Skocz do zawartości


Zdjęcie

o ŚJ napisano (część I.)


  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#61 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-01-31, godz. 08:26

Myślałem, że "dr teologii" do czegoś zobowiązuje poza pisaniem utartych stereotypów.



A ja w tym tekście znajduję:

Ja ci dobrze radzę: – Nie kieruj się ciekawością złego, nie przyjmuj od nich żadnego pisma. Jeśli raz przyjmiesz, będą mieli pretekst, żeby ciągle do ciebie przychodzić, zawsze „w nawiązaniu” do tamtej „Strażnicy”. Nigdy się od nich nie opędzisz, ponieważ już będziesz podtruty...

6. Strzeż się „walki na wersety”. Jeżeli skończyłeś wyższe studia teologiczne i czujesz się „mocny w Piśmie Świętym”, jeżeli od swojego biskupa otrzymałeś misję kanoniczną do rozmów ze Świadkami Jehowy – rozmawiaj. Strzeż się jednak wszelkiej „walki na wersety”. Pamiętaj, że tego rodzaju walka – to walka niebezpieczna. Sam Pan Jezus miał z nią wielkie trudności. Diabeł, który Go kusił, w szermierce na wersety był doskonały. (kuszenie na pustyni – Mt 4,1-11; Łk 4,1-13) Jezus dał diabłu odprawę, bo był Jednorodzonym Synem Bożym. A ja – jak się zachowam? Uświadamiam sobie, że moje ewentualne „zwycięstwo” w szermierce na wersety może łatwo mnie doprowadzić do tego, o co najbardziej diabłu chodzi: stanę się pyszny, wyniosły (choćby z tego powodu, że w danym wypadku zwyciężyłem). Tu byłaby moja klęska! Co ze mną będzie? Czy diabeł nie wykorzysta mojej zarozumiałości i mnie nie zniewoli? Wyrwane z całości tekstu Biblii wersety to broń obosieczna.



:lol: :lol: :lol:

Boże,
bez studiów teologicznych :lol: Bez misji od swego biskupa :lol:

Strzeż się jednak wszelkiej „walki na wersety”. Pamiętaj, że tego rodzaju walka – to walka niebezpieczna. Sam Pan Jezus miał z nią wielkie trudności

A to dobre, gdzie pan Jezus miał trudności w walce na wersety? :lol:

Reszty nie komentuje, bo szkoda czasu. Klęską nazywa czcigodny Ojciec, przekonanie do prawdy biblijnej Świadka Jehowy! Gratulacje! Już widzę, tych co w jakimś aspekcie w rozmowie ze ŚJ kiedy przygniotą jakimś cytatem biednego ŚJ wpadają zaraz w zarozumiałość i zostają zniewoleni przez Diabła.

#62 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-31, godz. 12:05

Artykuł adresowany do katolików: "Świadkowie Jehowy - wyreżyserowana manipulacja"

Już pierwsze zdanie zniechęciło mnie do przeczytania całości:

W drugiej połowie XIX wieku od chrześcijańskich Adwentystów Dnia Siódmego oderwała się grupa

:blink: :blink: :blink:

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#63 kantata

kantata

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 787 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-01-31, godz. 14:09

Już pierwsze zdanie zniechęciło mnie do przeczytania całości: :blink: :blink: :blink:



artykuł miodzio

Kto będąc w Stanach zwiedza Brooklyn, wobec ogromu Centrum Świadków Jehowy staje jak wryty. Postawione przy nim budynki państwa watykańskiego byłyby tak śmiesznie małe!


o biedny KRK i bogaci Jehowcy!!! buhaha :lol:

to też fajowe i takie obrazowe (jedni i drudzy lubią tym lwem postraszyć):

Chodzisz do kościoła. Pamiętaj, że wokół kościoła szatan „krąży jak lew ryczący, szukając, kogo by pożreć” (1 P 5,8). I porywa: tych, co stoją na zewnątrz, pod murem, koło cmentarza, tych, co do wnętrza kościoła nie wchodzą. Słychać tam szepty, a czasem i głośne rozmowy, nietaktowne chichoty, tam nawiązywane są pierwsze kontakty. Nawet nie przypuszczasz, z kim masz do czynienia! „Pionier” Świadków Jehowy bywa dokładnie zamaskowany. Patrzy i nadsłuchuje: kogo pociągną jego półsłówka o podłości księży?


acha.. i jeszcze takie nieładne kłamstewko się wymsknęło doktorowi:

Czytam w kolejnych „Strażnicach”: (...) „Świadek Jehowy, idący w parze od domu do domu, ma obowiązek zdawania szczegółowych relacji o przebiegu pracy. Ma obowiązek ujawniania przełożonym ewentualnych przewinień współbrata, a dotyczy to również par małżeńskich”


ciekawe, w której Strażnicy starszych się przełożonymi nazywa? brzydko tak cytaty preparować :angry:

zastanawiam się, czy kiedykolwiek spod pióra katolickiego teologa powstanie sensowny artykuł o śJ?

Użytkownik kantata edytował ten post 2009-01-31, godz. 14:58


#64 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-01-31, godz. 14:13

Tajnym przywódcą rządów pogańskich jest papież watykański, kolejne wcielenie Antychrysta.

:P
w przypisach:

7] Co do Nieba, przeciętny Świadek Jehowy musi się niestety pogodzić z faktem dokonanym: spośród 144 000 miejsc istniejących w Niebie zajęte są już prawie wszystkie. W roku 1999 wolnych miejsc było ponoć tylko siedemnaście (do wyłącznej dyspozycji Braci Prezydentów Organizacji).

Tego to chyba nawet samo CK nie wiedzialo! Pewnie dlatego, ze nie studiowali teologii ;)

Użytkownik Agape edytował ten post 2009-01-31, godz. 15:33

Dołączona grafika

#65 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2009-01-31, godz. 15:27

Z artykułu: "Nie zdarzyło mi się, by Świadkowie Jehowy przedstawili się imieniem i nazwiskiem, by wyjawili nazwę miejscowości, z której przyjechali."

"Organizacja Klasy Ziemskiej kierowana jest przez siedmiu Braci Przewodniczących: jednego Prezydenta, dwóch Wiceprezydentów, jednego Kasjera i czterech Członków. Mają oni wszelkie uprawnienia względem Sług na wszystkich szczeblach ich zależności – od zarządzających Okręgami[8], poprzez zarządzających Gałęziami[9], na Sługach Zgromadzeń kończąc. "

#66 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2009-02-01, godz. 10:42

Artykuł adresowany do katolików: "Świadkowie Jehowy - wyreżyserowana manipulacja"




Kolejny skretyniały artykuł + skretyniałe przypisy z hitem: ''Co do Nieba, przeciętny Świadek Jehowy musi się niestety pogodzić z faktem dokonanym: spośród 144 000 miejsc istniejących w Niebie zajęte są już prawie wszystkie. W roku 1999 wolnych miejsc było ponoć tylko siedemnaście (do wyłącznej dyspozycji Braci Prezydentów Organizacji).''


Autor dzieła: dr Ludwik Mycielski 

#67 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-01, godz. 12:19

nie chcę być niegrzeczny ale uważam że "pan dr" powinien udać sie do doktora innej specjalności.
ciekaw jestem jaka uczelnia i za co przyznała temu panu doktorat i czy był to dr honoriscausa?

#68 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-02-01, godz. 13:39

oj, dajcie ocjcowi przeorowi, spokój ma juz 71 latek, o ile jeszcze żyje, nie wiem czy jest siła aby wpłynąc na staruszka by zmienił poglady (oczywiście z ludzkiego punktu widzenia- zawsze zostaje modlitwa)

a uczelnia to PAT w Krakowie, a jego pormotorem był ojciec profesor Augustyn Jankowski
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#69 Agape

Agape

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 882 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2009-02-01, godz. 14:31

oj, dajcie ocjcowi przeorowi, spokój ma juz 71 latek,

Artur, czy z tego samego powodu jestes w stanie byc rownie wyrozumialy dla Ciala Kierowniczego Swiadkow Jehowy?
Dołączona grafika

#70 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2009-02-01, godz. 14:54

wiek 71 lat niczego nie usprawiedliwia. A kłamstwa tym bardziej. Takie kłamstwa "dr teologii" mogą kogoś pchnąć w ramiona sekty.

#71 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2009-02-01, godz. 15:12

Ja zawsze staram sie zrozumieć..to podstawa dobrego prawnika i historyka- strać sie zrozumiec drugiego człowieka, jego motywy,cele, zasady którymi się kieruje.

Ja członko CK współczuje ale gdybym miał możliwość pierwszym wsadził bym ich do paki. może siedząc sam na sam z Biblią osobno od siebie coś by zrozumieli.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#72 Mario

Mario

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 577 Postów

Napisano 2009-02-01, godz. 15:34

wiek 71 lat niczego nie usprawiedliwia. A kłamstwa tym bardziej. Takie kłamstwa "dr teologii" mogą kogoś pchnąć w ramiona sekty.


A jak ty sobie wyobrażasz to "pchnięcie" "w ramiona sekty"? :rolleyes:

#73 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-02-01, godz. 17:51

A jak ty sobie wyobrażasz to "pchnięcie" "w ramiona sekty"? :rolleyes:

Ot choćby w taki sposób, że skoro zakonnik, dr teologii wypisuje takie kłamstwa, to śJ głoszą prawdę, której warto poświęcić życie, gdyż wszyscy się tej prawdzie przeciwstawiają. I dalej tak przekonana osoba przestaje już sprawdzać co WTS głosi i łyka gładko każde kłamstwo jako najświętszą prawdę.
Sam w zeszły wtorek miałem rozmowę z tak doświadczoną osobą, która została śJ, bo w KK ją osukiwali i nie mówili prawdy.
Czesiek

#74 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-02-19, godz. 09:12

http://www.pardon.pl...wal_sobie_sekte

a czytał ktoś dziś ;)?

akapit ów:

W tym samym czasie Kościół ostrzegał z całą surowością przed Świadkami Jehowy, Ruchem Świadomości Kriszny i innymi, zupełnie nieszkodliwymi związkami wyznaniowymi. Które nie namawiają ani do zerwania z rodziną, ani płacenia dziesięciny.



#75 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-19, godz. 10:23

a czytał ktoś dziś ;)?

A czytałem :P

Ale najbardziej powaliły mnie słowa autora tego art.

Które nie namawiają ani do zerwania z rodziną

Chyba jednak nie odrobił za bardzo lekcji ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#76 rhundz

rhundz

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1074 Postów
  • Gadu-Gadu:4898177
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Pasłęk / Gdańsk

Napisano 2009-02-19, godz. 12:03

No głównie o to mi się rozchodzi ... a inni ^_^?

#77 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-19, godz. 22:56


Świadkowie Jehowy na zgromadzeniu specjalnym w Rzeszowie


dziś


Kilkanaście wykładów, pieśni, modlitwy, scenki, wywiady oraz wspólne czytanie i objaśnianie Biblii. 22 lutego 2009 roku, czyli w najbliższą niedzielę, w rzeszowskim Regionalnym Centrum Sportowo-Widowiskowym przy ul. Podpromie 10 odbędzie się Zgromadzenie Specjalne, organizowane przez Świadków Jehowy.


Hasło zgromadzenia oparto na wypowiedzi z biblijnego Listu do Kolosan 4:17, a brzmi ono: „Stale bacz na swe usługiwanie (…) aby je spełnić”. Pokaże ono przybyłym Świadkom Jehowy i ich gościom, jak ulepszać jakość swego życia i najważniejszą działalność, jaką prowadzą aktualnie Świadkowie. Jest to publiczne oznajmianie mieszkańcom dostępnych im terenów dobrej nowiny. Nie chodzi o zwykłe informowanie o tym, co znajduje się w Piśmie Świętym. Chrystus dał swym naśladowcom następujące polecenie: „Czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów”. Nie znaczy to jednak, jakoby mieli stosować przymus, nawracać kogokolwiek siłą. Misja Jezusa polegała na tym, że „opowiadał dobrą nowinę potulnym”, „opatrywał mających złamane serce” i „pocieszał wszystkich pogrążonych w żałości” (Mateusza 28:19; Izajasza 61:1, 2; Łukasza 4:18, 19). Świadkowie Jehowy starają się iść za Jego przykładem, rozgłaszając zawartą w Biblii dobrą nowinę. Pragną pokazać swym rozmówcom, że życie ma głęboki sens, że może być wartościowe i szczęśliwe. Tego, jak to robić skutecznie, będą się uczyć na najbliższym zgromadzeniu.

Świadkowie Jehowy uznają Pismo Święte za natchnione i nieomylne Słowo Boże i opierają na nim wszystkie swoje wierzenia. Słowo Boże zawiera praktyczne rady dotyczące życia małżeńskiego i rodzinnego, stosunków międzyludzkich, szczęścia i wielu innych dziedzin (Efezjan 5:33 – 6:4; Mateusza 5:3; 7:12). Świadkowie Jehowy wierzą, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa (Psalm 119:105; Jana 17:17). Wywodzą się ze wszystkich warstw społecznych. Nie izolują się od pozostałych ludzi. Mieszkają w otoczeniu osób wyznających inną religię, spotykają się z nimi w szkole, w miejscu pracy i utrzymują z bliźnimi serdeczne stosunki. Jako chrześcijanie, naśladują przykład Jezusa i „nie są częścią świata” w tym sensie, że wyzbyli się uprzedzeń i nie wikłają się w spory dzielące dziś społeczeństwo. Unikają nadmiernego zabiegania o dobra materialne, przyjemności czy sławę, choć nie prowadzą ascetycznego trybu życia (Jana 17:15, 16; 1 Jana 2:15, 16). Na świecie jest ich ponad 7 100 000, a w Polsce 130 000.

--
źródło


Wcześniejsze zaproszenie na zgromadzenie specjalne w Sosnowcu: link
.jb

#78 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2009-02-20, godz. 06:10

(...)
najważniejszą działalność, jaką prowadzą aktualnie Świadkowie. Jest to publiczne oznajmianie mieszkańcom dostępnych im terenów dobrej nowiny. Nie chodzi o zwykłe informowanie o tym, co znajduje się w Piśmie Świętym. Chrystus dał swym naśladowcom następujące polecenie: „Czyńcie uczniów z ludzi ze wszystkich narodów”. Nie znaczy to jednak, jakoby mieli stosować przymus, nawracać kogokolwiek siłą. Misja Jezusa polegała na tym, że „opowiadał dobrą nowinę potulnym”, „opatrywał mających złamane serce” i „pocieszał wszystkich pogrążonych w żałości” (Mateusza 28:19; Izajasza 61:1, 2; Łukasza 4:18, 19). Świadkowie Jehowy starają się iść za Jego przykładem, rozgłaszając zawartą w Biblii dobrą nowinę.
(...)
Świadkowie Jehowy wierzą, że Biblia jest jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa (Psalm 119:105; Jana 17:17). (...)

Czyżby z WTS-u napłyneły nowe informacje, co mają głośić śJ i zaczną oni głosić tak jak apostołowie, dobrą nowinę o zbawieniu jakie Bóg daje z łaski poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa? Czy też te słowa są niczym więcej jak reklamą produktu, który nie ma nic wspólnego z dobrą nowiną głoszoną przez apostołów Pana Jezusa?
Biblia "jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa" dla śJ? Przecież dla śJ, jak czegoś nie ma w Strażnicy, to chocby było w Biblii to i tak temu nie uwierzą.
Czesiek

#79 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-02-20, godz. 14:35

Czyżby z WTS-u napłyneły nowe informacje, co mają głośić śJ i zaczną oni głosić tak jak apostołowie, dobrą nowinę o zbawieniu jakie Bóg daje z łaski poprzez wiarę w Jezusa Chrystusa? Czy też te słowa są niczym więcej jak reklamą produktu, który nie ma nic wspólnego z dobrą nowiną głoszoną przez apostołów Pana Jezusa?
Biblia "jedynym wiarygodnym źródłem kierownictwa" dla śJ? Przecież dla śJ, jak czegoś nie ma w Strażnicy, to chocby było w Biblii to i tak temu nie uwierzą.

Czesiu cuda się zdarzają i a nuż dowiemy się, ze również i świadkowie sż dziećmi Bożymi, a Jezus jest ich pośrednikiem i prowadzi ich Duch Boga, jak również i ich dotyczy nowe przymierze, i są oni naczyniem miłosierdzia i mogą być wszczepieni w Chrystusa, a także przez wiarę jak i krew są usprawiedliwieni. itd ;)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#80 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-02-22, godz. 23:12


Świadkowie Jehowy zadowoleni ze zgromadzenia specjalnego w Rzeszowie


wczoraj

Kilka minut po 16:00 zakończyło się w niedzielę, zgromadzenie specjalne Świadków Jehowy w rzeszowskiej Hali na Podpromiu. Uczestniczyło w nim blisko 3000 wiernych z terenów rozciągniętych między Tarnowem a Przemyślem.

Hasło zgromadzenia oparto na wypowiedzi z biblijnego Listu do Kolosan 4:17, a brzmiało ono: „Stale bacz na swe usługiwanie (…) aby je spełnić”. Owym usługiwaniem wedle Świadków Jehowy jest służba dla Boga. Zjazd w Rzeszowie pokazał zebranym, jak ulepszać jakość swego życia i najważniejszą działalność, jaką prowadzą aktualnie Świadkowie. Jest to publiczne oznajmianie mieszkańcom dostępnych im terenów dobrej nowiny o Królestwie Bożym. Aby czynić to skutecznie, Świadkowie Jehowy proponują wszystkim napotkanym ludziom specjalne kursy poznawania Pisma Świętego. Choć oni sami wolą nazwę studium biblijne. W jego trakcie zainteresowani poznają Biblię. – Nie chodzi nam o przymuszenie ludzi do tego, by zostali Świadkami Jehowy. Chcemy, by poznali Biblię i sami zadecydowali, która religia odpowiada wymaganiom Bożym w niej podanym – mówi Szymon Taranda, pełnoczasowy kaznodzieja Świadków Jehowy. – Dzisiejsze zgromadzenie pokazało nam, jak to robić, by wzorować się na Jezusie Chrystusie – dodaje inny kaznodzieja pełnoczasowy, Łukasz Ferenc.

Świadkowie Jehowy należą do ogólnoświatowej organizacji religijnej o podłożu chrześcijańskim, której członkowie dzielą się z innymi wiadomościami na temat Boga noszącego imię Jehowa i Jego Syna, Jezusa Chrystusa. Za wzór stawiają sobie chrześcijan z I wieku n.e. Wierzą, że stosowanie się do zasad biblijnych nie tylko zbliża do Boga, ale też nadaje życiu sens, zacieśnia więzy rodzinne i sprzyja pracowitości i uczciwości w kontaktach z ludźmi.

Głównym pismem Świadków Jehowy jest Strażnica, której nakład wynosi z górą 37 300 000 egzemplarzy w 175 językach. Wydają także czasopismo Przebudźcie się! w nakładzie 36 000 000 egzemplarzy. Na całym świecie jest ponad 7 100 000 Świadków Jehowy w 236 krajach i terytoriach. Należą oni do przeszło 103 000 zborów.

--
źródło


.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych