Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lista wartosciowych ksiazek, filmow, idei, ...


  • Please log in to reply
85 replies to this topic

#1 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-08-21, godz. 01:27

Sporzadzmy liste wartosciowych ksiazek i filmow, idei, itd.
Czy jest cos, co moglbys zarekomendowac kazdemu? (do przeczytania, ogladniecia)
A moze masz jakies wlasne przemyslenia? Glos intuicji? A moze pomogla tobie jakas forma terapii?
Szczegolnie chodzi mi o rozwoj wewnetrzny, znalezienie nowego paradygmatu w zyciu, nowego punktu widzenia, nowego zrozumienia, postawe wzgledem samego siebie i wszechswiata.

Aby nie rozwodniac niniejszego tematu, unikaj wspominania, prosze, o takich (oczywistych) watkach, jak pomoc przyjaciol i rodziny, o ksiazkach w stylu 'bylem SJ', czy tez o samej Biblii (jako ze tym tematom poswiecono juz miejsca gdzie indziej). I bez bijatyk na wersety prosze.

Interesuje mnie NIE to jak przestales byc SJ (czy kimkolwiek, kim byles), tylko co ci pomoglo stac sie kims nowym, madrzejszym i lepszym (chocby tylko we wlasnym mniemaniu).
Krotko mowiac porozmawiajmy o alchemii wewnetrznej, o znajdowaniu nowych ciekawych postaw wobec zycia i wszechswiata, oraz sporzadzmy liste lektur pozytywnych. Zrobmy cos konstruktywnego. Autor, tytul i madrosci tego czy nie tego swiata, bardzo prosze. I dlaczego tak uwazasz, co ci to dalo. Cos, co uwazasz ze po prostu warto. Moze to byc rowniez piosenka czy wytwor pop-kultury.

Zapraszam serdecznie

#2 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-08-21, godz. 04:57

Filmem który zrobił na mnie bardzo duże wrażenie to"Piekny umysł", bardzo pomógł mi spojrzeć na świat oczami schzofrenika, zrozumieć jego uczucia i obawy. Następny ciekawy film, który nawet kogoś w głębokiej depresji może przynajmniej w jakimś stopniu z niej wyciągnąć to Amelia. Ostatnio nie udało mi się trafić na coś co mną by wstrząsnęło ale Bravehart (nie wiem czy dobrze napisałam) mimo że dużo tam ostrych scen , zadziwia i inspiruje -dążenie bohatera do wolności, walka o tę wolność i wierność ideałom.
Książka " Nieznośna lekkość bytu"- pełna ciepła historia miłości, wiele przemyśleń autora o sensie życia, zadziwiająca i dobrze się ją czyta.

Użytkownik Ma edytował ten post 2006-08-21, godz. 05:01

Ma

#3 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-21, godz. 06:00

Z książek mocne wrażenie zrobił na mnie "Proces" F. Kafki. Przeczytałem go będąc jeszcze bardzo młodym głosicielem i poczułem duży niepokój... Póżniej przeczytałem wszystkie pozycje tego autora. Szczególnie polecam "Zamek". Z innych pozycji duże wartość miał dla mnie "Zniewolony umysł" Miłosza - pozycja zawsze aktualna. Z polskich autorów bardzo lubiłem powieści M. Hłaski, poezję i dramat Różewicza. Jest jeszcze wielu pisarzy, których cenię. Długo można by wymieniać...

Z filmów mocne wrażenie zrobiła na mnie "Zagubiona autostrada" D. Lyncha. To pierwsze, co mi przychodzi na myśl. A poza tym lubię klasykę ("Cassablanca", "Mechaniczna pomarańcza", "Czas apokalipsy"...)
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-21, godz. 06:55

duży wpływ na mnie i na moją psychikę miała lektura Koranu, świętej księgi muzułmanów.

I wcale nie dlatego, jakobym miał uwierzyć że Allah jest Bogiem a Mahomet Jego prorokiem :)
Po prostu, było to pierwsze czytanie jakiejś pozycji religijnej z dystansem serca i umysłu.
Zanim wziąłem Koran do ręki, nigdy nie czytałem krytycznie żadnej publikacji religijnej.
A od tej chwili zacząłem się zastanawiać, co można odrzucić w dotychczasowych wierzeniach, a co zostawić.

Duże wrażenie zrobił także na mnie fragment "żywotu Briana" gdzie koleś opowiada, że Jezus "był spoko" ale "nie miał głowy do interesów". Odrzucił propozycję narratora, aby założyć knajpę w Jerozolimie. Wg biznesplanu naszego narratora, Jezus miał się zająć zaopatrzeniem (rozmnażaniem chleba i wina) a narrator ekonomiczną stroną przedsięwzięcia. Ten żartobliwy (a dla niektórych: bluźnierczy) fragment skłonił mnie do zastanowienia, jaką rolę odgrywają w moim życiu pieniądze i czy dostrzegam głębsze wartości.

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-21, godz. 08:55

Ja mogę polecić...

Film
* Zienona Mila
* American History X
* Dzieci z Leningradu
* Leon Zawodowiec
* Wyspa
* Lista Shindlera
* Seksmisja (wersja nieocenzurowana)
* Podziemny krąg
* Tańczący z wilkami
* Waleczne Serce
* Pasja
* Siedem
* Fanatyk
* Shrek
* Shrek 2
* Hotel Ruanda
* Symetria
* Dług
*

Komiks
* Thorgal
*

Książki
* Ekonomia Polityka Chrześcijanie
* Qvo vadis?
* Radykalni
* Miłość i Odpowiedzialność
* Mężczyzna też człowiek
* Kobieta bez winy i wstydu
* Zdradzony przez ojca
*
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-08-21, godz. 09:06

Anthony de Mello "Modlitwa Zaby" - zbior dowcipnych czesto opowiesci z roznych kultur pokazujacych to, co naprawde jest wazne. Bardzo spodobala mi sie opowiesc o dziewczynce, ktora zobowiazala sie tacie, ze wykosi za zaplata trawnik przed domem, co tez uczynila, ale nie do konca. Tato na to: nie ukonczylas, ona nie i nie, na to ojciec: nie zaplace. Ale zaciekawiony uporem, nieposluszenstwem corki poszedl zobaczyc nieskoszona kepe trawy, i zobaczyl tam zabe. Corka po prostu bala sie, ze koszac trawe, zabije to male stworzenie. Z milosci, wspolczucia, wrazliwosci wolala byc nieposluszna, nawet kosztem zaplaty, niz skosic male zwierzatko.

Lucy Maud Montgomery "Blekitny Zamek". Historia dziewczyny dowiadujacej sie, ze ma przed soba tylko rok zycia. Postanawia ten czas spedzic inaczej niz dotychczas. Pomaga jej to w takich problemach jak spoleczne konwenanse, nadmierna uleglosc wzgledem rodziny czy wreszcie staropanienstwo.

"Matrix" film ktory uwazam za genialny i wazny, jako ze, obok niesamowitych efektow specjalnych i zywej akcji wprowadza on szerokie odniesienia do kultury, i tej niskiej i tej wysokiej, wprowadza watki filozoficzne i alternatywne spojrzenie na rzeczywistosc. Ten film uwielbiam ogladac, a pamietam, ze w kinie za pierwszym razem, przez pierwsze pol godziny nie bardzo wiedzialem, o co chodzi. Dalsze czesci Matrixa rowniez polecam - ciekawe watki dotyczace ludzkich wyborow: "Ty juz dokonales wyboru, teraz tylko starasz sie dowiedziec dlaczego" itd.

#7 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-08-21, godz. 09:09

Żywot Briana- choć to tylko humor i fikcja, w prześmiewczy sposób pokazał, jak łatwo o np. rodzielenie dróg "wyznawców"- scena z sandałem i, bodajze, dzbanem. Gdyby to przełożyć na kłótnie o status chrześcijanstwa, o wygląd Pisma Sw., pewnie można by to sprowadzić do takich schematów. Czyli podręcznik: "religia od podstaw i bez tajemnic, czyli jak odnieść sukces i zostać Mesjaszem" ;)

Zadziwiające, po przełożeniu na Strażnicę, są powieści Kafki. Dobrze ujał to brat Jaracz- wywołują zaniepokojenie.

Trochę podobnie, jak u Sebastiana, zajęcie się mitologią Grecji i Rzymu było kolejnym pouczającym doświadczeniem odnośnie religii w ogóle. Przecież ludzie kiedyś naprawdę wierzyli, że Zeus z Olimpu rzuca piorunami. Rzymianie z kolei wszystkie bóswa włączali do swego Panteonu, tylko z Bogiem chrzścijańskim mieli problem, bo ten zazdrosny był ;) To, po czesci odarcie sfery wiary z sacrum, postawienie po stronie profanum pozwala zauważyć pewne różnice i podobieństwa.
Można by uogólnić do stwierdzenia, że aby poznać pełnię nawiązań, kontynuacji pewnych elementów religii, należy poznać podania i legendy tak wielu ludów, jak tylko się da ;)
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#8 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-08-21, godz. 13:10

Ciekawy sposob myslenia o czlowieku i kulturze prezentuje memetyka. Wedlug memetyki w swiecie kultury mem jest tym, co gen w genetyce, a ludzie, czy tez ludzkie umysly sa nosicielami poszczegolnych zwiazkow memow, ktore same w sobie sa niezwykle zarazliwe, przez co bywaja nazywane wirusami umyslu (jest zreszta ksiazka o takim tytule). Szczegolnie polecam "Genetyke kultury" Mariusza Biedrzyckiego.
Wiecej w http://pl.wikipedia.org/wiki/Memetyka
Rowniez bardzo ciekawy artykul o religijnosci, wierze w Boga, itd w kontekscie memow mozna znalezc na
http://www.racjonali...l/kk.php/s,2557
http://www.racjonali...l/kk.php/s,4712

Użytkownik mihau edytował ten post 2006-08-24, godz. 10:07


#9 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-08-22, godz. 20:53

Przyznam, ze liczylem na wieksze zainteresowanie zalozonym przez siebie tematem, a przynajmniej na wiecej odpowiedzi - w koncu ponad setka osob przegladala ten temat, no ale coz... Jestem nowy na tym forum.

Jako byly SJ zdaje sobie sprawe, ze w Organizacji niechetnie patrzy sie na wszystko, co zwiazane ze swiatem; ksiazki, filmy, itd. Nawet na niektorych mlodziezowych spotkaniach towarzyskich moze znalezc sie nieoczekiwanie jakis milosnik muzyki teokratycznej i psuc pozostalym dobra zabawe.

Zalozenie jest takie: Znasz juz Prawde, i wiesz, czego Jehowa od ciebie wymaga.
No to po jakie licho ci ta swiecka rozrywka?
Co moze dac ci ta swiecka ksiazka? Obcowanie z duchem swiata. (wersecik). A w najlepszym razie to strata czasu.

Strata czasu, ktorego i tak za wiele nie masz (w koncu masz w sumie piec zebran w tygodniu, wyruszasz do gloszenia, a moze nawet powodowany poczuciem winy ze nie dzialasz wystarczajaco wiele na niwie panskiej starasz sie siegnac teokratycznego idealu - byc np pionierem, przygotowywac sie, czytac tekst dzienny...
Okolo 5 godzin tygodniowo na same zebrania, kilka godzin sluzby, studium osobiste, rodzinne, wreszcie dojazdy na to wszystko...bardzo czasochlonne.
No i jeszcze masz wyrzuty sumienia, jak sie do studium Straznicy nie przygotujesz.
I jeszcze tekst dzienny i codzienne czytanie Biblii.

A zatem wiesz jaka jest prawda, spotykasz sie ciagle z ludzmi, ktorzy dobrze wiedza, jaka jest prawda, I jeszcze gloszac innym sam sie dodatkowo do tej prawdy przekonujesz - jak rozmowca da ci szanse. i nie zamknie drzwi przed nosem.

Zatem niewielkie szanse, ze cos poczytasz, cos pomyslisz inaczej niz zwykle.
Och, przeciez sama mysl o swieci budzi w tobie instynktowny, niemal paniczny strach.
Nie dasz sobie szansy, aby poznac bogactwa i prawdy, o ktorych nawet nie masz pojecia. Albo po prostu wewnetrzne swiaty innych, wartosciowych ludzi. Nie wyobrazasz sobie, ze w zyciu mozna inaczej.
(Chociaz jesli byles onegdaj, dajmy na to, katolikiem, to zapewne nie wyobrazales sobie, ze bedziesz gorliwym glosicielem, SJ.)
Po prostu nie wiesz.

No dobra, z kolei wszystkim skrzywdzonym przez organizacje ex-Swiadkom przy innej okazji wygarne.

A do listy ksiazek (bez jakiejs szczegolnej kolejnosci) dodaje:

Ken Wilber "Krotka historia wszyskiego" i "Jeden smak"
http://www.jsantorsk...nf.php?id=nr033

Kubus Puchatek i Chatka Puchatka,

Maly Ksiaze

Terry Pratchett & Neil Gaiman "Dobry omen" (ach, tych czworo motocyklistow Apokalipsy...)

Tao Kubusia Puchatka (oraz Te Prosiaczka),

Paulo Coelho, Alchemik oraz Pielgrzym

Robert Krool "Droga do zyskow i satysfakcji"

hm... w tym momencie wiecej grzechow nie pamietam...

#10 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-08-29, godz. 13:10

Wu wei, czyli dzialanie bez dzialania,
zyjac w zgodzie z natura, mozemy dzialac bez wysilku,
wzorem tutaj jest przyroda,
strumyk nie usiluje przeplynac przez gaz, tylko go oplywa.

http://portalwiedzy...._wei,haslo.html


Do przeczytania polecam dezyderate
krotki naprawde utwor
ale dosc tresciwy

http://dezyderata.ovh.org/
http://dezyderata.ov...od_baranami.php

Użytkownik mihau edytował ten post 2006-08-29, godz. 13:25


#11 Nikita

Nikita

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 325 Postów
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano 2006-08-29, godz. 14:44

Ziemia, planeta ludzi- Exupery
Inny świat- Herling- Grudziński
Heban- Kapuściński

Zielona Mila- film i książka
Życie ukryte w słowach
Equilibrium
Adwokat Diabła
Władca Pierścieni

..itd. :)
"Pan mój i Bóg mój. (...) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli"

#12 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-08-29, godz. 16:13

Marian Mazur 'Cybernetyka i charakter. Psycholgia XXI wieku'
Troche bialy kruk na rynku, ale byla wznowiona ostatnio. Duze wrazenie.
http://www.merlin.co...nd/towar/168548

#13 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-29, godz. 17:17

no poprostu muszę to napisać...
ksiazki głównie dla baboli ale co tam ;)
-wszystko co stworzył Paulo Coelho a polecam w szczególnosci to co juz czytałam:
"Być jak płynąca rzeka"-myśli i impresje
"Piąta Góra"
"Weronika postanawia umrzeć"
"Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"
"Podręcznik wojownika światła
"Demon i Panna Prym"
"PIELGRZYM"
"Jedenaście minut" (te wszystkie ksiazki paradoksalnie tworzą całość)

de Mello: m.in. "Przebudzenie"
Jonathan Caroll: "Poza ciszą" -serdecznie polecam, ksiązka przede wszystkim dla mężczyzn moim zdaniem, a szczególnie dla tych, którzy nie nadązają czasem za tym co dzieje sie w ich życiu...
z filmu: "Efekt motyla"
"Blaszany bebenek"
"Ptasiek"
"Co gryzie Gilberta Greypa"

(dodam tylko, że polska kinematografia mimo finansowego ubóstwa ma na swoim koncie kilka filmów godnych swiatowego uznania)

pozdrawiam :)

Użytkownik Maryhna edytował ten post 2006-08-29, godz. 18:46

Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#14 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-08-29, godz. 17:46

Do przeczytania polecam dezyderate
krotki naprawde utwor
ale dosc tresciwy

http://dezyderata.ovh.org/
http://dezyderata.ov...od_baranami.php

Po twoim pisaniu w wątku "Strach przed Armagedonem" - mihau Napisane: Dzisiaj, 04:07- odruchowo chciałem polecić właśnie "Dezyderiatę" lecz twój tekst (tam) wydał mi się na tyle znaczący, iż się powstrzymałem, żeby nie zagadać.
Twoje pisanie tam i tu jest co najmniej tyle warte co ta "Dezyderiata"
Chylę czoło.
Polarm

Użytkownik polarm edytował ten post 2006-08-29, godz. 17:46


#15 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-29, godz. 19:19

(dodam tylko, że polska kinematografia mimo finansowego ubóstwa ma na swoim koncie kilka filmów godnych swiatowego uznania)


no własnie ;-) więc wrzucam moje naj... polskie ;-)

Anioł w Krakowie
Austeria
Brzezina
Chłopi
Chopaki nie placza
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz
Cześć, Tereska
Człowiek z marmuru
Duże zwierze
Dzień Swira
Edi
Faraon
Jańcio Wodnik
Jasminum
Jestem
Kingsajz
Kochankowie mojej mamy
Kogel Mogel
Krzyżacy
Matka Joanna od Aniołów
Miś
Moj Nikifor
Noce i dnie
Nóż w wodzie
Ono
Pasażerka
Pestka
Pianista
Przemiany
Przepraszam, czy tu biją
Przesłuchanie
Rejs
Rozmowy kontrolowane
Sami swoi
Seksmisja
Tato
Wróżby Kumaka
Żurek


... i polski dokument (chyba można mówic o polskiej szkole dokumentu? )

Arizona
Karuzela
Kronika powstania wg Edelmana
Lista Sendlerowej
Szczurołap
Usłyszcie mój krzyk
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#16 Maryhna

Maryhna

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1695 Postów
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2006-08-29, godz. 20:57

wiesz sebolQ... tak sobie mysle, ze owy dokument to swietna sprawa, szkoda tylko że mamy szanse je ogladac o czesto bardzo dziwnych porach...
osobiscie uwielbiałam dokumenty w wykonaniu wspaniałej polskiej reporterki której nazwisko mi umkneło przez co trafia mnie szlag...dotyczyły one współczesnej Rosji...
z koleji dokument Hanny Polak"dzieci z leningradzkiego" był dla mnie mistrzostwem świata!

a z innej beczki.... zapomniałam wspomnieć, ze film "Nic smiesznego" to poprostu mój "lek na całe zło" i mogłabym go ogladac codzienne... ktos tylko zapytałby: "po co, skoro znasz już wszystkie jego fragmenty na pamięc.." na co ja odpowiedziałabym: "dla przyjemnosci człowieku, dla zwykłej pazernej przyjemnosci!"
Jeśli boga nie ma to dzięki bogu! Jeśli zaś bóg istnieje to broń nas panie boże!

#17 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-08-30, godz. 04:08

osobiscie uwielbiałam dokumenty w wykonaniu wspaniałej polskiej reporterki której nazwisko mi umkneło przez co trafia mnie szlag...dotyczyły one współczesnej Rosji...


Barbara Włodarczyk i jej cykl reportaży Szerokie tory ;-)
Dołączona grafika

oczywiście w TVP były i byli jeszcze inni wspaniali dokumentaliści ale ich juz nie ma - albo umarli Kieślowski ;-) albo zostali wykopani Wiernikowska Maria

niestety polska telewizja publiczna to traba władzy zostaja tylko dziwolongi w stylu Agatki Młynarskiej !

i np na dzień dzisiejszy eksymitowano z TVP takie programy jak : Wideoteka Dorosłego Człowieka ze znakomitymi prowadzacymi Szabłowską i Szewczykiem, Wielka Grę z Wielką Damą TV Stanisławą Ryster Linia Specjalną z Barbara Czajkowską, Czterech Pancernych z Szarikiem, Klosa itd... zakładam się ze zniknie na dobre Bolek i Lolek, Reksio, Kaczor Donald itd... a dlaczego no cóż zyjemy w Kaczym Grodzie ! czyli takiej odmianie komuny ;-)

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-08-30, godz. 04:09

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#18 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-30, godz. 05:22

...ktos tylko zapytałby: "po co, skoro znasz już wszystkie jego fragmenty na pamięc.." na co ja odpowiedziałabym: "dla przyjemnosci człowieku, dla zwykłej pazernej przyjemnosci!"

:D

oczywiście w TVP były i byli jeszcze inni wspaniali dokumentaliści ale ich juz nie ma - albo umarli Kieślowski ;-) albo zostali wykopani Wiernikowska Maria

Albo zastrzeleni - w Iraku W. Milewicz...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-08-30, godz. 05:23

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#19 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-30, godz. 05:48

Jeśli jesteśmy przy polskim kinie, koniecznie trzeba podkreślić znaczenie nurtu "moralnego niepokoju" z przełomu lat 70. i 80. "Przypadek" i "Wodzirej" K. Kieślowskiego, "Wodzirej" F. Falka czy "Gorączka" A. Holland to jedne z najważniejszych obrazów, nie tylko tamtych lat.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#20 Ma

Ma

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 417 Postów

Napisano 2006-08-30, godz. 06:46

Ostatnio byłam na filmie "Życie ukryte w słowach". Kilka dni minęło i jeszcze jestem pod wrażeniem tego filmu, którego właściwie nie sposób opisać, trzeba go obejrzeć. Może kilka słow tylko przytoczę, nie wiem czy są dokładnie takie jak w filmie ale ich sens.
on- wyjedź ze mną
ona- nie wyjadę, bo moje łzy zaleją całe nasze życie, pociągne cie za sobą, utopisz się
on- nauczę się pływać.
Polecam. Ma
Ma




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych