Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#41 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-04-24, godz. 19:19

Celnie Danielu :rolleyes:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#42 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-24, godz. 20:39

moim zdaniem, artykuł jest tendencyjny.

podkreśla się że to był "pobożny" ŚJ, że przed zabójstwem czytał Biblię i że mówił coś o Szatanie i o zabraniu rodziny do raju. Postronny czytelnik mógłby powiązać to ze sobą i wyciągnąć opaczny wniosek, jakoby SJ byli sektą samobójców i morderców, a ich nauka nakłaniała do odbierania życia bliskim.

Odpowiadając na pytanie sebola: moim zdaniem, ten ŚJ zabił nie tyle "dlatego, że" był ŚJ, ale "pomimo tego". Prawdą jest że do ŚJ rekrutowanych jest wielu chorych psychicznie lub niezrównoważonych, a sposób rekrutacji nie pozwala na wychwycenie takich przypadków i odmówienie delikwentowi chrztu. Ale trudno dopatrywać się powiązań między religią mordercy a jego czynem.

#43 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 20:44

...ale czy presja, jaka wywierana jest na poszczególnych członków, nie jest czynnikiem stymulującym choroby psychiczne?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#44 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 20:45

Sebastian, fajnie, że ktoś tu jeszcze potrafi trzeźwo myśleć.

#45 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-04-24, godz. 20:48

trudno wyliczyć siłę tej presji bo różni ludzie różnie ją znoszą. Do tego trzeba pamiętać, że istnieją presje w pracy zawodowej itd.

Ostatnio w J.Górze strażnik więzienny oddał kilka strzałów w ziemię a potem po interwencji psychologa oddał się w ręce policji i został zbadany psychiatrycznie.

Na szczęście nikt nie pisał głupot, że ten człowiek zwariował np. "bo był katolikiem" albo "dlatego że nie chodził do kościoła i nie przystąpił do spowiedzi wielkanocnej".

#46 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 20:49

Są wyznania i sekty, gdzie presja jest większa. Dla niektórych katolicki obowiązek spowiedzi jest ogromną presją. Ten facet był po prostu nienormalny. Każdej religii mogło się przydarzyć i z tego powodu Świadkowie jako całość nie są jeszcze źli. Ale źli zaczynają być, kiedy ten fakt chcą ukrywać. Chcą wybielić wizerunek Organizacji, pokazać, że jest czysta jak śnieg, a to nieprawda. Jest taka sama, jak wszyscy inni.

#47 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 22:50

Te drastyczne zdjecia można wyciąć,ale pozostawic np.rodzinne i tekst, całkowicie wystarczy.Lantisie ,jesli nie chcesz być posądzony o bezwzgledność przez wrażliwych SJ,zrób coś z tym.Pozdrawiam.

Świadkowie JEhowy z tego co wiem doskonale uświadamiają sobie czego nie należy, a co mogą czynić ufając swojemu sumieniu. Proponuję, aby uczynić taki właśnie dopisek. Na przykład: oglądanie zdjęć (są drastyczne) pozostawiamy sumieniu każdego CHrześcijanina.

co Wy mówicie ???!!!

przecież nie tak dawno straszak propagowal kasete wideo o altrnatywnych metodach leczenia (bez uzycia krwi) ktora ogladaly dzieci wspolnie z doroslymi i gdzie w sposob bardzo obrazowy bylo pokazane jak jeden pan drugiemu panu kroi flaki...
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#48 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-24, godz. 23:20

Odpowiadając na pytanie sebola: moim zdaniem, ten ŚJ zabił nie tyle "dlatego, że" był ŚJ, ale "pomimo tego". Prawdą jest że do ŚJ rekrutowanych jest wielu chorych psychicznie lub niezrównoważonych, a sposób rekrutacji nie pozwala na wychwycenie takich przypadków i odmówienie delikwentowi chrztu. Ale trudno dopatrywać się powiązań między religią mordercy a jego czynem.

Oczywiście, że nie ma związku. Przeciez w doktrynie ŚJ nie stoi: pkt 9. Zabij swoją rodzinę co do sztuki. Chodzi raczej o to, że ŚJ fałszują swój obraz, ukrywają tego typu newsy. Inną sprawą jest to, że do niedawna ŚJ mieli dość specyficzny stosunek do leczenia psychiatrycznego, wszak zażywanie psychotropów mogło być przyczyną opętania przez demony... Może ten pan, jak i wielu ŚJ starej daty (nie grający w karty, czy szachy, nie mówiący ''cześć'') był nadal pod wpływem ''starego'' światła.
Fakt miał miejsce, natomiast opinię niech każdy sobie sam wyrobi.

#49 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-25, godz. 06:43

moim zdaniem, ten ŚJ zabił nie tyle "dlatego, że" był ŚJ, ale "pomimo tego". Prawdą jest że do ŚJ rekrutowanych jest wielu chorych psychicznie lub niezrównoważonych, a sposób rekrutacji nie pozwala na wychwycenie takich przypadków i odmówienie delikwentowi chrztu. Ale trudno dopatrywać się powiązań między religią mordercy a jego czynem.


Czy aby na pewno? Ja bym tego nie założyła. W artykule podano jedynie, że to on był świadkiem i chodził do Sali Królestwa. Jeśli żona i córki nie chciały przyjąć nauczania śJ, ochrzcić się, to kto wie, czy facet, z miłości do nich i ze strachu przed niedługim Armagedonem, nie postanowił ich 'przemycić w wagonie sypialnym' (jak to już kiedys ujęłam). Desperacja, fanatyzm i miłość mogą eksplodować z takim właśnie skutkiem. Zastanawiam się, czy ten pan miał słabszą psychikę przed wstąpieniem do organizacji, czy to ona wyprała z niego wszelkie uczucia.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#50 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-25, godz. 07:11

W tym wypadku, podobnie jak w poprzednim, gdzie doszło do wypadku samochodowego mamy zbyt mało danych, aby wydać jakiś osąd. Wszystkie te wypowiedzi są tylko domysłami.
Mogło być tak, że ten człowiek nie wytrzymał presji w WTS - no, dobra, ale aż tak aby zabić całą rodzinę? Właśnie - niewiadomo.

Podam dwa przykłady z mojego zboru. Miałem w nim przyjaciela, który w oraganizacji zachorował na schizofrenię. Zaczął objawiać mu się szatan, kazał mu skakać z czwartego piętra oraz spalić Biblię. Swojej złości jednak nie wymierzał tylko przeciwko sobie. Któregoś dnia dokonał "aktu przemocy" na własnym ojcu, po czym rozebrał się do półnaga (była zima, lub tuż przed zimą - strasznie chłodno było, bo bojąc się, że poszedł utopić się nad staw - zaczęliśmy go szukać) i zaczął sobie biegać po mieście.

Inny przypadek, gdy śJ chciał zostać człowiek, którego akurat wcześniej znałem. Ten już był chory na schizofrenię wcześniej. Jemu również objawiał się szatan, kazał mu na przykład kraść w Realu. ;) W tym wypadku, nie został ten człowiek dopuszczony, ani do chrztu, ani nawet do uczestniczenia w służbie kaznodziejskiej.
Później znalazłem link (a właściwie kolega go wkleił na innym forum), z wywiadem zamieszczonym z tym chłopakiem. Okazało się, że ten człowiek zaczął zadawać się ze zborem zielonoświątkowym. Żalił się, że po spotkaniach w KZ zaczął objawiać mu się krwawy Chrystus, itp. Wywiad z tym człowiekiem miał być przestrogą dla innych przed wstępowaniem do KZ. Gdybym go osobiście nie znał, to bym wysunął szybkie wnioski, jak to w KZ robią z ludzi schizefroników.
Albo, gdyby starsi mojego byłego zboru nie wiedzieli o jego chorobie i go ochrzcili, to po jakimś czasie mógłby się ukazać wywiad z tym człowiekiem, jak to WTS doprowadził do jego choroby. Akurat w tym wypadku była by to nieprawda.
A więc jak widać różnie może być. Pozostają nam tylko spekulacje. Za mało mamy danych.

pzdr. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#51 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-25, godz. 10:20

nie wiem jak dane statystyczne się mają, ale ja także miałem znajomego SJ, który zachorował w organizacji na schizofrenię, i to co wiem jeszcze z bytności w sekcie, w samym moim mieście było sporo takich przypadków ! czy to jest choroba, która dotyka szczególnie SJ ? czy nacisk psychiczny jaki się wywiera w sekcie jest czynnikiem stymulującym tę chorobę ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#52 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-05-03, godz. 21:52

9-miesięczny chłopiec...

http://www.clickonde...272/detail.html

<_<
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#53 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-05, godz. 04:23

a mógłby ktoś ten tekst przetłumaczyć ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#54 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-05-27, godz. 18:44

a mógłby ktoś ten tekst przetłumaczyć ;-)

Mam do was prosbe,czy jest ktos,kto moglby przetłumaczyc ten tekst?Pliiiiiizzzzzz!!!!Pozdrawiam wszystkich anglistow [i nie tylko!]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych