Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyzwolenie jest blisko.....


  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-25, godz. 19:29

Jest blisko, ale dalej niż kiedyś, kiedyś było bliższe a dalsze jest dzisiaj, ale aby utrzymać czujnośc jest to jedyne wyjście, bo jest to termin wyjątkowo niesprawdzalny....... Więc jest blisko, a może daleko, ale dla tłumów podązających do stadionów musi byc blisko, może nawet bliżej, może........taka dygresja :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#2 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-05-25, godz. 20:29

Moze jednak nie tak blisko skoro trzeba jechac na zgromadzenie nawt i pareset kilometrow! :angry: :(

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-26, godz. 05:50

"Blisko" to pojęcie względne. Niektórzy twierdzą, że Słońce znajduje się blisko Ziemi, a inni - wprost przeciwnie. Niby Tczew leży blisko Gdańska, ale gdybym chciał przebyć tę drogę piechotą czy nawet rowerem, okazałoby się diablo daleko B) . Cóż, pewnie chodzi o to, że tzw. "wyzwolenie" jest blisko "w oczach Boga"; a u Niego, jak wiadomo, 1 dzień to 1000 lat ;) :P

A może to hasło jest ukrytą zachętą dla potencjalnych odstępców ;) :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-06-14, godz. 20:39

NOWE ŚWIATŁO MOŻE PO RAZ KOLEJNY ZASWIECIC :rolleyes:

Co zrobiło Towarzystwo Strażnica, które w 1930 r. odrzuciło swą naukę? Otóż wprowadziło nowy termin powrotu Jezusa - rok 1914. Tę wymianę dat w wydanej w 1931 r. broszurze pt. „Królestwo nadzieja świata” przedstawiono następująco:

„Chrystus w myśl Boskiego proroctwa mniej więcej w roku 1874 rozpoczął pracę przygotowania drogi przed Jehową” (s.29),

„Mniej więcej w roku 1874 począł Pan kierować uwagę swego ludu na wielkie zasadnicze nauki (...) Praca prawdziwych chrześcijan, jaka była wykonana od owego czasu do roku 1914, zobrazowana została przez pracę Jana Chrzciciela. W roku 1914 przyszedł Pan po raz wtóry, a w roku 1918 zaczął on zbierać swoich wiernych naśladowców” (s.58).

W ten sposób rok 1874 stał się dla Świadków Jehowy prawie nic nie znaczącą dziś datą, a rok 1914 najważniejszą w historii świata.

źródło: link




A TERAZ MOŻE BĘDZIE TAK :



„Chrystus w myśl Boskiego proroctwa mniej więcej w roku 1974 rozpoczął pracę przygotowania drogi przed Jehową” (s.29),

„Mniej więcej w roku 1974 począł Pan kierować uwagę swego ludu na wielkie zasadnicze nauki (...) Praca prawdziwych chrześcijan, jaka była wykonana od owego czasu do roku 2006, zobrazowana została przez pracę Jana Chrzciciela. W roku 1974 przyszedł Pan po raz wtóry, a w roku 1978 zaczął on zbierać swoich wiernych naśladowców” (s.58).

W ten sposób rok 1974 stał się dla Świadków Jehowy prawie nic nie znaczącą dziś datą, a rok 2014 najważniejszą w historii świata.

Co sądzicie o takiej zabawie w Rutherforda ??? :D
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#5 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-14, godz. 22:05

W ten sposób rok 1974 stał się dla Świadków Jehowy prawie nic nie znaczącą dziś datą, a rok 2014 najważniejszą w historii świata.

:(

W pewnym sensie podziwiam niejednokrotnie bardziej szczerych wyznawcow np katolicyzmu, ktorzy chodza na msze, odmawiaja zdrowaski, chodza na kolanach do Czestochowy, daja na tace, buduja koscioly, i caluja swoich kaplanow w pierscienie - bez zadnej zachety ze wzgledu na jakas date !

Z drugiej strony przykro mi sie robi gdy czytuje posty bylych SJ (?) ktorzy zgorzknieli po 20-30 latach oczekiwania na Armagedon i teraz zachowuja sie tak jak gdyby to wydarzenie mialo byc powodem tylko i wylacznie ich bycia przez te lata SJ ( ale czy oni naprawde byli SJ ? ) Oczywiscie mozliwe ze ktos mi tu napisze ile to on glosil, ile wycierpial, ile sie wykladow nawykladal itp .......... byc moze ten ktos powie nam ze pomogl licznej rzeszy ludzi poznac Boga Jehowe nawet ...
Ale ja uwazam ze taki SJ (?) byl tylko przyslowiowa drabina po ktorej wspinali sie inni, drabina natomiast zostala na dole :(

"A kto wytrwa do konca ..................."
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#6 palo

palo

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 264 Postów
  • Lokalizacja:Łódź, Polska

Napisano 2006-06-14, godz. 23:43

HC - czy jesli to, co napisal Kloo faktycznie by mialo miejsce to nie ruszyloby to Toba?

moze nie mowie o takiej zmianie jak ta wspomniana ale jesli byloby jakies przesuniecie o dodatkowe ilestam lat, na przyklad w koncu przyjetoby bledna date zburzenia Jerozolimy i wyliczono wszystko na nowo?

#7 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-06, godz. 21:10

no cóż, wyzwolenie w zasięgu ręki minęło, a nauka wygłoszona przez 4 z CK była wręcz żenująca. Epitafium w rezolucji, przepełniło mą czarę goryczy
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#8 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-08-07, godz. 05:29

no cóż, wyzwolenie w zasięgu ręki minęło, a nauka wygłoszona przez 4 z CK była wręcz żenująca. Epitafium w rezolucji, przepełniło mą czarę goryczy


haha, a ja byłam na zgromadzeniu w sobotę, ale tylko na pierwszej części (z której i tak połowę przesiedziałam w Carrefourze, bo było zimno).


Wróciłam przed przerwą i myślałam, że uduszę się ze śmiechu, gdy mówca powiedział: "wczoraj brat jaracz w porywającym przemówieniu" :lol:

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-07, godz. 05:46

haha, a ja byłam na zgromadzeniu w sobotę, ale tylko na pierwszej części (z której i tak połowę przesiedziałam w Carrefourze, bo było zimno).
Wróciłam przed przerwą i myślałam, że uduszę się ze śmiechu, gdy mówca powiedział: "wczoraj brat jaracz w porywającym przemówieniu" :lol:


Hehe, od czasu do czasu zdarza mi się błysnąć talentem oratorskim, zwłaszcza po kilku głębszych, ale z tegorocznymi zgromadzeniami nie mam nic wspólnego :) . Zbieżność nicków całkiem przypadkowa :P :)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-07, godz. 07:11

no cóż, wyzwolenie w zasięgu ręki minęło, a nauka wygłoszona przez 4 z CK była wręcz żenująca. Epitafium w rezolucji, przepełniło mą czarę goryczy


Kloo to może dla tych co nie byli trochę "świeżego pokarmu", aby nie umarli z "duchowego głodu" :) :) :lol:
Czesiek

#11 marekb

marekb

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2006-08-07, godz. 07:44

Kloo to może dla tych co nie byli trochę "świeżego pokarmu", aby nie umarli z "duchowego głodu" :) :) :lol:


Wczoraj jeden z CK powiedział: "byc może, ale nie wiemy tego na pewno, następne zgromadzenie może być ostatnim"

#12 aurora

aurora

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 116 Postów
  • Lokalizacja:poznan - czerwonak

Napisano 2006-08-07, godz. 08:07

:(

W pewnym sensie podziwiam niejednokrotnie bardziej szczerych wyznawcow np katolicyzmu, ktorzy chodza na msze, odmawiaja zdrowaski, chodza na kolanach do Czestochowy, daja na tace, buduja koscioly, i caluja swoich kaplanow w pierscienie - bez zadnej zachety ze wzgledu na jakas date !

Z drugiej strony przykro mi sie robi gdy czytuje posty bylych SJ (?) ktorzy zgorzknieli po 20-30 latach oczekiwania na Armagedon i teraz zachowuja sie tak jak gdyby to wydarzenie mialo byc powodem tylko i wylacznie ich bycia przez te lata SJ ( ale czy oni naprawde byli SJ ? ) Oczywiscie mozliwe ze ktos mi tu napisze ile to on glosil, ile wycierpial, ile sie wykladow nawykladal itp .......... byc moze ten ktos powie nam ze pomogl licznej rzeszy ludzi poznac Boga Jehowe nawet ...
Ale ja uwazam ze taki SJ (?) byl tylko przyslowiowa drabina po ktorej wspinali sie inni, drabina natomiast zostala na dole :(

"A kto wytrwa do konca ..................."

a ja ci powiem ..SJ to tylko drabiny po ktorych wspinaja sie "zainteresowani "pelni wiary w rychly koniec .
po czym kiedy juz zostaja swiadkami ...
poznaja te kraine mlekiem i miodem plynaca [organizacje], ten duchowy Izrael.... staja sie DRABINA po ktorej wpinaja sie inni...nastepni "zainteresowani "pelni wiary w rychly koniec.
po czym kiedy juz zostaja Swiadkami...etc .etc .etc .

obserwowanie wspinaczki zainteresowanych utwierdza SJ w przekonaniu ,ze skoro inni uwierzyli w bajke to pewnie jest prawdziwa...

#13 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-07, godz. 08:23

Marku

Musialem przysnąć ale dzisiaj odslucham, czy tak powiedział. Czy to było u Jaracza w koncowym?? ;)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#14 marekb

marekb

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2006-08-07, godz. 08:26

Marku

Musialem przysnąć ale dzisiaj odslucham, czy tak powiedział. Czy to było u Jaracza w koncowym?? ;)


Nie u Jaracza (nie pamiętem nazwiska czy Morris czy ten drugi) ale było na bank. Wczoraj w Poznaniu tramsmitowane na inne zgromadzenia.

#15 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-07, godz. 09:29

Nie u Jaracza (nie pamiętem nazwiska czy Morris czy ten drugi) ale było na bank. Wczoraj w Poznaniu tramsmitowane na inne zgromadzenia.


ok. We srodę będę miał cały zapis.

Czy w dramacie zwróciliście uwagę na miejsce zwane Betel?? Kolejny golll ?!!! Kiepskie skojarzenia z dzisiejszym wspanialym Betell :D
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#16 marekb

marekb

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 13 Postów

Napisano 2006-08-07, godz. 09:32

ok. We srodę będę miał cały zapis.

Czy w dramacie zwróciliście uwagę na miejsce zwane Betel?? Kolejny golll ?!!! Kiepskie skojarzenia z dzisiejszym wspanialym Betell :D


Tak tak, też mnie to w uszy zakłuło.
A co do wykładu to coś mi się mocno zdaje że przemawiał Stephen Lett, ale deszcz lał okrutny a wiecie jak jest pod folią B)

#17 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2006-08-07, godz. 11:28

Tak tak, też mnie to w uszy zakłuło.
A co do wykładu to coś mi się mocno zdaje że przemawiał Stephen Lett, ale deszcz lał okrutny a wiecie jak jest pod folią B)

mieliśmy podobnie :lol:
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#18 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-07, godz. 12:13

A zdjęcia? Jako wzrokowiec absolutny mam prośbę: kochani braciszkowie, podrzućcie jakieś fotki! Może tutaj albo na stronkę do Lantisa. Ja, z oczywistych przyczyn ;) , nie mogłem udać się na stadion, więc chętnie popatrzyłbym sobie choć na fotografie.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#19 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-07, godz. 16:54

A jakby gdzieś udało się w mp3 dać nagrania wykładów, to dajcie namiary, z chęcią posłucham
Czesiek

#20 ruben

ruben

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano 2006-08-07, godz. 22:49

...

Użytkownik ruben edytował ten post 2007-01-03, godz. 23:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych