Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ktoś z Was chciałby ewentualnie bronić Świadków Jehowy?


  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#21 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-12, godz. 11:33

Sebol, domyślam się, że redaktor naczelny Olo nie chciałby takiego pismaka jak ja...

A co do spostrzeżeń mihau, zgadzam się. Ta religia pomaga ludziom którzy chcą mieć bata nad sobą.

Jeden z największych problemów związanych z alkoholizmem to zbyt łagodne traktowanie alkoholika.
Zamiast włożyć mu na barki ciężar odpowiedzialności za własne życie, rodzina spłaca w sklepie to, co wziął na krechę, pierze zażygane ubrania, załatwa lewe zwolnienia lekarskie aby nie wyrzucono go z pracy itd. itp.

Religia ŚJ co prawda również nie przysposobi go do samodzielności, ale przynajmniej postraszy go śmiercią i to bliską, w ciągu najbliższych lat lub miesięcy, kiedy to ze 100% pewnością ma się rozpocząć armagedon. Wielu osobom to pomaga. Później można dać człowiekowi zajęcie i nałogi zastępcze, można zbudować w nim poczucie wyższości nad innymi (ja "dzięki prawdzie" wyszedłem z nałogu, a inni nie) no i można to ciągnąć dalej. Kiedy delikwent opuści organizację, na 99% wróci do nałogu a wtedy będzie kolejnym argumentem na korzyść organizacji... Jakoby lepiej było w niej trwać niż ją zostawiać.


Nie, nie calkowicie sie zgadzam z Toba Sebastian, co prawda religia SJ moze nie przysposobi do samodzielnosci, ale przeciez nie taki jest jej cel, prawda? I nie taki jest cel poczatkujacego zainteresowanego. A kto wie, moze Bog posluguje sie SJ? Zeby wyciagnac z nalogu? Jak dom sie pali to przeciez wszystko obiecasz dzieciom, byle z niego wyszly. Gorzej, jak potem te dzieci nie dorastaja i dalej wierza w to, co im powiedziales. Bez wzgledu na wszystko.

Tak czy owak, trudno wszystko uproscic, motywacje ludzkie sa bardziej skomplikowane i czesto nieuswiadomione - ktos moze nawet dokladnie nie wiedziec co go tak naprawde pociaga w swiadkach Jehowy. W sferze etyki, moralnosci i rozwoju wewnetrznego do pewnego poziomu to bardzo dobra religia, pociagajaca za soba autentyczne zmiany na lepsze.

Jednak nie zapominajmy o tym, ze powyzej pewnego poziomu staje sie ona ograniczeniem, niepotrzebnym obciazeniem utrudniajacym lub uniemozliwiajacym rozwoj, nastepnym zludzeniem, nastepna iluzja, nastepnym plonacym domem z ktorego nalezy uciec.
Chyba wiecie co mam na mysli.

#22 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2006-10-12, godz. 13:26

Żartowałem. :-) To była taka mała prowokacja. Chciałem tylko coś sprawdzić. Jednak bardzo Wam dziękuję za opinię. Przy czym milczenie też było pewnym wyrazem. Tak więc wszystko to skałada się w pewien obraz. Który wiele mi tłumaczy.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-12, godz. 13:46

Żartowałem. :-) To była taka mała prowokacja. Chciałem tylko coś sprawdzić. Jednak bardzo Wam dziękuję za opinię. Przy czym milczenie też było pewnym wyrazem. Tak więc wszystko to skałada się w pewien obraz. Który wiele mi tłumaczy.


To jednak udało mi się w pewnym sensie zgadnąć, że coś z tym tematem jest nie tak. Chociaż znając pewne twoje wystąpiena w obronie śJ na początku miałem pewne wątpliwości, czy naprawdę nie chcesz zrobić takiego serwisu.
Czesiek

#24 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-12, godz. 14:51

Taki serwis to już Olo powoli tworzy. Żartował chyba jedynie z tego, że oczekiwał od kogoś z forum jakiejś pomocy. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#25 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-10-12, godz. 15:32

ja mogę przyłożyć rękę do obrony ŚJ... i tych niewielu nauk, które są prawdziwe

fajnie, że mają chociaż kilka. w przeciwieństwie do Kościoła, w którym wogóle echo. no nie może poza jedną: cudownym poczęciem Jezusa. :)

#26 mihau

mihau

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 388 Postów
  • Lokalizacja:UK, West England

Napisano 2006-10-12, godz. 15:46

fajnie, że mają chociaż kilka. w przeciwieństwie do Kościoła, w którym wogóle echo. no nie może poza jedną: cudownym poczęciem Jezusa. :)

A co ty tak wszystko do Kosciola odnosisz? Zauwaz prosze, ze do Swiadkow Jehowy i Kosciola Katolickiego wszechswiat wcale sie jeszcze nie ogranicza.

#27 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-10-12, godz. 19:09

A co ty tak wszystko do Kosciola odnosisz? Zauwaz prosze, ze do Swiadkow Jehowy i Kosciola Katolickiego wszechswiat wcale sie jeszcze nie ogranicza.


Za długo przebywał ze śJ i tak mu zostało. Jak coś jest nie po twojej myśli, to należy zaatakować KK.
Czesiek

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-10-13, godz. 07:58

A ja się zastanawiam na ile realna jest możliwość obrony choć ułamka nauk WTSu nie posługijąc się fałszem...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-10-13, godz. 08:38

A ja się zastanawiam na ile realna jest możliwość obrony choć ułamka nauk WTSu nie posługijąc się fałszem...

Nauk WTS-u? Praktycznie żadna. Chyba że przyjmiemy, iż "są tak samo dobre jak inne" :rolleyes: . Dotąd mówiliśmy o naukach biblijnych, które wykorzystuje WTS.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#30 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-10-13, godz. 09:41

Nie kumam Macieju, czy w swojej wypowiedzi poparłeś koncepcję cudownego poczęcia (wspólną ŚJ i katolikom) czy jej zaprzeczyłeś, ale zauważasz chyba, że istnieje więcej nauk wspólnych, np.:

1) istnieje Stwórca
2) Biblia jest słowem Bożym
3) kradzież jest grzechem
itd. itp.

Zastanawiam się, do jakich wniosków Olo doszedł...
Czy to, że ktoś nie zadeklarował że będzie czytelnikiem, ma znaczenie?
Przecież wiele osób przegląda naszą linkownię i choćby komentuje tę słynną stronę o 607 i ONZ

Zauważcie także, że wiele osób (choćby Fly) broni TUTAJ przynajmniej niektórych nauk ŚJ
Kiedy marta zaczęła negować nauczanie strażnicy o zakazie seksu przedmałżeńskiego, wspólną obronę tej nauki podjęli katolicy (haael) i osoby wątpiące (Fly)

#31 Oko-Rentgen

Oko-Rentgen

    Pokój Ci obcy przybyszu!

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1320 Postów
  • Lokalizacja:Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia. Rok produkcji: 1977 n.e.

Napisano 2006-10-13, godz. 09:59

Żartowałem. :-) To była taka mała prowokacja. Chciałem tylko coś sprawdzić. Jednak bardzo Wam dziękuję za opinię. Przy czym milczenie też było pewnym wyrazem*. Tak więc wszystko to skałada się w pewien obraz. Który wiele mi tłumaczy.

Bardzo wątpliwe, że żartowałeś, Olo.
Czy strona, którą reklamujesz, też jest tylko żartem lub prowokacją?
Co chciałeś sprawdzić? W jaki obraz się to składa? Co to jest "to"?
* Przy odpowiadaniu pamiętaj prosze o Twoich słowach: "Przy czym milczenie też było pewnym wyrazem"


Amosa 3:7
"Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom."
Pozdrawiam

Użytkownik Oko-Rentgen edytował ten post 2006-10-13, godz. 10:36


#32 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-04, godz. 12:09

PS. To mój pierwszy post na forum, mimo że jestem z Wami od długich lat. Witam więc wszystkich serdecznie i pozdrawiam.

Witaj Spameater! Fajnie, że w końcu zabrałeś głos w dyskusji. :)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#33 drugaowca

drugaowca

    Site Admin

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2 Postów

Napisano 2007-03-02, godz. 12:45

ja mogę przyłożyć rękę do obrony ŚJ... i tych niewielu nauk, które są prawdziwe

zajrzyj proszę na berea.pl i wesprzyj drógąowcę

moderator: edycja pola cytatu

#34 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-03-06, godz. 22:24

W sferze etyki, moralnosci i rozwoju wewnetrznego do pewnego poziomu to bardzo dobra religia, pociagajaca za soba autentyczne zmiany na lepsze.

Jednak nie zapominajmy o tym, ze powyzej pewnego poziomu staje sie ona ograniczeniem, niepotrzebnym obciazeniem utrudniajacym lub uniemozliwiajacym rozwoj, nastepnym zludzeniem, nastepna iluzja, nastepnym plonacym domem z ktorego nalezy uciec.
Chyba wiecie co mam na mysli.


Zgadzam się z Tobą mihau. :)

#35 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2007-03-11, godz. 23:09

Ja podjąłbym się nie tyle oborony - bo prawda się sama broni i nie trzeba jej nawet reklamować . Syty i napełniony poznaniem nie widzi potzreby dowartościowywania sie i udowadniania .Niepewny się miota i podskakuje to tu to tam ,rozdwojony jak plewa na wietrze . Jestem w świadkach od 1984 az dotąd i tylko dlatego żwe byłem onegdaj wyłączony swego czasu za odstępstwo jakby (no igorzałę)
to tylko dlatego wchodzę czsasem na takie fora bo żal mi wszystkich tych szczerych i może tych pare postów gdzieniegdzie da pstryka i się ożywia Trochęosobiście ale cóż prawde mow z bliznim swoim To na początek starczy.

#36 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-04-02, godz. 18:45

Co o tym byście sądzili gdyby powstał taki serwis?

Sam napadł, niech się sam broni...
Dołączona grafika

#37 dariusz

dariusz

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 148 Postów
  • Lokalizacja:ślońcsk górny

Napisano 2007-07-12, godz. 21:14

Jako ludzie są bardzo fajni tylko te zbiorowe myślenie tak jak i u moherowych beretów buduje mur trudny do zdobycia. Ta woda jest już zanieczyszczona. Wątpie żeby ten który wprowadza ściek do rzeki zamknął wypływ ścieków, groziłoby to utratą zysków, może bankructwem. Ludzie pracują nawet na wysypisku śmieci dla paru łyków brudnej wody i spleśniałego chleba.

Jedząc taki pokarm i pijąc taki trunek można się rozchorować i umrzeć.
Pobierałem nauki na studiumach i po 2.5 roku ledwo żyłem, a byłem tak napełniony duchem zanim ich poznałem, że lizanie ran trwało 3 lata.

I dobry Bóg postawił mnie na nogi.
Nie zamierzam nikogo z kątkolwiek odwodzić, lecz przywodzić do opamiętania.

To jest oczywiście przenośnia.

Lud Boży "będzie nazwany jego imieniem", ale to mi nie pasuje do "nieskalanych"i"dziewic" z apokalipsy .
Chyba, że będą to ci którzy wyszli, oczyścili się i nigdzie nie są, lub prozelici świadkowscy np. z kk, bo przecierz nawet nie są ochrzczeni tylko pokropieni.

Robienie sobie imienia było pysznym zachowaniem przy budowie wieży Babel.
Mt15-6 "i tak przez waszą tradycję unieważniliście słowo Boga"

Dlatego też staje w obronie uciśnionych
Visit My WebsiteHi38-14" Aby się odmieniła jak glina pod pieczęcią i przyjmowała barwę jak odzienie"
[email protected]/Prz9-5 "Chodźcie, nasyćcie się moim chlebem, pijcie wino, które zmieszałam".

#38 kjt

kjt

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 623 Postów
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano 2007-07-19, godz. 16:27

Chciałbym tak spytać wstępnie i teoretycznie. Czy byłby ktoś tutaj zainteresowany wspólnym utworzeniem serwisu broniącego ewentualnie poprawnych nauk Świadków Jehowy. Praktycznie przydałby się każdy od wieloletnich głosicieli, przez tłumaczy, aż do informatyków. Pytam tylko tak wstępnie. Co o tym byście sądzili gdyby powstał taki serwis? Lub co byście sądzili o tym, aby zostać tylko jego czytelnikami? Czy bylibyście zainteresowani jego treścią?

Tylko mam dwa pytania: wg jakich kryteriów chcesz określac te "ewentualnie poprawne nauki ŚJ"? No i kto by to miał robić? Natomiast nie ukrywam, że chętnie zostałbym czytelnikiem takiego forum.
"Ta dama była głupia, ja też jestem głupi i głupi jest każdy, kto sądzi, że udało mu się przejrzeć zamiary Boga"
Księga Bokonona, część autobiograficzna




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych