Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strach przed Armagedonem


  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#21 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-31, godz. 08:37

Chciałem napisać że dostanę conajmniej ocenę dopuszczającą, czyli wyrok sądu Bożego będzie pozytywny.

#22 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-08-31, godz. 08:54

z tego powodu nigdy nie interesował mnie specjalnie wygląd piekła...

czy ludzie będą tam katowani koniecznością codziennego składania wyjaśnień w urzędzie skarbowym?
a może będą zadręczani obecnością członków ciała kierowniczego i ich kumpli?
a może będą codziennie czytać strażnicę?
a co mnie to obchodzi, skoro ja się tam nie wybieram?

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-31, godz. 15:04

Właśnie przed jakąś godzinką spotkałe znajomą ŚJ, która jasno wyraziła się w przelotnej rozmowie, iż "cieszy się, że niegodziwcy zostani, już niebawem. I co gorsza mówiła to serio. :( ciekawe co by na to powiedział Apostoł ?.

Rz 5:8 BT
"Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami."
:D


Wojtek37 czy to nie czesami ten sam Bóg powiedział przez apostoła takie słowa:]

Gdyż sprawiedliwa to rzecz u Boga odpłacić uciskiem tym, którzy was uciskają, a wam, uciskanym, dać odpocznienie wespół z nami, gdy się objawi Pan Jezus z nieba ze zwiastunami mocy swojej, w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego (2 Tes. 1:6-9 BW)


Sebastianie na jakiej podstawie spodziewasz się conajmniej oceny dopuszczającej?
Czesiek

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-08-31, godz. 16:38

Z czym Wam to się kojarzy?


Domestos 5x płyn - Kolejne miliony bakterii zginą :P

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-08-31, godz. 16:39

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 polarm

polarm

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 510 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Skierniewice

Napisano 2006-08-31, godz. 16:56

Z czym Wam to się kojarzy?
Domestos 5x płyn - Kolejne miliony bakterii zginą :P

Toż to istny Kharmaggieddddon.
I to bez namaczania... chciałem powiedzieć bez głoszenia.
Więcej Domestosu.

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-31, godz. 17:04

Paweł i Polarm
uważajcie, bo jak admin zobaczy tą kryptoreklamę, to dostaniecie bana.
A tak na marginesie, to warto odwiedzić specjalistę, skoro reklama kojarzy się z nauką śJ
Czesiek

#27 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-08-31, godz. 17:27

Sebastianie na jakiej podstawie spodziewasz się conajmniej oceny dopuszczającej?

Zauważyłem już, że katolicy bardziej skupiają się na możliwości zbawienia a protestanci bardziej na możliwości potępienia. Moim zdaniem ta pierwsza metoda nawracania jest bardziej właściwa (marchewką, nie kijem). Jezus głosił ludziom "idę do Ojca przygotować wam miejsce" a nie "idę do piekła podgrzać smołę pod waszymi kotłami". "Katolicka" metodologia nawracania bardziej odpowiada też znaczeniu słowa "ewangelia" - dobra nowina. Czy ogłaszanie, że pójdziemy do piekła jest dobrą nowiną? Jezus bardziej skupiał się na niebie niż piekle. Wszystkie ewangelie pełne są przypowieści jakie to jest Królestwo Boże, a opisów piekła jest tak mało, że Świadkowie Jehowy pomyśleli wręcz, że piekło nie istnieje.

#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-08-31, godz. 17:50

Zauważyłem już, że katolicy bardziej skupiają się na możliwości zbawienia a protestanci bardziej na możliwości potępienia. Moim zdaniem ta pierwsza metoda nawracania jest bardziej właściwa (marchewką, nie kijem). Jezus głosił ludziom "idę do Ojca przygotować wam miejsce" a nie "idę do piekła podgrzać smołę pod waszymi kotłami". "Katolicka" metodologia nawracania bardziej odpowiada też znaczeniu słowa "ewangelia" - dobra nowina. Czy ogłaszanie, że pójdziemy do piekła jest dobrą nowiną? Jezus bardziej skupiał się na niebie niż piekle. Wszystkie ewangelie pełne są przypowieści jakie to jest Królestwo Boże, a opisów piekła jest tak mało, że Świadkowie Jehowy pomyśleli wręcz, że piekło nie istnieje.


Haael
Mylisz się tak co do nauczania protestantów, jak i co do tego ile fragmentów nauczania Pana Jezusa jest poświęcone ostrzeżeniem przed miejscem popularnie nazywanym "piekłem". A co do tego, że śJ "pomyśleli" coś w kwestii tego w co mają wierzyć, też się pomyliłeś. Za śJ już ktoś inny myśli w co mają wierzyć.
Czesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych