Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wiara poza organizacją religijną jest daremna?


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-25, godz. 06:18

>"Albowiem Bog tak bardzo umilował swiat{nie tylko SJ},że Syna swego jednorodzonego dał,aby kazdy {nie tylko SJ},kto w Niego wierzy ,nie zginał,ale miał zywot wieczny"


Wyobrazam sobie reakcje na ten cytat i szczegolnie jego interpretacje kilku postaci :

1/ Wyznawca religii "niechrzescijanskiej" ale utrzymujacej relacje z np katolikami twierdzacymi ze "niechrzescijanie - czyli ludzie niewierzacy w Chrystusa " rowniez maja mozliwosc zbawienia .

" Wpuszczono mnie w maliny !! mowiono ze tez moge isc do Nieba jak bede dobrym czlowiekiem a tu wypada na to ze nie mam takiej szansy bo nie wierze w Jezusa !! "

2/ Kobieta ktora nie dala na msze "sw" za dusze swojego meza :

" I dobrze zrobilam ze nie dalam zarobic temu............ , bo przeciez Antek wierzyl w Jezusa wiec bedzie mial zywot wieczny "

3/ Satanista :

"Super !!! przeciez wierze ze Jezus istnieje a moj Pan ( Szatan ) tez ma zapewniony zywot wieczny bo przeciez wierzy w niego i nawet zna osobiscie "

Zainteresowanych zrozumieniem tego co oznacza "kazdy kto w Niego wierzy " pragnalbym zainteresowac wersetem :
Jk 2:19-20 BT „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą .(20) Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna ?”

Inna sprawa to ;
Jakie uczynki powinny charakteryzowac chrzescijan ?
Co ma oznaczac ze ktos wierzy w Jezusa ? ( przeciez Judasz tez wierzyl w Jezusa )

Wiecej informacji mozna znalezc pod adresem :

http://www.watchtowe.../p/rq/index.htm
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#2 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-25, godz. 12:35

Stefanie, piszesz nie na temat...

Sally11 zacytowała werset mówiący, że "każdy kto w Niego [w Jezusa] wierzy, ma życie wieczne"
I skomentowała, że skoro każdy, tzn. że również NIE-ŚJ

Ty (zgodnie z Biblią) podałeś nam, że aby wiara zaowocowała życiem wiecznym, musi być poparta uczynkami... Owszem, masz rację..., ale przecież Sally11 temu nie zaprzeczała!

Zacytowałeś, że "wiara bez uczynków jest martwa". Tak mówi Biblia i jest to prawdą...
Ale nie ma wersetu mówiącego, że "wiara poza organizacją ŚJ jest daremna"...

A zatem (jak do tej pory) nie udowodniłeś, że członkostwo w Organizacji ŚJ jest konieczne do zbawienia.

#3 buldog

buldog

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 73 Postów

Napisano 2006-09-25, godz. 18:55

"Albowiem Bog tak bardzo umilował swiat{nie tylko SJ},że Syna swego jednorodzonego dał,aby kazdy {nie tylko SJ},kto w Niego wierzy ,nie zginał,ale miał zywot wieczny"
Wyobrazam sobie reakcje na ten cytat i szczegolnie jego interpretacje kilku postaci :

1/ Wyznawca religii "niechrzescijanskiej" ale utrzymujacej relacje z np katolikami twierdzacymi ze "niechrzescijanie - czyli ludzie niewierzacy w Chrystusa " rowniez maja mozliwosc zbawienia .

" Wpuszczono mnie w maliny !! mowiono ze tez moge isc do Nieba jak bede dobrym czlowiekiem a tu wypada na to ze nie mam takiej szansy bo nie wierze w Jezusa !! "

2/ Kobieta ktora nie dala na msze "sw" za dusze swojego meza :

" I dobrze zrobilam ze nie dalam zarobic temu............ , bo przeciez Antek wierzyl w Jezusa wiec bedzie mial zywot wieczny "

3/ Satanista :

"Super !!! przeciez wierze ze Jezus istnieje a moj Pan ( Szatan ) tez ma zapewniony zywot wieczny bo przeciez wierzy w niego i nawet zna osobiscie "

Zainteresowanych zrozumieniem tego co oznacza "kazdy kto w Niego wierzy " pragnalbym zainteresowac wersetem :
Jk 2:19-20 BT „Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą .(20) Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna ?”

Inna sprawa to ;
Jakie uczynki powinny charakteryzowac chrzescijan ?
Co ma oznaczac ze ktos wierzy w Jezusa ? ( przeciez Judasz tez wierzyl w Jezusa )

Jezel komus sie wydaje, ze formalnie jest czcicielem, a jednak nie kielzna swego jezyka, lecz ciagle zwodzi swoje serce, to jego forma oddawania czci jest.....daremna!!! :ph34r:

To tez Jakub :angry:

#4 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-26, godz. 12:01

nie ma wersetu mówiącego, że "wiara poza organizacją ŚJ jest daremna


Przyznaje ze nigdzie w Biblii nie ma cytatu "wiara poza organizacją ŚJ jest daremna" , tak jak i nie ma mowy o Kościele Rzymskokatolickim, o papieżu, brak tam nazw kosciolow protestanckich itp :-)

Jednakże cale Pismo od początku do końca utrzymuje iz jest
1/ jeden sposób wielbienia Boga
2/ jeden chrzest
3/ jedna wiara
jest wielu “filozofów” nie tylko chłopskich którzy jednak
2Tm 4:4 BT  „Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom.
Dlaczego ?
“bo oni chcą usłyszeć ludzkie opinie a nie jakieś tam ( biblijne ) cytaty”. Użycie sformułowania “jakieś tam cytaty “ wyraźnie wskazuje na poziom zaufania “wiejskich ( i nie tylko wiejskich ) filozofów” do Pisma Swietego :-(
Czy to jest ich wina ? Absolutnie nie!
Jest to wina “przewodników duchowych” organizacji religijnych utrzymujących ze "wszyscy ludzie dobrzy dla innych ludzi beda zbawieni."
Nie bede tutaj zainteresowanym skladal wzorem niektórych uczestników tego forum deklaracji jak poniżej :
http://watchtower.or...s...ost&p=35980
“ katolicyzm to pełnia prawdy, protestantyzm to duża część prawdy, a ŚJ mała ilość prawdy “
które sugerują ze każdy z adeptów tych ruchów religijnych ma jakies tam mniejsze i wieksze szanse na zbawienie .
Zainteresowanych tym tematem zapraszam raczej do zapoznania sie ze zdaniem Słowa Bożego, które zaprzecza teoriom “nie tylko chłopskich filozofów” :
1Kor 1:10 BT „A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.”

ale te slowa sa tak niepopularne i niemodne w dzisiejszym swiecie ze wielu filozofow machnie na to ........ :-(
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#5 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-09-26, godz. 12:20

Przyznaje ze nigdzie w Biblii nie ma cytatu "wiara poza organizacją ŚJ jest daremna" , tak jak i nie ma mowy o Kościele Rzymskokatolickim, o papieżu, brak tam nazw kosciolow protestanckich itp :-)

Gratuluję forumowych postępów duchowych...no to może jednak tego kurczaka w tym raju sobie skubniemy.
Pozdrawiam :)

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-09-26, godz. 12:21


#6 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-26, godz. 12:31

(...)
Jednakże cale Pismo od początku do końca utrzymuje iz jest
1/ jeden sposób wielbienia Boga
(...)
Jest to wina “przewodników duchowych” organizacji religijnych utrzymujących ze "wszyscy ludzie dobrzy dla innych ludzi beda zbawieni."
(...)


1) Gdzie Biblia naucza, że jest jeden sposób wielbienia Boga? A tak przy okazji wyjaśnij znaczenie terminu "jeden sposób wielbienia", żebyśmy tu na forum wiedzieli co masz na myśli i nie było zbędnych dyskusji z powodu niezrozumienia się.

2) Homme Curieux a ty osobiście na jakiej podstawie chcesz, aby Bóg cię zbawił? Jeśli uważasz, że nie wystarczy być dobrym człowiekiem, to na podstawie czego człowiek może być zbawiony?
Czesiek

#7 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-26, godz. 16:55

Stefanie, ja wiem, że w Biblii nie ma nazw poszczególnych kościołów.

Ale udowodnij nam, że "wiara poza organizacją religijną jest daremna"...
Podaj biblijną podstawę, werset, mówiący że kto nie należy do kościoła lub organizacji nie może być zbawiony.

Przypominam, że Jezus powiedział "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam" ale powiedział równiez "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami". Ponieważ Jezus nie zmieniał zdania, należy przyjąć że te wypowiedzi nie są sprzeczne, ale że wzajemnie się uzupełniają. Czyli (nie określając nazwy) możemy przyjąć, że istnieje Kościół bądź zbór, rozumiany jako wspólnota wierzących i wtedy słowa "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam" wskazują na potępienie dla czynnych przeciwników tego Kościoła lub zboru, a słowa "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami" oznaczają możliwość zbawienia dla niezrzeszonych chrześcijan, którzy nie należą do żadnej organizacji i nie walczą z prawdziwym Kościołem (prawdziwym zborem).

#8 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-26, godz. 18:43

"kto nie jest przeciwko nam, jest z nami" oznaczają możliwość zbawienia dla niezrzeszonych chrześcijan, którzy nie należą do żadnej organizacji i nie walczą z prawdziwym Kościołem (prawdziwym zborem).


Zainteresowani, ktorzy przeczytaja ten werset i jego "filozoficzna" interpretacje, mogliby zadac sobie pytanie brzmiace nastepujaco :
" Po co wiec Swiadkowie Jehowy glosza Dobra Nowine innym ludziom wierzacym rowniez w Jezusa ?" ale mogliby sobie rowniez kontynuowac swoje filozoficzne dociekania w kierunku niebezpiecznym dla pewnych uczestnikow tego forum, pytan brzmiacych przykladowo :

Czemu pewni duchowni chca "ewangelizowac" Rosje (przeciez prawoslawni tez uwazaja sie za chrzescijan ) ?
albo :
Czemu ma sluzyc dzialalnosc pewnych ewangelizacyjnych protestantow wsrod Polakow zwacych sie chrzescijanami ?
Jakie sa cele dzialan misjonarzy katolickich ?

Swiadkowie Jehowy nie maja problemu ze zrozumieniem cytowanego powyzej wersetu z Mk 9:40 BT "Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami."

Historia powyzsza wydarzyla sie w czasie gdy zbor chrzescijanski jeszcze nie istnial a Narodem Wybranym pozostawal nadal Izrael, sprawa diametrialnie sie zmienila po utworzeniu zboru chrzescijanskiego a slowa Piotra byly wyrazne :
Dz Ap 2:40 W wielu też innych słowach dawał świadectwo i napominał: Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!. 41 Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz.

Mapisano zostali ochrzczeni a musimy pamietac ze Biblia Tysiaclecia ( wydanie przeciez katolickie ) naucza :
Ef 4:5 BT "Jeden jest Pan, jedna wiara, jeden chrzest."
kloci sie to przeciez z teza podtrzymywana przez niektorych filozofow brzmiaca :
"Jeden jest Pan , rozne sposoby wierzenia i wiele roznych "narzedzi" potrzebnych do zbawienia , wiele sposobow i podejsc do chrztu "

Użytkownik homme_curieux edytował ten post 2006-09-26, godz. 18:46

Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#9 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-26, godz. 19:19

Stefanie, innym zarzucasz "filozofowanie", a sam wijesz się jak piskorz, byle uniknąć wyjaśnienia niewygodnego dla Brooklynu wersetu biblijnego.

Zadajesz retoryczne pytania o sens ewangelizacji. Większość zbawionych dostąpi zbawienia przy użyciu zorganizowanej religii, dlatego zorganizowana ewangelizacja ma sens, ale...

Ale skoro Nasz Pan nauczał, że "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami", więc my, ludzie, nie możemy być "mądrzejsi od Jezusa" i mówić że "wiemy lepiej" kto zasługuje na zbawienie. Skoro Pan Jezus chce zbawić niektóre niezrzeszone osoby, to widocznie wie co robi. No chyba, że HC odważy się pouczać Jezusa, co on ma robić, a czego nie...

Przytaczasz werset o tym, że "kto nie jest z nami, jest przeciwko nam" i wskazujesz (zupełnie słusznie), że werset ten wskazuje na istnienie zorganizowanej społeczności. To czy nazwiemy ją zborem, Kościołem czy organizacją, jest bez znaczenia. Organizacja jest potrzebna. Z tym się obydwaj zgadzamy. Różnica polega na tym, że ja uważam, że organizacja religijna jest potrzebna, ale nie jest niezbędna do zbawienia.

Jeśli uważasz inaczej, wykaż to na podstawie Biblii, a nie na podstawie własnego filozofowania.

Jednak unikasz (jak do tej pory) objaśnienia wersetu "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami"
Ja uważam, że werset ten wskazuje, że miłosierdzie Boże dopuszcza zbawienie osób niezorganizowanych.
Nie jest to postawa zalecana przez Pismo Święte, ale zbawienie tych osób jest możliwe, "w drodze wyjątku".

Wykaż na podstawie Biblii, że zbawienie osoby niezorganizowanej jest niemożliwe. Czekam na dowody biblijne. Tylko proszę, zamiast atakować inne wyznania, trzymaj się mocno Pisma Świętego.

#10 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-26, godz. 19:48

Homme Curieux
A co z moimi pytaniami. Czyżby były dla ciebie za trudne, że nie odpowiadasz?
Czesiek

#11 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-27, godz. 07:57

1) Gdzie Biblia naucza, że jest jeden sposób wielbienia Boga? A tak przy okazji wyjaśnij znaczenie terminu "jeden sposób wielbienia", żebyśmy tu na forum wiedzieli co masz na myśli i nie było zbędnych dyskusji z powodu niezrozumienia się.


Ciesze sie gdy ktos zadaje mi pytania konkretne, na ktore moge odpowiedziec za pomoca Pisma Swietego.
1 list do Kryntian 1 rozdzial w calosci prawie pisze na temat "rozlamow" wsrod pierwszych chrzescijan. Pismo nie akceptuje takich postaw a wrecz przeciwnie werset 10 brzmi
A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.

tego typu wypowiedzi w Biblii jest mnostwo skad wynika jasno ze ani Jezus ani jego apostolowie nie zachecali do
"Robta co chceta"


2) Homme Curieux a ty osobiście na jakiej podstawie chcesz, aby Bóg cię zbawił? Jeśli uważasz, że nie wystarczy być dobrym człowiekiem, to na podstawie czego człowiek może być zbawiony?


Kiedy w wyszukiwarce wystukamy "zbawiony" ukazuja nam sie dla przykladu takie wersety :

Mt 10:22 BT "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
Mt 24:13 BT "Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
Mk 13:13 BT "I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
Mk 16:16 BT "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."
J 3:17 BT "Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony."
J 10:9 BT "Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę."
Dz 2:21 BT "Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony."
Rz 10:13 BT "Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony."

wydaje mi sie ze sa one odpowiedzia najlepsza, w sytuacji gdyby ktos mial problemy ze zrozumieniem tych slow, sluze pomoca, chociaz watpie bo sa one tak wyraziste ze nie powinno byc takiej potrzeby , zainteresowanych innymi tematami zapraszam na
http://www.watchtowe...hives/index.htm
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#12 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-27, godz. 08:51

Jeśli uważasz inaczej, wykaż to na podstawie Biblii, a nie na podstawie własnego filozofowania.

Jednak unikasz (jak do tej pory) objaśnienia wersetu "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami"
Ja uważam, że werset ten wskazuje, że miłosierdzie Boże dopuszcza zbawienie osób niezorganizowanych.
Nie jest to postawa zalecana przez Pismo Święte, ale zbawienie tych osób jest możliwe, "w drodze wyjątku".


Post ten byc moze zaintryguje jakiegos goscia lub uczestnika tego forum i mam nadzieje ze moj post pomoze zrozumiec roznice dzielaca Sw J od wielu innych grup religijnych :

2 Tm 3:16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

Swiadkowie zgodnie z trescia tego wersetu bazuja swoje poszukiwanie Prawdy biblijnej na podstawie Biblii

Filozofowie dodaja mniej lub bardziej czesto ze : "drodze wyjątku" lub prawie
"Prawie" stanowi jednak wielka roznice dla ............................ :)
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#13 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-27, godz. 10:35

1) Gdzie Biblia naucza, że jest jeden sposób wielbienia Boga? A tak przy okazji wyjaśnij znaczenie terminu "jeden sposób wielbienia", żebyśmy tu na forum wiedzieli co masz na myśli i nie było zbędnych dyskusji z powodu niezrozumienia się.


Ciesze sie gdy ktos zadaje mi pytania konkretne, na ktore moge odpowiedziec za pomoca Pisma Swietego.
1 list do Kryntian 1 rozdzial w calosci prawie pisze na temat "rozlamow" wsrod pierwszych chrzescijan. Pismo nie akceptuje takich postaw a wrecz przeciwnie werset 10 brzmi
A przeto upominam was, bracia, w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyście byli zgodni, i by nie było wśród was rozłamów; byście byli jednego ducha i jednej myśli.

tego typu wypowiedzi w Biblii jest mnostwo skad wynika jasno ze ani Jezus ani jego apostolowie nie zachecali do
"Robta co chceta"


Homme Cureux
Ja pytałem o "jedyny sposób wielbienia", gdzie o tym mówi Biblia i czym on właściwie jest, ty natomiast cytujesz fragment napominający do jedności wśród chrześcijan, a jak byś sobie zrobił studium ! Listu apostoła Pawła do Koryntian pierwszych czterech rozdziałów, to widziałbyś, że Paweł pisząc to wezwanie potępiał jednocześnie rozłamy spowodowane głupim stawaniem po stronie jakiegoś nauczyciela przeciw innemu nauczycielowi.
Ani słowa o "jedynym sposobie wielbienia" Boga. Do studiowania Biblii też nie można stosować zasady "Róbta co chceta". Czy tego nie uczą w "organizacji"?




2) Homme Curieux a ty osobiście na jakiej podstawie chcesz, aby Bóg cię zbawił? Jeśli uważasz, że nie wystarczy być dobrym człowiekiem, to na podstawie czego człowiek może być zbawiony?


Kiedy w wyszukiwarce wystukamy "zbawiony" ukazuja nam sie dla przykladu takie wersety :

Mt 10:22 BT "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
Mt 24:13 BT "Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
Mk 13:13 BT "I będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mojego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony."
Mk 16:16 BT "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."
J 3:17 BT "Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony."
J 10:9 BT "Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony - wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę."
Dz 2:21 BT "Każdy, kto wzywać będzie imienia Pańskiego, będzie zbawiony."
Rz 10:13 BT "Albowiem każdy, kto wezwie imienia Pańskiego, będzie zbawiony."

wydaje mi sie ze sa one odpowiedzia najlepsza, w sytuacji gdyby ktos mial problemy ze zrozumieniem tych slow, sluze pomoca, chociaz watpie bo sa one tak wyraziste ze nie powinno byc takiej potrzeby , zainteresowanych innymi tematami zapraszam na
http://www.watchtowe...hives/index.htm


Szkoda, że do wyszukiwarki wrzuciłeś tylko słowo "zbawiony", a nie też jego pochodne, bo może byś coś więcej znalazł. A poza tym, ja pytałem się ciebie o to, co dotyczy ciebie osobiście i jak ty rozumiesz czym jest zbawienie, w jaki sposób (na jakiej podstawie) ty będziesz zbawiony. Na to już nie byłeś łaskaw odpowiedzieć.
Czesiek

#14 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-27, godz. 10:41

Jasne, wiadomo, że rozłamy u chrześcijan zawsze kończyły się jakąś draką B) . Jednak nasz kolega HC zapomniał o jednym, maleńkim detalu: a mianowicie sam reprezentuje ODŁAM chrześcijaństwa, zresztą bardzo eklektyczny :D
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-27, godz. 10:41

Post ten byc moze zaintryguje jakiegos goscia lub uczestnika tego forum i mam nadzieje ze moj post pomoze zrozumiec roznice dzielaca Sw J od wielu innych grup religijnych :

2 Tm 3:16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

Swiadkowie zgodnie z trescia tego wersetu bazuja swoje poszukiwanie Prawdy biblijnej na podstawie Biblii

Filozofowie dodaja mniej lub bardziej czesto ze : "drodze wyjątku" lub prawie
"Prawie" stanowi jednak wielka roznice dla ............................ :)


Piękna reklama świadków Jehowy.
Tylko dlaczego, skoro prawda śJ jest nauczana na podstawie Biblii, to śJ tak tródno odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących ich nauki jakie zadałem w wątku "Pytania do świadków Jehowy" patrz tutaj"
http://watchtower.or...p?showtopic=394
Jakby to co piszesz Homme Curieux było prawdą, to już dawno by znalazły się teksty z Biblii potwierdzające naukę WTS bez potrzeby dodawania ludzkiej filozofii zaczerpniętej z publikacji Strażnicy.
Czesiek

#16 lightdrink

lightdrink

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie bez edycji
  • PipPip
  • 314 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2006-09-27, godz. 14:40

Czy wiara poza organizacją religijną jest daremna?

Jak brakuje racjonalnych przesłanek do działania, zawsze powołuję się na wiarę, bo przecież wiara może czynić cuda, a najlepiej te cuda podziwiać można w naszym kraju. :D
Złamanie regulaminu Forum. Konto zawieszone.

#17 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-27, godz. 16:40

Homme Curieux
A co z moimi pytaniami. Czyżby były dla ciebie za trudne, że nie odpowiadasz?



:lol:

tutaj i nieco dalej

http://watchtower.or...s...ost&p=18972
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-27, godz. 16:50

:lol:

tutaj i nieco dalej

http://watchtower.or...s...ost&p=18972



To jednak za trudne dla ciebie odróżnić tekst z Biblii od komentarza za Strażnicy. Ja jednak nie założyłem sobie tych klapek na oczy i kiedy czytam jakiś tekst, to nie widzę automatycznie tego, jak WTS nakazuje go tłumaczyć, dlatego pokazałem ci w dalszych postach, że twoje cytowanie tekstów nijak się ma do nauki jaka podaje CK w swoich publikacjach. Ale tego pewnie nia zauważyłeś, lub nie chciałeś zauważyć. Więc zamiast się śmiać, znajdz w końcu te teksty z Biblii mówiące to samo, co naucza WTS, abyś mógł z czystym sumieniem powiedzieć sobie: "teraz już na pewno dałem Cześkowi odpowiedzi jakich oczekiwał i będzie musiał przyznać, że śJ głoszą prawdę opartą na Biblii"

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2006-09-27, godz. 16:52

Czesiek

#19 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-27, godz. 16:58

Cytowałeś nam, Stefanie, że całe Pismo Św. jest natchnione, a mimo to negujesz i wyśmiewasz biblijnie umotywowaną tezę o wyjątkach.

Mam parę pytań:

1) Czy czytałeś werset o tym, że "kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony"?

Jak zatem (jeśli nie wyjątkiem od ogólnej reguły) wytłumaczysz obietnicę złożoną dobremu łotrowi przez Pana Jezusa?

Czy Dobry Łotr należał do jakiejś organizacji? Przyjął chrzest? Zdał raport z głoszenia? Nie, a jednak został zbawiony...

Przypomina się przypowieść o tym, jak gospodarz wypłacił po denarze tym co pracowali cały dzień i tym co pracowali tylko jedną godzinę. Gospodarz puentuje: czy mi nie wolno zrobić z moimi pieniędzmi co zechcę? Jeśli mam ochotę być dobry, co tobie do tego?

Podobnie, nasz Pan, Jezus Chrystus, ma prawo okazać nadzwyczajną łaskę nie tylko tym, którzy nawracają się pod koniec życia, ale równiez tym, którzy za życia nie przyłączyli się do Jego Kościoła (zboru, organizacji).

2) Czy werset mówiący "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami" podkreślający że człowiek ten "nie będzie źle mówić" o Jezusie i zakładanej przez niego organizacji (Kościele, zborze), jest natchniony? I jak należy go interpretować?

Przecież wyraźnie tam jest podane, że Jezus zabronił potępiać niezrzeszonego naśladowcę Jezusa i umotywował to tym, że człowiek ten co prawda nie chodzi razem z apostołami ale również się im nie sprzeciwia...

#20 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 07:54

1) Czy czytałeś werset o tym, że "kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony"?

Jak zatem (jeśli nie wyjątkiem od ogólnej reguły) wytłumaczysz obietnicę złożoną dobremu łotrowi przez Pana Jezusa?


Moze sie zdarzyc iz jakis gosc na tym forum badz jego uczestnik po przeczytaniu powyzszego postu zada sobie pytanie jak to jest naprawde i czy od Biblii rzeczywiscie sa "wyjatki" ?
Powyzszy cytat zawarty jest w Ewangelii Marka i poszczegolne tlumaczenia oddaja go nastepujaco :
Mk 16:16 Bg „Kto uwierzy, a ochrzci się, zbawion będzie; ale kto nie uwierzy, będzie potępion.”
Mk 16:16 Br „Kto uwierzy i ochrzci się, będzie zbawiony, kto zaś nie uwierzy, będzie potępiony.”
Mk 16:16 BT „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony.”
Mk 16:16 Bw „Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.”
Mk 16:16 Bb „Ktoć uwierzy a okrzści się, zbawion będzie, ale kto nie uwierzy będzie potępion.”
Mk 16:16 Bp „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony, a kto nie uwierzy, będzie potępiony.”
Mk 16:16 NS „Kto uwierzy i zostanie ochrzczony, ten będzie wybawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.”

Wszystkie tlumaczenia podkreslaja slowo chrzest jak w takim razie mozna zrozumiec tekst z Ewangelii lukasza :
Lk 23:43 BT „Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.”
Lk 23:43 NS „A on rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju".”

celowo przytoczylem te 2 rozne wersje umieszczenia przecinka ktorego zreszta w oryginale nie zamieszczano ( ale to inny watek )

Jezus powiedzial ze ten czlowiek bedzie z nim w Raju ..... "w jaki sposob" pytaja sie wiedzac ze nie zostal on ochrzczony ...............

Odpowiedz bedzie prosta o ile ktos ma zaufanie do Pisma Swietego obiecujacego przywrocenie Raju na Ziemi . Wielu ludzi przed i po smierci Jezusa umarlo nie majac swiadomosci o zamierzeniu Boga wzgledem ludzkosci, a nawet w przewazajacej wiekszosci nie mieli swiadomosci istnienia Boga Jehowy.
Bog nie jest tyranem wysylajacym dzieci nieochrzone do jakichs "przedsionkow" ktore wymyslili niektorzy filozofowie.
Bog Jehowa kazdemu daje szanse staniecia po jednej ze stron barykady, dzis dla tych ktorzy maja mozliwosc zapoznac sie z Dobra Nowina o Krolestwie ........... Po Armagedonie tym ktorzy zmartwychwstana i beda mogli zapoznac sie z wola Boga i swoim postepowaniem dac odpowiedz na pytanie " Komu wola sluzyc ? "
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych