Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podprogowy przekaz w publikacjach Towarzystwa!


  • Please log in to reply
583 replies to this topic

Ankieta: Przekaz podprogowy w publikacjach TS

Czy wg Ciebie TS posługuje się w swoich publikacjach przekazem podprogowym i proceder ten odbywa się na podstawie odgórnych wytycznych?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#201 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-05, godz. 15:36

rmx-ie, w tej kwestii jesteśmy jednomyślni... śmiać mi się chce z tych teorii o diabłach na rysunkach...

#202 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 16:14

Twórcy obrazków nie zostawili w spokoju nawet wielkiej nierządnicy na stronie 239 książki "Objawienie"

Dołączona grafika

Czy widzicie twarz jakiejś dziwnej kreatury po prawej stronie rysunku a tuż pod lewą ręką nierządnicy? Widać dwoje oczu i kawałek gęby. Tak dziwnie jakoś spode łba spogląda ma tę nierządnicę, jakby chciała powiedzieć "tak to to jest ta słynna nierządnica". :)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#203 rmx

rmx

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 65 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 16:20

:blink: :blink:

czy mi się zdaje czy pojęcie wolność słowa przez kogoś jest nierozumiana,

wolność słowa - jako wolność wypowiedzi na każdy temat
a nie jako posty nie mające sensu, ładu i składu :lol:

:blink: :blink:
Nauka Świadków Jehowy jest dla mnie prawidłowa i tak pozostanie :)

#204 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 16:45

A kto wyjaśni co robi na głowie naukowca na przodzie stołu tajemnicze oblicze?

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Czyżby oznaczało to w terminologii rysowników Strażnicy strach przed naukowcami? Bo przecież rysunek pochodzi z książki "Ewolucja czy stwarzanie" ze strony 17.


Albo co robi gościu z rogiem na brodzie w wodospadzie na ilustracji pochodzącej z książki "Żyć wiecznie" strona 93:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Tam zresztą obok niego jest druga twarzyczka z zębiskami. :P :D
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#205 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 16:59

Mirku
Jak długo w kółko będziesz wałkował te same rysunki?
Czesiek

#206 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:07

Dysk

Cały Serwis

Znalazłem opis symboliki która staje się jasna po przeglądnięciu materiał.
Nie zamieszczę linku bo jest to materiał niebezpieczny , jak ktoś chce to niech sam poszuka .
W każdym bądź razie wskazuje on jasno że symbole-litery w publikacjach ,jak dziwnie by to zabrzmiało wywodzące się jeszcze z czasów Babilonu i dawnych czasów , wymawiają imię ''Raziel''
Naturalnie jest i wiele innych...

Użytkownik pozyton edytował ten post 2007-01-05, godz. 17:28

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#207 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:09

Czesiek to nie są te same rysunki. Jak cię to nie interesuje to nie zaglądaj do tego wątku.

A ta ilustracja pochodzi ze strony 18 w Strażnicy z 15 sierpnia 2001 roku. Konia z rzędem temu, kto powie mi co dlaczego ten facet na środku rysunku nosi łańcuszek z obliczem .... nie powiem czego, ale jak chcecie to mogę rysunek powiększyć i pokazać, co tam się kryje!

Dołączona grafika

Jak to jest technicznie możliwe, aby wstawiać tak malutkie, dosłownie 2 milimetrowe rysunki diabłów?
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#208 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:14

powiem tylko tyle, że gratuluje Mirkowi i kolegom wnikliwości w wyszukiwaniu różnych dodatkowych rzeczy na rysunkach. z całym szacunkiem. niektóre z przedstawionych rysunków wielokrotnie miałem możliwośc obejrzeć i powiem nigdy nie zdarzyło mi się czegoś zobaczyć tak po prostu patrząc na nie.

#209 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:15

tak chcemy zobaczyc przyblizenie!!! w odronieniu od innych mnie ten temat interesuje i mysle podobnie jak mirek (no oprocz tego fallusa może...)

#210 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:18

Mirku odpuść. wiesz co to jest 2 milimetrowy rysunek ? wiesz co wychodzi z powiększenia czegoś takiego np do 2 cm. powiem tobie wielki g...o. jak się Tobie wydaje, że ktoś narysował diabła lub jakiegoś demona i pomniejszył go do 2 mm. dam Tobie dobrą radę podobnie jak i koledzy. daj sobie troche na wstrzymanie i wyluzuj. bo jak tak dalej pójdzie nie obedzie się bez konsultacji specjalisty.

#211 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-05, godz. 17:24

Mirku odpuść. wiesz co to jest 2 milimetrowy rysunek ? wiesz co wychodzi z powiększenia czegoś takiego np do 2 cm. powiem tobie wielki g...o. jak się Tobie wydaje, że ktoś narysował diabła lub jakiegoś demona i pomniejszył go do 2 mm. dam Tobie dobrą radę podobnie jak i koledzy. daj sobie troche na wstrzymanie i wyluzuj. bo jak tak dalej pójdzie nie obedzie się bez konsultacji specjalisty.


Macieju nawet nie wiesz jak dużo można narysować na powierzchni 2x2 mm i do tego jak bardzo dokładne są to rysunki. Dzięki tej precyzji właśnie możesz w tej chwili przyglądać się temu co napisałem.
Czesiek

#212 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:38

Oto to powiększenie ale najlepiej jak ktoś weźmie lupę i sam pod nią zobaczy!

Dołączona grafika

Jesli ktoś nie jest przekonany niech odpowie sobie na pytanie: dlaczego ten gość na rysunku akurat coś takiego nosi na swojej szyji.

Innym przykładem ukrytego przekazu, mającego wywołać podświadomie efekt strachu jest kolejny ukryty demoniczny przekaz subliminalny w literaturze Strażnicy. Tym razem chodzi o ilustrację z czasopisma "Przebudźcie się!" z 22 maja 1988 (str. 25). Ten przekaz jest wyjątkowy i inny niż wcześniejsze tego typu przekazy, ponieważ jest ewidentny i bardzo wyraźny, nie ma tym razem żadnej dwuznaczności i ewentualnej przypadkowej zbieżności linii na rysunku. Czaszkę na koszuli widać tu od razu gołym okiem. Wyrazistość tego rysunku rozstrzyga na korzyść tych, którzy twierdzili, że takie fałdy na rysunkach Strażnicy nie powstają przypadkowo.

Oto ten rysunek wraz z powiększeniami:

Dołączona grafikaDołączona grafika


W książce "Będziesz mógł żyć wiecznie w raju na ziemi" warto rzucić okiem na rysunek drzewa na str. 134. Widać tam ewidentnie twarz małego demona, wpasowanego w miejscu, gdzie drzewo idąc ku górze rozdziela się na dwoje. Tu nie może być mowy o żadnym „przypadkowym zafalowaniu” linii; widać, że twarzyczka demona wyraźnie różni się kolorem od drzewa na tle jakiego się znajduje. Zresztą sami zobaczcie:

Dołączona grafika

Nie przepuszczono również ilustracji na stronie 251, gdzie widać kobietę u której we włosach wyraźnie widać twarz małpiego demona:

Dołączona grafika

Czyżby dlatego, ponieważ rozdział jest na temat chrztu, więc należało wywołać uczucie strachu przed osobą oglądającą ilustrację? Ale powtarzam warto wziąść lupę i samemu zobaczyć pod powiększeniem! :) :D :P
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#213 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-05, godz. 17:40

Oj mirek mirek. Przesadzasz. :blink:
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#214 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 17:55

wcale nie przesadza tylko pokazuje to, co widac ewidentnie gołym okiem.ten facet z ta czaszka ta kobieta do chrztu jest tez taki rysunek kobiety ktora ma na piersi kozła namalowanego a to juz widac jak na dłoni... a propo dłoni.. do mnie najbardziej przemawia ten obrazek z ks. objawienie gdzie bog czy jezus wyciagaja dłon... a tam miła twarzyczka!!! to na pewno nie jest przypadkowe i na pewno zadnemu człowiekowi nie ułozyłyby sie tak linie papilarne. po prostu COS W TYM JEST. :o
tylko czego to dowodzi? ze WTS jest od szatana czy co? ze kochaja sztana? o co chodzi po co im to?
jesli sa orgaznizacja od szatana to faktycznie powiadomili juz wszystkich na ziemi ze: szatan rzadzi światem. a wiec zrobili to co on chciał... rozpropagowali to nieswiadomie na cała ziemie. a moze WŁASNIE oni służa szatanowi??( OCZYWISCIE NIESWIADOMIE) :mellow:

#215 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 18:12

nie wiem kto i co dowodzi. mogę tylko posilic się o stwierdzenie, że niektórym juz trochę palma.... jeszcze raz powtarzam. wiele z tych rysunków mogłem wielokrotnie ogladać, a jestem dość spostrzegawczy. wiele rzeczy wychwytuje okiem. niestety nigdy nie dostrzegłem sam niczego zanim tak jak mirek ktoś nie wskazał konkretnego miejsca.

#216 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 18:14

No właśnie, z doświadczenia wiem, że wielu puka się też w głowę, gdy pokaże im sie, że takie demoniczne przekazy istnieją w publikacjach Straznicy. Po prostu nie mogą w to uwierzyć. Ale jednak są, antychryst działa w naszych czasach końca bardzo podstępnie ale na szczęście z pomocą Ducha Świętego udaje się wykryć jego działanie.

Innym znakiem satanistów jest litera 'S'. Jest to szczególny symbol Szatana. Tymczasem rysownicy Watchtower, umieścili taki znak na... ręce króla Dawida. Jeżeli jest to czysty przypadek przy rysowaniu żyły króla, to biegnie ona w dość osobliwy sposób, a rysownik nie tyle, że nie zna podstaw anatomii, ale zdaję się, iż nigdy ręki na oczy nie widział (ciekawe, czym to rysował?). A może to nie jest przypadek? Sam zobacz do Strażnicy z 1 listopada 2000r. s. 17.

Dołączona grafika

Podobny znak można zobaczyć na wewnętrznej stronie okładki "Wnikliwe badanie pism"

Dołączona grafika

Zwróćcie uwagę na wrysowaną literę w sztę gościa stojącego obok Jezusa po lewej stronie rysunku! Konia z rzędem temu, kto powie, że to jest naturalne ułożenie fałd.

Oraz w Strażnicy z 15 wrześnie 1989 strona 9

Dołączona grafikaDołączona grafika

Przypadek? Dlaczego akurat przy Jezusie i właśnie litera S (od nazwy satan - która jest ogolnoświatowa)
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#217 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 18:22

faktycznie ta S na tej szacie jest wymowna i to baaardzo...nikt nie moze sie zapierac ze jej nie wiedzi... bo albo jest ślepy ALBO JEST ZAŚLEPIONYM SWIADKIEM JEHOWY i nie moze nic widziec bo to by dopiero było jakby sie di tego przekonał i gdzies z tym poszedł w rozgłos we własnym zborze!!! cóz za odstepca!!! co za gangrena rozprzestrzeniajaca sie na braci!!! trzeba ja odciac jak konczyne :D a wiec...lepiej udawac przed soba ze sie nic NIE WIDZI

#218 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 18:30

Mirek ,jestem zgodny z tym co twierdzisz.Nie ma czegoś takiego jak przywidzenia albo przesada w tym materiale i wielu innych.Jak napisałem wyżej ,są pojedyncze symbole i ciągi mające na celu np: wskazać na jakąś postać w hierarchii istot duchowych odpowiedzialnych za konkretne zadania i obowiązki.

Użytkownik pozyton edytował ten post 2007-01-05, godz. 18:39

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)

#219 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 21:06

pozyton a więc jednak jakaś symbolika - teoria spiskowa? :P

Kiedyś zwrócono także uwagę na to, iż w Strażnicy z 1 lipca 1989 roku na stronie 18 chłopiec pogania w całości czarnego kozła (akcentując jego kolor). Ja znalazłem ten sam rysunek w Strażnicy z 15 sierpnia 2001 roku, strona 15 (wydanie niemieckie):

Dołączona grafika

Tutaj właśnie występuje ten motyw czarnego kozła, o którym wspomniałem wczesniej. Na pewno go zauważymy jak również dość dziwne zwierzę z dwoma rogami w środku stada.

Ale jest jeszcze coś zastanawiającego:

1) strzałka wskazująca na koszyk (z lewej strony rysunku)

2) ostrze strzały na szczycie kija zamiast haka pastuszego

3) Podwójny krzyż na grzbiecie wielbłąda

4) Wykrzywiona noga osoby niosącej ciężar na drągu (po prawej). Co ciekawe tam też jest strzałka do góry!

5) Prowadzące zwierzę będące na przodzie to osiołek, to nietypowe dla Żydów!

Czy to coś oznacza? Proszę wszystkich o nie śmianie się, dopóki się nie dowiemy, ponieważ nie jest to takie trywialne.

Użytkownik mirek edytował ten post 2007-01-05, godz. 21:06

On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#220 pozyton

pozyton

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 69 Postów

Napisano 2007-01-05, godz. 21:31

Teoria spiskowa to nie jest ,raczej forma komunikacji .Forma komunikacji tych którzy coś zamierzają ,czyli spiskują :lol: Jak wspomniałem wcześniej ,są tam imiona ,nikt na to nie zwraca uwagi. Domyślacie się co to ma znaczyć ?Nauczcie się liter z alfabetu za pomocą których zostało to spisane (nie polecam!!!).
Ja zobaczyłem kilka znaków i skorelowałem je z tymi z książek i czasopism i wszystko. A ''S'' to nie do końca
SSS, ale blisko.

Użytkownik pozyton edytował ten post 2007-01-05, godz. 21:33

Mówi Ten, który o tym świadczy: Zaiste, przyjdę niebawem. Amen. Przyjdź, Panie Jezu! Łaska Pana Jezusa ze wszystkimi!
(Objawienie) 22:20,21, Biblia Tysiąclecia)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych