Skocz do zawarto¶ci


Zdjęcie

Czy ¦J używaj± przemocy wobec ex-¦J?


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#41 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 13:36

komunikat w zborze Jaworzno-Podłęże, że „Janusz S. nie jest już ¦wiadkiem Jehowy”. Komunikat o tej tre¶ci przekazano do jaworznickich zborów (i zapewne w całym obwodzie 407)
Od tego czasu trwa kampania rozsiewania przeróżnych ohydnych kłamstw i pomówień dotycz±cych zarówno mnie jak i mojej żony.

Ľródło

Może to jeszcze nie przemoc, ale na pewno jest to jaka¶ forma szkodzenia tym, którzy odchodz± z organizacji. Czy jest to celowe? Trudno stwierdzić. Ale wyobrażam sobie, jak bardzo musi być to przykre dla osób, które tego do¶wiadczaj±.

Ja rowniez kiedys odszedlem i bylem "ex-SJ" wiem a jeszcze bardziej domyslam sie jakie chodzily "pogloski" o powodzie mojego odejscia ...............

Wiem rowniez jakim zaskoczeniem byla dla niektorych braci i siostr informacja o moich przylaczeniu ....................
Niektorzy przyjeli mnie z "otwartymi ramionami" , niektorzy z pewna doza niedowierzan dotyczacych moich intencji :) , no coz Pismo mowi ze "poczynach ich poznacie " :)

Byli rowniez tacy ktorzy cieszyli sie :( z mojego odejscia ........................

Pismo nas uczy ze "Wszyscy zgrzeszyli................ "
Jesli rzeczywiscie ktos z ex-wo jest przedmiotem "kampanii" pomowien itp to uwazam ze powinien , zglosic to do odpowiednich wladz .

Dlaczego powinien ? to proste , sprawa bedzie rzpatrzona przez ( miejmy nadzieje ) sprawiedliwy Sad , ex-owi zostanie przywrocona jego godnosc a taki SJ dostanie nauczke za niechrzescijanskie postepowanie.
Nie jestem fanatykiem wierzacym ze wszyscy SJ to anioly ....................
Przepraszam powiem inaczej : SJ sa tak jak aniolowie ( niektorzy z nich upadaja tak jak upadly niektore anioly ) :(

Pozdrawiam tych wszystkich ktorych mi wg Pisma Swietego pozdrawiac wolno :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#42 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-22, godz. 14:19

Już sama forma publicznego powiadamiania o wykluczeniu/odł±czeniu może być przykra. Chyba najbardziej dla gorliwych rodziców, których ochrzczone dziecko odł±cza się od organizacji. Oni to przeżywaj± często jako osobist± tragedię, a jeszcze musz± znosić wszelkie formy "współczucia".
Ta presja psychiczna równa się w zasadzie napiętnowaniu odstępcy i często niczemu niewinnej rodziny. Dlatego uważam, że takie sprawy powinny być załatwiane bardziej dyskretnie. Zwłaszcza je¶li odstępca w żaden sposób nie szkodzi swym byłym współwyznawcom.

Moja Mama do dzi¶ nie pozbierała się psychicznie po moim ogłoszeniu....... Powiedziała mi że o innych to s± tylko wzmianki a jak mnie wywalali to opowiadali o tym 15 minut......
nie potrafiłam uwierzyć.......

#43 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM ¦wiadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-22, godz. 14:36

dziwne, bo ogłoszenie o mnie trwało 5 sekund (cyt.: "Sebastian Andryszczak odł±czył sie od ¶wiadków Jehowy").
Tak w każdym razie twierdzi (w swoim oficjalnym li¶cie do mnie) Biuro Oddziału w Nadarzynie.
Biuro opiera się na informacji udzielonej przez strasznych zboru z Karpacza.

#44 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 15:23

Biuro opiera się na informacji udzielonej przez strasznych zboru z Karpacza.

Umowmy sie :lol:

Ja bede nazywal kaplanow KK "duchownymi" lub "kaplanami KK"
Ty bedziesz nazywal starszych " starszymi zboru "

OK ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#45 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-12-14, godz. 01:25

A na odwrót? Słyszeli¶cie, aby jaki¶ ex, wzi±ł odwet na ¶J?

W ubiegłym roku Danny Haszard, bardzo znany w sieci amerykański odstępca, potraktował gazem pieprzowym parę starszych głosicieli, którzy pojawili się pod jego drzwiami i nie uwzględnili trzech tablic informacyjnych, w których ostrzegał, że sobie takiego przekraczania terenu swojej posesji nie życzy. Zdaje się, że po tym incydencie jeden z tych głosicieli trafił nawet do szpitala. Sprawa została zgłoszona policji. Pisały o niej także lokalne media. Na dodatek Danny nagrał zdarzenie i zamie¶cił krótkie nagranie na YouTube, a potem podlinkował to na forum JWD, co wywołało tam sporo kontrowersji. Do tego stopnia, że potem Danny chciał nawet pozwać JWD z powodu nienawistnych (wg niego) komentarzy dotycz±cych jego zachowania...
.jb

#46 ble

ble

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1026 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2008-12-15, godz. 15:13

Gdy byłem ¦J to jeden z "braci" zagroził mi nasłaniem na mnie kolesi mówi±c żebym "uważał, bo mogę wyłapać". Miała to być zemsta za moje interesowanie się tak± siostrzyczk± któr± interesował się również jego kolega, również ¦J. Zgłosiłem to od razu do takiego starszego zboru ale ten olał sprawę i powiedział żebym poszedł do niego i z nim porozmawiał. Oczywi¶cie uznałem tę "pomoc" za po prostu ¶mieszn± i dałem sobie spokój ze spraw±. Teraz ten wspaniały "brat" jest pionierem za granic± a ja jestem wykluczony za jakie¶ bzdety.

Użytkownik ble edytował ten post 2008-12-15, godz. 15:14


#47 romeo

romeo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 354 Postów

Napisano 2010-08-23, godz. 11:04

A gdzie jest prawo własno¶ci ? . Jeżeli wynika z trzech tablic informacyjnych , że sobie nie życzy , to trzeba to uszanować . Nie można wchodzić w buciorach na siłę w cudze życie . Prawdopodobnie te nachodzenie nasilało się z tygodnia na tydzień i za każdym razem było bardziej natarczywe . A co się tyczy zboru - starsi nie wiedzieli , że mieszka na tzw. ich terenie osoba , były ¶J . Może takie działanie było celowo , aby pokazać jak gorliwie głosz± ¶J i jaki jest stosunek ludzi do wierzeń sJ albo patrz±c się z innego punktu widzenia - chaotyczna praca starszych zboru w przydzielaniu terenów do głoszenia swoich wierzeń .




Użytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 0

0 użytkowników, 0 go¶ci, 0 anonimowych