Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kim są II owce ??


  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#21 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-10, godz. 07:03

.........Na ten temat można by jeszcze wiele pisać, ale nigdzie nie znajdziemy w Biblii takiego podziału jaki znajdujemy w naszej nauce...........


Pismo Święte mówi tak :

........................
........................??????????????????????? :angry:

Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#22 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-10, godz. 07:24

Azariaszu
Piszesz:

Jak to wspaniale, że udało się Panu wbić ostatni gwóźdź do trumny organizacji!!! Jakże radosny to dzień! Teraz juz nie mogą się podnieść, po smiertelnym ciosie zadanym im na tym forum przez kloo! Szkoda tylko, ze tak ciezko będzie Panu dotrzeć na zgromadzenie organizowane przez tych zadufanych w sobie buraków z centrali. A skoro już zabito organizację, to jest takie małe pytanko: Co mówi Pan w służbie na temat życia na ziemii i w niebie, na temat drugich owiec i małej trzódki? A może nie chodzi Pan już do służby Panie Kloo? Może zrezygnował Pan z kolportażu gazetek z Ameryki? Dlaczego jest Pan, aż tak przesiąknięty fałszem? Czy bierze Pan na siebie krew tych, którzy przez przypadek natkną się na to forum i pod wpływem Pana tekstów zrażą się do prawdziwego wielbienia? Czy wie Pan jeszcze, co Pan robi, Panie kloo?



Takie pytanie do tego co piszesz. Dlaczego zamiast przedstawić argumenty z Biblii przemawiające za nauczaniem „organizacji” w swojej wypowiedzi używasz szyderstwa i kpiny. Dlaczego do obrony tego, co uważasz za naukę pochodzącą od Boga używasz szatańskich metod? Czyżbyś chciał abyśmy pomyśleli, że jakie metody obrony :prawdy”, takie i jej pochodzenie?
A co do prawdziwego wielbienia, to dlaczego wam śJ tak trudno na podstawie Biblii pokazać, że wasza nauka rzeczywiście pochodzi od Boga i daje Biblijne podstawy tego, co nazywacie „prawdziwym wielbieniem”

A tak na marginesie, to chyba inni prosili już ciebie abyś zaprzestał personalnych ataków na Kloo a wziął się za ataki na jego nauczanie jakie prezentuje na tym forum. Czyżbyś nie umiał rozróżnić tych dwóch rzeczy?
Więc teraz bądź łaskaw udowodnić, że nauka CK o drugich owcach i wielkiej rzeszy ma rzeczywiście poparcie w Biblii, a nie jest tylko bajką wymyśloną przez WTS (dokładnie sędziego) w celu zwodzenia ludzi.
Czesiek

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-10, godz. 07:27

J 10:16 WH „και αλλα προβατα εχω α ουκ εστιν εκ της αυλης ταυτης κακεινα δει με αγαγειν και της φωνης μου ακουσουσιν και γενησονται μια ποιμνη εις ποιμην”

tłumaczenie dosłowne z greckiego:

J 10:16 "I inne owce mam, ktore nie (są) z - dziedzińca tego. I_tamte trzeba mi poprowadzić, i - głosu mego słuchać_będą, i stanie_się jedna trzoda, jeden pasterz."


Jest tu fajna gra słów. Słowo gr. αυλης – aules dosłownie znaczy dziedziniec, pałac, a w zestawieniu z owcami można je tłumaczyć jako owczarnia. Wypowiadając te słowa Pan Jezus stoi na dziedzińcu Świątyni i rozmawia z Żydami, którzy są uczestnikami tego dziedzińca. Natomiast wszyscy ludzie, którzy nie należą do Izraela nie są uczestnikami tego dziedzińca. Chociażby z tego faktu wynika, że pierwszymi owcami są żydzi, natomiast tymi innymi owcami są wszyscy nieżydzi, czyli poganie. A dalsze Biblijne uzasadnienie takiego nauczania podał Kloo i nie będę tego powtarzał.
Gr. słowo ποιμνη - (pojmne) - trzoda, stado a o stadzie owiec możliwe tłumaczenie owczarnia. Co zabawne Pan Jezus naucza, że ta owczarnia (trzoda, stado) będzie jedna i w skład jej wejdą tak pierwsze owce jak i te inne owce, natomiast CK naucza, że ta jedna owczarnia będzie składała się z dwóch stad: 144000 będzie tworzyć stado niebiańskie i wielka rzesza będzie tworzyć stado ziemskie. Już takie pobieżne zestawienie tego co nauczał Pan Jezus i co naucza CK pokazuje, że coś z nauką CK jest nie w porządku
Czesiek

#24 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-10, godz. 07:46

Czesiek, umysł masz zaślepiony ludzką nauką, filozofią i co gorsze jeszcze chyba filologią. Jak możesz podważać jasne światło prawdy Ciała Kierowniczego. Czy myślisz że ONI kłamią?

HEREZJA !!! Boże zmiłuj ...

;) (konstruktywna krytyka made in azariasz - z małej litery przez "szacunek") ;)
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#25 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-10, godz. 09:35

Natomiast wszyscy ludzie, którzy nie należą do Izraela nie są uczestnikami tego dziedzińca.


Cześku.
Poruszyłeś ciekawy wątek.
Świątynia, ta za czasów Jezusa (Świątynia Heroda), posiadała dziedzińce nie tylko dla Żydów, kobiet żydowskich, ale także obszerny i dla Pogan!.
O Tej świątyni mówił Jezus!
Sam dziedziniec oznacza stan usprawiedliwienia z wiary.
Poganie (nie Żydzi) także tam już przebywali!
To, co poza dziedzińcem (na zewnątrz) to niewierzący świat.
Hebr. 13:12-13
Dlatego i Jezus, aby uświęcić lud własną krwią, cierpiał poza bramą,
Wyjdźmy więc do niego poza obóz, znosząc pohańbienie jego.
(BW)
Do Świątyni (także pierwszego Przybytku – Namiotu na pustyni) wchodziło się przez bramę.
Jan. 10:9
Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.
Rozumiem, że ci na dziedzińcu to „pierwsze owce”.
Jest tam jakiś „podział”, ponieważ świątynia posiadała nie tylko dziedziniec, ale także miejsce „święte”, a nawet - „najświętsze” – („święte świętych”)...

Co z tymi, co nie chcieli wejść w czasie Wieku Ewangelii nawet na dziedziniec?
(Czy Organizacja jest takim „dziedzińcem”?)
- Będą smażyć się w piekle, czy zginą w armagedonie? :o
Wierzę, że i oni kiedyś będą „jedną owczarnią”.
Nalezę do tych, co wierzą w tysiącletnie królestwo Chrystusa, służące do naprawy (restytucji) pozostałych ludzi.
Jan. 10:16
Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz.
1 Tym. 2:4
Który chce, aby wszyscy ludzie byli zbawieni i doszli do poznania prawdy.
Łuk. 3:6
6. I ujrzą wszyscy ludzie zbawienie Boże.(BW)
Tak wyobrażam sobie doskonałą miłość Bożą.
Będą jednak uparte jednostki...sami wybiorą swój los z pełną wiedzą i świadomością. :(

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-10, godz. 14:36

Ojcze Antoni
Nie rozumiem twojej wypowiedzi, możesz rozwinąć zanim powiem coś ...
Czesiek

#27 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-04-10, godz. 14:57

(...)

Henryku to ja mam takie pytania:

1) Gdzie napisano, że dziedziniec oznacza stan usprawiedliwienia z wiary?
2) Skoro będzie 1000 lat i będzie mozna się nawrócić to po co wierzyć skoro wtedy będzie łatwiej przyjąć prawdę o Bogu? Nie lepiej teraz byc ateistą?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#28 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-10, godz. 20:10

I gdzie napisano, że "drugie owce", czy ktokolwiek inny zmartwychwstanie w trakcie Tysiąclecia?

Ap 20
(4) I ujrzałem trony - a na nich zasiedli /sędziowie/, i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło swe ani na [rękę? - przyp. haael](5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie.(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.

W Biblii internetowej w Tysiąclatce werset czwarty jest niedokończony. Może to sprawka Szatana?

#29 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-11, godz. 19:36

Henryku to ja mam takie pytania:
1) Gdzie napisano, że  dziedziniec oznacza stan usprawiedliwienia z wiary?


Nigdzie! Nie ma takiego dosłownego zwrotu.
Do „Domu Ojca”, „Owczarni”, wchodzimy wyłącznie przez „Bramę”.
Jan. 10:7
Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec.
Jan. 10:9
Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.
Łuk. 13:24
Starajcie się wejść przez wąską bramę, gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, ale nie będą mogli.
Jan. 10:1-2
Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, kto nie wchodzi przez drzwi do owczarni, lecz w inny sposób się tam dostaje, ten jest złodziejem i zbójcą.
Kto zaś wchodzi przez drzwi, jest pasterzem owiec.

Jan. 14:6
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie.
Hab. 2:4
Oto człowiek niesprawiedliwy nie zazna spokoju duszy, ale sprawiedliwy z wiary żyć będzie.
Dz.Ap. 4:12
I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.
Efez. 2:8
Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
Przybytek (Namiot, Świątynia) - ten na pustyni - otoczony był płotem, za który nie mógł wejść nikt inny, jak tylko Lewici. Prowadziła do wewnątrz brama od wschodu...
Przybytek to dziedziniec (sień, przedsionek) oraz części: święta i najświętsza.
II Moj. (Ks. Wyjścia) rozdziały: 25-27; 35-40.
Oni (Lewici) byli specjalnie przeznaczeni do służby w Świątyni.
4 Moj. 1:49-50
Zaiste, nie obejmuj spisem plemienia Lewiego i nie wliczaj ich do innych Izraelitów,
Lecz wyznacz Lewitów do służby w Przybytku Świadectwa i zleć im staranie o wszystkie jego sprzęty i wszystko, co do niego należy. Oni będą nosić przybytek i wszystkie jego sprzęty, oni też będą go obsługiwali i wokoło przybytku mieszkali.

To, co poza dziedzińcem, poza bramą - to świat..
Hebr. 13:12
Dlatego i Jezus, aby uświęcić lud własną krwią, cierpiał poza bramą,(BW)

#30 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-11, godz. 20:14

Henryku to ja mam takie pytania:
2) Skoro będzie 1000 lat i będzie mozna się nawrócić to po co wierzyć skoro wtedy będzie łatwiej przyjąć prawdę o Bogu? Nie lepiej teraz byc ateistą?

Myślę, że nie.
Teraz, pomimo naszych niedoskonałości, możemy podobać się Bogu ponieważ korzystamy z zasługi Krwi Chrystusa.
Ona nas oczyszcza z grzechów.
Wiara w zasługę Chrystusa, w jego drogocenną krew – oczyszcza nas.
1 Jan. 1:7
Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.
Otrzymujemy „szatę”, która przykrywa nasze grzechy.
Obj. 3:5
Zwycięzca zostanie przyobleczony w szaty białe, i nie wymażę imienia jego z księgi żywota, i wyznam imię jego przed moim Ojcem i przed jego aniołami.
Obj. 7:14
I rzekłem mu: Panie mój, ty wiesz. A on rzekł do mnie: To są ci, którzy przychodzą z wielkiego ucisku i wyprali szaty swoje, i wybielili je we krwi Baranka.
Bez Chrystusa jesteśmy „nadzy” i brudni przed Bogiem.
Obj. 16:15
Oto przychodzę jak złodziej; błogosławiony ten, który czuwa i pilnuje szat swoich, aby nie chodzić nago i aby nie widziano sromoty jego.
W tysiącleciu, nie będzie Orędownika a tylko Pośrednik.
1 Jan. 2:1
Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy. Wtedy (w Milenium) doskonałość ludzka będzie musiała być rzeczywista...
Nie będzie „uproś”...
1 Tym. 2:5
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,
Izaj. 28:17
I uczynię prawo miarą, a sprawiedliwość wagą. Lecz schronienie kłamstwa zmiecie grad, a kryjówkę zaleją wody.
Obj. 2:27
I będzie rządził nimi laską żelazną, i będą jak skruszone naczynia gliniane.
Łuk. 20:43
Aż położę nieprzyjaciół twoich podnóżkiem stóp twoich.
Myślę, że lepiej teraz przyjąć prawdę o Bogu.
Choćby dlatego, że: Gal. 6:7
Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie.
Hebr. 10:31
Straszna to rzecz wpaść w ręce Boga żywego.(BW)
Wiedza, świadomość, zwiększa odpowiedzialność przed Bogiem.

#31 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2006-04-11, godz. 20:34

I gdzie napisano, że "drugie owce", czy ktokolwiek inny zmartwychwstanie w trakcie Tysiąclecia?

Dz.Ap. 24:15
Pokładając w Bogu nadzieję, która również im samym przyświeca, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.
Dz.Ap. 17:31
Gdyż wyznaczył dzień, w którym będzie sądził świat sprawiedliwie przez męża, którego ustanowił, potwierdzając to wszystkim przez wskrzeszenie go z martwych.
Mat. 12:8
Albowiem Syn Człowieczy jest Panem sabatu. – Siódmego dnia.
Jan. 2:19,21
19. Jezus, odpowiadając, rzekł im: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni ją odbuduję.
21. Ale On mówił o świątyni ciała swego. – trzech dniach...

2 Piotr. 3:8
Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, [...] (BW)

#32 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-11, godz. 21:31

Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat

Niezłe :).

#33 Dreamer

Dreamer

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 42 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-12, godz. 06:44

Obj. 20:4-6 (BT): " I ujrzałem trony - a na nich zasiedli [sędziowie], i dano im władzę sądzenia - i ujrzałem dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli sobie znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem. A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat."

#34 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-10, godz. 10:00

Ale uważam że taka reakcja, która czasem generalizuje wszystkich krytykujących CK wypływa stąd że wszyscy SJ są uczeni że CK to coś świętego, nietykalnego, niekrytykalnego. Dlatego najmniejszy głos sprzeciwu jest odbierany jako "bunt załogi" wiem to bo sam tak reagowałem przez wiele lat.

Ja uważam też że każdy pokorny człowiek, nie będzie się obawiał krytyki nawet tej niesłusznej, ale jeżeli ktoś nerwowo reaguje na krytykę to sami wiemy jak odbieramy takie osoby w życiu. Nikt pokorny nie domaga się posłuszeństwa, ale postawą wykazuje że oskarżyciel nie ma racji.

:)  piss bracia

Oczywiście że wszyscy popełniają błędy....... nie tylko CK!
I jeśli naprawdę robią to z gorliwości i szczerości serca, nie wiedzą że źle robią , myślę że Bóg to uwzględni i ich zbawi!
Trochę tylko do samych siebie powinni odnieść te słowa którymi obdarzają głównodowodzących innych religii! Bo także nie dopuszczają do siebie krytyki, bardzo wygodnie twierdząc że mają rację bo rację ma Bóg. Pokornie powinni poddać się krytyce i zrewidować swoje poglądy, a nawet wierzenia......... Pokornie przyznac ze szczerze poszukują prawdy, choćby to miało znaczyć znów zmiany w pokarmie duchowym........

Zawsze zastanawiało mnie jedno! Dlaczego TAK BARDZO BOJĄ SIĘ DYSKUSJI Z KIMŚ KTO MA ODMIENNE PO)GLĄDY! Uwielbiają dyskutowac z katolikami, ale dlaczego nie posłuchac innych? Dlaczego wręcz zabronić?

--
Dyskusja poświęcona osobie Jezusa w nowym temacie: "Czy Strażnica pomniejsza rolę Jezusa?", link | Moderator

nie potrafiłam uwierzyć.......

#35 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-08, godz. 03:40

1) przekuwają miecze na lemiesze ? - przekuwają2) pomagają sobie nawzajem ? - pomagają3) zachęcają do czytania Biblii ? - zachęcają

Reklama dźwignią handlu!

I gdzie napisano, że "drugie owce", czy ktokolwiek inny zmartwychwstanie w trakcie Tysiąclecia?

I tu diabeł pogrzebany!
Dołączona grafika

#36 wwwiola

wwwiola

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 138 Postów
  • Płeć:Not Telling
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano 2007-10-08, godz. 12:48

Słowo „dogmat” znam jedynie z KrK... :lol:


Gdyby Świadkowie również znali to słowo, to nie zmienialiby swoich "nauk" średnio co 5 lat... <_<
nasza wolność ma bowiem moc dokonywania wyborów nieodwracalnych

#37 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-10-08, godz. 20:10

[COLOR=blue]Kochani

Czy macie jakieś własne biblijnie oparte na ten temat przemyślenia ??

Jakie jest stanowisko organizacji to wszyscy dobrze wiemy.

Ale czy jest w/g Was ono mocno postawione na prawdzie ze Słowa Bożego ?

Piszcie prosze bo to ew. ostatni gwóźdź do trumny nauk teokracji


Nigdzie nie znalazłem nic o "drugich owcach". Możesz wskazać miejsce?

#38 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-10-08, godz. 21:25

Nigdzie nie znalazłem nic o "drugich owcach". Możesz wskazać miejsce?

"Były sobie owce dwie. Jedna w niebie, druga - nie."
"Owca i owca w jednym domu stały. Jedna na górze, a druga na dole."
"Owca owcy oka nie wykole"
"Gdzie dyjabeł nie może tam (drugą) owce pośle."
Dołączona grafika

#39 Colargol

Colargol

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 319 Postów
  • Lokalizacja:południe Polski

Napisano 2008-02-07, godz. 17:40

Nigdzie nie znalazłem nic o "drugich owcach". Możesz wskazać miejsce?

Pomyśl o dysonansie nauki zbawienia. Cisi posiądą ziemię, oraz nie będą się żenić, lecz będą jak aniołowie w niebie. To właśnie daje do myślenia o dwóch klasach zbawień. Więc dlatego to może być podpowiedzią o dwóch rodzajach owiec.

#40 Noc_spokojna

Noc_spokojna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3033 Postów
  • Płeć:Female

Napisano 2008-02-07, godz. 18:41

Pomyśl o dysonansie nauki zbawienia. Cisi posiądą ziemię, oraz nie będą się żenić, lecz będą jak aniołowie w niebie. To właśnie daje do myślenia o dwóch klasach zbawień. Więc dlatego to może być podpowiedzią o dwóch rodzajach owiec.

Ja mam też podpowiedź, ale tylko o jednym rodzaju owiec:
Mt 5:12 Bw
„Radujcie i weselcie się, albowiem zapłata wasza obfita jest w niebie; tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami.”

Hbr 11:13-16
Bw „Wszyscy oni poumierali w wierze, nie otrzymawszy tego, co głosiły obietnice, lecz ujrzeli i powitali je z dala; wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi.(14) Bo ci, którzy tak mówią, okazują, że ojczyzny szukają.(15) I gdyby mieli na myśli tę, z której wyszli, byliby mieli sposobność, aby do niej powrócić;(16) lecz oni zdążają do lepszej, to jest do niebieskiej. Dlatego Bóg nie wstydzi się być nazywany ich Bogiem, gdyż przygotował dla nich miasto.”

Pozdrawiam cieplutko

Dosia




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych