Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#161 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-20, godz. 19:58

haael, zdaje się, że chodzi ci o zdjęcie dzieci

Mirku, czy to jest zdjęcie ze Strażnicy, czy "oryginał" zdjęcia (z innych źródeł), przy czym identyczne znalazło się na okładce Strażnicy? Potrzebuję jakiś oryginał i wersję z okładki. Chcę je sobie porównać, żeby sprawdzić, jakie przeróbki zdjęć robią w Strażnicy. Wszystkie gazety przerabiają zdjęcia i nie ma w tym nic zdrożnego, ale chciałbym sprawdzić, czy przeróbki mieszczą się w przyjętych konwencjach.

#162 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-20, godz. 21:09

Nie, no to jest beznadziejne.

Sama miałam wątpliwości, czy te przekazy tam są czy nie (wg mnie ewidentny jest baranek na stoliku, czaszka na szacie bodajże Abrahama i łapa w "Objawieniu", przy czym widzę, że pierwszy przykład jest ewidentny tylko dla mnie i dla Zuzy, drugi - dla mnie i dla JL, no, z trzecim większość się zgadza ;)), ale pomysł, żeby przykładać lusterko (jak to było zaprezentowane w którymś linku) albo "odejmować" zdjęcia powalił na kolana nawet mnie ;)

a z tych babć modlących się do "cudów" na zaparowanych szybach to wszyscy się zapewne śmieją : )))))


Otóż to. Jak para na szybie ułoży się w twarz to jest "cud", jak kreski na rysunku w Strażnicy ułożą się w twarz/zwierzątko to jest to przekaz podprogowy ;)

Haaelu,
To prawda, jest kilka obrazków podejrzanych. Jednak to jest kropelka w morzu tego, co jest po prostu chorą wyobraźnią ludzi mających na punkcie ŚJ obsesję prowadzącą do myślenia o nich niemal 24 godziny na dobę i doszukiwania się tam wszystkiego najgorszego.


No właśnie. SJ są niby tacy źli, a bez tych "złych" SJ życie co niektórych straciłoby sens.
Co niektórzy jak już nie mają się o co przyczepić to "wyprodukują" zarzuty choćby z kosmosu ;)

#163 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-20, godz. 21:59

A w ogóle Hael to mógłbyś wybrać inne zdjęcie do takich zabaw. Bo używanie taego akurat zdjęcia to jest mówiac delikatnie trochę niesmaczne.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#164 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-20, godz. 22:21

A w ogóle Hael to mógłbyś wybrać inne zdjęcie do takich zabaw. Bo używanie taego akurat zdjęcia to jest mówiac delikatnie trochę niesmaczne.

Nikt tu nie stroi sobie z tego żartów więc nie widzę tu niczego niesmacznego. Taka była historia obozów i tak bylo wcześniej i tak jest obecnie. Gdybyśmy sobie kpili z tego to to było by niesmaczne.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#165 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-20, godz. 22:49

graficy różne rzeczy mogą umieszczć na rysunkach, celowo lub przypadkiem.
(...)
moim zdaniem nie ma przypadków to jest celowe.


No comment.

A w ogóle Hael to mógłbyś wybrać inne zdjęcie do takich zabaw. Bo używanie taego akurat zdjęcia to jest mówiac delikatnie trochę niesmaczne.


Czy to Haaela wina, że:
- dopatrzono się na tym zdjęciu "przekazu podprogowego",
- akurat jest to jedyny z tego typu obrazków, które można porównać z niestrażnicowym oryginałem?

Wyrazy zniesmaczenia proponuję raczej kierować pod adresem tych, którzy obracają to zdjęcie na wszystkie sposoby w poszukiwaniu koziołków.
[db]

#166 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-21, godz. 08:54

' date='2006-11-20 23:49' post='41657']
Wyrazy zniesmaczenia proponuję raczej kierować pod adresem tych, którzy obracają to zdjęcie na wszystkie sposoby w poszukiwaniu koziołków.

Przekaz podprogowy ma oddziaływać nie na świadomego odbiorcę, ale nieświadomego tego przekazu. Stąd jest robiony tak, aby był słabo dostrzegalny przy normalnym oglądaniu a widoczny dopiero po przyjrzeniu się.
Osobiście nie wierzę, aby ktoś specjalie szukał pierwszych przykładów występowania (lub prawdopodobniego występowania) takiego przekazu w publikacjach WTS-u. Raczej przypadkiem zwrócił uwagę na pewne nieprawidłowości w rysunku. Coś go zaintrygowało w rysunku.
Moim zdaniem całą sprawę można by włożyć swobodnie w ciekawostki o "organizacji" i dać sobie z tym spokój. Bo gdyby to było celowe działanie CK już by to wylazło na wierzch, a co najwyżej możnaby powiedzieć, że jakiemuś artyście "odbiło" i bez wiedzy innych umieszcza takie rysuneczki na obrazkach umieszczanych w publikacjach.
Czesiek

#167 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 08:58

a ja mam takie pytanie: czy motyw dwóch wież w literaturze Strażnicy to też fantazja wyszukujących obrazki?

Strażnica z 15 lutego 1975
Dołączona grafika

Strażnica z 1 października 1978
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Strażnica z 15 lutego 1983
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Książka "Final Objawienia" strona 52 (dwie wieże z rogami)
Dołączona grafika
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#168 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-21, godz. 09:14

a ja mam takie pytanie: czy motyw dwóch wież w literaturze Strażnicy to też fantazja wyszukujących obrazki?

Mirku
Może te wieże zasłaniały widok CK, albo właściciele nie chcieli ich sprzedać WTS-owi tych budynków?
Natomiast jako symbol NYC nieźle nadawały się na symbol pychy ludzkiej i jej zniszczenia przez Boga.
A co do obrazka ostatniego z "Wspaniały finał..." to gdzie ty widzisz dwie wieże z rogami? Dla mnie to raczej pagoda niż wieżyczki z NYC
Czesiek

#169 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 10:42

ale pomysł, żeby przykładać lusterko (jak to było zaprezentowane w którymś linku) albo "odejmować" zdjęcia powalił na kolana nawet mnie

A w ogóle Hael to mógłbyś wybrać inne zdjęcie do takich zabaw. Bo używanie taego akurat zdjęcia to jest mówiac delikatnie trochę niesmaczne.

Mam wrażenie, że po prostu nie rozumiecie, co ja chcę zrobić.
Arturze, znajdź mi inne odpowiednie zdjęcie, to chętnie się nim "pobawię". Początkowo chciałem użyć zdjęcia ze Sterna, ale niestety przekaz podprogowy jest poza kadrem i nie można sprawdzić, czy był w "oryginale", czy nie.

Mirku, jesteś tu na tym forum osobą najlepiej poinformowaną w tym temacie. Czy to zdjęcie, które umieściłeś, było zeskanowane ze Strażnicy, czy jest to "oryginał", pochodzący z innych źródeł? Mirku, pomóż zdemaskować WTS albo odsłonić miałkość argumentów jego przeciwników!

#170 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 11:13

a ja mam takie pytanie: czy motyw dwóch wież w literaturze Strażnicy to też fantazja wyszukujących obrazki?


Nie. To jeden z najbardziej charakterystycznych budynków na Manhattanie, w dodatku stanowiący świetny symbol światowego handlu i biznesu (przypominam nazwę: World Trade Center). I dokładnie z tych powodów był umieszczany na ilustracjach WTS i został wybrany na cel ataku.

Co Ty widzisz w tym dziwnego?

To mniej więcej taki sam "zbieg okoliczności" jak pojawianie się warszawskiego PKiN w komiksach, czasopismach, filmach, reklamach... A co się ma pojawiać? Blok na Ursynowie?

Użytkownik [db] edytował ten post 2006-11-21, godz. 11:16

[db]

#171 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 11:43

Mirku, jesteś tu na tym forum osobą najlepiej poinformowaną w tym temacie. Czy to zdjęcie, które umieściłeś, było zeskanowane ze Strażnicy, czy jest to "oryginał", pochodzący z innych źródeł? Mirku, pomóż zdemaskować WTS albo odsłonić miałkość argumentów jego przeciwników!

Haael, a jak się odniesiesz do takich samych zarzutów, jakie się niedawno pojawiły pod adresem Krk?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#172 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 11:50

[db] a sądzisz, że te samoloty na tle tych dwóch wież WTC to też przypadek? I potem te wieże leżą? Jakieś to w sumie dziwne przypadki!
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#173 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-21, godz. 11:57

[db] a sądzisz, że te samoloty na tle tych dwóch wież WTC to też przypadek? I potem te wieże leżą? Jakieś to w sumie dziwne przypadki!

Czyżby to było proroctwo WTS-u jakie się spełniło? Tak już ktoś tu sugerował, nie chce mi się szukać jaki śJ to robił, ale ty Mirku?
Czesiek

#174 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 12:00

Haael, a jak się odniesiesz do takich samych zarzutów, jakie się niedawno pojawiły pod adresem Krk?

Znowu ktoś ma mi za złe, że w ogóle ośmielam się stawiać pytanie, czy w publikacjach WTS-u są przekazy podprogowe?

Kartki świąteczne nie są oficjalnymi publikacjami KK, nie zostały zaprojektowane w Watykanie a ich nakład wyniesie najwyżej kilka tysięcy. Dla odmiany Strażnice są drukowane w milionach egzemplarzy a ewentualny spisek sięga najwyższych sfer brooklyńskich dygnitarzy. Poza tym są oficjalnymi publikacjami WTS-u, pod którymi wszyscy Świadkowie podpisują się rękami i nogami. Ja nie muszę się zgadzać z kartką świąteczną wydrukowaną przez KK ani nie muszę jej nawet oglądać, natomiast Świadkowie mają obowiązek czytania Strażnic i ewentualnego nasiąkania podprogowymi przekazami.
Dlatego (niepotwierdzony) zarzut o stosowanie przekazów podprogowych w Strażnicach jest o wiele poważniejszy, niż (niepotwierdzony) zarzut o stosowanie tychże na kartkach świątecznych. A ponieważ rzeczy ważne są ważniejsze niż mniej ważne (oczywista tautologia), więc bardziej będzie mnie interesować WTS.
Nie zabraniam jednak nikomu badać, czy przekazy te są na kartkach świątecznych. Zróbcie to, a przyłożycie się do zwalczania zła na świecie.

#175 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 12:05

Znowu ktoś ma mi za złe, że w ogóle ośmielam się stawiać pytanie, czy w publikacjach WTS-u są przekazy podprogowe?

Haael, nie mam Ci niczego za złe. Chciałem poznać po prostu Twoje zdanie.
Ja sam po zetknięciu się z tą "teorią" zacząłem sobie zadawać pytania i po przeanalizowaniu tego wszystkiego uznałem, że to nie jest celowe działanie WTS. Dlaczego? Do tego może odniosę się później, jak znajdę czas.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#176 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 12:06

Czesiek, czy ja twierdzę, że to proroctwo WTS, które się spełniło? A może jest to dowód na to, że te przekazy potrafią wywierać wpływ na umysł ludzki, wskutek czeka realizują się, tak jakby były proroctwami! Czy brałeś to pod uwagę? Czy możesz takie oddziaływanie obrazków WTS wykluczyć na 100%?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#177 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 12:18

[db] a sądzisz, że te samoloty na tle tych dwóch wież WTC to też przypadek?


Tak.

I potem te wieże leżą?


A co, spodziewałeś się, że po armagedonie będą nadal stały?

Jakieś to w sumie dziwne przypadki!


Na czym polega ich dziwność? Chyba nie na niskim prawdopodobieństwie wystąpienia?

Czyżby to było proroctwo WTS-u jakie się spełniło?


WTS nigdy niczego takiego nie prorokował. Odsyłam do znaczenia słowo "proroctwo". Aż dziw, że ludziom chce się tak klawiatury strzępić...
[db]

#178 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-21, godz. 12:20

Znaczy członkowie Al-Kaidy czytują strażnice, czy jak?

No dobra, załóżmy że jakiś przeciwnik Rosji zacznie malować samoloty na tle Kremla.
Twierdzisz, że w ciągu 50 lat spowoduje to atak na Kreml?

#179 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 12:22

A może jest to dowód na to, że te przekazy potrafią wywierać wpływ na umysł ludzki, wskutek czeka realizują się, tak jakby były proroctwami!


Nie jest to dowód na nic, co wie każdy, kto zna znaczenie słowa "dowód" i liznął choć trochę przedmiotu zwanego LOGIKA.

k****, dlaczego w szkołach uczą pisania, a nie uczą czytania, rozumienia i myślenia? Sorry, wymiękam powoli.

A pomysły na zamachy zbliżone 9/11 pojawiły się w co najmniej kilku książkach sensacyjnych otwartym tekstem, nie w postaci żadnych "przekazów podprogowych".
[db]

#180 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-11-21, godz. 12:27

Czy to zdjęcie, które umieściłeś, było zeskanowane ze Strażnicy, czy jest to "oryginał", pochodzący z innych źródeł?

To oryginał, bo (jak wskazuje odnośnik) zdjęcie zostało zaczerpnięte z zasobów United States Holocaust Memorial Museum.
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych