Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ciekawostka z Wikipedii


  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Surja

Surja

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 134 Postów

Napisano 2006-04-14, godz. 06:23

Kainici - niewielka gnostycka grupa religijna istniejąca w II wieku we wschodniej części Cesarstwa Rzymskiego. Twierdzili oni, iż Stary Testament jest w całości dziełem Szatana, a Żydzi są jego wyznawcami. Jahwe identyfikowany był tu z Szatanem i uważany za pomniejszego demiurga. Osoby pozytywne w pismach Starego Testamentu uznawane były przez kainitów za sługów Zła, a osoby oceniane negatywnie w Starym Testamencie za dzieci dobrego i najwyższego Boga. Ideałem i wzorem do naśladowania był dla nich Kain oraz Sodoma i Gomora, które jako jedyne oparły się satanistycznym wierzeniom. Kilkakrotnie wspominają o nich Ojcowie Kościoła:

#2 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-14, godz. 06:27

hmm Satanisci z II wieku ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#3 ihabot

ihabot

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 226 Postów

Napisano 2006-04-14, godz. 12:11

Wyzej wspomniana grupa to plaga wczesniejszego chrzescijanstwa.Byla to grupa gnostycka. Gnoza jak rak toczyla zdrowe cialo chrzescijanstwa.
„A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc.(25) Bo on musi królować, póki by nie położył wszystkich nieprzyjaciół pod nogi jego.(26) A ostatni nieprzyjaciel, który będzie zniszczony, jest śmierć.(27) Bo wszystkie rzeczy poddał pod nogi jego. A gdy mówi, że mu wszystkie rzeczy poddane są, jawna jest, iż oprócz tego, który mu poddał wszystkie rzeczy.(28) A gdy mu wszystkie rzeczy poddane będą, tedyć też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystkie rzeczy, aby był Bóg wszystkim we wszystkim.”

#4 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-14, godz. 13:38

Oni mają coś wspólnego z powstaniem ewangelii Judasza. Gdzieś mi się to obiło o oczy i teraz nie wiem gdzie.

#5 rafal66

rafal66

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 78 Postów
  • Lokalizacja:zabrze

Napisano 2006-04-15, godz. 16:44

:D dobre stwierdzenie satanisci w II wieku ciekawostki tu niektórzy ludzie piszą

#6 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 06:51

Dodano w wikipedii :D

Kilkakrotnie wspominają o nich (o Kainitach) Ojcowie Kościoła:

Ireneusz , "Przeciw herezjom" 1.31.1-2
Epifaniusz z Salaminy, "Panarion" 38
Hipolit, "Przeciw herezjom" 8
Pseudo-Tertullian, "Przeciw wszystkim herezjom" 7
Tertulian, "O chrzcie" 1

Jednym z przypisywanych tej sekcie tekstów apokryficznych jest tzw. Ewangelia Judasza.


Jako że patroluję zmiany w tematyce Świadków Jehowy oto co znalazłem:
w podrozdziale Krytyki ŚJ ktoś dodał

Krytycy również zarzucają organizacji Świadków Jehowy niebiblijne nauki takie jak (...) określenie dnia przyjścia Jezusa (1914r) mimo, że jest napisane, że nie zna nikt dnia ani godziny. ten zarzut jednak nie może być prawdziwy.

Na czerwono zakreśliłem dodatek jaki ktoś zaserwował :D Cóż za nauka Biblijna :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-29, godz. 07:30

No i tak idąc tropem zmian znalazłem wprowadzenie informacji jakoby w roku 607 zburzono Jerozolimę.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych