Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ŚJ używają przemocy wobec ex-ŚJ?


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-21, godz. 07:54

Stefan, jak zwykle dał manipulacji. Komentując wypowiedź:

A propos świrów — przypomniał mi się przypadek z mojego byłego zboru. (...) Policja zatrzymała jednego z braciszków (obecnie już poza organizacją), gdy rozbijał tę reklamę prętem zbrojeniowym B) . Skończyło się na kolegium i pogawędce ze strasznymi, ale komitetu za to nie miał :) . W końcu działał w słusznej sprawie ;) . Aha, i jeszcze jedna bardzo ważna kwestia — facet był gdzieś po 50-tce, nie żaden naspidowany młody wilczek!

Napisał:

"Skończyło się na kolegium i pogawędce ze strasznymi, ale komitetu za to nie miał :) "
A jednak nie skonczylo sie na tym bo aktualnie: "(obecnie już poza organizacją)"

Oczywiście, HC liczy na to, że jakiś nieuważny czytelnik łyknie tę "argumentację".
Przecież to, że wandal jest już poza organizacją nie musi oznaczać, że został z niej wyrzucony za wandalizm. Równie dobrze, wandalizm mógł ujść bezkarnie, a wylecieć mógł np. kilka lat później, np. za "grzech przeciwko duchowi świetemu" (czytaj: pyskówkę wobec strasznych zboru). Możliwości jest setki. Ale Stefan sugeruje tę jedną, która wybielałaby jego organizację.

Natomiast szczytem wszystkiego jest skomentowanie słów:

raczej nie należy obawiać się aktów przemocy ze strony dawnych współwyznawców. Chcę jednak usłyszeć Waszą opinię.

następująco:

Jesli wierzysz ze jest inaczej i ze ktos cie polamie kolem za to albo uzyje tym podobnych "argumentow biblijnch " to sadze ze naprawde jestes zdesperowany aby w koncu cos na SJ miec w czarnej teczce  :lol:


Intencja mojej wypowiedzi nie budzi wątpliwości, gdyż wyżej mówiliśmy m.in. o tym, że Ray Franz przeżył 25 lat poza organizacją i nic złego mu nikt nie zrobił. Trzeba być naprawdę desperatem broniącym ŚJ, żeby ze słów "raczej nie należy obawiać się aktów przemocy ze strony dawnych współwyznawców" doczytać się czegoś wręcz przeciwnego.

Gdybym chciał zniżyć się do poziomu HC, napisałbym, że zamieszczona wyżej kpina Stefana, może być traktowana jako komplement pod adresem Kościoła Kat., gdyż biedaczek musi sięgać kilkaset lat wstecz, żeby nam coś zarzucić. Czyżby współczesny katolicyzm był tak wspaniały, że nie ma w nim do czego się przyczepić?

Ja jednak, nie uciekam się do takich środków stylistycznych, bo jestem świadomy tego, że społeczność katolicka nie jest idealna. Stefanowi natomiast brakuje tego właśnie obiektywizmu w ocenie społeczności ŚJ.

#22 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 10:40

A propos świrów — przypomniał mi się przypadek z mojego byłego zboru.

"Policja zatrzymała jednego z braciszków (obecnie już poza organizacją), gdy rozbijał tę reklamę prętem zbrojeniowym B) . Skończyło się na kolegium i pogawędce ze strasznymi, ale komitetu za to nie miał :) . W końcu działał w słusznej sprawie ;) . Aha, i jeszcze jedna bardzo ważna kwestia — facet był gdzieś po 50-tce, nie żaden naspidowany młody wilczek!"


"Skończyło się na kolegium i pogawędce ze strasznymi, ale komitetu za to nie miał :) "

A jednak nie skonczylo sie na tym bo aktualnie :

"(obecnie już poza organizacją)"

HC, Ty oczywiście najlepiej wiesz, jak było :D :lol: . Śmieszny jesteś, zdajesz sobie z tego sprawę? Może powiesz mi coś ciekawego o mnie samym? Na przykład, dlaczego opuściłem WTS? Przecież doskonale potrafisz interprepować fakty. Na przyszłość proponuję Ci współpracę z miesięcznikiem "Wróżka"; oni tam lubią takich jasnowidzących :P :D

Ps. Opisany przeze mnie przypadek miał miejsce w 1992 roku. Gość rozwalający reklamy sam odłączył się od organizacji w 1999 roku, bo wyjechał na stałe do córki do Norwegii i zerwał kontakty. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z jego wcześniejszą chuligańską działalnością B) . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pytajcie o szczegóły HC, on wie najlepiej, jak było :D :P ;)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#23 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 11:11

Bracie Jaraczu, wybacz mu.
ONI mają wpajane żeby jak jakiś SJ cos złego zrobi zaraz wszystkim naokoło oznajmiac że on już na pewno nie jest śj. :) Muszą miec przeciez jakieś wytłumaczenie, bo w służbie polowej bez przerwy się słkyszy a ja znam, jednego takiego od was co ............... i tu nastepuje opis złych uczynków niegodnych sj. I wtedy reakcja sj [- ON JUŻ NA PEWNO NIE JEST SJ< BO GO WYRZYCILIŚMY ZA ZŁE POSTĘPOWANIE , BO NASZA ORGANIZACJA JEST CZYSTA :)
a z innej beczki, najlepsze tłumaczenie to o tych co się odłączyli : "Bóg nie da się długo z siebie naśmiewać, ktoś mógł 10 lat udawać ale Bóg zrobił z tym porządek, bo jego organizacja jest organizacją porządku ", a propo, jest tu może ktoś kto już ze 20 lat udaje że jest sj i jakoś Bóg z nim porządku jeszcze nie zrobił? Na bank tak, ale wytłumaczenie będzie : Musimy czekać na Jehowę!
nie potrafiłam uwierzyć.......

#24 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 11:15

a jesli chodzi o temat główny, nie sądzę, Oni jednak boją się rękoczynów. Jeśli chodzi o rękoczyny to na pewno sąd nalezy do Jehowy, ale jeśli można komuś utruć życie listami, pogróźkami anonimami, słownie, lub spojrzeniem pełnym pogardy oooooooooo to w tym już na Jehowę czekać nie trzeba! Można samemu osądzić już natentychmiast :)
To jest piękne, cały czas powtarzają że SĄD NALEŻY DO JEHOWY! I NIE SĄDZCIE ABYŚCIE SĄDZENI NIE BYLI! Ale każdy z nich spokojnie osądza wszystkich naokoło kto wejdzie do królestawa a kto nie :)
MAM NADZIEJĘ ŻE BÓG TYCH SĄDZACYCH OSĄDZI SPRAWIEDLIWIE :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#25 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-05-21, godz. 13:31

Jeden z byłych braci strasznych (obecnie ex-) najpierw otrzymywał pogróżki (coś w stylu straszenia Jehową),


Sama czytałam tego typu pogróżki wysyłane na gg i maila, do jednej "świeżo upieczonej" ex SJ. Jest tutaj z nami na forum i pewno wie, że to o niej piszę :)

Pozdrawiam cieplutko (szczególnie Saraj :P )

Dosia

Potwierdzam i nie musiałam wcale występować w żadnym programie wystarczyło ,że byłam chora i miałam opis na GG ,że "chyba umieram" no i zaczęło się :D

Teraz się z tego śmieje .ale wtedy to naprawdę mnie dobiło tymbardziej ,że potrzebowałam pocieszenia .

A i jeszcze jedno może nie zupełnie na temat ale...niedawno umarła mi mamusia i jak pewiem SJ dowiedział się o tym to powiedział ,że to Jehowa mnie karze za to ,że odeszłam od Niego :( Ale kiedy spytałam czy w takim wypadku to mojego brata który jest starszym zboru też Jehowa karze ? Bo to przecież też była jego matka to wiecie co usłyszałam ?
Jego to Jehowa doświadcza .
Ręce opadają :(

Pozdrawiam

#26 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 14:01

A i jeszcze jedno może nie zupełnie na temat ale...niedawno umarła mi mamusia i jak pewiem SJ dowiedział się o tym to powiedział ,że to Jehowa mnie karze za to ,że odeszłam od Niego

Takie sformulowanie w innych religiach jest przez SJ bardo krytykowane!Jezeli to byl SJ to postapil wbrew zasadom..albo niedouczony jakis.... :P

A co do pogrozek,to- jezeli wogole sa-jest najczesciej prywatna inicjatywa "nadgorliwych". :angry: Tak z jednej jak i z drugiej strony!

Pozdrawiam

#27 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 17:59

Ps. Opisany przeze mnie przypadek miał miejsce w 1992 roku. Gość rozwalający reklamy sam odłączył się od organizacji w 1999 roku, bo wyjechał na stałe do córki do Norwegii i zerwał kontakty. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z jego wcześniejszą chuligańską działalnością B) . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pytajcie o szczegóły HC, on wie najlepiej, jak było :D :P ;)

Tak czy owak

"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas "
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#28 saraj

saraj

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 245 Postów
  • Płeć:Not Telling

Napisano 2006-05-21, godz. 19:44

Ps. Opisany przeze mnie przypadek miał miejsce w 1992 roku. Gość rozwalający reklamy sam odłączył się od organizacji w 1999 roku, bo wyjechał na stałe do córki do Norwegii i zerwał kontakty. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z jego wcześniejszą chuligańską działalnością B) . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pytajcie o szczegóły HC, on wie najlepiej, jak było :D  :P  ;)

Tak czy owak

"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas "

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#29 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-05-21, godz. 19:53

Dzięki....

Teraz już wiemy co odpowiadać na zarzuty, ze wśród katolików tyle zła i przemocy.....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#30 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-21, godz. 21:32

Ps. Opisany przeze mnie przypadek miał miejsce w 1992 roku. Gość rozwalający reklamy sam odłączył się od organizacji w 1999 roku, bo wyjechał na stałe do córki do Norwegii i zerwał kontakty. Oczywiście nie miało to nic wspólnego z jego wcześniejszą chuligańską działalnością B) . W przypadku jakichkolwiek wątpliwości pytajcie o szczegóły HC, on wie najlepiej, jak było :D  :P  ;)

Tak czy owak

"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas "

Nie tylko należał, ale w latach 1995-1999 był sługą pomocniczym :) . Prowadził studia biblijne, wygłaszał przemówienia... Dopiero jak czmychnął za granicę, spalił mosty. Myślę, że wszelki komentarz zbędny. I sprawdziło się: HC oczywiście wie lepiej, jak było :D :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#31 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-05-21, godz. 22:35

Tak czy owak

"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas "

HC błagam powiedz, że żartujesz proszę Cię....
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#32 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 06:56

[quote name='brat_jaracz' date='2006-05-21 23:32']
"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas " [/QUOTE]
Nie tylko należał, ale w latach 1995-1999 był sługą pomocniczym :) . Prowadził studia biblijne, wygłaszał przemówienia... Dopiero jak czmychnął za granicę, spalił mosty. Myślę, że wszelki komentarz zbędny. I sprawdziło się: HC oczywiście wie lepiej, jak było :D :lol: [/quote]
Nic nowego :

2P 2:1 Bp "Byli jednak i fałszywi prorocy wśród ludu, jak i pośród was będą fałszywi nauczyciele, tacy, którzy doprowadzają do zgubnych podziałów, a zapierając się nawet Pana, który ich odkupił, ściągną na siebie rychłą zgubę."

itp itp
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#33 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 06:58

Tak czy owak

"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas "

HC błagam powiedz, że żartujesz proszę Cię....

Sa ludzie ktorych "nazywa sie " badz oni tez "nazywaja sie " Swiadkami Jehowy

Sa tezl ludzie ktorzy staraja sie byc Swiadkami Jehowy


"Nazywac sie" nie jest rowne "byc"
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-22, godz. 07:08

[quote name='homme_curieux' date='2006-05-22 09:56'] [quote name='brat_jaracz' date='2006-05-21 23:32']
"Byl wsrod nas , ale nie nalezal do nas " [/QUOTE]
Nie tylko należał, ale w latach 1995-1999 był sługą pomocniczym :) . Prowadził studia biblijne, wygłaszał przemówienia... Dopiero jak czmychnął za granicę, spalił mosty. Myślę, że wszelki komentarz zbędny. I sprawdziło się: HC oczywiście wie lepiej, jak było :D :lol: [/QUOTE]
Nic nowego :

2P 2:1 Bp "Byli jednak i fałszywi prorocy wśród ludu, jak i pośród was będą fałszywi nauczyciele, tacy, którzy doprowadzają do zgubnych podziałów, a zapierając się nawet Pana, który ich odkupił, ściągną na siebie rychłą zgubę."

itp itp [/quote]
Etam od razu "fałszywy prorok" :P . Po prostu krewki wojownik zbrojnego ramienia WTS :D . Fakt, że spojrzenie miał psychopaty albo bazyliszka :ph34r:

Patrząc takimi kryteriami, to pewnie większość strasznych nie miałaby prawa "prorokować". Nie mówię, że rozwalanie reklam jest powszechne, ale każdy ma coś za uszami. Nie ma ideałów. Wiem, wiem... Z księżmi jest tak samo :rolleyes: . Ale póki co mówimy o strasznych i niech tak zostanie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 10:31

Po prostu krewki wojownik zbrojnego ramienia WTS

Tak glupie jest to stwierdzenie ze nawet nie jest smieszne :(

Chyba ze przedmowca chce uzyc tego postu aby "zasugerowac" zainteresowanym iz WTS posiada jakies "zbrojne ramienie"

uwazam wszak ze uzycie slowa "glupie" nie jest przesadzone z uwagi chocoazby iz niektorzy forumowicze zarzucali niedawno SJ bezczynnosc wrecz w obliczu napasci :(

Jesli nie "glupie" to napewno tendencyjnie falszywe
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#36 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-05-22, godz. 11:06

Stefanie, odrobinę dystansu proszę...

Nikt tutaj nie stawia ŚJ poważnego zarzutu o rzekome tworzenie paramilitarnych bojówek, niszczących reklamy niezgodne z nauczaniem strażnicy. Określenie to jest ironiczne i nikt nie rozumie go dosłownie.

Podobnie koła Radia Maryja są niekiedy przez przeciwników nazywane "bojówkami Rydzyka", ale nikt tak na poważnie nie posądza babć z kółka różańcowego o chęć cicia kogokolwiek.

I właśnie w takim kontekście należało rozumieć określenie, którego użył brat Jaracz.

#37 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-22, godz. 11:09

Po prostu krewki wojownik zbrojnego ramienia WTS

Tak glupie jest to stwierdzenie ze nawet nie jest smieszne :(

Chyba ze przedmowca chce uzyc tego postu aby "zasugerowac" zainteresowanym iz WTS posiada jakies "zbrojne ramienie"

uwazam wszak ze uzycie slowa "glupie" nie jest przesadzone z uwagi chocoazby iz niektorzy forumowicze zarzucali niedawno SJ bezczynnosc wrecz w obliczu napasci :(

Jesli nie "glupie" to napewno tendencyjnie falszywe

"Przedmówca" raczył umieścić uśmieszek ( :D ) przy określeniu "zbrojne ramię WTS", co sugeruje zabieg celowo ironiczny. Komus chyba zaszkodził nadmiar straszakowej papki :) . Ale jeśli nie było to dość czytelne, wyjaśniam, że według mojej wiedzy WTS nie posługuje się bojówkami.

Teraz wszystko jasne? <_<

--
Podwątki można swobodnie rozwijać tutaj: link. Zapraszam | Moderator

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#38 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-05-22, godz. 11:57

Przemoc fizyczna to zdecydowany margines jeżeli chodzi o relacje świadków Jehowy z odstępcami. Z tym chyba wszyscy możemy się zgodzić.
Częściej (?) wyrażanie niechęci jest realizowane przez plotki i mnożenie nieprawdopodobnych historii o byłych współbraciach:

komunikat w zborze Jaworzno-Podłęże, że „Janusz S. nie jest już Świadkiem Jehowy”. Komunikat o tej treści przekazano do jaworznickich zborów (i zapewne w całym obwodzie 407)
Od tego czasu trwa kampania rozsiewania przeróżnych ohydnych kłamstw i pomówień dotyczących zarówno mnie jak i mojej żony.

źródło

Może to jeszcze nie przemoc, ale na pewno jest to jakaś forma szkodzenia tym, którzy odchodzą z organizacji. Czy jest to celowe? Trudno stwierdzić. Ale wyobrażam sobie, jak bardzo musi być to przykre dla osób, które tego doświadczają.
.jb

#39 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-22, godz. 13:00

Już sama forma publicznego powiadamiania o wykluczeniu/odłączeniu może być przykra. Chyba najbardziej dla gorliwych rodziców, których ochrzczone dziecko odłącza się od organizacji. Oni to przeżywają często jako osobistą tragedię, a jeszcze muszą znosić wszelkie formy "współczucia".
Ta presja psychiczna równa się w zasadzie napiętnowaniu odstępcy i często niczemu niewinnej rodziny. Dlatego uważam, że takie sprawy powinny być załatwiane bardziej dyskretnie. Zwłaszcza jeśli odstępca w żaden sposób nie szkodzi swym byłym współwyznawcom.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#40 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-22, godz. 13:26

Ale jeśli nie było to dość czytelne, wyjaśniam, że według mojej wiedzy WTS nie posługuje się bojówkami.

Jest bardzo czytelne :) dziekuje bardzo i doceniam ta czytelnosc

( doceniam naprawde i bez podtekstow )
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych