Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drugie wydanie "Kryzysu Sumienia" już w sprzedaży!


  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#21 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 11:31

czyżby Ester ? a skąd to przypuszczenie ? wydaje się Tobie, że ŚJ żyja pod kloszem CK i nie mają zielonego pojęcia co się wokół nich dzieje ?

Właśnie tak jest, jak napisała Ester. ŚJ żyją pod kloszem CK i nie mają zielonego pojęcia co się wokół nich dzieje. Twoja żona czytała Kryzys?

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#22 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 11:38

widzisz Terebincie. tak się składa, że słyszała o tej publikacji, ale jakoś nieszczególnie wyraża zainteresowanie. nie będę jej zmuszał :)

#23 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 11:43

W moim zborze nikt nie słyszał o "Kryzysie". A co do świadków, którzy nie chcą zapoznawać się z drugą stroną medalu, to nic nowego. Po co burzyć własny światek, tak mozolnie budowany na fundamencie z piasku.

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#24 marta

marta

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 174 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 11:49

według mnie jest to bardzo porzadna ksiazka, opisane jest wszystko obiektywnie i bardzo bardzo mi sie podobała... przeczytałam ja jednym tchem bedac strasznie wkurzona na tych swiadków okropnych :angry: za to ze mnie tak zwiedli i zmarnowali mi pare lat zycia. a temu franzowi to na prawde współczuje całe zycie do kosza!!!!

#25 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 11:55

widzisz Terebincie. tak się składa, że słyszała o tej publikacji, ale jakoś nieszczególnie wyraża zainteresowanie. nie będę jej zmuszał :)


Zacytuję wobec tego moją babcię, która również słyszała o tej książce: "Chyba sam szatan ją napisał". Odpowiedziałem, że tak; szatan z CK :P :lol: .

Natomiast znacznie bardziej powszechna jest postawa typu: "Co tam będę czytał jakiegoś odstępcę. Co on może zrobić, oprócz szkalowania organizacji". Czy muszę tłumaczyć, z czego wynika taka postawa...?
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#26 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 12:34

proponuję zatem dokupić sobie jeszcze kod Leonarda da Vinci. ponoć również czyta się jednym tchem, chociaż to fikcja. zastanawia mnie jednak z jaką gorliwością duchowni odradzali jej czytanie, jeśli to tylko nic nie znacząca "bajeczka". sorry za OT :)

#27 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 13:05

proponuję zatem dokupić sobie jeszcze kod Leonarda da Vinci. ponoć również czyta się jednym tchem, chociaż to fikcja. zastanawia mnie jednak z jaką gorliwością duchowni odradzali jej czytanie, jeśli to tylko nic nie znacząca "bajeczka". sorry za OT :)


"Kod" to bardzo dobra książka i faktycznie czyta się ją jednym tchem (jako dobrą sensację). Ale uwierz mi, Macieju, że porównanie jej z "Kryzysem sumienia" to gorzej niż rzut kulą w płot. To chyba rzucenie się na płot :D B) . Te dwie pozycje nie mają z sobą nic wspólnego (gatunkowo). Daruj sobie takie "argumenty", bo równie dobrze mógłbys powiedzieć: "Ten Franz to kłamczuch".
Ps. Gdybys nie wiedział, jestem z wykształcenia historykiem literatury, więc mam pewne pojęcie o gatunkach literackich B) .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#28 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 13:28

bracie_j wskazałem na to, że jest to OT. moja sugestia dotyczyła raczej "wzbogacenia biblioteczki" aniżeli zarzucanie Franzowi kłamstwa. swoją drogą zakładam, że gdyby ktoś odpowiednio "poprowadził dziennikarsko" uczestników tego forum i spisał ich doświadczenia z organizacją, to powstało by też niczego sobie dziełko :)

#29 Elunia

Elunia

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 101 Postów
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano 2007-01-03, godz. 13:32

Zacytuję wobec tego moją babcię, która również słyszała o tej książce: "Chyba sam szatan ją napisał". Odpowiedziałem, że tak; szatan z CK :P :lol: .

Natomiast znacznie bardziej powszechna jest postawa typu: "Co tam będę czytał jakiegoś odstępcę. Co on może zrobić, oprócz szkalowania organizacji". Czy muszę tłumaczyć, z czego wynika taka postawa...?

Moja mama podobnie wypowiada się o tej książce mimo,że nigdy nie odważyłaby się jej przeczytać.Najczęściej powtarza ,że to wszystko jest nieprawdą a ludziom w głowach się przewraca.Jednak po obejrzeniu filmu o objawieniach maryjnych szybko przyzała ,że to czysta prawda i powinni obejrzeć to wszyscy katolicy.

#30 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 13:37

czyżby Ester ? a skąd to przypuszczenie ? wydaje się Tobie, że ŚJ żyja pod kloszem CK i nie mają zielonego pojęcia co się wokół nich dzieje ? zapewniam Cię, że "zatkałoby Cię" gdybyś (mógł) mogła stwierdzić ilu świadków ze społeczności zapoznało się z pierwszym wydaniem kryzysu sumienia, czy też innymi książkami "obnażającymi obłudę WTS-u". podobnie jak to forum, również znane szerokiej gawiedzi :)


Wiesz Macieju nie o to chodziło w moim poście. Sama przeczytałam Kryzys sumienia będąc jeszcze oficjalnie w zborze a teraz też udostępniam go jeszcze braciom.
Mój post dotyczył głównie sfery osobistej i tego jak zareagowali by niektórzy, którzy znają Kloo osobiście.
Z resztą myślę, że Kloo wie o co mi chodzi. To tyle.


Pozdrawiam

P.S. A poza tym to chyba wydaje mi się że niewiesz ja żyją ŚJ. Bo oni właśnie żyją pod kloszem CK.

Użytkownik Ester edytował ten post 2007-01-03, godz. 13:41


#31 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 13:44

cóż Elu. jak to mówią "każda sroka swój ogonek chwali". być może Twoja mama należy do ludzi co to sobie nic w kwestii Towarzystwa powiedzieć nie dadzą. ja to rozumiem. na całe szczęście ja nie jestem tak stanowczy w swoim postrzeganiu organizacji. zgodnie z zasadą, że człowiek nie jest doskonały i nieomylny (jak to niektórzy mają w zwyczaju uważać)
Estero nie wiem jak zareagowaliby inni, którzy znają Kloo osobiście.
jeżeli nie wiedzą jakie jest jego stanowisko w stosunku do niewolnika zapewne byliby w tzw. ciężkim szoku. co by mnie raczej nie zdziwiło

#32 Ester

Ester

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 128 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 13:49

Macieju niewiem dlaczego przyjąłeś sobie za cel przepychanki słowne z forumowiczami ale wiem jedno mnie w to nie wciągniesz. Więcej luzu i poczucia humoru.

Pozdrawiam

Użytkownik Ester edytował ten post 2007-01-03, godz. 13:53


#33 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 13:57

Esterko. wyobraź sobie, że wbrew obiegowym opiniom o ŚJ i ich sympatykach, żyjących pod kloszem CK oraz "zindoktryzowanych" przez WTS czuję się dość luźno i mimo różnych trosk dnia codziennego humor mi dopisuje. może dlatego, że zawsze taki byłem. tzn. przed poznaniem ŚJ :)

#34 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-03, godz. 14:45

Zacytuję wobec tego moją babcię, która również słyszała o tej książce: "Chyba sam szatan ją napisał". Odpowiedziałem, że tak; szatan z CK :P :lol: .

Natomiast znacznie bardziej powszechna jest postawa typu: "Co tam będę czytał jakiegoś odstępcę. Co on może zrobić, oprócz szkalowania organizacji". Czy muszę tłumaczyć, z czego wynika taka postawa...?

Również ja jak pokazałem okładke Kryzysu Sumienia jednemu śJ powiedział że o niej słyszał a nawet jedna jego znajoma (nie śJ ale niedoszła zainteresowana) sobie kupiła a konkluzją jego było to że "wybrała Kryzys Sumiania zamiast... Biblii" B) Tak faktycznie śJ mają o niej pojęcie jak moje dziury na pięcie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#35 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 15:01

Esterko. wyobraź sobie, że wbrew obiegowym opiniom o ŚJ i ich sympatykach, żyjących pod kloszem CK oraz "zindoktryzowanych" przez WTS czuję się dość luźno i mimo różnych trosk dnia codziennego humor mi dopisuje. może dlatego, że zawsze taki byłem. tzn. przed poznaniem ŚJ :)


Nie, jesteś taki, bo jeszcze nie ma Cię wśród swiadków :P :lol: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#36 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-03, godz. 16:47

Nie, jesteś taki, bo jeszcze nie ma Cię wśród swiadków :P :lol: .

tak bracie jest poza nimi. regularnie chadzam na spotkania, ale mogę wejść tylko na korytarz w sali królestwa :P

#37 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-03, godz. 17:29

tak bracie jest poza nimi. regularnie chadzam na spotkania, ale mogę wejść tylko na korytarz w sali królestwa :P


To i tak masz dobrze, bo mnie raczej nawet TAM by nie wpuścili, na czym zresztą średnio mi zależy :P :D .
A wracając do tematu: zrozumiałem, o czym napisałeś. Jednak raczej nie przypadkiem zestawiłbyś w biblioteczce "Kryzys sumienia" z "Kodem". A więc tylko wspomnę, że Dan Brown tworzy fikcję literacką (prawda, że dość wymowną), a Ray Franz - literaturę faktu. Zamiast mieszania pojęć wolałbym konstruktywną krytykę "Kryzysu", choć na to raczej się nie doczekam. Specjaliści obalili "autentyzm" dzieła Dana Browna, zresztą on sam nie przypisywał sobie prawa do tworzenia autentycznych historii. Jego książki mają w sobie raczej coś z ducha powieści sensacyjnej spod znaku choćby Flaminga. Chętnie poczytałbym rzeczową krytykę książki Franza... Ale to już zadanie dla krytyków, a nie kontestatorów.
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#38 Kloo

Kloo

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1087 Postów
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano 2007-01-03, godz. 19:08

:) Tak Estuniu i to nie jeden stolik pod Legią będzie miał tę książkę :) Jak siać to siać :)
Jak możecie uwierzyć, skoro od siebie wzajemnie odbieracie chwałę, a nie szukacie chwały, która pochodzi od samego Boga?

--
Informacja Forum Watchtower: konto wyłączone.

#39 belszaccar7

belszaccar7

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 140 Postów
  • Lokalizacja:kolberg

Napisano 2007-01-06, godz. 14:31

Moze ktos ma kryzys dwojke w pdf lub innym on line dobry uczunek by uczynił wielu by sie ucieszylo

#40 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-06, godz. 16:14

Moze ktos ma kryzys dwojke w pdf lub innym on line dobry uczunek by uczynił wielu by sie ucieszylo





Myślę,że byłoby to w tej chwili ze wszech miar niemoralne, tym bardziej, że planowana jest publikacja drugiej pozycji Franza. Inną sprawą, za katórą całkiem byłbym za, aby za NIŻSZĄ opłatą mozna było mieć tę pozycje w formie elektronicznej i niekoniecznie w pdfie.

Pzdra.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych