Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prześladowani Chrześcijanie


  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#41 Fly

Fly

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 712 Postów

Napisano 2007-11-24, godz. 18:27

Poproszę o wskazanie na publikacje Świadków Jehowy, gdzie mogę o tym przeczytać.

Ja ci nie wskażę. Jak nie wierzysz, to sobie poszukaj sam, albo dalej nie wierz. Twoja sprawa.

#42 Adelfos

Adelfos

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2574 Postów
  • Gadu-Gadu:8433368
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Nietutejszy

Napisano 2007-11-25, godz. 01:19

Ja ci nie wskażę. Jak nie wierzysz, to sobie poszukaj sam, albo dalej nie wierz. Twoja sprawa.

Nie stwierdziłem, że nie wierzę, tylko poprosiłem o wskazanie, gdzie mogę o tym poczytać. Interesują mnie takie dokumentalne relacje o niepokojach społecznych.

w takich krajach jak Chiny, Somalia, Egipt, wielu stanach Indii w tym najbardziej w stanie Orisa, w Wietnamie, Nigerii, Korea Północna, Erytrei, Libii, Sudanie, Indonezji, Iraku, Afganistanie, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej, Turcji

Kraje, w których chrześcijanie są prześladowani (mapa >>)

Użytkownik Adelfos edytował ten post 2007-11-25, godz. 01:20

Dołączona grafika

#43 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 04:17

Obejrzalem mase filmow o ŚJ na Youtube... Najciekawsze to 11 odcinkowy film o przesladowaniach w czasie wojny ->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Może też po jego obejrzeniu co niektorzy zmnienia liberalny stosunek do sluzby wojskowej?!
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#44 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-12-27, godz. 13:51

Obejrzalem mase filmow o ŚJ na Youtube... Najciekawsze to 11 odcinkowy film o przesladowaniach w czasie wojny ->>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Może też po jego obejrzeniu co niektorzy zmnienia liberalny stosunek do sluzby wojskowej?!


Świadkowie Jehowy NIE są chrześcijanami. Jeżeli są prześladowani, to ze względu na swoje przekonania i wierzenia.
Nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-12-27, godz. 13:52


#45 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 14:04

Świadkowie Jehowy NIE są chrześcijanami. Jeżeli są prześladowani, to ze względu na swoje przekonania i wierzenia.
Nie ma to nic wspólnego z chrześcijaństwem.


i co syczysz, jeszcze ktoś w te banialuki uwierzy....
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#46 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-12-27, godz. 14:09

Świadkowie Jehowy NIE są chrześcijanami.

O mało mnie przewróciło!
Tak zwyczajnie NIE są? :o
A Ty? Jesteś przecież Katolikiem!
W czym naśladujesz Chrystusa?
W czci obrazów? W kulcie Maryji? W adoracji aniołów?
A np. w Indiach, Chinach są prześladowani Katolicy.
Z jakiego powodu, jeśli nie z powodu przekonań?
Wiele mam zastrzeżeń do nauk Świadków, na pierwszym miejscu sprawa krwi!
Do nauk soborów jeszcze więcej.
Podaj w takim razie definicje Chrześcijanina!
Tylko nie pisz, że musi być polakiem i katolikiem! :angry:

#47 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 14:19

O mało mnie przewróciło!
Tak zwyczajnie NIE są? :o
A Ty? Jesteś przecież Katolikiem!
W czym naśladujesz Chrystusa?
W czci obrazów? W kulcie Maryji? W adoracji aniołów?
A np. w Indiach, Chinach są prześladowani Katolicy.
Z jakiego powodu, jeśli nie z powodu przekonań?
Wiele mam zastrzeżeń do nauk Świadków, na pierwszym miejscu sprawa krwi!
Do nauk soborów jeszcze więcej.
Podaj w takim razie definicje Chrześcijanina!
Tylko nie pisz, że musi być polakiem i katolikiem! :angry:



Daj spokój Henryk... on nie wie co mówi...

Użytkownik JacekP edytował ten post 2007-12-27, godz. 14:21

Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#48 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-12-27, godz. 14:29

O mało mnie przewróciło!
Tak zwyczajnie NIE są? :o
A Ty? Jesteś przecież Katolikiem!


Wiara w Bóstwo Jezusa Chrystusa wyraża myśl, że ten sam człowiek, który narodził się w Betlejem z Maryi Dziewicy i ma wszystkie właściwości ludzkie, że ten sam, który nauczał po ludzku o Bożym Królestwie, jest "umęczon pod Ponckim Piłatem, umarł i pogrzebion:, że ten właśnie człowiek, zwany Jezusem Chrystusem, ma oprócz człowieczeństwa przymioty Boskie.

Nie może być nazwany chrześcijaninem, kto przeczy Bóstwu Jezusa Chrystusa, gdyż ten właśnie dogmat jest centralnym w naszej religii i on decyduje o wielkości chrześcijaństwa, które jest wiarą w Chrystusa jako Boga i jest kultem Boga-człowieka.

Świadkowie Jehowy odrzucają tę prawdę chrześcijańską. Przykro mi, ale chrześcijanami nie mogą być nazwani.

Użytkownik hi fi edytował ten post 2007-12-27, godz. 14:31


#49 Henryk

Henryk

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 656 Postów

Napisano 2007-12-27, godz. 14:40

[...] gdyż ten właśnie dogmat jest centralnym w naszej religii i on decyduje o wielkości chrześcijaństwa, [...]

Jeśli "w waszej" religii - to OK. ;)

#50 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 14:41

Wiara w Bóstwo Jezusa Chrystusa wyraża myśl, że ten sam człowiek, który narodził się w Betlejem z Maryi Dziewicy i ma wszystkie właściwości ludzkie, że ten sam, który nauczał po ludzku o Bożym Królestwie, jest "umęczon pod Ponckim Piłatem, umarł i pogrzebion:, że ten właśnie człowiek, zwany Jezusem Chrystusem, ma oprócz człowieczeństwa przymioty Boskie.

Nie może być nazwany chrześcijaninem, kto przeczy Bóstwu Jezusa Chrystusa, gdyż ten właśnie dogmat jest centralnym w naszej religii i on decyduje o wielkości chrześcijaństwa, które jest wiarą w Chrystusa jako Boga i jest kultem Boga-człowieka.

Świadkowie Jehowy odrzucają tę prawdę chrześcijańską. Przykro mi, ale chrześcijanami nie mogą być nazwani.



Mam inna nazwę na religie uprawiające jakieś bóstwa....

Sam se nauczasz po ludzku, Jezus nauczał to co jest od Boga bo on sam jest od Boga i od Boga przyszedł bo Bóg go posłał, a lud skazał na śmierć.
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#51 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-12-27, godz. 14:43

Czy świadkowie Jehowy w ogóle uważają się za chrześcijan? Chyba różnie z tym bywa. Uważają się raczej za wyznawców chrystianizmu, a od chrześcijaństwa zwyczajnie się odcinają.

Publikacja "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" zawiera między innymi następujące zalecenia (wyróżnienia moje):

W celu znalezienia wspólnej płaszczyzny można by powiedzieć: (...) „Nie należymy do chrześcijaństwa i nie wierzymy w Trójcę, tylko oddajemy cześć Bogu Abrahama. (...)


Propozycje sposobu prowadzenia rozmowy: 1) W rozmowie z bud­dystami podkreśl, że nie popierasz chrześcijaństwa.


„Między kościołami chrześcijaństwa a prawdziwym chrystianizmem jest ogromna różnica. (...) Słowo Boże, Biblia, nie popiera chrześcijaństwa, wprost przeciwnie — potępia je”.


.jb

#52 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 14:46

Czy świadkowie Jehowy w ogóle uważają się za chrześcijan? Chyba różnie z tym bywa. Uważają się raczej za wyznawców chrystianizmu, a od chrześcijaństwa zwyczajnie się odcinają.

Publikacja "Prowadzenie rozmów na podstawie Pism" zawiera między innymi następujące zalecenia (wyróżnienia moje):

no tego przez małe ch :P :lol: :lol: :lol:
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#53 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-27, godz. 14:56

Mam inna nazwę na religie uprawiające jakieś bóstwa....

Sam se nauczasz po ludzku, Jezus nauczał to co jest od Boga bo on sam jest od Boga i od Boga przyszedł bo Bóg go posłał, a lud skazał na śmierć.

Biblia naucza, że chrześcijanami zostali nazwani ci, którzy byli uczniami Chrystusa, czyli ci, którzy uwierzyli, że Jezus jest Panem i Chrystusem, dali się ochrzcić na wyznanie wiary i zostali zrodzeni na nowo z wody i Ducha.
A poza tym, to sam WTS porównując śJ do demonicznej szarańczy wychodzącej z odchłani i służącej Apollynowi (Obj, 9,1-11), pokazuje komu tak naprawdę służą ci, którzy ufają naukom WTS-u i dlaczego tak kręcą przy tym, czy są chrześcijanami, czy nie.
Czesiek

#54 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2007-12-27, godz. 15:00

Jeśli "w waszej" religii - to OK. ;)


To cytat z "Dogmatyki katolickiej", ks. Wincentego Granata. :)

Szczegóły: tu

A poza tym, to sam WTS porównując śJ do demonicznej szarańczy wychodzącej z odchłani i służącej Apollynowi (Obj, 9,1-11), pokazuje komu tak naprawdę służą ci, którzy ufają naukom WTS-u i dlaczego tak kręcą przy tym, czy są chrześcijanami, czy nie.


Można też zobaczyć jak wyglądają :lol:

#55 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-27, godz. 15:15

Biblia naucza, że chrześcijanami zostali nazwani ci, którzy byli uczniami Chrystusa, czyli ci, którzy uwierzyli, że Jezus jest Panem i Chrystusem, dali się ochrzcić na wyznanie wiary i zostali zrodzeni na nowo z wody i Ducha.
A poza tym, to sam WTS porównując śJ do demonicznej szarańczy wychodzącej z odchłani i służącej Apollynowi (Obj, 9,1-11), pokazuje komu tak naprawdę służą ci, którzy ufają naukom WTS-u i dlaczego tak kręcą przy tym, czy są chrześcijanami, czy nie.


co to za bzdury?

To cytat z "Dogmatyki katolickiej", ks. Wincentego Granata. :)

Szczegóły: tu



Można też zobaczyć jak wyglądają :lol:

To sa dopiero bzdury, wstydzcie się...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#56 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-27, godz. 15:18

Biblia naucza, że chrześcijanami zostali nazwani ci, którzy byli uczniami Chrystusa, czyli ci, którzy uwierzyli, że Jezus jest Panem i Chrystusem, dali się ochrzcić na wyznanie wiary i zostali zrodzeni na nowo z wody i Ducha.
A poza tym, to sam WTS porównując śJ do demonicznej szarańczy wychodzącej z odchłani i służącej Apollynowi (Obj, 9,1-11), pokazuje komu tak naprawdę służą ci, którzy ufają naukom WTS-u i dlaczego tak kręcą przy tym, czy są chrześcijanami, czy nie.


co to za bzdury?

Część pierwsza kim są chrześcijanie wynika z Biblii
Natomast część druga kim są śJ na podstawie książki "Wspaniały finał Objawienia bliski"
Czesiek

#57 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-12-27, godz. 20:54

"co to za bzdury?"
czy "Wspaniały finał Objawienia bliski!" to są bzdury dla ciebie, dla mnie to są bzdury.
pozdrawiam Andrzej

#58 JacekP

JacekP

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 387 Postów
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano 2007-12-28, godz. 12:40

"co to za bzdury?"
czy "Wspaniały finał Objawienia bliski!" to są bzdury dla ciebie, dla mnie to są bzdury.


Tak to już jest, że nie czytacie ze zrozumieniem. W tym fragmencie mowa o mękach grzeszników. ŚJ nie sa szarancza tylko porównuja się ze sposobem w jakim wyjawiają prawdę psełdo chrześcijanom. Analfabeci! - nauczcie się czytać ze zrozumieniem, pozniej mówcie prawdę a nie oszczerstwa i kłamstwa...


Może jednak byscie zrozumieli jak przesladowali prawdziwychChrześcijan hitlerowcy i jak przesladują ich po dziś dzień ci co nie znaja Boga. Tak jak Szaweł mogą się jeszcze nawrócić do Boga i wy tez możecie...
Nie reprezentuję żadnej organizacji. Moje wypowiedzi nie mają nic wspólnego z żadną organizacją, czy też grupą ludzi, którzy działają w określonym celu. Jakakolwiek zbieżność poglądów nie powinna być utożsamiana z poglądami, tudzież poglądem osób, organizacji, społeczności. Zastrzegam sobie prawo do interpretacji, formatowania, edycji moich wypowiedzi oraz udzielania wyjaśnień i sprostowań.

Pozdrawiam!

#59 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-12-28, godz. 13:06

Tak to już jest, że nie czytacie ze zrozumieniem. W tym fragmencie mowa o mękach grzeszników. ŚJ nie sa szarancza tylko porównuja się ze sposobem w jakim wyjawiają prawdę psełdo chrześcijanom. Analfabeci! - nauczcie się czytać ze zrozumieniem, pozniej mówcie prawdę a nie oszczerstwa i kłamstwa...


Może jednak byscie zrozumieli jak przesladowali prawdziwychChrześcijan hitlerowcy i jak przesladują ich po dziś dzień ci co nie znaja Boga. Tak jak Szaweł mogą się jeszcze nawrócić do Boga i wy tez możecie...


No to może mi odpowiesz kim była ta chmara szarańczy o której to pisze książka "Wspaniały finał Objawienia bliski"

Chmara szarańczy nie posiadała się z radości, gdy na kongresie w roku 1919 poinformowao o wydaniu nowego czasopisma pod nazwą Złoty Wiek. (...)
Nowożytnym szarańczom powierzono pewne zadanie: miały nadać rozgłos dobrej nowinie o Królestwie, zdemaskować błędne nauki oraz odszukać zaginione owce. (str. 147)

Bo jeśli stwierdzisz, że chodzi o badaczy Pisma Świętego, którzy dzisiaj noszą nazwę świadkowie Jehowy to polecam ci twoją radę, naucz się czytać ze zrozuieniem.

Użytkownik Czesiek edytował ten post 2007-12-28, godz. 13:08

Czesiek

#60 A_Kloo

A_Kloo

    A_kloo

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 532 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Warszawa - Praga

Napisano 2007-12-28, godz. 13:07

to niewiarygodne Jacku, ja po 46 latach w prawdzie nie wypowiadam takich głupot jak Ty . Może wkleisz nam cały ten paragraf z ,, Objawienia,, tu na forum gdzie wyraźnie jak stwierdzasz to tylko porównanie :) Czy to samo powiesz w odniesieniu do Jezusa Chrystusa, że to tylko porównanie????

Wspaniały finał Objawienia bliski! (s.143, § 6), donosi:

(...) Czy chodzi o osobę duchową, czy cielesną? O dzierżącym "klucz od czeluści otchłani" napisano później, że wtrąca do owej "otchłani" Szatana (Obj. 20:1-3). Musi to więc być potężna osoba duchowa. W Księdze Objawienia 9:11 Jan podaje, że szarańcze mają "króla, anioła otchłani". Oba wersety niewątpliwie odnoszą się do tej samej postaci, logika podpowiada bowiem, iż anioł trzymający klucze do otchłani jest właśnie aniołem otchłani. Gwiazda symbolizuje zatem Króla wyznaczonego przez Jehowę, gdyż namaszczeni chrześcijanie uznają tylko jednego anielskiego Króla - Jezusa Chrystusa (Kolosan 1:13; 1 Kor. 15:25).194


Jeżeli szarańcza nas symbolizuje a Chrystusa anioł otchłoni to udowodnij prosze nam to na podstawie samej Bibli :o
Nie wierzę w to, że ‘życie w nieświadomości jest szczęściem’, nie wierzę, że zachęcanie ludzi do życia złudzeniami jest przejawem życzliwości. Wcześniej czy później iluzja musi zderzyć się z rzeczywistością. Im dłużej trwają złudzenia, tym bardziej bolesny jest powrót do rzeczywistości” Podpisuję się pod tymi słowami Raya Franza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych