Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czesc... jestem nowa tu...


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 litola18

litola18

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 15:17

Czesc,
wlasnie sie nowo zarejestrowalam tu...
Trafilam na ta strone dzieki znajomego, ktory mi ja polecil, bo normalnie to pisze na innej stronie, ktora zajmuje sie ta tematyka.
Ja osobiscie chce wyjsc z tej sekty, ale niestety narazie brakuja mi sily do tego. Normalnie nie czuje sie jak czlowiek, tylko jak robot, ktory czyni to, co inni chca od niego. mam nadzieje ze niedlugo sie z domu wyprowadze i nareszcie bede mogla odwrocic sie od tego zwiazku. Ale narazie nie dam rady. Najgorsze to, ze przez to stracilam swojego chlopaka, ktory o to walczyl zeby mnie wyciagnac z tej sekty, ale ja jestem po prostu glupia, i nie pozwolilam na to...
Teraz mam uczucia, jakbym nie byla wart nawet tego zycia... szkoda mi tylko tego chlopaka, bo juz ma dosc klopotow, a jeszcze ja dochodze do tego...

Moze jestescie w podobnej sytuacji??

#2 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-31, godz. 15:24

Serdecznie Cie witamy na forum Litolo18,

czuj sie jak u siebie w "nowym" domu. Tutaj malo fanatykow i starsi zboru nie warcza.

Zycze duzo sily i powodzenia.

Pozdrawiam. ;)

P.S.: daj nam troche czasu na przywitanie, bo nie kazdy dziennie siedzi w necie.

#3 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-05-31, godz. 16:03

czuj sie jak u siebie w "nowym" domu. Tutaj malo fanatykow i starsi zboru nie warcza.

Witajcie dziewczyne w "waszym" swiecie gdzie wszystko ( ponoc :lol: ) wolno

laksyzm [łac.], filoz., teol. postawa i system moralny, wg których wszelka wątpliwość co do obowiązywalności prawa pozytywnego stanowi wystarczającą podstawę do usprawiedliwienia postępowania niezgodnego z tym prawem
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#4 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-05-31, godz. 16:12

Do litola18:

Nie przejmuj sie uzytkownikiem homme_curieux, bo on jest odeslany "prosto z raju" ;)
Musimy mu wybaczyc. :D
--------------------------------------------

#5 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-05-31, godz. 20:46

Witaj, litola18. Zapewniam Cię, że spotkasz tutaj ludzi, którzy mają podobne problemy, jak Ty. Lektura wielu postów na pewno przyniesie Ci spory pożytek.
Trzymaj się i głowa do góry. Będzie dobrze!
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#6 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-05-31, godz. 20:53

witam Cie droga siostro z szerokiej drogi ;-) przynajmniej wygodniej na niej sie idzie przez życie ;-)
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#7 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 07:20

Witaj litola18 (ładny anagram ;-)
Czytaj, pisz, pytaj. Pewnie przeszliśmy przez wiele problemów przez które Ty teraz przechodzisz, więc jak będziemy potrafili to pomożemy.
[db]

#8 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 10:39

Ja osobiscie chce wyjsc z tej sekty, ale niestety narazie brakuja mi sily do tego. Normalnie nie czuje sie jak czlowiek, tylko jak robot, ktory czyni to, co inni chca od niego. mam nadzieje ze niedlugo sie z domu wyprowadze i nareszcie bede mogla odwrocic sie od tego zwiazku. .........................

Uczynisz jak zdecydujesz ale zapraszam cie do zapoznania sie z pogladami i postami tych ktorzy juz wyszli :(
1/ czy uwazasz ze sa to Oredownicy Wolnosci ?
cytuje tu niektore wolnosciowe fragmenty postow :

Można je znaleźć tutaj: link | Moderator

Reszte "wolnosciowych" powiedzonek znajdziesz w innych tematach .....................

"Wybor nalezy do Ciebie ................... :) "
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#9 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-01, godz. 10:45

Te "wolnościowe powiedzonka" są kierowane do jedynego użytkownika forum, który na to zasługuje, czyli do HC. Jak mówi Pismo, "dla Żydów jestem Żydem, a dla Greków - Grekiem" B).

Nie przejmuj się, litola18 postami trolla - HC, który zwęszył tutaj jakąś misję :) .

--
Miejmy szacunek dla nowej użytkowniczki i pozwólmy, by ten temat dotyczył przede wszystkim Jej osoby. Moderator

"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#10 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-06-01, godz. 11:16

Ja osobiscie chce wyjsc z tej sekty, ale niestety narazie brakuja mi sily do tego.


Witaj na Forum!

Od jak dawna jesteś świadkiem Jehowy? Czy przyłączenie się do tej społeczności było Twoim świadomym wyborem? Twoje słowa sugerują raczej, że po prostu nie miałaś na to większego wpływu, bo urodziłaś się "w Prawdzie" - czy dobrze zrozumiałam?

Jeżeli masz ochotę podzielić się refleksjami na ten temat, to chętnie się z nimi zapoznamy. Tak więc pisz śmiało.

Pozdrawiam
.jb

#11 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-06-01, godz. 12:07

Witaj :)

Jeśli jesteś urodzona w Prawdzie, chciałabym Ci zadać kilka pytań, dołączając sie do tych, zadanych przez jb. Jak to sie stało, że dostrzegłaś, iż coś w Organizacji jest nie tak? Czy miałaś jakiś 'moment przełomowy' dla Twojego uczestnictwa? Chcesz odejść z powodów doktrynalnych, czy z obserwacji zboru wywnioskowałaś, że to nie jest religia prawdziwa?

Jeśli uznasz, że cos jest dla Ciebie zbyt osobiste, nie odpowiadaj :) Chętnie posłuchałabym jednak o Twoich doświadczeniach...

Pozdrawiam serdecznie :)
cara
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#12 litola18

litola18

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 13:36

Czesc kochani,
dziekuje za takie mile powitanie...

Tak, jestem urodzona w Prawdzie. Zgroszylo mnie to postepowanie WTG, np. przylaczenie sie do ONZ itp.
Gdy poznalam mojego - niestety juz bylego - chlopaka, on mi powiedzial, ze akzeptuje moja wiare, ale sam nie bedzie sie przylaczal do tego. To mnie zastanowilo, i dlatego zaczelam szukac w internetcie informacji na temat swiadkow i trafilam na strone, ktora sie zajmuje odkrywaniem czynow WTG.
Dowiedzialam sie wielu rzeczy, ktore zachwialy moja wiara...

Tak sie znalazlam na tych stronach...

Z tego powodu, ze moj chlopak nie chce nawet poznac swiadkow, moi rodzice odchodzili od rozumu zeby nas rozlaczyc, i wygrali. Czesto sie klocilismy i trudno nam bylo. Ale niedlugo ide na studia, wiec bym byla i tak daleko od niego, bo chce tez byc daleko od domu, zeby w koncu zakonczyc ten koszmar...

No, do tego czasu musze choc na chwile udawac "dobra dziewczynke" i byc gorliwa w dziele "Organizacji"!!!

Pozdrawiam was!

#13 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-01, godz. 14:18

Wobec tego wypada Ci życzyć dużo wytrwałości! Ale nie martw się, prawda zawsze zwycięża, oczywiście nie "prawda" świadków... B)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#14 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-06-01, godz. 15:34

Litola18 napisała

Tak, jestem urodzona w Prawdzie. Zgroszylo mnie to postepowanie WTG, np. przylaczenie sie do ONZ itp.

Litości Ola!!!
Coś mi się wydaje, ze, co niektórych tutaj podpuszczasz i jakimś trafem to Ci się udaje.
Zapytasz, do czego zmierzam?
Już Ci wyjaśniam.
Jak można mówić, że się urodziło w prawdzie skoro owe urodzenie ma się (za przeproszeniem) w nosie.
Ironia w tym miejscu nie jest wskazana no chyba, że przebywanie wśród ŚJ tę ironię w Tobie wykreowało?


Litola18 napisała

Dowiedzialam sie wielu rzeczy, ktore zachwialy moja wiara...


Ola wymień te rzeczy, które zachwiały Twoją wiarą.
Jaką wiarę masz na myśli?

Litola18 napisała

No, do tego czasu musze choc na chwile udawac "dobra dziewczynke" i byc gorliwa w dziele "Organizacji"!!!


Ola, przed kim to udawanie?
Przed Bogiem, rodzicami czy ŚJ?
Jeśli chcesz > Dobra dziewczynko < być naprawdę dobrą w oczach Boga to od jutra skończ z udawaniem.
Zapamiętaj Ola życie to nie teatr, że wszystko kończy się na dobrej premierze, a potem to jakoś poleci.
***
Sorry, że Ci nie słodzę w tym poście na powitanie jak Ci to inni robią, a wiesz, dlaczego?
A dlatego, że szybciej otrzeźwiejesz zanim staniesz się gorliwą w dziele dla samej siebie. ;)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#15 litola18

litola18

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 15:37

no zobacze...

narazie przez ta prawde stracilam super faceta, a moi glupieja calkowicie...
Narazie znow mam prawa jak 12-latek...
ale to nic. Niedlugo ide na studia i wyprowadzam sie z tego domu wariatow, juz licze dni, bo trudno wytrzymac...

np. mam tez jeszcze punkty w szkole teo. takie bzdury tam trzeba gadac, ze przy przygotowaniu mi sie niedobrze robilo...

strasze. Ale nadzieji nie trace!!

Pozdrawiam

#16 jajosworld

jajosworld

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 142 Postów

Napisano 2006-06-01, godz. 20:32

Witaj

mam pytanie - czy Ty jesteś w Polsce?? Czy gdzieś poza granicami naszego kraju??

pozdrawiam
Zbyszek
im bardziej poznaję organizację Strażnica, tym jestem mocniej przekonany, ze jest to sekta i to wcale nie nieszkodliwa, a bezwzględna i działająca niszczycielsko na społeczeństwo i podstawową jej komórkę - rodzinę...

#17 litola18

litola18

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-06-02, godz. 08:34

Nie jestem z Polski...

Chyba widac po moim pismie, co...??

#18 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-02, godz. 08:43

do litoliDobrze robisz jak robisz.Musisz wiedzieć że niektóre teksty są jak szpony które niebędą chciały cię puścić (posty świadków)"Poznasz prawde a prawda cię wyzwoli",zaufaj Bogu i nie oglądaj się za siebie.Przypadek żony Lota gdy zamieniła się w słup soli jest prawdziwy!.Niech moc będzie z tobą.
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#19 litola18

litola18

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 8 Postów

Napisano 2006-06-02, godz. 11:17

Dziekuje ci, dariusz...

wlasnie wczoraj znow mialam super zdarzenie ze Swiadkami, juz coraz bardziej razi mnie ich postawa w niektorych rzeczach...

Chce powiedziec, ze nie mam nic przeciwko Swiadkom jako löudzie itp.
Po prostu nie zgadzam sie juz z ich wierzeniami (niektorymi)...

Pozdrawiam

#20 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2006-06-02, godz. 11:43

DO Itoli

Ja do nich ( was -bo przecierz ) też nic niemam jako do ludzi -nawet było by miło gdyby było więcej radości miłości i szczęścia ( tylko nie fałszywe ) na ulicach.

Natomiast sprawa bycia lub niebycia czyimś znajomym lub przyjacielem w organizacji zależy od teg z kim się spotykasz i w co wierzysz .

Dla mnie osoba która jest ważna w MOIM życiu może wierzyć nawet w GARBATE ANIOŁKI.

Przecież nie musze rozmawiać o ich GARBACH
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych