Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prześladowani Chrześcijanie


  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#1 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-16, godz. 08:13

Natrafiłem na stronach www.katolik.pl na informację z dziennika Rzeczpospolita o prześladowaniach Chrześcijan. Dokładniej chodzi o Trynitarian (skoro wyznawców Chrystusa).

A oto treść:

Każdego dnia na świecie prześladowanych jest 200 milionów wyznawców Chrystusa. Są zmuszani do przejścia na islam, torturowani i mordowani - donosi "Rzeczpospolita".

Według dziennika, żadna inna grupa religijna nie doświadcza takiej dyskryminacji jak chrześcijanie. Radykałowie mordują każdego roku 90 tys. wyznawców Chrystusa.

Wczoraj w Indonezji rozpoczął się proces muzułmanina, który w zeszłym roku wraz z dwoma kolegami ściął głowy trzem chrześcijańskim dziewczynkom.

Przywódcą szajki był właśnie Hasanuddin, który dał pieniądze na zakup maczet i plastikowych worków, do których miały być wrzucone głowy ofiar. Oskarżonemu grozi kara śmierci. Oprawcy mieli w planach ściąć jeszcze 100 chrześcijańskich głów.

Ciekawe takowe informacje są również w tematyce ŚJ. Kilkakrotnie miałem okazję usłyszeć, że sprawdza się to co zapisane w Biblii tj. prześladowania ŚJ. Prośbe teraz mam. Czy ktokolwiek może wkleić tu oficjalne publikacje odnoszące się do tej kwestii tj. uciśnienia i prześladowania religii prawdziwej?
Jakby nie patrząc 200 milionów prześladowanych Chrześcijan to troche wiecej niż łączna liczba 6.5 mln ŚJ.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#2 Padre Antonio

Padre Antonio

    Ateista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2291 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-16, godz. 08:25

Teraz ŚJ-wy są żadko prześladowani w sposób bezpośredni (fizyczna przemoc). Zgodnie z najnowsza wykładnią CK, szatan atakuje, nie atakując :) Czyli niby usypia ludzi i sami odpływają od jedynej prawdziwej.
"Jeśli dojdziesz ostatecznie do tego, że nie ma Boga, zachętą do cnoty i odwagi niech będzie dla ciebie radość i przyjemność, jaką dawało ci samo myślenie, i miłość innych, którą ci ono zapewni" Thomas Jefferson

#3 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-16, godz. 08:54

no o tym "przesladowaniu" rzeczywiście sie mówi ;-) Szatan chodzi i szuka kogo by pożreć ! wykorzystuje: pieniądze, zdobywanie wykształcenia, kobiety, alkohol i inne słabości ;-) czyli wszystko co miłe ;-)

...ale, SJ mówią jeszcze o prześladowaniu - kiedy zaczyna się o nich pisać lub mówić krytycznie ! ale czy to jest prześladowanie? (i tak nasze forum to tez forma prześladowania ;-) )

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-11-16, godz. 08:54

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#4 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-16, godz. 09:25

nie da się zaprzeczyć, że ŚJ są prześladowani, chociażby za odmowę służby wojskowej.
nie da się zaprzeczyć, że prześladowani ŚJ stanowią kroplę w morzu innych prześladowań.

jeśli kara więzienia za przestrzeganie zasad religijnych nie jest prześladowaniem, to co w ogóle nim jest?
dodajmy, że niekiedy odmowa służby wojskowej karana jest śmiercią, a mimo to niektórzy ŚJ odmawiają.

Co roku zabijanych jest podobno ponad tysiąc chrześcijan, a ponad sto tysięcy wsadzanych do więzienia za wierność swoim zasadom (np odmowa przyjęcia islamu w krajach arabskich, odmowa wstąpienia do kościoła patriotycznego w chinach ludowych itd.) a są to dane niepełne...

a swoją drogą koncepcja szatańskiego "ataku przez nieatakowanie" jako żywo przypomina mi "przesladowanie" Jarosława K. przez SB, która złośliwie nie chciała osadzić go we więzieniu, mimo że on grzecznie lecz stanowczo o to prosił... :P

#5 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-16, godz. 09:52

Sebastian gdzie SJ są prześladowani za odmowe służby wojskowej ?

są może kraje gdzie nacjonalizm sieje śmierc ! gdzie za odmowe chwycenia za broń kara się śmiercią !
ale czy dotyka on wóczas tylko SJ? nie wierze w to! znajda się i tacy katolicy, protestancji itd. gdzie odmówią współpracy z dyktaturą pomimo, że bedzie im grozić śmierć! no a co z anarchistami ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#6 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 10:04

Sebastian gdzie SJ są prześladowani za odmowe służby wojskowej ?


W Erytrei, w Singapurze, w krajach kaukaskich, ...

#7 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-16, godz. 10:07

W Erytrei, w Singapurze, w krajach kaukaskich, ...

a czy tylko oni ?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#8 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 10:17

a czy tylko oni ?


Pozwól że zacytuję ciebie samego i innych kolegów, którzy ze sto razy pisali: "inni nas nie interesują, to jest forum o ŚJ". Jakie to ma znaczenie czy "tylko oni"? Czy to umniejsza ich odwagę i bohaterstwo?

#9 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-16, godz. 10:28

Pozwól że zacytuję ciebie samego i innych kolegów, którzy ze sto razy pisali: "inni nas nie interesują, to jest forum o ŚJ". Jakie to ma znaczenie czy "tylko oni"? Czy to umniejsza ich odwagę i bohaterstwo?


podałem kontekst : dla mnie mitem jest, że SJ są szczególnie prześladowani ! (SJ w taki sposób wcisnkają kit udowadniający rzekomą prawdziwość swojej religii ) są takimi samymi ofiarami jak inni !

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-11-16, godz. 10:30

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-16, godz. 10:42

Sebol, ja pisałem że ŚJ są prześladowani (Fly podał kraje), ale nie twierdziłem, że WTS ma rację mówiąc, że to JEDYNI prześladowani chrześcijanie. Wg mnie, ŚJ są jednymi z wielu, bardzo wielu prześladowanych.

#11 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-16, godz. 15:36

podałem kontekst : dla mnie mitem jest, że SJ są szczególnie prześladowani ! (SJ w taki sposób wcisnkają kit udowadniający rzekomą prawdziwość swojej religii ) są takimi samymi ofiarami jak inni !


Czepmy się na moment przykładu służby wojskowej. Nawet jeśli bezwzględne liczby ŚJ i katolików, którzy jej odmawiają i są z tego powodu prześladowani są porównywalne albo nawet jeśli większa jest liczba katolików, to jednak idę o zakład, że STOSUNKOWO do liczby wyznawców ŚJ to dotyka bardziej. Bo ŚJ obowiązuje reguła bezwzględnej odmowy służby woj., więc nie cierpią z tego powodu tylko ci, którzy de facto wyprą się wiary (na moment przypadek Meksyku odłóżmy). I nawet jeśli jest takich więcej, niż ŚJ są skłonni przyznać, to ilu katolików odmawia służby wojskowej powołując się na klauzulę sumienia i cierpi z tego powodu w porównaniu do ogólnej liczby? Procenty? Obstawiam promile.

Oczywiście licytacja na ofiary nigdy nie ma sensu, ale jeśli już mówimy o liczbach to odnośmy je jakoś proporcjonalnie. W przeciwnym wypadku tak czy owak żadne dysputy nie mają sensu, bo naj- będą zawsze Chińczycy ;)
[db]

#12 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-11-18, godz. 06:27

' date='2006-11-16 16:36' post='41287']
Czepmy się na moment przykładu służby wojskowej. Nawet jeśli bezwzględne liczby ŚJ i katolików, którzy jej odmawiają i są z tego powodu prześladowani są porównywalne albo nawet jeśli większa jest liczba katolików, to jednak idę o zakład, że STOSUNKOWO do liczby wyznawców ŚJ to dotyka bardziej. Bo ŚJ obowiązuje reguła bezwzględnej odmowy służby woj., więc nie cierpią z tego powodu tylko ci, którzy de facto wyprą się wiary (na moment przypadek Meksyku odłóżmy). I nawet jeśli jest takich więcej, niż ŚJ są skłonni przyznać, to ilu katolików odmawia służby wojskowej powołując się na klauzulę sumienia i cierpi z tego powodu w porównaniu do ogólnej liczby? Procenty? Obstawiam promile.

Oczywiście licytacja na ofiary nigdy nie ma sensu, ale jeśli już mówimy o liczbach to odnośmy je jakoś proporcjonalnie. W przeciwnym wypadku tak czy owak żadne dysputy nie mają sensu, bo naj- będą zawsze Chińczycy ;)


[db]
Czy zasadę: ilość prześladowanych do ilości członków organizacji, będziesz stosował tylko dla służby wojskowej, czy też przy innych zjawiskach, tych nie chcianych w żadnej organizacji, np. wypadki drogowe po pjanemu, czy przypadki pedofilii?

Przykład służby wojskowej, nawet przy zastosowaniu proporcjonalności i tak pozostanie nieadekwatny. Bo jak liczyć i porównywać. Zakaz służby wojskowej w "organizacji" jest narzucony przez WTS, nie przez Biblię. Poza tym był taki okres, kiedy np. w PRL proponowano odpracowanie wojska, a śJ odrzucali to, bo taka była nauka, czy te osoby uznać za ofiary prześladowań państwa, czy za ofiary polityki WTS-u?
Natomiast katolicy odmawiający służby wojskowej mogli liczyć na pracę w kopalni lub więzienie, ponieważ KK nie naucza, że chrześcijanie nie mogą być żołnierzami, stąd nie proponowano katolikom odpracowania wojska. Ci więc, którzy odmawiali służby wojskowej byli prześladowani za to, że ich sumienie im nie pozwalało podjąć takiej służby. I jak to porównywać?

A o Chinczykach, to niestety prawda. Wszyscy ci chrześcijanie, którzy nawracali się z innych religii i nie chcieli należeć do oficjalnego kościoła (podporządkowanego komunistom) często swoje chrześcijańskie życie zaczynali od więzienia i tam się ono kończyło.
Czesiek

#13 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 10:05

Natomiast katolicy odmawiający służby wojskowej mogli liczyć na pracę w kopalni lub więzienie, ponieważ KK nie naucza, że chrześcijanie nie mogą być żołnierzami, stąd nie proponowano katolikom odpracowania wojska. Ci więc, którzy odmawiali służby wojskowej byli prześladowani za to, że ich sumienie im nie pozwalało podjąć takiej służby. I jak to porównywać?


Odkąd to zapałałeś taką miłością do KK?

Nie znam ani jednego katolika, który odmówiłby służby wojskowej ze względu na sumienie. Owszem, takich co migali się od wojska, znam (i wcale im się nie dziwię), ale ze względu na sumienie - nie.

#14 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-11-18, godz. 10:50

Nie znam ani jednego katolika, który odmówiłby służby wojskowej ze względu na sumienie. Owszem, takich co migali się od wojska, znam (i wcale im się nie dziwię), ale ze względu na sumienie - nie.



dość ciekawa uwaga na temat słuzby wojskowej ! miganie się ! ciekawe ilu młodych mężczyzn SJ odejdzie z organizacji gdy np. w Polsce zmienią się zasady formy Wojska Polskiego tzn. gdy wojsko stanie sie zawodowe !
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#15 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-18, godz. 10:52

Teraz ŚJ-wy są żadko prześladowani w sposób bezpośredni (fizyczna przemoc). Zgodnie z najnowsza wykładnią CK, szatan atakuje, nie atakując :) Czyli niby usypia ludzi i sami odpływają od jedynej prawdziwej.


ja gdybym pisała pokarm na czas słuszny nie wymyslilabym tego lepiej :)
Jak oni zawsze potrafią dostosowac rzeczywistosc do swoich potrzeb :) Sa genialni w tlumaczeniu, co Bog mial na mysli inaczej co poeta chcial powiedziec.
Ale z drugiej strony mozna to nazwac d...okrytka, juz tak wiele natlumaczyli zle, ze w tej chwili musza kryc wlasne tylki, zeby się wierni jeszcze przez troche nie zorientowali w tym calym matactwie........ kazdy rok to nastepny rok zaje.....stych przychodów przy zerowych kosztach :)
nie potrafiłam uwierzyć.......

#16 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 11:15

Zakaz służby wojskowej w "organizacji" jest narzucony przez WTS, nie przez Biblię. Poza tym był taki okres, kiedy np. w PRL proponowano odpracowanie wojska, a śJ odrzucali to, bo taka była nauka, czy te osoby uznać za ofiary prześladowań państwa, czy za ofiary polityki WTS-u?


Fajne rozumowanie. Jeśli przekonanie jest "zgodne z Biblią" (dlaczego akurat z Biblią a nie Koranem albo Torą?) to człowieka prześladuje państwo. Jeśli nie - to jest prześladowany przez własną organizację religijną.

Czyli tak naprawdę, to nie ma w ogóle na świecie ludzi prześladowanych za ich przekonania religijne, tylko są ludzie prześladowani przez ich religie. Bo wszystkie są fałszywe :P

Obawiam się, że nie możesz mi więcej mówić o prześladowanych katolikach. Zgodnie z Twoim rozumowaniem nie ma prześladowanych katolików, są tylko ofiary polityki Watykanu.
[db]

#17 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-18, godz. 12:09

Skupiliście się teraz tylko na służbie wojskowej a jest przecież tyle powodów prześladowań że masakra. Np w Indiach w niektórych rejonach za samo bycie chrześcijaninem już jest się tępionym. A jakoś teraz w jednym z regionów indii miało wejść prawo że nie będzie wolno zmienić religii na chrześcijańską (protestanci, katolicy) pod groźbą więzienia. To tylko przykład jeden z wielu.

Ja ze swej strony podam że: " Wielu katolików zginęło w Kambodży rządzonej przez Czerwonych Khmerów. Dziś Kościół katolicki doznaje prześladowań katolików m.in. w takich krajach jak Chiny, Somalia, Egipt, wielu stanach Indii w tym najbardziej w stanie Orisa, w Wietnamie, Nigerii, Korea Północna, Erytrei, Libii, Sudanie, Indonezji, Iraku, Afganistanie, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej, Turcji, w krajach tych prześladowani są też chrześcijanie innych wyznań."

Z takich "ciekawostek" podam że np. watykan nie podaje do publicznej wiadomości mianowanych biskupów w Chinach ze względu by nie byli wsadzani do więzień (przynajmniej od zaraz). W normalnych warunkach zawsze jest zawsze oficjalne podanie personalii wyświęconych.

Albo ciekawie na zachodzie zaczyna się patrzeć na kościoły i już mamy pierwsze osoby które trafiły do więzienia za głoszenie Słowa Boga - choćby cytowanie w związku z homoseksualizmem (sprawa protestanckiego pastora) czy chęć zakazania przez niektóre partie polityczne posiadania szkół przez organizacje religijne (Szwecja).

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-11-18, godz. 12:11

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#18 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-11-18, godz. 12:14

"Obecnie ponad 200 tysięcy chrześcijan na świecie spotyka się z prześladowaniem bezpośrednim a ponad 250 tysięcy chrześcijan jest w jakiś sposób prześladowanych. W roku 2002, 938 chrześcijan zmarło wskutek prześladowań, 629 było rannych i 100.345 uwięzionych. Liczby te mówią zarówno o prześladowaniach fizycznych jak i utrudnieniach administracyjnych dla wyznawców Chrystusa. Patrząc na wszystkie religie wyraźnie widać, że najbardziej prześladowani są chrześcijanie, a wśród nich katolicy"

Więcejna ... http://www.kosciol.p.....chrze%B6cijan

Tak więc nie ŚJ są najbardziej prześladowani.

Użytkownik wojtek37 edytował ten post 2006-11-18, godz. 12:18


#19 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-18, godz. 13:13

"Obecnie ponad 200 tysięcy chrześcijan na świecie spotyka się z prześladowaniem bezpośrednim a ponad 250 tysięcy chrześcijan jest w jakiś sposób prześladowanych. W roku 2002, 938 chrześcijan zmarło wskutek prześladowań, 629 było rannych i 100.345 uwięzionych. Liczby te mówią zarówno o prześladowaniach fizycznych jak i utrudnieniach administracyjnych dla wyznawców Chrystusa. Patrząc na wszystkie religie wyraźnie widać, że najbardziej prześladowani są chrześcijanie, a wśród nich katolicy"


Ja mam jeszcze jedno pytanie: czy liczby te uwzględniają również prześladowania "wyznawców Chrystusa" ze strony innych "wyznawców Chrystusa" (np. w Irlandii Północnej)?

#20 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-18, godz. 13:55

Ja mam jeszcze jedno pytanie: czy liczby te uwzględniają również prześladowania "wyznawców Chrystusa" ze strony innych "wyznawców Chrystusa" (np. w Irlandii Północnej)?

Pewnie nie :) Raczej głównie z krajów fundamentalistycznych, totalitarnych etc :) No właśnie nasuwa i się pytanie czy jakiś SJ nie ył prześladowany przez innego ŚJ. Niemożliwe? A przeceż nacisk psychiczny też się zalicza do prześladowania. Właściwie w tej kwestii niech się wypowiedzą osoby które były w tej organizacji bądź te co mają bliskie osoby w rodzinie SJ. Ja nie mam więc nie mogę nic tu z własnych doświadczeń powiedzieć.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych