Skocz do zawartości


Zdjęcie

symboliczność ciała i krwi: jak to rozumieć?


  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#41 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 12:03

Na krzyżu Jezus pokonał zło, pokonał szatana.Na krzyzu męczył się za nasze grzechy.

#42 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 14:00

tomaszu

czy zrozumiales moje pytanie.
piszac czy wierzysz w moc mialem na mysli czy ta ofiara byla ofiara doskonala. sorry ze sie nie dokladnie wyrazilem
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#43 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 07:27

db obaliłeś to językiem strażnicowym, przykro...Jak jesteś taki madry to spróbuj to wytłumaczyć prostym łatwym językiem.Zeby kazdy mógł zrozumieć.Rozumiem wszystko co do mnie pisałeś, wiem o co ci chodzi i dla tego chciałem abyś wytłumaczył to bardziej prostym jezykiem aby kazdy to zrozumiał.

Zrozumieli wszyscy tylko nie Ty. Po tym co pokazałeś w sprawie sznurka, kiedy wszyscy wkoło mówią Ci A, a ty rozumiesz B, jakoś wcale mnie to nie dziwi.

Rozumiem, że musisz mieć ostatnie zdanie (przynajmniej pozornie), więc umówmy się, że na następny Twój post skierowany do mnie nie otrzymasz już odpowiedzi.

EOT
[db]

#44 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-23, godz. 02:37

[...]

tomaszu
jako ze ja nie jestem swiadkiem chyba mozesz odpowiedziec na moje pytanie.
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#45 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-03, godz. 16:43

dzikuje za otworzenie tematu


zachecam wszystkich do dalszej rozmowy w duchu milosci
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#46 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-03, godz. 21:24

Jako, że czuję się odpowiedzialny za zamknięcie tego wątku, małe wyjaśnienie:

Zdrażniły mnie bardzo słowa Tomasza O. jakobym obalił jego tezę "językiem strażnicowym". W moim wywodzie użyłem logiki i semantyki. Użycie słów "język straznicowy" w charakterze obraźliwego epitetu traktuję jako sygnał iż adwersarzowi skończyły się argumenty. Czuję się tym epitetem obrażony tym bardziej, że jeżeli za "język strażnicowy" uznać przetykanie swoich wypowiedzi cytatami z Biblii połączone z ignorancją graniczącą z ignoranctwem i jawne lekceważenie zasad logiki i argumentacji, to właśnie nie kto inny jak mój adwersarz dał pokaz takiego sekciarskiego sposobu prowadzenia dyskursu.
[db]

#47 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-08, godz. 20:39

witajcie

tomaszu
jako ze ja nie jestem swiadkiem chyba mozesz odpowiedziec na moje pytanie.




tomaszu prosze odpowiedz na mojego wczesniejszego posta
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#48 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-08, godz. 22:56

Pawle, skoro tak nalegasz. Może to Ci wytłumaczy :

Katechizm Kościoła Katolickiego

613 Śmierć Chrystusa jest równocześnie ofiarą paschalną, która wypełnia ostateczne odkupienie ludzi (1 Kor 5, 7; J 8, 34-36) przez Baranka, "który gładzi grzech świata" (J 1, 29) (1 P 1, 19) , i ofiarą Nowego Przymierza (1 Kor 11, 25) , przywracającą człowiekowi komunię z Bogiem (Wj 24, 8) oraz dokonującą pojednania z Nim przez "Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów" (Mt 26, 28) (Kpł 16, 15-16).


614 Ofiara Chrystusa jest jedyna; dopełnia i przekracza wszystkie ofiary (Hbr 10,10).Przede wszystkim jest ona darem samego Boga Ojca : Ojciec wydaje swego Syna, aby pojednać nas ze sobą (1J 4,10). Jest ona równocześnie ofiarą Syna Bożego, który stał się człowiekiem; dobrowolnie i z miłości (J 15,13) ofiaruje On swoje życie (J 10, 17-18) Ojcu przez Ducha Świętego (Hbr 9,14), aby naprawić nasze nieposłuszeństwo.

616 "Umiłowawszy swoich... do końca ich umiłował" (J 13, 1): ta miłość nadaje ofierze Chrystusa wartość odkupieńczą i wynagradzającą, ekspiacyjną i zadośćczyniącą. On nas wszystkich poznał i ukochał w ofiarowaniu swego życia (Ga 2, 20; Ef 5, 2. 25) "Miłość Chrystusa przynagla nas, pomnych na to, że skoro Jeden umarł za wszystkich, to wszyscy pomarli" (2 Kor 5,14). Żaden człowiek, nawet najświętszy, nie był w stanie wziąć na siebie grzechów wszystkich ludzi i ofiarować się za wszystkich. Istnienie w Chrystusie Boskiej Osoby Syna, która przekracza i równocześnie obejmuje wszystkie osoby ludzkie oraz ustanawia Go Głową całej ludzkości, umożliwia Jego ofiarę odkupieńczą za wszystkich.


618 Krzyż jest jedyną ofiarą Chrystusa, "jednego pośrednika między Bogiem a ludźmi" (1 Tm 2, 5). Ponieważ jednak On w swojej wcielonej Boskiej Osobie "zjednoczył się jakoś z każdym człowiekiem" , "ofiarowuje wszystkim ludziom w sposób, który zna tylko Bóg, możliwość dojścia do uczestniczenia w Misterium Paschalnym" . Jezus powołuje swoich uczniów do "wzięcia swojego krzyża i naśladowania Go" (Mt 16, 24.), ponieważ cierpiał za wszystkich i zostawił nam wzór, abyśmy "szli za Nim Jego śladami" (1 P 2, 21). Chce On włączyć do swojej ofiary odkupieńczej tych, którzy pierwsi z niej korzystają (Mk 10, 39; J 21,18-19; Kol 1, 24.). Spełnia się to w najwyższym stopniu w osobie Jego Matki, złączonej ściślej niż wszyscy inni z tajemnicą Jego odkupieńczego cierpienia (Łk 2, 35).

#49 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-09, godz. 21:10

witaj tomaszu


mogles podac paragrafy, ja mam ten katechizm byloby szybciej

w tych slowach ktore tu przytoczyles

614 Ofiara Chrystusa jest jedyna; dopełnia i przekracza wszystkie ofiary (Hbr 10,10).Przede wszystkim jest ona darem samego Boga Ojca : Ojciec wydaje swego Syna, aby pojednać nas ze sobą (1J 4,10). Jest ona równocześnie ofiarą Syna Bożego, który stał się człowiekiem; dobrowolnie i z miłości (J 15,13) ofiaruje On swoje życie (J 10, 17-18) Ojcu przez Ducha Świętego (Hbr 9,14), aby naprawić nasze nieposłuszeństwo.



jest jedyna wiec nie potrzeba innych., kk uczy ze msza jest ofiara
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#50 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-10, godz. 00:39

"Śmierć Jezusa jest jedyna i ostateczna ofiarą" strona 157


PS ktoś tu wcześniej mówił, że w Katechiźmie nie podaje się wersetów i dlatego niemożna ufać kościołowi.Chyba ta osoba nigdy na oczy Katechizmu nie widziała.Tu cały czas podawane wersety.Są tez odnośniki do Dokumentów Soboru Watykańskiego II i jak w nim sprawdzam, to tam tez podane wersety i wytłumaczenia, są podane cytaty z ksiąg ojców koscioła albo innych świętych gdzie tez podane wersety Biblijne i wytłumaczenia. Albo poprostu ta osoba była ślepa i nie widziała odnośników.

Pawle, mam nadzieje ze dostałeś odpowiedz na swoje pytanie.


Pozdrawiam.
Tomek

#51 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-10, godz. 11:50

  "Śmierć Jezusa jest jedyna i ostateczna ofiarą" strona 157


tomaszu dziekuje

jesli jest tak jak piszesz to jak to ma sie do innych postanowien ktore twierdza ze msza jest prawdziwa ofiara

Eucharystia swieta jest prawdziwa przez Chrystusa ustanowiona ofiara i sakramentem

w eucharystii swiaetej jest prawdziwie i rzeczywiscie obecne cialo i krew Pana Jezusa

sposob w jaki Chrystus staje sie w eucharystii obecnym nazywa kosciol transsubstancjacja czyli przeistoczeniem

Chrystus pan jest obecny w kazdej czastce eucharystii


msza jest prawdziwa i wlasciwa ofiara

ofiara mszy swietej jest w swej istocie rowna ofierze krzyzowej
(mala dogmatyka dla swieckich,L Rudloff,str 154)

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#52 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-10, godz. 11:57

  "Śmierć Jezusa jest jedyna i ostateczna ofiarą" strona 157


tomaszu na tej stronie nie znalazlem tego tekstu

posiadam KKK Pallottinum 1994
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#53 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-10, godz. 14:18

Pawle, niewiem, ja tego starszego niemam, mam ten nowszy Katechizm. Niewiem na której stronie w Twoim katechizmie to się znajduje.

Zobacz - Rozdział drugi : Wierze w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego Jednorodzonego

Paragraf 2 - III Chrystus ofiarował siebie samego swemu Ojcu za nasze grzechy.

I w tym jest "Śmierć Jezusa jest jedyna i ostateczna ofiarą"

A jak nie możesz znalezc, to zobacz tu : http://www.katechizm...l/rkkkI-2-2.htm

#54 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-10, godz. 22:55

tomaszu a co myslisz w zwiazku z wczesniejszym postem
UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#55 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-11, godz. 01:50

Ok, tylko prosze nie mieszaj, msza to masza, Eucharystia to Eucharystia jak pisałem wcześniej. Msza moze być bez Eucharystii odprawiana np w Wielki Piatek. Pisałem juz co to jest msza, a co Eucharystia i to chyba bedzie odpowiedz na Twój post.

#56 pawel77

pawel77

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 626 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-11, godz. 19:16

tomaszu chodzi mi o ta ceremonie ktora jest przez kk uwazana za ofiare


zapewne wiesz ktora to i do tego prosze sie odnies


Eucharystia swieta jest prawdziwa przez Chrystusa ustanowiona ofiara i sakramentem

UE w walce o rowne prawa dla chrzescijan w krajach muzulmanskich

#57 Tomasz O.

Tomasz O.

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 310 Postów

Napisano 2006-06-11, godz. 23:05

tomaszu chodzi mi o ta ceremonie ktora jest przez kk uwazana za ofiare


zapewne wiesz ktora to i do tego prosze sie odnies


Eucharystia swieta jest prawdziwa przez Chrystusa ustanowiona ofiara i sakramentem


Pawle, przepraszam ale ja juz naprawde nierozumiem co Ty chcesz sie dowiedziec. Chcesz abym cos Ci wytłumaczył , sam odpowiadasz na swoje pytanie i czekasz na inna odpowiedz. Dobrze napisałeś:

Eucharystia swieta jest prawdziwa przez Chrystusa ustanowiona ofiara i sakramentem

I to jest odpowiedz.

Albo wytłumacz mi dokładnie co chcesz wiedzieć albo przeczytaj wszystko o Eucharystii w Katechizmie, tam jest dokładnie wszystko opisane.

Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych