Skocz do zawartości


Zdjęcie

Znamię Bestii


  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#61 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-02, godz. 19:42

A co zrobisz jak ktoś czytając to właśnie wtedy lawinowo zacznie krytykować twoje posty i ripostować twoje argumenty. Właśnie wtedy gdy postanowisz zniknąć. Ja już tak miałem w pewnym miejscu. Wtedy rzeczywiście rodzi się problem.

Ale poczyniłem już pierwsze kroki. Skończyłem na przykład z telewizorem.

Uważaj, żebyś i tym razem nie wpadł w sidła niebiblijnych wymagań.
Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.

#62 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-02, godz. 19:46

A co zrobisz jak ktoś czytając to właśnie wtedy lawinowo zacznie krytykować twoje posty i ripostować twoje argumenty. Właśnie wtedy gdy postanowisz zniknąć. Ja już tak miałem w pewnym miejscu. Wtedy rzeczywiście rodzi się problem.

Olo, lepiej wypluj to słowo, bo wtedy rzeczywiście okaże się, że diabel zabiera czas :)


Uważaj, żebyś i tym razem nie wpadł w sidła niebiblijnych wymagań.

Widzisz mam dorastającą córeczkę. Czy sądzisz, że powinienem jej dać nasiąkać rzeczami tego świata? A właśnie przez programy telewizyjne najwięcej wchodzi tego do umysłu. Chyba wiesz o czym mówię. I w tym momencie nieważne jest czy to jest zgodne czy nie z biblią. Liczy się skutek.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#63 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-11-03, godz. 00:04

Mirku, dzięki za poprawienie humoru :P
www jako 666? a zdradź mi, czy wap też oznacza coś diabelskiego? :P
bo jak nie, to będe łaczyć się z netem przez komórkę.:P
tyle że bez www i tak nie mogę nic kupić ani sprzedać bo mam konto w mBanku a on jest coraz mniej "m": kanał wap zlikwidowany, a przez telefon nie poznam tytułu wpłaty. Musze więc korzystać z www żeby zarabiać pieniążki...

Widzisz mam dorastającą córeczkę. Czy sądzisz, że powinienem jej dać nasiąkać rzeczami tego świata?

Stanowczo TAK daj dziecku normalne dzieciństwo

Twoja córcia nie musi bać się zniewolnika armagedonu ani innych strachów na lachy.

#64 mirek

mirek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3184 Postów

Napisano 2008-11-03, godz. 08:11

Mirku, dzięki za poprawienie humoru :P
www jako 666? a zdradź mi, czy wap też oznacza coś diabelskiego? :P

Sebastianie, ja tylko wyraziłem taki pogląd do zastanowienia się.


bo jak nie, to będe łaczyć się z netem przez komórkę.:P
tyle że bez www i tak nie mogę nic kupić ani sprzedać bo mam konto w mBanku a on jest coraz mniej "m": kanał wap zlikwidowany, a przez telefon nie poznam tytułu wpłaty. Musze więc korzystać z www żeby zarabiać pieniążki...

Sam więc przyznałeś, że bez bestii się nie możesz obejść i oddajesz jej cześć. :)


Stanowczo TAK daj dziecku normalne dzieciństwo

Twoja córcia nie musi bać się zniewolnika armagedonu ani innych strachów na lachy.

Zdaje się, że chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ja nie mieszkam w Polsce i nie wiem jakie tam są programy, ale w kraju w którym obecnie jestem nie każdy program nadaje się do oglądania dla dziecka. Tutaj czasami słyszy się że uczeń zamordował nauczyciela, bo ten nie dał mu matury a rodziców wyrzuca się do domów starców. To efekt unijnej polityki. Chyba nie chciałbyś tak skończyć? Poza tym dzieci mają być wychowywane bezzstresowo i sąsiad może podać cię do sądu, jeśli w stosunku do dziecka użyjesz dyscypliny. To wszystko efekt unijnej polityki. I o tym trąbi się w telewizji.
On zaś rzekł: Baczcie, by nie dać się zmylić. Wielu bowiem przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Ja jestem, i: Czas się przybliżył. Nie idźcie za nimi!" (Łk 21:8, BW)

#65 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2008-11-04, godz. 22:55

tak, JEŻELI internet ma coś wspólnego z Bestią, to "przyznałem się", że jestem niewolnikiem Bestii, gdyż moje spółki zajmują się handlem internetowym i bez netu nie miałbym za co chleba kupić. :P myślę jednak, że wskazanie na internet nie jest właściwe.

co do wychowywania córki chyba nadinterpretowałem Twoją wypowiedź. "Nie nasiąkanie" światem zrozumiałem jako chęć wychowywania jej wyłącznie w obrębie wyizolowanej mało liczebnej grupy wyznaniowej. Wydaje mi się niewłaściwe przesadzanie z chronieniem dzieci przed całym złem całego świata, jednakże coś więcej o wychowaniu dzieci będę mógł coś powiedzieć np. za 20 kilka lat jak moje dzieci skończą np. 19 lat bo na razie g... o tym wiem, jako kawaler.

#66 alan

alan

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów

Napisano 2008-11-05, godz. 14:05

Zdaje się, że chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Ja nie mieszkam w Polsce i nie wiem jakie tam są programy, ale w kraju w którym obecnie jestem nie każdy program nadaje się do oglądania dla dziecka. Tutaj czasami słyszy się że uczeń zamordował nauczyciela, bo ten nie dał mu matury a rodziców wyrzuca się do domów starców. To efekt unijnej polityki. Chyba nie chciałbyś tak skończyć? Poza tym dzieci mają być wychowywane bezzstresowo i sąsiad może podać cię do sądu, jeśli w stosunku do dziecka użyjesz dyscypliny. To wszystko efekt unijnej polityki. I o tym trąbi się w telewizji.

Zgodzę się z Mirkiem. Też przyszło mi mieszkać na obczyźnie. Jest inaczej niż w PL i naprawdę trzeba dużo poświęcić uwagi dziecku aby nie zbłądziło. Ogólny luz, wolność dostępność środków odurzających to codzienność. Tutaj już nie wystarczy powiedzieć dziecku że niewolno i koniec. Trzeba być jego przyjacielem a wtedy może się osiągnie sukces. Tutaj dziecko kończy 16 lat idzie do państwa mówi że nie może się dogadać z rodzicami i dostaje mieszkanie i tyle widziałeś pociechę.
Ja poświęcam mojemu dziecku maksymalną ilość czasu, wspólne zainteresowania, wspólne wycieczki razem z jego przyjaciólmi daje mi jakiś pogląd w jakim towarzystwie się obraca. Ale przede wszystkim umiejętność słuchania i rozwiązywania konfliktów.
Myślę że uda mi się wychować moją pociechę na mądrego człowieka z dala od ideologi zniewalającą umysł.
Odkupię stare publikacje z początku poprzedniego wieku (polskie lub angielski)

#67 Olo.

Olo.

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1937 Postów

Napisano 2008-11-06, godz. 20:58

Mirek o forach internetowych napisałeś:

Już mi kilka osób powiedziało, że to właśnie jest zabieranie czasu przez diabła.

Przepraszam że powtarzam tą myśl. Ale cieszy mnie to, że nie wierzysz tym ludziom potwierdzając to swoją postawą dzień w dzień.

Użytkownik Olo. edytował ten post 2008-11-06, godz. 21:01

Patrzeć na świat przez google, czy własnymi oczami? Oto jest pytanie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych