Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tragedia w Mexico - Świadek Jehowy morduje rodzinę


  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#21 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-24, godz. 08:43

a nie pisałem ! po co wchodziłas ! zreszta Lantis ostrzega, że zdjecia makabryczne! ale fakt to jest bardzo niesmaczne!

No i co z tego że lantis ostrzega? No i co z tego że pisałeś? Zdjęcia sa publicznie dostępne. Nie rozumiem jak można tak bez żadnej refleksji kupczyć cudza intymnościa i tragedią.

Ku przestrodze Magdaleno, ku przestrodze

#22 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2006-04-24, godz. 08:46

Madziu, nie jesteś sprawiedliwa :(

Może i nie jestem sprawiedliwa. Człowiek jest z natury stworzeniem ułomnym a ja nie pretenduje do miana doskonałej istoty. Mierzi mnie tylko brak szacunku dla innych, nawet jesli są to "tylko" zwłoki. A może własnie dlatego, bo ci ludzie nie będa sie już bronić.
Co niby autor mial na uwadze? Wystarczy chyba ludzkich wspomnień tu na forum i artykułów z prasy żeby sobie wyrobic pogląd jak organizacja potrafi zniszczyc ludzi, jakie tragedie się rozgrywają. Ale to NIE USPRAWIEDLIWIA takich środków wyrazu jakich, być może bez namysłu ( tym gorzej) tu użyto. Brak mi słów.

#23 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 08:48

Te drastyczne zdjecia można wyciąć,ale pozostawic np.rodzinne i tekst, całkowicie wystarczy.Lantisie ,jesli nie chcesz być posądzony o bezwzgledność przez wrażliwych SJ,zrób coś z tym.Pozdrawiam.

#24 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-04-24, godz. 09:06

Te drastyczne zdjecia można wyciąć,ale pozostawic np.rodzinne i tekst, całkowicie wystarczy.Lantisie ,jesli nie chcesz być posądzony o bezwzgledność przez wrażliwych SJ,zrób coś z tym.Pozdrawiam.

Świadkowie JEhowy z tego co wiem doskonale uświadamiają sobie czego nie należy, a co mogą czynić ufając swojemu sumieniu. Proponuję, aby uczynić taki właśnie dopisek. Na przykład: oglądanie zdjęć (są drastyczne) pozostawiamy sumieniu każdego CHrześcijanina.

#25 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 09:27

polarm,masz racje,przecież nie musza wchodzić i oglądać te zdjęcia,w zupełnosci wystarczy,kiedy przeczytają tekst.Ja nie mam w domu netu[maż ortodoksyjny SJ],newsa ściagnęlam na dyskietke ,ale jednak bez drastycznych zdjęć,bo mam 11 letniego syna.Czekam na okazje,kiedy moj slubny "przypadkiem "trafi na to w komputerze Michała.Ale pewnie i tak zarzuci mi kłamstwo .,Ehh,żyć mi sie już nie chce,zero kontaktu z tym "betonem".

#26 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-04-24, godz. 09:34

Niech Miolsierny Pan przyjmie ich do Siebie i utuli do Swego Serca.

Wieczny odpoczynek racz im dac Panie - a swiatlosc wiekuista niech im swieci na wieki AMEN!.

#27 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-04-24, godz. 10:25

Nikt z administratorów nie miał żadnych dylematów moralnych przed publikacja ich na tej stronie?


Nie wiem. Zapytaj ich: kontakt.

Te drastyczne zdjecia można wyciąć,ale pozostawic np.rodzinne i tekst, całkowicie wystarczy.Lantisie ,jesli nie chcesz być posądzony o bezwzgledność przez wrażliwych SJ,zrób coś z tym.


A niby jak ja mam to zrobić?! Sally, zapamiętaj: ja prowadzę stronę www.brooklyn.org.pl, zdjęcia i news w języku angielskim znajdują się w serwisie ogrish.com. Na swojej stronie podałem link do tego newsa, tłumaczenie treści a także informację ostrzegającą o drastyczności zdjęć. Na Brooklynie >>nie ma<< tych zdjęć.

Wszelkie pretensje proszę kierować do administratorów ogrish.com.
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#28 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2006-04-24, godz. 10:45

Sally, polarmie

To prawda, że czyjeś sumienie czy wrażliwość mogą zostać wzruszone przez oglądanie tych zdjęć. Ja osobiście się popłakałam nad biurkiem, ale tak już mam i nic na to nie poradzę. I nie o to mi nawet chodzi, w końcu w necie pełno niechcianych widoków i jak się otwiera stronę trzeba być przygotowanym właściwie na każdy obrazek.
Najbardziej zabolało mnie naruszenie dóbr osobistych tych ludzi. Dopóki żyjemy, możemy bronić swojej prywatności. Nie tylko ofiary mają takie prawo, ale nawet sprawcy przestępstw.
Przez te kilka lat obecności na forum myślałam, miałam takie wrażenie, że trzyma się tu pewien poziom. W moim mniemaniu została przekroczona granica zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Oczywiście ktoś przekroczył ja pierwszy na zupełnie innej stronie w sieci, ale to przecież nie znaczy, że trzeba te zdjęcia nieść dalej w świat. Można było tak zredagować wiadomość aby nie brudzić się wdeptywaniem z buciorami niemalże w czyjeś wnętrzności a wrazie gdyby to okazało sie niemożliwe zawsze można było zrezygnować z tego newsa. Z szacunku nie tyle dla czytelników ( końcu sami sobie winni, prawda? <_< ) co dla zmarłych. Sfotografowanych w poniżającej, delikatnie mówiąc mało komfortowej sytuacji. Niegdyś ludzi a teraz tylko narzędzi użytych w celu przekonania opinii publicznej o skali fanatyzmu panującego wśród SJ. Można pokazać tu też różne inne okropieństwa. Może jakiś SJ-pedofil nakręci film ze scenami gwałtu? Też by się mieściło w tematyce. Rozumiem, że jeśli jego ofiara nie przeżyje tego, to będzie można spokojnie zawiesić na stronie. I opatrzyć odpowiednia przestrogą dla co wrażliwszych sumień.

#29 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-24, godz. 11:05

Magdaleno, ogrish.com i rotten.com to witryny słynące z publikacji zdjęć wykonanych w najobrzydliwszysch sceneriach. Przetłumaczoną informację masz na Brooklynie, zdjęcia na ogrishu- czy trzeba je oglądac? Ja nie widziałam, znając ponurą sławę strony, pewnie nie zajrzę. Wystarczająco makabryczny jest news.

Ah... oczywiście cytowanie czegokolwiek ponosi za sobą konieczność podania źródla... W tym przypadku było to źródlo... no cóż.. :ph34r:
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#30 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2006-04-24, godz. 11:16

Magdaleno, ogrish.com i rotten.com to witryny słynące z publikacji zdjęć wykonanych w najobrzydliwszysch sceneriach. Przetłumaczoną informację masz na Brooklynie, zdjęcia na ogrishu- czy trzeba je oglądac? Ja nie widziałam, znając ponurą sławę strony, pewnie nie zajrzę. Wystarczająco makabryczny jest news.

Ah... oczywiście cytowanie czegokolwiek ponosi za sobą konieczność podania źródla... W tym przypadku było to źródlo... no cóż..  :ph34r:

Caro, pytanie nie brzmi: czy trzeba ogladać te zdjęcia? ale: czy uprawnione jest podanie każdego linku, byle tylko wiazał sie jakoś z tematyka tego forum?

Właśnie o to mi chodzi, że sie zniżamy do poziomu "Faktu".

#31 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-04-24, godz. 11:31

Jeśli nie poda się źródla, to zostanie się posądzonym o zmyślenie historyjki (w najlepszym wypadku). Specjalistą od prawa autorskiego jest tu brat_jaracz, nie wiem, jak potężne są konsekwencje czerpania z tekstów innych ludzi z jednoczesnym przywłaszczeniem sobie autorstwa doń- bo tak by to wyglądało bez podania źródła.
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#32 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 11:37

Caro, pytanie nie brzmi: czy trzeba ogladać te zdjęcia? ale: czy uprawnione jest podanie każdego linku, byle tylko wiazał sie jakoś z tematyka tego forum?

Właśnie o to mi chodzi, że sie zniżamy do poziomu "Faktu".

Magda nie popadaj w histerie ! przeciez na stronie Lantis nie umieścił tych fotek, ale samą treść artykułu ! więc nie można tu mówić o obniżaniu stron Brook lub Watchtower do poziomu Faktu !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#33 Magdalena

Magdalena

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 167 Postów
  • Lokalizacja:Złotoryja

Napisano 2006-04-24, godz. 11:49

Caro, pytanie nie brzmi: czy trzeba ogladać te zdjęcia? ale: czy uprawnione jest podanie każdego linku, byle tylko wiazał sie jakoś z tematyka tego forum?

Właśnie o to mi chodzi, że sie zniżamy do poziomu "Faktu".

Magda nie popadaj w histerie ! przeciez na stronie Lantis nie umieścił tych fotek, ale samą treść artykułu ! więc nie można tu mówić o obniżaniu stron Brook lub Watchtower do poziomu Faktu !

Mówię tylko co myślę. Doceniam to, co robi lantis, ile niezauważalnej dla nas pracy wkłada w forum, nie tylko on zresztą. Ale nie mów, że administratorzy nie ponosza żadnej odpowiedzialności za przekazywane treści. Dobrą praktyką tego forum jest odsyłanie czytelników do źródeł i to się chwali. Ale w tym przypadku sa to źródła... hmm... no cóż... właśnie takich lotów jak "Fakt" i dlatego uważam, że lepiej było zrezygnować z info i nikogo nie odsyłać w te brudy.

#34 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-04-24, godz. 12:16

Jak myślicie, czy można dopatrywać się w tej zbrodni korelacji pomiędzy wyznawaną religią tego człowieka, a popełnionym przestępstwem?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#35 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-24, godz. 12:16

Magda
To co piszesz jest niesprawiedliwe. Podanie linku do źródła nie jest równoznaczne z żerowaniem na ludzkiej tragedii. Poza tym na stronie głównej wiadomości nie ma zdjęć, trzeba wejść głębiej, a przed tym zostałaś ostrzeżona. Jeśli jesteś tak wrażliwa, to po jaką cholerę lazłaś głębiej i za to jeszcze czepiasz się administratorów tego forum, czy Lantisa? Za swoje postępowanie nie obwiniaj innych.
A podanie źródła cytowanej, czy tłumaczonej informacji pokazuje, za kim podana została ta informacja i pozwala na sprawdzenie prawdziwości informacji. Bez tego jakże łatwo można by zarzucić administratorom rozsiewanie kłamstw na temat śJ i tego co się dzieje w ich społeczności.
Czesiek

#36 rose

rose

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-04-24, godz. 13:38

Wiadomość tragiczna. ale jestem sceptyczna.Gość miał nierówno pod sufitem a to zdarza się w każdej grupie pod każda szerokością geograficzną. Początek ostrej fazy schizofrenii.Nie mam SJ za specjalnych intelektualistów ale akurat ta sprawa nie może być użyta przeciw nim, oni jednak nigdy nie namawiali do mordowania kogokolwiek. Swierdzenie, że takich przypadków będzie coraz więcej to fantazje.

#37 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-04-24, godz. 13:51

Wiadomość tragiczna. ale jestem sceptyczna.Gość miał nierówno pod sufitem a to zdarza się w każdej grupie pod każda szerokością geograficzną. Początek ostrej fazy schizofrenii.Nie mam SJ za specjalnych intelektualistów ale akurat ta sprawa nie może być użyta przeciw nim, oni jednak nigdy nie namawiali do mordowania kogokolwiek. Swierdzenie, że takich przypadków będzie coraz więcej to fantazje.

Rose
To właśnie nauka, wysokie nierealne wymagania i ciągły stres związany z głoszeniem prowadzi u niektórych śJ do zaburzeń psychicznych, a tych niestety jest coraz więcej, tak w zwykłym społeczeństwie, jak i śJ
Czesiek

#38 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 13:57

Gość miał nierówno pod sufitem a to zdarza się w każdej grupie pod każda szerokością geograficzną. Nie mam SJ za specjalnych intelektualistów ale akurat ta sprawa nie może być użyta przeciw nim, oni jednak nigdy nie namawiali do mordowania kogokolwiek. Swierdzenie, że takich przypadków będzie coraz więcej to fantazje.

Oczywiście, że to zdarza się wszędzie. Oczywiste jest też, że Świadkowie nie są zainteresowani publikacją takich faktów i możliwe, że będą wręcz kłamać w tej kwestii. I właśnie z tego powodu trzeba to nagłaśniać. Gdyby media nie nagłaśniały afer pedofilskich w Kościele katolickim to ten cokolwiek by zrobił? Nie! Dlatego trzeba pisać o takich rzeczach - niech się sami śJ dowiedzą, jakich mają współwyznawców.
Na początku będzie bolało, ale wyjdzie im to na dobre.
Takich rzeczy będzie więcej, ale nie dlatego, że częściej się będą zdarzać, tylko więcej ich wyjdzie na jaw.

--
O modlitwie za świadków Jehowy w nowym wątku: link | Moderator


#39 Daniel Z.

Daniel Z.

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 72 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-04-24, godz. 19:05

Czy Przebudźcie sie! Nie zniża się do czasopisma 'Fakt' gdy informuje:

Przebudźcie się! 22.11.2004:
Nadużycia seksualne wśród duchownych
„Jak ujawniają długo oczekiwane wyniki dwóch badań, w ciągu 52 lat co najmniej 4 procent księży katolickich [w USA] wykorzystywało seksualnie dzieci. Najwięcej nadużyć dopuścili się duchowni wyświęceni w roku 1970: co dziesiątego z nich postawiono w stan oskarżenia” - poinformował dziennik The New York Times. „Z danych wynika, że w latach 1950-2002 skrzywdzonych zostało 10667 dzieci, a zamieszanych w to było 4392 duchownych - przy czym kierujący badaniami zaznaczają, iż są to dane zaniżone”, gdyż nie wszystkie przypadki zgłoszono.


Przebudźcie się! 8.12.2005:
Bankructwo diecezji katolickich
Według danych z końca 2004 roku trzy diecezje katolickie w Stanach Zjednoczonych złożyły wniosek o otwarcie postępowania upadłościowego. Zmusiły je do tego koszty skandali seksualnych, w które uwikłani byli księża. (...) Gazeta National Catholic Reporter informuje, że „archidiecezja i jej ubezpieczyciele wydali już ponad 53 miliony dolarów, by polubownie zaspokoić roszczenia w przeszło 130 przypadkach oskarżeń księży o wykorzystywanie seksualne". We wrześniu 2004 roku drugą diecezją szukającą w bankructwie ochrony przed wielomilionowymi roszczeniami stała się diecezja Tucson (stan Arizona). A w grudniu tego samego roku jako trzecia postąpiła tak diecezja Spokane (stan Waszyngton).


A kiedy Przebudźcie się! Poda informacje o ilości i zasięgu pedofilii i wykorzystywania seksualnego w kręgach swoich usługujących lub na przywileju.
Jesienne szkolenie starszych nadzorca obwodu rozpoczynał: 'Przypominam że informacje tu podawane są ściśle tajne'.
Oczywiście możemy na forum zaprosić pionierów wraz z całymi rodzinami starszych (zapraszamy!) aby zbudowali nas swymi doświadczeniami i możemy budować sobie tzw. duchowy raj, ale czy Przebudźcie się! poda informacje o zamordowaniu własnej rodziny przez ojca w Meksyku?
Zapraszam do zobaczenia do książki „Zorganizowani do spełniania woli Jehowy”, str. 155, która w kontekście wykluczeń podaje: „Nie należy przekazywać żadnych dodatkowych informacji” – zborowi.
W książce „Zważajcie na samych siebie i na całą trzodę” - dostępna dla starszych – str. 110, w kontekście komitetu sądowniczego przekazuje informacje: „Nie zezwala się na obecność obserwatorów”.
Organizacja nie dopuszcza do wycieków niepochlebnych informacji. Kto Nas poinformuje o wydażeniach w kraju i zagranicą? Proszę o źródła.
Jeżeli ta bulwersująca informacja pojawiła się na forum to wstyd nie powinien odczuwać informator, lecz ci którzy milczeli w trosce o dobry obraz organizacji!

#40 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-04-24, godz. 19:08

Co to za odracanie kota ogonem? Przecież te zdjęcia sa na innej stronie, a nie na Brooklynie. To raz. A dwa, jeszcze chwila, a okaże się, że to Lantis zamordował tę rodzinkę, a nie spokojny Pan Świadek Jehowy. Zdjęcia są efektem CZYNU tegoż jegomościa, a nie szukaniem ''krwi'' przez stronę Brooklyn. To, że znalazły się publicznie widać być może było życzeniem rodziny, ku przestrodze. Informowanie o źródłach artykułu jest żelazną zasadą, natomiast sprawdzanie źródeł przez Czytelników - ich wolną wolą. No chyba, że Lantis stał nad Toba z pistoletem przy skroni...
Ale oczywiście i tak wszyscy wiemy, że ta historia to wielka bzdura, a zdjęcia to sprytny fotomontaż, żeby opluć nieskazitelną Organizację.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych