Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wiara poza organizacją religijną jest daremna?


  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 10:39

Przypomina się przypowieść o tym, jak gospodarz wypłacił po denarze tym co pracowali cały dzień i tym co pracowali tylko jedną godzinę. Gospodarz puentuje: czy mi nie wolno zrobić z moimi pieniędzmi co zechcę? Jeśli mam ochotę być dobry, co tobie do tego?



Ciesze sie jesli nadarza mi sie okazja aby przedstawic biblijny punkt widzenia na pewne kwestie rozniace dzis Swiadkow Jehowy od innych ugrupowan biblijnych. jak nas zacheca Pismo Swiete staram sie udzielac zawsze odpowiedzi powolujac sie raczej na Biblie a nie na opinie teologow i filozofow ludzkich.

Ewangelia Mateusza 20 rozdial i werset 8 podaje nam tresc slow Gospodarza

Mt 20:8 Bg „A gdy był wieczór, rzekł pan winnicy sprawcy swemu: Zawołaj robotników , a oddaj im zapłatę, począwszy od ostatnich aż do pierwszych.”
Mt 20:8 Br „A kiedy nastał wieczór, powiedział gospodarz winnicy do zarządcy swego: Zwołaj robotników i wypłać im ich należność, rozpoczynając od ostatnich aż do pierwszych.”
Mt 20:8 BT „A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!”
Mt 20:8 Bw „A gdy nastał wieczór, mówi pan winnicy do rządcy swego: Zwołaj robotników i daj im zapłatę, a zacznij od ostatnich aż do pierwszych.”
Mt 20:8 Bb „A gdy wieczór przyszedł rzekł pan winnice sprawcy swemu: Zawołaj robotników i oddaj im zapłatę, począwszy od ostatnich aż do pierwszych.”
Mt 20:8 Bp „A kiedy zapadł wieczór, pan winnicy mówi do swego rządcy: Zwołaj robotników i daj im zapłatę, zaczynając od ostatnich a kończąc na pierwszych. -”
Mt 20:8 NS „"Kiedy nastał wieczór, pan winnicy powiedział do swego rządcy: 'Wezwij pracowników i daj im zapłatę. zaczynając od ostatniego aż do pierwszego'.”

Podkresle rowniez trafnosc slow uzytych przez przedmowce a mianowicie :

"gospodarz wypłacił po denarze tym co pracowali cały dzień i tym co pracowali tylko jedną godzinę. "
Pragne podkreslic slowo uzyte pracowali

"Pracowali" nie znaczy sie "przygladali sie pracy" ani "doceniali czyjas prace"

Ciezko mi uwierzyc ze istnieja wersje Pisma Swietego gdzie Gospodarz mowi "zwolaj wszystkich ktorzy chca dostac zaplate" ............................................................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#22 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 10:55

To jednak za trudne dla ciebie odróżnić tekst z Biblii od komentarza za Strażnicy. Ja jednak nie założyłem sobie tych klapek na oczy i kiedy czytam jakiś tekst, to nie widzę automatycznie tego, jak WTS nakazuje go tłumaczyć, dlatego pokazałem ci w dalszych postach, że twoje cytowanie tekstów nijak się ma do nauki jaka podaje CK w swoich publikacjach. Ale tego pewnie nia zauważyłeś, lub nie chciałeś zauważyć. Więc zamiast się śmiać, znajdz w końcu te teksty z Biblii mówiące to samo, co naucza WTS, abyś mógł z czystym sumieniem powiedzieć sobie: "teraz już na pewno dałem Cześkowi odpowiedzi jakich oczekiwał i będzie musiał przyznać, że śJ głoszą prawdę opartą na Biblii"



Nie bede komentowal teraz stwierdzen przedmowcy o tym ze :
"za trudne dla ciebie odróżnić tekst z Biblii od komentarza za Strażnicy"
"Ja jednak nie założyłem sobie tych klapek na oczy" czyli ze ja je mam zalozone ?

chce przytoczyc moja wczesniesza wypowiedz z postu: http://watchtower.or...s...ost&p=18972

w ktorym na pytanie przedmowcy :
"1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6"

Odpowiedzialem :
"Odpowiedz
1 Koryntian 15: 20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. 24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. "

Aby przyblizyc czytelnikom sens naszego zrozumienia tego wersetu prosze zwazyc na kolejne mysli w tym tekscie zawarte ;
1/"Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli."

2/ "każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy"

3/ "potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia"

4/ "Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu .................."

Swiadkowie na podstawie wielu innych fragmentow Biblii wierza iz Krolestwo ( Jezus Chrystus wraz ze 144 000 chrzescijan wzbudzonych do zycia w ciele duchowym ) ma objac rzady nad Ziemia .
Czemu mialby sluzyc i kim rzadzic ten rzad o ktory modli sie tak wielu ludzi nie zdajac sobie sprawy ze sensu wypowiadanych slow brzmiacych " przyjdz Krolestwo twoje , badz wola twoja na ziemi jak i w niebie ..." , gdyby rzad ten nie mial na ziemi swoich poddanych, tych ktorzy beda mieli szanse przezyc Koniec tego systemu i tych ktorych Bog zmartwychwzbudzi po Armagedonie ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#23 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-09-28, godz. 11:00

Odpowiedz bedzie prosta o ile ktos ma zaufanie do Pisma Swietego obiecujacego przywrocenie Raju na Ziemi . Wielu ludzi przed i po smierci Jezusa umarlo nie majac swiadomosci o zamierzeniu Boga wzgledem ludzkosci, a nawet w przewazajacej wiekszosci nie mieli swiadomosci istnienia Boga Jehowy.

Czyli "dobry łotr" dostąpił zbawienia ze względu na swoją nieświadomość? Tylko pytanie: nieświadomość czego? Czy nieświadomość tego, że czynił źle (Biblia podaje, że uznawał, że czynił źle), czy też może nieznajomość nauk Jezusa (Biblia podaje, że obaj łotrowie znali naukę Jezusa, wiedzieli, że jest niewinny i rozważali Jego potencjalną możliwość cudownego uratowania ich od śmierci). Żeby było prościej, powtórzę jeszcze raz: "dobry łotr" znał nauki Jezusa (ale ich nie przestrzegał), wiedział, że prowadzi złe życie, nie ochrzcił się, nawrócił się dopierow chwili śmierci, ale dostąpił zbawienia.

#24 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 12:01

Czyli "dobry łotr" dostąpił zbawienia ze względu na swoją nieświadomość?


O ile napisalem ze "zbawienia" to znaczy ze sie przejezyczylem.

Artykul ze strony http://www.watchtowe.../article_02.htm oraz wiele innych publikacji ukazuje zamierzenie Boze dotyczace ludzkosci.

"dobry lotr" dostapi zmartwychwstania w przeobrazanej w Raj Ziemi, aby czlowiek ten mogl zapoznac sie z "oferta" Boga Jehowy w stosunku do ludzi i ja zaakceptowac ( zyc ) lub odrzucic ( powrocic w niebyt )

Zyczac ciekawej lektury H_C
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 13:37

(...)

Jezus powiedzial ze ten czlowiek bedzie z nim w Raju ..... "w jaki sposob" pytaja sie wiedzac ze nie zostal on ochrzczony ...............

Odpowiedz bedzie prosta o ile ktos ma zaufanie do Pisma Swietego obiecujacego przywrocenie Raju na Ziemi . Wielu ludzi przed i po smierci Jezusa umarlo nie majac swiadomosci o zamierzeniu Boga wzgledem ludzkosci, a nawet w przewazajacej wiekszosci nie mieli swiadomosci istnienia Boga Jehowy.
Bog nie jest tyranem wysylajacym dzieci nieochrzone do jakichs "przedsionkow" ktore wymyslili niektorzy filozofowie.
Bog Jehowa kazdemu daje szanse staniecia po jednej ze stron barykady, dzis dla tych ktorzy maja mozliwosc zapoznac sie z Dobra Nowina o Krolestwie ........... Po Armagedonie tym ktorzy zmartwychwstana i beda mogli zapoznac sie z wola Boga i swoim postepowaniem dac odpowiedz na pytanie " Komu wola sluzyc ? "


Homme Cureux

A tak poza twoją filozofią, to może podasz jeszcze jakieś teksty potwierdzające twoją naukę, tak jak to napisałeś. Tak lubisz cytować Biblię, to gdzie odpowiednie cytaty potwierdzające tę naukę?
Czesiek

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 13:57

Nie bede komentowal teraz stwierdzen przedmowcy o tym ze :
"za trudne dla ciebie odróżnić tekst z Biblii od komentarza za Strażnicy"
"Ja jednak nie założyłem sobie tych klapek na oczy" czyli ze ja je mam zalozone ?

chce przytoczyc moja wczesniesza wypowiedz z postu: http://watchtower.or...s...ost&p=18972

w ktorym na pytanie przedmowcy :
"1. Gdzie Biblia naucza, że zmartwychwstanie do panowania z Chrystusem będzie dokonywać się przed Armagedonem (od 1918), skoro Biblia uczy, że będzie to się działo na początku 1000 letniego panowania Chrystusa po związaniu szatana na 1000 lat – Objawienia 20, 1-6"

Odpowiedzialem :
"Odpowiedz
1 Koryntian 15: 20 Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. 21 Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. 22 I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, 23 lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. 24 Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. "

Aby przyblizyc czytelnikom sens naszego zrozumienia tego wersetu prosze zwazyc na kolejne mysli w tym tekscie zawarte ;
1/"Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli."

2/ "każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy"

3/ "potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia"

4/ "Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu .................."

Swiadkowie na podstawie wielu innych fragmentow Biblii wierza iz Krolestwo ( Jezus Chrystus wraz ze 144 000 chrzescijan wzbudzonych do zycia w ciele duchowym ) ma objac rzady nad Ziemia .
Czemu mialby sluzyc i kim rzadzic ten rzad o ktory modli sie tak wielu ludzi nie zdajac sobie sprawy ze sensu wypowiadanych slow brzmiacych " przyjdz Krolestwo twoje , badz wola twoja na ziemi jak i w niebie ..." , gdyby rzad ten nie mial na ziemi swoich poddanych, tych ktorzy beda mieli szanse przezyc Koniec tego systemu i tych ktorych Bog zmartwychwzbudzi po Armagedonie ?


Jak widzę nadal nie zapoznałeś się z moją odpowiedzią na twoje stwierdzenia.
Tekst który przytoczyłeś z 1Kor 15,20-24 został przez ciebie perfidnie wyrwany z kontekstu i zostało jemu nadane znaczenie, jakiego nie ma w Biblii. A tak postępują oszuści, jaki nauczyciel, taki i uczeń, jak postąpiło WTS, tak też postąpiłeś ty Homme Curieux.

Już raz zwróciłem tobie uwagę, że kontekstem tego fragmentu jest cały rozdział 15 tegoż Listu apostoła Pawła, a tam jest też napisane, że zmartwychwstanie odbędzie się w ułamku sekundy ("oka mgnieniu"), a w tym samym czasie, ci, którzy żywi doczekają powrotu Pana Jezusa zostaną przemienieni. A wszystko to odbędzie się, kiedy zabrzmi ostatnia trąba, na dzwięk której zstąpi Pan Jezus.

51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni 52. W jednej chwili, w oka mgnieniu, na odgłos trąby ostatecznej; bo trąba zabrzmi i umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni. 53. Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność. 54. A gdy to, co skażone, przyoblecze się w to, co nieskażone, i to, co śmiertelne, przyoblecze się w nieśmiertelność, wtedy wypełni się słowo napisane: Pochłonięta jest śmierć w zwycięstwie! (1 Kor. 15:51-54 BW)


Co do dalszej wiary śJ jak to opisałeś, to Biblia mówi, że 1000-lecie, będzie okresem panowania Mesjasza nad cielesnym Izraelem i narodami, które przeżyją wielki ucisk i wojnę Armagedonu - jak nie wierzysz to poczytaj sobie Zachariasza 14 rozdział, tam to jest zapowiedziane.
Chyba, że dla ciebie ważniejsze jest to co naucza WTS a nie Biblia.
Czesiek

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 14:09

Czyli "dobry łotr" dostąpił zbawienia ze względu na swoją nieświadomość?

O ile napisalem ze "zbawienia" to znaczy ze sie przejezyczylem.

Artykul ze strony http://www.watchtowe.../article_02.htm oraz wiele innych publikacji ukazuje zamierzenie Boze dotyczace ludzkosci.

"dobry lotr" dostapi zmartwychwstania w przeobrazanej w Raj Ziemi, aby czlowiek ten mogl zapoznac sie z "oferta" Boga Jehowy w stosunku do ludzi i ja zaakceptowac ( zyc ) lub odrzucic ( powrocic w niebyt )

Zyczac ciekawej lektury H_C


Homme Curieux
Ten artykuł, to tylko ludzka filozofia manipulująca Biblią i składająca obietnicę bez pokrycia w Biblii. A może tak na potwierdzenie tego co będzie działo się z "dobrym łotrem" zamiast ludzkiej filozofii mały cytacik z Biblii. Ponoć jest ona dla ciebie autorytetem.
Czesiek

#28 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 14:38

Homme Cureux

A tak poza twoją filozofią, to może podasz jeszcze jakieś teksty potwierdzające twoją naukę, tak jak to napisałeś. Tak lubisz cytować Biblię, to gdzie odpowiednie cytaty potwierdzające tę naukę?



Ciesze sie ze moge odpowiedziec na te pytania za posrednictwem naszej literatury dostepnej rowniez poprzez internet, jest w niej cale mnostwo cytatow potwierdzajacych nasze wierzenia :


http://www.watchtowe...hives/index.htm

zapraszam do skorzystania ;
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#29 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 14:44

Homme Cureux

A tak poza twoją filozofią, to może podasz jeszcze jakieś teksty potwierdzające twoją naukę, tak jak to napisałeś. Tak lubisz cytować Biblię, to gdzie odpowiednie cytaty potwierdzające tę naukę?



szczegolnie tutaj jest wiele wersetow :

http://www.watchtowe.../article_01.htm
Mateusza 5:5
Objawienia 21:4
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#30 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 14:49

Już raz zwróciłem tobie uwagę, że kontekstem tego fragmentu jest cały rozdział 15 tegoż Listu apostoła Pawła, a tam jest też napisane, że zmartwychwstanie odbędzie się w ułamku sekundy ("oka mgnieniu"), a w tym samym czasie, ci, którzy żywi doczekają powrotu Pana Jezusa zostaną przemienieni. A wszystko to odbędzie się, kiedy zabrzmi ostatnia trąba, na dzwięk której zstąpi Pan Jezus.


Pismo podaje rowniez w wersecie przytoczonym dalej iz :

" Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni " jak sie okazalo wszyscy owczesni zasneli, wiec byc moze to oka mgnienie jest okresem dluzszym od "mgnienia naszego oka " ?
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#31 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 16:33


Już raz zwróciłem tobie uwagę, że kontekstem tego fragmentu jest cały rozdział 15 tegoż Listu apostoła Pawła, a tam jest też napisane, że zmartwychwstanie odbędzie się w ułamku sekundy ("oka mgnieniu"), a w tym samym czasie, ci, którzy żywi doczekają powrotu Pana Jezusa zostaną przemienieni. A wszystko to odbędzie się, kiedy zabrzmi ostatnia trąba, na dzwięk której zstąpi Pan Jezus.

Pismo podaje rowniez w wersecie przytoczonym dalej iz :

" Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni " jak sie okazalo wszyscy owczesni zasneli, wiec byc moze to oka mgnienie jest okresem dluzszym od "mgnienia naszego oka " ?


Ja jednak będę obstawał przy tym, że nauczyciele za którymi cytujesz nauki, to zwykli zwodziciele nie trzymający się Biblii, niż za tym, że Bóg nie wie ile czasu zajmuje "mgnienie oka" o którym mówi przez apostoła Pawła.
Więc skoro w 1914 nie nastąpiło zmartwychwstanie wszystkich mających panować z Chrystusem i nie nastąpiło zabranie na obłoki na spotkanie Pana Jezusa tych, którzy jako żywi doczeali powrotu swojego Pana, a ponadto ludzie głoszący to, że Pan Jezus powrócił w 1914 "zauważyli" to dopiero ponad 25 lat później, to całe głoszenie o "paruzji" Pana Jezusa w 1914 mam wszelkie podstawy aby nazwać ludzką filozofią, bujdą na resorach i zwodzeniem ludzi bajkami "wyssanymi z brudnego palca".
Czesiek

#32 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 16:47

Ja jednak będę obstawał przy tym, że ...................................................


Kazdy ma prawo do obstawania przy tym co mu sie podoba ......................................

Osad tego, pozostawmy Bogu ktorego my wedlug Pisma Swietego nazywamy w jezyku polskim Jehowa .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#33 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 17:07

Kazdy ma prawo do obstawania przy tym co mu sie podoba ......................................

Osad tego, pozostawmy Bogu ktorego my wedlug Pisma Swietego nazywamy w jezyku polskim Jehowa .


A taki tekst znasz:

Wszystkiego doświadczajcie, co dobre, tego się trzymajcie. Od wszelkiego rodzaju zła z dala się trzymajcie.
(1 Tes. 5:21-22 BW)


Jak mam cokolwiek doświadczać, bez badania i osądzania, czy dana nauka jest zgodna z Biblią, czy nie?
Skąd mam wiedzieć co jest dobre, jeśli tego nie doświadczę i nie ocenię w oparciu o Pismo Święte?
Więc Homme Curieux nie kpij sobie ze mnie zasłaniając się pozostawienia osądu tego Bogu. Przecież właśnie to Bóg oczekuje od nas, że zbadamy i osądzimy, czy dana nauka pochodzi od Niego, czy też jest tylko ludzką filozofią, zwodeniem naiwnych.

Co do Imienia Bożego, to w języku polskim funkcjonuje forma Jahwe, a co do formy Jehowa, to swego czasu nawet w Kalendarzu Żydowskim można było przeczytać, że jest to niepoprawna forma imienia Bożego.
Czesiek

#34 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 17:18

szczegolnie tutaj jest wiele wersetow :

http://www.watchtowe.../article_01.htm
Mateusza 5:5
Objawienia 21:4


Homme Curieux
Czy podane przez ciebie teksty bez filozoficznego komentarza WTS cokolwiek mówią na temat milenium i tego co ty wcześniej napisałeś.
Poza tym dlaczego uważasz, że nie sprawdzę kontekstu Obj. 21,4 i nie wytknę ci tego, że na potwierdzenie tego co napisałeś o milenium podajesz tekst z Biblii odnoszący się do czasu jaki nastąpi po milenium, po wrzuceniu szatana do jeziora ognistego, po osądzeniu wszystkich ludzi jacy kiedykolwiek żyli, po zniszczeniu starej ziemi i starego nieba i po stworzeniu przez Boga nowych niebios i nowej ziemi. Czy myślisz, że jak ty nie potrafisz zwracać uwagi na kontekst cytowanego wersetu, to wszyscy inni muszą postępować tak jak ty?
To co zrobiłeś na poparcie swoich wywodów, popularnie nazywa się manipulowaniem Biblią aby uzasadnić nauki, jakich w Biblii nie ma.

Co do podanych przez ciebie stron, to tam tak samo jak to robisz ty, autorzy tych tekstów manipulują Biblią nie szanując tego, co Bóg poprzen nią mówi.
Czesiek

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-28, godz. 18:07

Na temat pytań o zbawienie dobrego łotra wypowiedzieli się już haael oraz Czesiek.

Dodam od siebie, że w przypowieści o robotnikach pracujących godzinę i kilkanaście godzin, gospodarz wypłacił krótko pracującym więcej niż im się należało, wg umowy. Analogicznie, prawo łaski daje możliwość zbawienia nawet tym, którzy nawracają się w chwili śmierci (biblijny przykład dobrego łotra).

I nie ma co filozofować i wmawiać ludziom, jakoby Pan Jezus nie dotrzymał słowa i nie zabrał łotra w tym samym czasie do nieba.
Jeśli ktoś woli ludzką filozofię strażnicową od jasnych słów Biblii, to trudno.
Ja jednak wiem, że łotr dostał się do nieba jeszcze w wielki piątek 33 r.n.e.

Ale chcę zauważyć, że dotąd nie odpowiedziałeś mi na drugie moje pytanie.
Zapytam Ciebie, jak interpretujesz słowa Pana Jezusa "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami"?
Pan Jezus wyraźnie stwierdził, że chodzi o osoby które "nie mówią źle" o Jego Kościele (Jego Zborze).
Wg mnie, dowodzi on mozliwości zbawienia dla osób nie należących do Kościoła (zboru, organizacji Bożej).
Czy przytoczysz choć jeden werset na poparcie swojej tezy, o niemożności zbawienia poza organizacją?
Czy znowu zamiast Słowa Bożego zaserwujesz nam infantylną ludzką filozofię made in Brooklyn?

#36 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 18:22

Przecież właśnie to Bóg oczekuje od nas, że zbadamy i osądzimy, czy dana nauka pochodzi od Niego, czy też jest tylko ludzką filozofią, zwodeniem naiwnych.


Ciesze sie ze czytam powyzsze slowa tym bardziej ze zgodne sa one z zamierzeniem Bozym i tak :
Mt 24:14 Bg „I będzie kazana ta Ewangielija królestwa po wszystkim świecie, na świadectwo wszystkim narodom. A tedyć przyjdzie koniec.”
Mt 24:14 Br „Ta zaś Dobra Nowina o królestwie będzie głoszona po całym świecie na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy przyjdzie koniec.”
Mt 24:14 BT „A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.”
Mt 24:14 Bw „I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.”
Mt 24:14 Bb „I będzie przepowiedana ta Ewanjelija Królestwa po wszytkiej ziemi, na świadectwo wszytkim narodom, a tedyć przyjdzie koniec.”
Mt 24:14 Bp „A ta ewangelia o królestwie głoszona będzie na całej ziemi na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy nastąpi koniec.”
Mt 24:14 NS „I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.”

Wszystkie wydania biblijne podaja zgodnie ze ta Nowina bedzie głoszona ale nie jest powiedziane ze beda w nia wierzyli wszyscy ludzie :( Przeciwnie, najwiekszy i najlepszy ze wszystkich glosicieli tej Nowiny - Jezus zdolal zgromadzic zaledwie garstke ludzi ktorzy nie tylko uwierzyli ale rowniez mieli ochote i odwage aby za nim podazac i go nasladowac :(
Staramy sie przekazywac ludziom to w co sami wierzymy, pozostawiajac ludziom prawo do wyboru .

Ciesze sie ze przedmowca tak jak Berejczycy twierdzi :
"Bóg oczekuje od nas, że zbadamy i osądzimy, czy dana nauka pochodzi od Niego, czy też jest tylko ludzką filozofią, zwodeniem naiwnych."

Bogu tez pozostawmy osad naszych wyborow ................................
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#37 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 18:50

I nie ma co filozofować i wmawiać ludziom, jakoby Pan Jezus nie dotrzymał słowa i nie zabrał łotra w tym samym czasie do nieba.
Jeśli ktoś woli ludzką filozofię strażnicową od jasnych słów Biblii, to trudno.
Ja jednak wiem, że łotr dostał się do nieba jeszcze w wielki piątek 33 r.n.e.


Chodzilem na katechizm i wkuwalem na pamiec wiele rzeczy w tym takie cos co zwie sie "Credo" gdzie miedzy innymi recytuje sie :
IV Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion; zstapił do piekieł
V Trzeciego dnia zmartwychwstał
VI Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego

Jak sie ma to do slow Jezusa zamieszczonych w Ewangelii :

Lk 23:43 BT „Jezus mu odpowiedział: Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju.”

Czy Jezus zstapił do piekieł czy tez poszedl w Wielki Piatek do Raju ?

o wiele prostsza wydaje sie wypowiedz Jezusa gdy przestawimy przecinek i wyjdzie nam ;

Lk 23:43 NS „A on rzekł do niego: "Zaprawdę mówię ci dzisiaj: Będziesz ze mną w Raju".”
ale nie powiedziano kiedy .................

Pozostaje sie cieszyc ze sa ludzie ktorzy twierdza :
"Ja jednak wiem, że łotr dostał się do nieba jeszcze w wielki piątek 33 r.n.e."
Widocznie maja zrodla o ktorych my nie wiemy, czemu jednak tych dowodow nie upublicznia i utrzymuja je w tak wielkiej tajemnicy ?
Sa ludzie ktorych podnieca aura tajemnicy, my uwazamy nadal ze :
2 Tm 3:16 Wszelkie Pismo od Boga natchnione [jest] i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - 17 aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu.

PS jesli by ktos mial watpliwosci
Moim dowodem na to ze Jezus nie zabral lotra tego samego dnia do raju jest CREDO katolickie ktore brzmi miedzy innymi
IV Umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion; zstapił do piekieł
V Trzeciego dnia zmartwychwstał
VI ( i dopiero wtedy - moj przypis ) Wstąpił na niebiosa,
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.

#38 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-09-28, godz. 18:51

Ciesze sie ze czytam powyzsze slowa tym bardziej ze zgodne sa one z zamierzeniem Bozym i tak :
Mt 24:14 Bg „I będzie kazana ta Ewangielija królestwa po wszystkim świecie, na świadectwo wszystkim narodom. A tedyć przyjdzie koniec.”
Mt 24:14 Br „Ta zaś Dobra Nowina o królestwie będzie głoszona po całym świecie na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy przyjdzie koniec.”
Mt 24:14 BT „A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.”
Mt 24:14 Bw „I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.”
Mt 24:14 Bb „I będzie przepowiedana ta Ewanjelija Królestwa po wszytkiej ziemi, na świadectwo wszytkim narodom, a tedyć przyjdzie koniec.”
Mt 24:14 Bp „A ta ewangelia o królestwie głoszona będzie na całej ziemi na świadectwo dla wszystkich narodów. I wtedy nastąpi koniec.”
Mt 24:14 NS „I ta dobra nowina o królestwie będzie głoszona po całej zamieszkanej ziemi na świadectwo wszystkim narodom; a potem nadejdzie koniec.”

Wszystkie wydania biblijne podaja zgodnie ze ta Nowina bedzie głoszona ale nie jest powiedziane ze beda w nia wierzyli wszyscy ludzie :( Przeciwnie, najwiekszy i najlepszy ze wszystkich glosicieli tej Nowiny - Jezus zdolal zgromadzic zaledwie garstke ludzi ktorzy nie tylko uwierzyli ale rowniez mieli ochote i odwage aby za nim podazac i go nasladowac :(
Staramy sie przekazywac ludziom to w co sami wierzymy, pozostawiajac ludziom prawo do wyboru .

Ciesze sie ze przedmowca tak jak Berejczycy twierdzi :
"Bóg oczekuje od nas, że zbadamy i osądzimy, czy dana nauka pochodzi od Niego, czy też jest tylko ludzką filozofią, zwodeniem naiwnych."

Bogu tez pozostawmy osad naszych wyborow ................................


Dobra nowina o Królestwie. Czy ty rozumiesz co w tej sprawie głosili apostołowie. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad takim tekstem:

Dziękując Ojcu, który was zdolnymi uczynił do uczestniczenia w dziedzictwie świętych w światłości, który nas wyrwał z mocy ciemności i przeniósł do Królestwa Syna swego umiłowanego, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów,
(Kol. 1:12-14 BW)


Apostoł Paweł jasno nauczał, że Bóg już wierzących w Chrystusa przeniusł do Królestwa Pana Jezusa. Już ich wyrwał z mocy ciemności, już ich zbawił. Jak to możliwe, skoro WTS naucza, że Królestwo zaczęło panować dopiero w 1914 roku?
Zwyczajnie, obliczenia WTS nawet psu na budę się nie zdadzą, a ludzka nauka w świetle Biblii okazuje się kłamstwem.
Pan Jezus zapewnił swoich uczniów, że po swoim zmartwychwstaniu otrzymał wszelką władzę na niebie i na ziemi (Mt 28,18), stąd apostoł Paweł mógł zapewniać swoich czytelników w Kolosach, że już Pan Jezus panuje w swoim Królestwie, że Bóg już wierzących umieszcza w tym Królestwie.
Czy taką dobrą nowinę o Królestwie głoszą śJ. Czy też bajki, oparte na fałszywych datach, na lipnych wyliczeniach, składając w imieniu Boga obietnicę sprzeczne ze Słowem Bożym?
Czesiek

#39 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-09-28, godz. 18:57

gratuluję, Stefanie, że wziąłeś do ręki katechizm.

Jak go poczytasz dokładnie, to może znajdziesz odpowiedź dlaczego my katolicy nie widzimy sprzeczności między zstąpieniem do piekieł i jednoczesną obecnością Jezusa w niebie. I dlaczego nie dodajemy dopisanych przez Ciebie słów "i dopiero wtedy"...

Jeśli nie znajdziesz tego, wyjaśnię Ci tę kwestię osobiście.

No i prosze o to abyś odniósł się wreszcie do słów Jezusa "kto nie jest przeciwko nam, jest z nami"...

#40 homme_curieux

homme_curieux

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1274 Postów

Napisano 2006-09-28, godz. 19:03

Pan Jezus zapewnił swoich uczniów, że po swoim zmartwychwstaniu otrzymał wszelką władzę na niebie i na ziemi (Mt 28,18), stąd apostoł Paweł mógł zapewniać swoich czytelników w Kolosach, że już Pan Jezus panuje w swoim Królestwie, że Bóg już wierzących umieszcza w tym Królestwie.


Faktycznie Mt 28 :18 Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.

Nalezaloby sobie jednak zadac pytanie czy juz Jezus skorzystal z tej wladzy ? Jesli skorzystal to jak nalezaloby w takim razie oceniac rezultaty jego wladzy skoro nasze zycie wciaz nie przypomina rajskich warunkow :( a wrecz przeciwnie ..................

Jezus otrzymal te wladze i ja wykorzysta aby spelnily sie wszystkie proroctwa mowiace o "Ksieciu Pokoju" i Raju ktory zapanuje na calej Ziemi tak jak zaplanowal to Jehowa na poczatku .
Mam nadzieje ze moj glos na tym forum sprawi ze moze choc jednemu ziarnu zostanie oszczedzony ponizszy los :
Lk 5:5 Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych