Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lista sławnych ŚJ


  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#21 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-07-24, godz. 06:15

Bieżący numer amerykańskiego pisma "Jane Magazine" ukazuje Serenę Williams w stroju Ewy, w butach na wysokich obcasach, odwróconą tyłem do czytelnika, zasłaniającą pierś jedną reką, a drugą ręką usiłującą zasłonić kwiatami centralną część pośladków. (info: whudat.com)(...)

:)
No niezle! :D

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#22 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-26, godz. 11:46

A oto i rzeczona fotka "siostrzyczki" Sereny:
http://bi.gazeta.pl/...42/m4342064.jpg
Więcej szczegółów tu
[db]

#23 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-26, godz. 11:59

yyy... :blink: db gdzie Ty włazisz :D

Dość dziwne aczkolwiek w naszym gronie charakterystyczne słowa:

Spodziewaliśmy się skoku ciśnienia, gwiazdek w oczach i Jeźdźców Apokalipsy.


Dziwne z tego by wynikało że nie są świadkównami ale jak pogrzebałem na google to wypowiedzi ich świadczą że są :blink:

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-07-26, godz. 12:01

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#24 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-26, godz. 12:31

yyy... :blink: db gdzie Ty włazisz :D


www.gazeta.pl :P


P.S. Zwracam uwagę, że Williamsówna ma tatuaż na lewej łopatce. Rzecz raczej rzadko spotykana u "wychowanych w prawdzie", zwłaszcza będących w jej wieku (nie wiem, może obecnie patrzy się na to liberalniej).

ale jak pogrzebałem na google to wypowiedzi ich świadczą że są


A na ile aktualne są te wypowiedzi?
[db]

#25 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-07-26, godz. 12:50

Przejrzałem tylko pobieżnie i ostatni news jaki znalazłem był chyba z 2006, kwestia poszukania bo tego jest mnustwo a teraz nie mam na to czasu.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#26 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-27, godz. 23:27

Kolejna postać w gronie sławnych świadków Jehowy:

Tor Kamata, gwiazda wrestlingu.

Dołączona grafika


Tor (Macronald) Kamata zmarł w tym tygodniu. Miał 70 lat. Był gwiazdą wrestlingu w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku.

Przy okazji doniesień o jego śmierci media wspomniały, że Kamata był także oddanym świadkiem Jehowy, a początek uroczystości pogrzebowych będzie miał miejsce na Sali Królestwa.
Można przypuszczać, że do grona świadków Kamata dołączył już po zakończeniu swojej kariery.

--
szczegóły: artykuł w Wikipedii (ang.) oraz canoe.ca
.jb

#27 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-29, godz. 22:54


Ja Rule, raper i aktor
, wychowany w rodzinie świadków Jehowy


Dołączona grafika


Ja Rule (Jeffrey Atkins) wychowywał się w rodzinie świadków Jehowy, ale nie został ochrzczony. W wywiadach opowiada o trudach swojego dzieciństwa, o prezentach otrzymywanych tydzień przed lub po Bożym Narodzeniu (dzięki czemu nie czuł się gorszy od dzieci obchodzących święta) i o doświadczeniu służby polowej, do której przystąpił już jako ośmioletni chłopiec.
Wspomina także ciężkie chwile, jakie przeżyła jego matka, kiedy cały zbór się od niej odwrócił, a rodzina przestała się do niej odzywać z powodu jej wykluczenia.

Poniżej krótki wywiad:


Miniwywiad

Ja Rule

Home, sweet home

Ten amerykański ziomal jest już prawdziwą legendą gangstarapu. Jeffrey Atkins (takie jest jego prawdziwe nazwisko) wydał swoją piątą płytę pt. "Blood in My Eye". To doskonały powód do rozmowy...

? Wyglądasz na szczęśliwego...

! Bo jestem! Mam nowy krążek, hiciora na listach przebojów ("Clap Back" - przyp. red.), no i jestem w tym biznesie nieprzerwanie od dziesięciu lat. A poza tym w domu też wszystko OK. Mam piękną i kochaną żonę, trójkę zdrowych dzieci i kasę na jedzenie dla nich. Czego mogę chcieć od życia więcej?


? Ale nie zawsze tak było, prawda?

! Oj, nie zawsze. Urodziłem się w rodzinie świadków Jehowy. Nie miałem świąt, prezentów pod choinką, nawet urodzin. Teraz staram się to jakoś nadrobić, przelewając całą miłość na moje pociechy, tak by miały szczęśliwe i pełne uciech dzieciństwo.


? Podobno zamierzasz skończyć karierę rapera?

! Powoli ten pomysł wprowadzam w życie. Dowodem na to jest moja nowa płyta - jest surowsza niż poprzednie i nie towarzyszy jej też tak wielki szum promocyjny. Pociąga mnie bardzo aktorstwo i kariera w Hollywood... W rapie powiedziałem już chyba wszystko. Teraz chcę spróbować czegoś innego.

--
źródło: Dziewczyna.pl


Nieco inaczej historię rapera przedstawia artykuł z archiwum Popcorn.pl:


Ja Rule - inny krzewiciel wiary wśród rapowej gawiedzi. Kilka lat temu został Świadkiem Jehowy i od tej pory, na każdym albumie nagrywa przynajmniej jeden utwór poświęcony Bogu. Po pracy znajduje jednak czas na ostro podlewane wyskokowymi trunkami imprezki. Jak one wyglądają możemy przekonać się w jego zupełnie niereligijnych klipach. Tańczącym wokół basenów dziewczynom skąpe bikini ledwo zakrywają sutki, a określenie "stringi" dla tego, co mają na pośladkach wydaje się przesadą.

(...)

"Bóg otworzył mi oczy" - odważnie deklaruje Ja Rule w numerze "One Of Us". Raper twierdzi, że zostanie Świadkiem Jehowy zmieniło go na lepsze, pozwoliło pokonać pokusy i zejść ze ścieżki przemocy i uzależnienia od narkotyków, w co chyba nie do końca można uwierzyć...

--
źródło: Popcorn.pl


Zdaje się, że to pomyłka. Ja Rule w swojej muzyce odnosi się do Boga i wiary, ale jego dość krytyczne wypowiedzi na temat społeczności świadków Jehowy nie sugerują, by powrócił do zboru. Przeciwnie: stwierdził wprost, że wierzy w Boga, nie w religię, bo religia to podwójny krzyż. Powiedział również, że nie sądzi, by Bóg chciał rozłączać rodziny - te słowa padły w kontekście historii wykluczenia matki.


Ponadto przynależności muzyka do świadków Jehowy nie potwierdza jego wizerunek sceniczny (wystarczy spojrzeć na zdjęcie). Na postępowanie wzorowego brata nie wyglądają także jego ostatnie wybryki:


Wtorek 24.07.2007


Ja Rule i Lil Wayne zostali zatrzymani w nowym Jorku za nielegalne posiadanie broni.

Muzyków aresztowano niezależnie, po koncercie, który odbył się w niedzielę na Manhattanie. Ja Rule trafił w ręce policji za przekroczenie prędkości. Podczas rewizji znaleziono w jego samochodzie broń. U drugiego z raperów odkryto pistolet, gdy był przeszukiwany po zatrzymaniu za palenie marihuany.

--
źródło: nuta.pl


--
informacje o Ja Rule: mtv.com, beliefnet.com, Wikipedia (pl), Wikipedia (en)
.jb

#28 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 08:55

Popcorn.pl ROTFL
[db]

#29 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-30, godz. 11:11

Artykuł stamtąd był akurat pod ręką. Ponadto tekst ten wskazuje na pewne informacyjne zamieszanie w kwestii światopoglądu tego rapera, co też warto mieć na uwadze w tym wątku.
.jb

#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-07-30, godz. 11:56

Artykuł stamtąd był akurat pod ręką. Ponadto tekst ten wskazuje na pewne informacyjne zamieszanie w kwestii światopoglądu tego rapera, co też warto mieć na uwadze w tym wątku.


Medium is message.
[db]

#31 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-08-09, godz. 14:02

Następna znana postać w tym zestawieniu:

Hank Marvin, gitarzysta, lider zespołu The Shadows

Dołączona grafika


szczegóły: Wikipedia (en), Wikipedia (pl), informacje o The Shadows
.jb

#32 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-08-09, godz. 14:16

Na youtube jest z nim wywaid gdzie o tym też mówi.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#33 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-11-14, godz. 18:09


Mickey Spillane
, autor powieści kryminalnych


Dołączona grafika

Mickey Spillane jako Mike Hammer. (źródło)


Podaję za Wikipedią: Mickey Spillane właśc. Frank Morrison Spillane (ur. 9 marca 1918 w Nowym Jorku, zm. 17 lipca 2006 w Murrels Inle), amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych, twórca postaci Mike'a Hammera.

Dalsze szczegóły znajdziemy w artykule opublikowanym na łamach "Portalu Kryminalnego":


Frank Morrison Spillane urodził się w Brooklynie w 1918 roku, jako jedynak irlandzko-amerykańskiego małżeństwa. Jego ojciec, barman, zawsze wołał na syna Mickey, co potem pisarz wziął jako pseudonim. Karierę pisarską rozpoczął w 1935 roku, rozsyłając, z różnym powodzeniem, swe scenariusze i opowiadania do ilustrowanych magazynów i komiksowych periodyków. Był odpowiedzialny za kilka historii Supermana, Batmana i Kapitana Ameryki. Po japońskim ataku na Pearl Harbour młody Spillane zaciągnął się do sił powietrznych, gdzie był pilotem myśliwca i instruktorem kadetów. Po demobilizacji, co nie jest do końca potwierdzone, miał przez krótki czas pracować jako tajniak; znany jest zaś jego mały epizod z wędrującym cyrkiem. (czytaj dalej >>)


Powyższy artykuł informuje, że w 1950 roku Spillane został świadkiem Jehowy. I ten fakt z życia pisarza wydaje się być powszechnie znany. Ponadto przynależność wyznaniową tego autora potwierdzają liczne źródła anglojęzyczne (między innymi Wikipedia, witryny poświęcone twórczości Spillane'a oraz artykuły prasowe), jednakże jego przyłączenie się do świadków Jehowy jest tam datowane na rok 1951. Sam Spillane mówił o tym również w wywiadach (w ostatnich latach na przykład dla magazynu „Crime Time”). Jak podają różne źródła, w latach osiemdziesiątych Spillane pomagał nawet przy budowie Sali Królestwa. I również w Sali Królestwa odbyły się uroczystości związane z pogrzebem pisarza. W gronie zboru był on ciepło wspominany.

--
źródła: Wikipedia (pl), Wikipedia (en), Portal Kryminalny
.jb

#34 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-12-26, godz. 13:14

lista na wikipedii cos nie dziala, dlatego podaje inny link:
www.adherents.com

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#35 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2009-01-08, godz. 10:23

Kibice obstawiający w zakładach wygraną Isi za każdego postawionego funta mogą zarobić aż 41. Dużo, blisko dwanaście razy więcej niż za triumf Sereny Williams, która od US Open rozegrała tylko trzy mecze (dwa zresztą przegrywając). Jej forma i stan zdrowia pozostają w tej chwili kompletną zagadką. Jesienią Amerykanka bardzo rzadko pokazywała się publicznie, ze względów religijnych nie głosując nawet w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Powód? Jako świadek Jehowy nie angażuje się politycznie, choć w swych wypowiedziach dyskretnie wspierała Baracka Obamę.

http://www.sports.pl...p?Artykul=41151
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#36 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-10, godz. 14:06

Słyszałem także plotki że znana brazylijska modelka Adriana Lima wywodzi się z rodziny ŚJ,słyszał ktoś o tym coś więcej?

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-01-21, godz. 14:36

"Inauguracja prezydenta Obamy ekscytuje siostry Williams"


Najbardziej znane siostry amerykańskiego sportu (...) wyznały, że są podekscytowane i usatysfakcjonowane tym, iż będą miały czarnoskórego prezydenta.

Moi rodzice dorastali na Południu, gdzie istniał rasizm. To przyjemne widzieć teraz taką różnorodność rasową - dodała Venus Williams. Siostry nie brały udziału w wyborach prezydenckich, w ubiegłym roku, ze względu na ich przekonania religijne. Obie są Świadkami Jehowy, a to wyznanie zabrania udziału w wyborach politycznych.

- Staram się zachować neutralność polityczną, nie angażować się w sprawy światowe. To dla mnie łatwe, ponieważ urodziłam się i wychowałam jako Świadek Jehowy. Jednak dla mnie jako czarnoskórej osoby obserwowanie tego, co się dzieje nie jest obojętne. Musiałabym być ślepa, by nie dostrzegać tego co się dzieje i skłamałabym gdybym powiedziała, że to mnie nie interesuje - powiedziała Serena.


.jb

#38 Dream_Master

Dream_Master

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 91 Postów
  • Lokalizacja:Gondor

Napisano 2009-01-21, godz. 18:35

Czyli sisotry cały czas trwają w "prawdzie",ciekawi mnie jednak czy robiąc karierę w "świecie" siostry znajdują czas na gloszenie.ŚJ mogą być ciekawe tylko czy są czynnymi głosicielami.

#39 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2009-04-27, godz. 01:25

Ostatnio Walter Scott, znany amerykański publicysta, który odpowiada na pytania czytelników na łamach magazynu "Parade", został zapytany, jak Serena Williams jako świadek Jehowy usprawiedliwia noszenie przez siebie tak seksownych strojów. Wg Scotta Serena ubiera się konserwatywnie na potrzeby uczestnicwa w spotkaniach na Sali Królestwa. Natomiast nie obowiązuje żaden związany z religią dress code, który by jej uniemożliwiał noszenie odsłaniających ciało strojów na korcie czy poza nim. (link)
.jb

#40 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2009-04-27, godz. 08:22

Natomiast nie obowiązuje żaden związany z religią dress code, który by jej uniemożliwiał noszenie odsłaniających ciało strojów na korcie czy poza nim. (link)

Łże jak pies.
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych