Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim są Świadkowie Jehowy??


  • Please log in to reply
49 replies to this topic

Ankieta: Kim są Świadkowie Jehowy??

Kim są Świadkowie Jehowy??

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Patryczka

Patryczka

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 6 Postów

Napisano 2006-03-25, godz. 17:50

Kim oni są? Co o nich sądzicie?? Kim są Świadkowie Jehowy!

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-03-25, godz. 17:58

To są normalni ludzie.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-25, godz. 17:58

moim zdaniem, niejasne jest określenie "świadkowie Jehowy", użyte w pytaniu.

Jeśli mówimy o ludziach (wyznawcach) to zazwyczaj są to mili ludzie.
Jeśli mówimy o organizacji (systemie religijnym) to jest to sekta, o dyskusyjnym stopniu szkodliwości.

Na tle sekt pedofilskich, ktore wysyłają na ulicę 14 letnie dziewczynki, aby "łowić ludzi", ŚJ mogą błyszczeć jak słońce na niebie... Jednak szkodliwość ŚJ jest dość znaczna, o czym wie każdy, kto opuścił to ugrupowanie.

Czy są sektą "bezwzględną i okrutną"? To prawda, że "łaskawcy" nie zabijają tych, co od nich odchodzą, a ja mogę sobie tutaj pisać, a na www podawać swój adres prywatny bez obawy o zdrowie lub życie... ale to nie jest cała prawda o ŚJ... Czyż nie jest okrucieństwem, zabranianie transfuzji krwi? Spokojne patrzenie, jak dziecko umiera? Czyż nie jest okrutne rozbijanie długotrwałych przyjaźni, pod szantażem śmierci z rąk Jehowy?

#4 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-25, godz. 18:33

No właśnie. To zależy, co masz na myśli mówiąc świadkowie Jehowy.

Ja w każdym bądź razie zagłosowałem na punkt d: "to organizacja zrzeszająca dobrych i uczciwych ludzi". Wiem, co mówię, ponieważ sam byłem świadkiem Jehowy przez 7 lat. Dodał bym może jedynie do tego punktu, że świadkowie Jehowy są "uczciwi do bólu, bardzo ufni względem innych ludzi", przynajmniej na początku swojego pobytu w Organizacji, co im w sumie, później przynosi wiele przykrych niespodzianek, właśnie związanych z tą Organizacją.


Patryczko, "świadkowie Jehowy" jako Organizacjia, a "świadkowie Jehowy" jako zwykli ludzie to ogromna różnica.

Również dobrze byś mogła zadać pytanie na forum "co sądzicie o Bogu?". Ok, ale o jakim Bogu? O tym, który stworzył wszechświat? Czy o tym, który rządzi światem?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-25, godz. 19:15

Nie zaznaczyłem żadnej odpowiedzi. W przypadku SJ trzeba mówić o mechanizmie ukrytej sekty. A ukrycie to polega na... ich jawności. Większość sekt działa w ścisłym podziemiu, a postronnemu człowiekowi na sama słowo "sekta" zapala się czerwona lampka w głowie. Natomiast propaganda świadkowska jest ukierunkowana na przekazanie wszem i wobec, że nie są sektą, że są przyjaźni otwarci, zupełnie normalni (a nawet normalniejsi od ludzi "ze świata). A jak jest naprawdę? To można przekonać się tylko "od środka".
Oczywiście wiekszość świadków to normalni ludzie. Jednak kierownictwo tej organizacji to już zupełnie inna bajka. Zdarzają się również zaślepieni fanatycy, którzy potrafią krzywdzić innych ludzi. Jedno jest pewne — ta organizacja wywiera znaczący wpływ na swoich członków, czy tego chcą, czy nie. I niekoniecznie musi być to pozytywny wpływ...
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-03-25, godz. 19:26

do tego widzę, że w tej ankiecie jest osobno odp. o miłych ludziach i osobno o organizacji dobrych ludzi.
To sugeruje, jakby autorka zastanawiała sie czy ŚJ są organizacją...

Patryczko, poczytaj sobie dział "zwyczaje ŚJ" i sama wyrób sobie pogląd, czy to dobrzy ludzie...

#7 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-03-26, godz. 10:08

Terebincie, rozróżniamy dwóch Bogów? :blink: Czy ja czegoś nie zrozumiałam?... Możesz wyjaśnić, o co chodziło Ci w Twoim poscie?

Również dobrze byś mogła zadać pytanie na forum "co sądzicie o Bogu?". Ok, ale o jakim Bogu? O tym, który stworzył wszechświat? Czy o tym, który rządzi światem?


Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#8 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-26, godz. 10:38

Terebincie, rozróżniamy dwóch Bogów? :blink: Czy ja czegoś nie zrozumiałam?... Możesz wyjaśnić, o co chodziło Ci w Twoim poscie?

Również dobrze byś mogła zadać pytanie na forum "co sądzicie o Bogu?". Ok, ale o jakim Bogu? O tym, który stworzył wszechświat? Czy o tym, który rządzi światem?

Caro, faktycznie może trochę inaczej powinienem napisać. Bóg, który stworzył wszechświat to dla mnie Jahwe, natomiast bóg, który rządzi światem to szatan. Powinienem napisać z małej literki. To oczywiście tylko moje przekonanie światopoglądowe. Ale podobnie rozróżniam słowo świadkowie Jehowy. Z dużej litery Świadkowie Jehowy to Organizacja, ta ciemniejsza strona księżyca, oraz świadkowie Jehowy pisani z małej literki - szeregowi głosiciele.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#9 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-03-26, godz. 11:19

Organizację i ludzi, rozumiem od dawna.
"Bogami" mnie zaskoczyłeś, teraz rozumiem; widocznie za mało czasu spędziłam ze śJ :) Przecież to Tobie wyszło w teście, żeś 100% świadek ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#10 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-03-26, godz. 11:21

Przecież to Tobie wyszło w teście, żeś 100% świadek ;)

No, właśnie. :D

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#11 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-03-26, godz. 23:06

Dla mnie ta ankieta to pomyłka nic konkretnego nie mogę zaznaczyć. Jedno to szeregowi a inna to poglądy a jeszcze inna to konsekwencje ich działalności... :ph34r:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#12 Grzesiek2

Grzesiek2

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 38 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 17:36

To czy są to dobrzy ludzie czy nie, można stwierdzić przebywając z nimi, a nie patrząc na opowieści ludzi którzy ich nienawidzą.

#13 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-16, godz. 19:08

Pytanie, dlaczego ich "nienawidzą", jak to ująłeś. Gdyby wszyscy byli miłymi ludźmi, to czy byłoby sie do czego przyczepić?
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#14 czarna20

czarna20

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 14 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 19:43

:lol: widać jak katolicy są tu tolerancyjni!!! nic tolerancji dla ŚJ dlaczego???to normalni ludzie tak jak wy... oni również mogą was zazwać sektą a tego nie robią są bardziej tolerancyjni od was dlaczego???

spróbójcie ich zrozumieć... tam trzeba kochać Boga i się modlić i sama Biblia o tym mówi

katolicy i tak robią co im się podoba wszystko

a katolicy wyspowiadają się i są grzech rozgrzeszone przez człowieka a nie przez Boga

pomyślcie
Użytkownik zawieszony.

#15 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-16, godz. 19:57

czarna. przyjmij proszę do wiadomości, że mniej niż połowa udzielajacych się tutaj jest katolikami.
dziękuję.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#16 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-16, godz. 20:08

:lol: widać jak katolicy są tu tolerancyjni!!!

Czarna, nie wyzywaj mnie od jakiś religiantów. :angry: Mam to już dawno za sobą, co Ty masz dopiero przed. <_< Nie wiem, ale może jak sobie 7 lat pobędziesz świadkiem Jehowy, to przestaniesz dzielić świat na czarnych i białych.

Bo w sumie to dzieli nas kolor duszy, co nie?

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#17 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-04-16, godz. 20:14

Czarna20 napisała;
"widać jak katolicy są tu tolerancyjni!!! nic tolerancji dla ŚJ dlaczego???to normalni ludzie tak jak wy... oni również mogą was zazwać sektą a tego nie robią są bardziej tolerancyjni od was dlaczego???"


Nazywają Kościół "rzymsko-katolicką sektą" ("Religia zbiera wicher" ed. pol. 1945 s.47; por. Strażnice: Nr 14, 1961 s.2; Nr 17, 1968 s.9; Rok 1971 Nr 12 s.2)

#18 dra

dra

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-04-17, godz. 12:57

zobaczcie jaki prowadzicie spór miedzy sobą

niech każdy z was wyznaje co to chce
bo tu właśnie widać jaki jest "spokój"

religia miedzy religią

#19 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-17, godz. 16:12

Nie zagłosowałem, bo brakuje mi opcji "ukryta sekta", w której udział może (ale nie musi) mieć druzgocący wpływ na życie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#20 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-05, godz. 19:32

Ks.Prz. 7 , 9-16


9) Ze zmierzchem pod wieczór, w ciemności nocnej , i w mroku.
10) A oto niewiasta spotkała go, w ubiorze wszetecznicy, chytrego serca.
11) świegotliwa i nieukrócona, a w domu własnym nie mogły się ostać nogi jej.
12) Raz na dworzu, raz na ulicach i po wszystkich kątach zasadzki czyniąca.
13) I uchwyciła go i pocałowała go , a złożywszy wstyd z twarzy swojej ,rzekła mu.
14) Ofiary spokojne są u mnie ; dzisiajm oddała śluby moje.
15) Przetożem wyszła przeciw tobie, abym pilnie szukała twarzy twojej, i znalazłam cię.
16) Obiłam kobiercami łoże moje ozdobione rzezaniem i prześcieradłami egipskiemi

komentarz do wersetów:

9- doły, depresje ,smutek, rozpacz,załamania - to stany duchowych ciemności i mroków u ludzi.
10 - nierządnica - organizacja szkoli na okazje polowań
11 - Starają nie dać się przegadać, a głoszenie, spotkania studiumy, zebrania , niech jeszcze pracuje to na dom nie ma czasu.
12- wszędzie upatrują ofiar - na ulicach w domach
13 - słodkie słowa jak pocałunek - jest zainteresowany
14 - przedstawia swoją organizację , pokazuje się czystą i świętą
15 - muwi że właśnie takich szuka organizacja, schlebia (czuje się wyróżniony)
16 - przedstawia piękne perspektywy bycia razem


Jak dla mnie garnitur uszyty na miare
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych