-26, godz. 20:26

A później (jak się domyślam) pisano, że "nie wiemy" czy od stworzenia Adama do stworzenia Ewy minęły miesiące czy lata? No i zapewne rozciągano w ten sposób możliwość Armagedonu na drugą połowę lat 70 i na lata osiemdziesiąte?

Gdyby iść tym tokiem rozumowania, to znaczyłoby, że Adam chodził po raju samotny ponad 30 lat :) Biedaczysko :P

#100 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-03-26, godz. 20:41

Dokładnie tak.
Ty jakis prorok jestes Sebciu czy COOO ??

The Watchtower z 15 lipca 1976, s.441, A Solid Basis for Confidence(Strażnica nr10 z 1977, s.10, Mocna podstawa ufności)
Nie byłoby jednak wskazane, żebyśmy się sugerowali jakąś datą i zlekceważyli sprawy codzienne, o które jako chrześcijanie normalnie powinniśmy się troszczyć, a więc zaniedbali wszystko to, czego razem z rodzinami naprawdę potrzebujemy. Być może zapominamy, że gdy ten „dzień” nadejdzie, nie zmieni zasady, iż chrześcijanie zawsze muszą się wywiązywać ze swych powinności. Jeżeli ktoś czuje się zawiedziony, bo rozumował inaczej, powinien się teraz zająć skorygowaniem swego poglądu, uświadamiając sobie, że to nie słowo Boga zawiodło ani nie wprowadziło go w błąd, tylko jego własne zrozumienie było oparte na niewłaściwych przesłankach. Załóżmy jednak, że to ty, czytelniku, wiele sobie obiecywałeś po jakiejś dacie i - co godne pochwały - lepiej zdałeś sobie sprawę z powagi chwili oraz faktu, że ludzie powinni o tym usłyszeć; ale czy naprawdę coś na tym straciłeś? Czy rzeczywiście poniosłeś szkodę? Możesz chyba śmiało powiedzieć, iż tylko zyskałeś na tym i odniosłeś korzyść z takiego podyktowanego sumieniem postępowania.
hahaha prosze to przeniescie do działu HUMOR DOBRANOC DRODZY :lol:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych