Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kolejne pytania do Świadków Jehowy


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-18, godz. 19:09

Chciałbym zadać Swiadkom Jehowy tu obecnym kilka pytan. Mysle ,że wiele z osób na ofrum juz jest zna ale prosze powstrzymać się od komentarza az do uzyskania odpowiedzi.

Troche je zmodyfikowałem.

1. Kto stoi na czele Towarzystwa Strażnica i związków wyznaniowego Swiadków Jehowy? Z jakiego wywodzą się środowiska i jakie mają kwalifikacje? Czy byli kiedykolwiek karani?

2.Jakie są przekonania SJ? Czy wierzycie, że celuświęca środki? Czy kłamstwo jest w pewnych okolicznościach dopuszczalne?

3.Czego oczekuje się od kogoś, kto zostaje SJ? Czy istniej taki zawód lub kierunek studiów, któym nie mógłbym wykonywać zostając SJ? Dlaczego?

4.Czy musze ofiarować jakieś pieniądze i wszystko, co posiadam.

5.Czy będę musiał zerwać kontaktyz rodziną i przyjaciółmi, jesli beda zdecydowanie przeciwni abym został SJ?

6.Czy są ludzie, którzy mają zastrzeżenia wobec SJ? A jeśli ją krytykują, to za co?

7.Jakie uczucia budzą w tobie ex-SJ?
Czy próbowałeś kiedyś usiąść i porozmawiać z którymś z nich, by dowiedziećsię, co skłoniło go do odejścia?Jeśli nie - dlaczego?
Czy za utrzymywanie kontaktu z byłymi członkami mogą Cię spotkać nieprzyjemności ze stronny innych SJ?

8. Co w postępowaniu SJ najmniej ci odpowiada? Wymień chociaż trzy takie rzeczy.


Prosze o szczere odpowiedzi....
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#2 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-20, godz. 17:00

I nikt nie jest chętny? Ani Matuzalem, ani Azariasz ani Maciej???
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#3 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2006-11-20, godz. 19:04

Oj pewnie nie prędko uzyskasz jakąkolwiek odpowiedz w tym temacie. :P

#4 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-11-20, godz. 21:13

odpowiedzi na pytania od mojego taty zagorzałego swiadka od lat 10


[b]1. Kto stoi na czele Towarzystwa Strażnica i związków wyznaniowego Swiadków Jehowy? Z jakiego wywodzą się środowiska i jakie mają kwalifikacje? Czy byli kiedykolwiek karani?[b]

jehowa sam bóg. ktory nigdy nie był karany of course :D

2.Jakie są przekonania SJ? Czy wierzycie, że celuświęca środki? Czy kłamstwo jest w pewnych okolicznościach dopuszczalne?

tak jest. np. gdy jest wojna a swiadkowie musza przemycac literature. to "moga kłamac" ze jej nie przemycaja.

3.Czego oczekuje się od kogoś, kto zostaje SJ? Czy istniej taki zawód lub kierunek studiów, któym nie mógłbym wykonywać zostając SJ? Dlaczego?

zeby był poddany jehowie. tak nie mozesz byc policjantem, członkiem strazy miejskiej, politykiem itd... dlatego iz nie mozna mieszac sie w sprawy tego swiata.

4.Czy musze ofiarować jakieś pieniądze i wszystko, co posiadam.

nie nie musisz. masz ofiarowac serce

5.Czy będę musiał zerwać kontaktyz rodziną i przyjaciółmi, jesli beda zdecydowanie przeciwni abym został SJ?

hmm... to oni z toba zerwa zapewne kontakty. co cie utwierdzi wiadomo w czym... <_<

6.Czy są ludzie, którzy mają zastrzeżenia wobec SJ? A jeśli ją krytykują, to za co?

jest pełno takich odstepców.... za transuzje krwi, głoszenie po domach i tzw" ich nieomylnosc"

7.Jakie uczucia budzą w tobie ex-SJ?
Czy próbowałeś kiedyś usiąść i porozmawiać z którymś z nich, by dowiedziećsię, co skłoniło go do odejścia?Jeśli nie - dlaczego?
Czy za utrzymywanie kontaktu z byłymi członkami mogą Cię spotkać nieprzyjemności ze stronny innych SJ?

po co mam słuchac odstepców? jak zostaje ktos odstepcą od tego dnia nie znam go, nie słucham i odcinam sie od niego - przeciez zdradził jehowe, zrobił to co najgorsze. niech sobie odszedł z jakiego powodu chce, mnie on juz nie interesuje. trzeba go odciac od zboru zeby nie zarazał innych.

8. Co w postępowaniu SJ najmniej ci odpowiada? Wymień chociaż trzy takie rzeczy.
Prosze o szczere odpowiedzi....

wszystko jest piekne bo wszystko jest od jehowy... chociaz niektorzy bracia sa troche samolubni...ale to nic nad ta przywara ja mam pracowac a nie oni jesli mnie sie to nie podoba...
[/quote]

#5 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-20, godz. 21:43

Przekaż Ojcu iz jego odpowiedzi oznaczają iz:

Pytanie pierwsze: Oczywiście brak znajomości przywódców. Jak można zapisac się do organizacji, o której nic sie nie wie. Jak można zaufac ludziom, tworzącym CK o których nic nie wiemy. Skąd niby pewności ,że nie wymyslili sobie tego sami, bądź nie przyjeli z innych religi. Nie tylko nie znam przywódcó ale nie interesowanie się nimi kim są tylko przyjmowanie ich pouczeń bezkrytycznie, a co gorsza identyfikowanie ich z Bogiem. Typowa cecha sekty

Pytanie drugie: Tak więc już oznacza to ,że SJ mogą kłamać w rozmowie z nami na różne tematy. Jak można zaufac kłamcom? Posługiwanie się kłamstwem to cecha sekt

Pytanie trzecie: Czyli SJ sie izolują od społeczeństwa. Typowa cecha sekty.

Pytanie piąte: Zagrożenie dla wiezów rodzinnych oraz momżliwości ich zerwanie wręcz oczywistości tego faktu. Typowa cecha sekty.

Pytanie szóste: Krytykują odstępcy. (biorąc pod uwagę następne pytanie; krytykują zdrajcy i wrgowie Boga) Typowa cecha sekty.

Pytanie 7: Całkowite odcięcie się od osób, które odeszły, wręcz wrogi do nich stosunek. To w końcu zdrajcy.
Typowa cecha sekty.

pytanie 8: Brak obiektywizmu, Zachwyt, niedostrzeganie wad. Typowe zachowanie człowieka zmanipulowanego. Typowa cecha sekty.

Wniosek: SJ są sektą!

Jednak brawo dla Twojego Taty za odwagę. Rozumiem, ze te wypowiedzi są szere i wiem ,że to nie jeog wina ,ze są takie! Za to odpowiada tylko WTS!

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2006-11-21, godz. 20:07

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#6 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-20, godz. 21:55

8. Co w postępowaniu SJ najmniej ci odpowiada? Wymień chociaż trzy takie rzeczy.


A jaka jest nagroda? :lol: To wymienię :lol:

#7 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-20, godz. 21:59

Jeśli tak ma wyglądac ta miłość to ja wole zostać ateistą...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#8 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-20, godz. 22:17

Jeśli tak ma wyglądac ta miłość to ja wole zostać ateistą...


Też powoli dochodzę do wniosku, że to niegłupi pomysł ...

#9 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-20, godz. 22:30

Też powoli dochodzę do wniosku, że to niegłupi pomysł ...

To dziwne ale im bliżej poznaje religie ŚJ, nie tyle ich nauczanie Biblijne co przyjmowane zasady jako wzór do życia to mi się po prostu Bóg zaczyna kojażyć jako sadysta, który dał po to czlowiekowi wolną wole by musiał wybrać Boga by nie zostać unicestwiony... A miłość bliźnigo mnie po prostu powala... zresztą skromność i pokora również. I niech mi żaden ŚJ nie twierdzi że wyróżniają się miłością bo to po prostu... brak słów...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-11-20, godz. 22:34

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#10 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-11-20, godz. 22:36

To dziwne ale im bliżej poznaje religie ŚJ, nie tyle ich nauczanie Biblijne co przyjmowane zasady jako wzór do życia to mi się po prostu Bóg zaczyna kojażyć jako sadysta, który dał po to czlowiekowi wolną wole by musiał wybrać Boga by nie zostać zostać unicestwiony... A miłość bliźnigo mniepo prostu powala... I niech mi żaden ŚJ nie twierdzi że wyróżniają się miłością bo to po prostu... brak słów...


E tam, ja po opuszczeniu WTS przez jakiś czas chciałam związać się na nowo z KK. Niestety, odrzuciła mnie właśnie katolicka "miłość". Oj, mogłabym trochę o niej poopowiadać, mogła ... Zresztą, większość katolików na tym forum (większość, nie wszyscy) i ich wypowiedzi też mnie odrzuca ...

#11 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-20, godz. 22:42

Ze mna bylo podobnie,rowniez KK nie dal mi odpowiedzi jak zyc szczesliwie, teraz odnnajduje ja w prostych przekazach Buddy. Czyn dobro i kochaj swiat.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-11-20, godz. 22:50

Ze mna bylo podobnie,rowniez KK nie dal mi odpowiedzi jak zyc szczesliwie, teraz odnnajduje ja w prostych przekazach Buddy. Czyn dobro i kochaj swiat.

Hehe tylko tyle to ja wyczytałem z Biblii choć też znajduje się w buddyźmie. Nie ma recepty na szczęście. W KK też widze sporo niedociągnieć jak u śj tyle że nia tu takiej nauki odgórnej która popierała by takowe praktyki jak to ma miejsc u sj. Dobra ja kończe bo zrobłem OT B) więc z mej strony EOT
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 marlena

marlena

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 28 Postów
  • Lokalizacja:Gorzow Wlkp

Napisano 2006-11-20, godz. 22:51

Nawiazujac do postu Artura uwazam za jak najbardziej uzasadnione iz SJ to sekta chociaz oni tego nie przyjmuja do wiadomosci.Manipulacja slowem i publikacjami jest tak oczywista dla tych ktorzy nie dali sie zmanipulowac,szkoda tylko tych ktorzy tego nie dostrzegaja. Interpretacja Biblii na ich wlasne potrzeby to bylo cos co najbardziej mnie draznilo.

#14 Matuzalem

Matuzalem

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 803 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-11-21, godz. 09:08

Artur,

I nikt nie jest chętny? Ani Matuzalem, ani Azariasz ani Maciej???


Z zasady nie odpowiadam na Twoje pytania, które ani nie są zadane rzetelnie ani tak właściwie nie są służą niczemu poza wspieraniem Cię w Twoim ślepym uprzedzeniu. Te pytania nawet nie pomagają Ci w konstruktywnej krytyce, bo są zbyt chaotyczne i niesprecyzowane.

Dodatkowo wydaje mi się dość bezczelne, że prosisz o "szczere odpowiedzi"

Prosze o szczere odpowiedzi....


Podczas gdy Twoje pytania nie mają ze szczerością nic wspólnego. Tym bardziej, że na koniec wyśmałeś jednego z odpowiadających na Twoje "pytania".

Wniosek: SJ są sektą!

Brawo dla Twojego Taty!


Użytkownik Matuzalem edytował ten post 2006-11-21, godz. 09:11


#15 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 09:43

właśnie. ja też się pod tym podpisuję. pytania zupełnie pozbawione sensu. nawet jeżeli stojący "na górze" pochodzą z szemranych środowisk, lub w takich się wychowali, albo ktoś był w przeszłości karany to już idzie w odstawkę. o co chodzi. to Ci da jakiś obraz ? możliwość oceny ? a może takim jesteś człowiekiem i ludzi, którzy mają za sobą przykre przejścia jedziesz z góry na dół, bo masz ich w pogardzie. nie wiem, może
Oo zobaczcie Artur ma nową zabawkę ! nadarza okazja znowu pojeździć sobie na organizacji i jej członkach, znowu wzajemnie się ponakręcać z kolegami z forum. będzie fajnie.
powoli mam nieodparte wrażenie, że to forum upodabnia się do naszej polskiej "klasy politycznej": wywlekajmy różne brudy, jak ich nie ma to je stwórzmy, byle dalej, byle więcej. trzymać tak dalej. jest szansa, że i ludzie nieznający ŚJ po kilkukrotnym odwiedzeniu tego forum dojdą do wniosku, że ma ono niewiele wspólnego z rzetelnym przekazem informacji. trzymam kciuki za Was. rynsztok

#16 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-11-21, godz. 10:09

zgadzam się z przedmówcami, że pytania są tendencyjne.

#17 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-21, godz. 14:03

Chwila, przychodzi do mnie ktoś i próbuje wciągnąć mnie do grupy jaką w tym wypadku są SJ.

I już na początku kłamie, bo proponuje studium biblijne do tego mówiąc iż wcale nie chce abym został Sj nie to jest jego celem. TAK BYŁO W MOIM PRZYPADKU TO SĄ AUTENTYCZNE SŁOWA.

Więć zadaje mu pytania kontrolne sprawdzając czy ta grupa ma cechy wskazujące iż może być ona sektą. Te pytania są proste. Wręcz banalne. A z odpowiedzi wynika to co wynika.

Interesuje nas w tych pytaniach wymiar społeczny więc nie ma w nich dociekania. Wiadomo iz SJ powie, ze to z Bibli wynika zakaz bycia żołnierzem czy POlicjantem. Ale większość kościołów opierających się na Bibli tego tak nie widzi. Wiekszośc opracowań o chrzescijanach tego tak nie widzi. Ba wielkszośc ateistów zajmujących się Biblią jako zjawiskiem kulturowym tez tego tam nie widzi. Więc nie jest to pogląd podzielanych przez ludzi któych korzenie kulturowe oparte są na tym samym źródłe co ŚJ. Inna sprawa ma sie np: z zakazem kradzieży. Ten pogląd funkcjonuje społecznie, choć nie jest on do końca przestrzegany.


Nie zapominajmy iż wynikanie jakies nauki z Bibli oznacza u SJ tylko i wyłacznie interpretacje zamieszczoną w publikacjach WTS przez członków czy na polecenie członków CK. Takie są fakty.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#18 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 18:32

Artur,

Podczas gdy Twoje pytania nie mają ze szczerością nic wspólnego. Tym bardziej, że na koniec wyśmałeś jednego z odpowiadających na Twoje "pytania".


no właśnie popieram.
mój Tata tylko odpowiedział ci na pytania a Ty go wysmiałes.... :angry:

brawo dla twojej grzecznosci...

#19 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-11-21, godz. 20:12

Najmocniej przepraszam ale nie zamierzałem niczego wysmiewać, tylko gratulowałem odwagi. Wyraziłem to źle i już poprawiłęm.

Matuzalem jatez z Toba nie dyskutuje bo ty odpowidasz tylko wtedy kiedy ci wygonie a na niewygodne tematy nie odpowiadasz bo wiesz ,ze nie odpowiesz.
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#20 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2006-11-21, godz. 21:38

bo ty odpowidasz tylko wtedy kiedy ci wygonie a na niewygodne tematy nie odpowiadasz bo wiesz ,ze nie odpowiesz.


Ja myślę, że jak się wie, że się nie odpowie, to lepiej jednak nie odpowiadać ;)
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych