Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabił swoją b. dziewczynę w 9. miesiącu ciąży


  • Please log in to reply
192 replies to this topic

#141 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-08, godz. 18:28

Ale ok, zakładając, że w tym przypadku ani obrońca, ani media niczego nie przekręciły to ponawiam pytanie: skąd niektórzy wiedzą, że ten chłopak był wychowany w rodzinie SJ?


Ewo
Przecież to takie proste. Jeden coś powiedział, inny potwierdził, pospekulowali i wniosek gotowy.
Czesiek

#142 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 18:37

Ewo
Przecież to takie proste. Jeden coś powiedział, inny potwierdził, pospekulowali i wniosek gotowy.


Ach ...

#143 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-08, godz. 19:14

ewo po pierwsze gdyby ten facet-adwokat nie orientował się co to znaczy być ŚJ w ogóle nie poruszył by tego że zabójca jest SJ, po drugie co miało by na celu mówienie że ten chłopak jest ŚJ w mowie końcowej? Co miały by znaczyć słowa o konflikcie religijnym?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#144 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-08, godz. 19:18

Haelu, czy dalej podtrzymujesz tezę że "bycie ŚJ"+problemy = zabójstwo?

To nie jest żadna teza i nigdy jej nie podtrzymywałem.
Poza tym moje pytanie brzmiało raczej "bycie ŚJ"=> zabójstwo, bez żadnych problemów. Wiem, że np. narkotyki mogą zwiększać szanse na konflikt z prawem. Pytałem, czy wychowanie w rodzinie ŚJ (statystycznie normalnej) jest takim właśnie narkotykiem, czynnikiem ryzyka. Wiem, że np. dzieci katolików, jeżeli nie zaznają w domu miłości, mogą zostać przestępcami. Ale to nie jest normalność. A pytam, czy SAM FAKT wychowywania w rodzinie Świadków może spowodować takie problemy.

I jak tłumaczysz sobie brak masowych pogromów braci starszych ŚJ?

Tak samo, jak brak pogromów wśród "filistynów". Wychowanie w rodzinie Świadków zwiększa (być może) prawdopodobieństwo zabójstwa, ale nie do stu procent. Powiedzmy (strzelam z kapelusza) z 0,02 procent to 0,03 procent.

Terebint i Sebastian zaprzeczają, jakoby wychowanie w rodzinie ŚJ zwiększało prawdopodobieństwo przestępstwa. A czy prawdziwe jest coś przeciwnego? Czy wychowanie w rodzinie ŚJ może zmniejszać szanse na wejście w konflikt z prawem?

I czy ktoś ostatecznie się orientuje co miał na myśli obrońca, gdy mówił, że skazany jest Świadkiem? Czy stawiał Organizację w dobrym, czy złym świetle? Czy mówił "to dobry człowiek, ale zła Organizacja go zepsuła", czy też raczej "może i jest zły, ale należy do Organizacji, więc nie aż tak zły do końca"?

#145 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 19:21

A pytam, czy SAM FAKT wychowywania w rodzinie Świadków może spowodować takie problemy.


Nie.

#146 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-08, godz. 19:33

W Polsce 3 osoby na 1000 to ŚJ, a cały 40 milionowy naród popełnia około 1000 morderstw rocznie. Statystycznie wypada jedno morderstwo rocznie na 40.000 osób. Gdyby religia ŚJ nie wpływała ani na plus ani na minus na skłonność do zabijania, to w ciągu 10 lat około 30 ŚJ powinno zostać skazanych za zabójstwo.

Weryfikacja Twojej tezy wymagałaby sporządzenia 10 letniej statystyki i ustalenia czy liczba ŚJ skazanych za morderstwo jest mniejsza czy większa od 30.

Nie da się tego sprawdzić, bo w dowodach osobistych nie ma już (jak to bywało przed wojną) rubryki "wyznanie". Sądy nie wiedzą więc, czy skazują katolikow, adwentystów, ateistów czy świadków Jehowy.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2006-12-08, godz. 19:35


#147 cara

cara

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1049 Postów
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano 2006-12-08, godz. 19:33

Mnie w tym urywku zainteresowało zdanie: "We mnie coś pękło... coś się stało w mojej głowie... nie chciałem nigdy skrzywdzić ani Doroty, ani dziecka"

Straszna tragedia... :(
Nie zgadzam się z polityką cichego banowania użytkowników forum.

#148 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-08, godz. 19:33

chyba nie ma reguły, kto i gdzie był wychowany (choć jehowicka presja jest duża) ! znam kilka osób "wychowanych w prawdzie" to jednak bo odejsciu wcale nie upadły ! wielu z nich uczy się poruszac w tym świecie i na pewno jest im ciężej niż tym co byli w "świecie", później zostali SJ i znów odeszli!
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#149 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-08, godz. 19:38

W Polsce 3 osoby na 1000 to ŚJ, a cały 40 milionowy naród popełnia około 1000 morderstw rocznie. Gdyby religia ŚJ nie wpływała ani na plus ani na minus na skłonność do zabijania, to w ciągu 10 lat około 30 ŚJ powinno zostać skazanych za zabójstwo.

Jestem skłonny uznać to tłumaczenie na korzyść Świadków. Wierzę, że gdyby było trzech Świadków-zabójców rocznie, to takie serwisy jak ten zadbałyby już o nagłośnienie sprawy. Jednak jest tak tylko w wypadku zabójstwa. Czy są może inne, lżejsze przestępstwa popełniane przez Świadków częściej?

Sebol zwrócił uwagę, że "wychowany w prawdzie" nie musi później zostać Świadkiem. Jak wygląda ta statystyka wśród nich? Czy osoby wychowane w prawdzie, które jednak nie pozostały w Organizacji popełniają przestępstwa z taką samą częstotliwością, jak reszta społeczeństwa?

#150 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-08, godz. 19:44

ba haaleku ja twierdze, że popełnianie przestępstw jest statystycznie takie samo jak w reszcie społeczeństwa ! i nie chodzi mi tylko o przestępstwa kryminalne (zabójstwa, gwałty, kradzieże) ale też np. przestępstwa skarbowe!

ilu swiadków wyjeżdzało np na saksy do RFN, gdzie pracowali nielegalnie ? i co byli praworządni?
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#151 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-08, godz. 19:46

Jeśli uznamy osoby obecne na pamiątce jako związane ze ŚJ w mniejszym lub większym stopniu (ze znanych mi osób, nawet te najbardziej zdystansowane i niepraktykujące, na pamiątkę chodziły) to mielibyśmy zamiast 120.000 np. 260.000 czyli liczba krytyczna dla morderstw musiałaby wynosić około 60 w ciągu 10 lat.

Dla innych przestępstw, liczby będą odpowiednio większe.

Zależnie od tego, czy aktualnie rządzą bracia bliźniacy czy kto inny, ogólna liczba skazanych za przestępstwa kryminalne na więzienie (bez zawiasów) wynosi 24.000 lub 38.000 rocznie

dla każdego kaczko-roku liczbę 3 lub 6 wymnóż sobie przez 38
dla każdego innego roku liczbę 3 lub 6 wymnóż sobie przez 24
a potem dodaj do siebie 10 wyników mnożenia. Następnie zadaj sobie pytanie, czy liczba skazanych na karę więzienia ŚJ jest większa czy mniejsza od otrzymanego wyniku. I już masz odpowiedź na swoje pytanie.

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2006-12-08, godz. 20:01


#152 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 19:46

ewo po pierwsze gdyby ten facet-adwokat nie orientował się co to znaczy być ŚJ w ogóle nie poruszył by tego że zabójca jest SJ, po drugie co miało by na celu mówienie że ten chłopak jest ŚJ w mowie końcowej? Co miały by znaczyć słowa o konflikcie religijnym?


Czytaj uważniej mój post wyżej. Nie kwestionuję wypowiedzi obrońcy (choć nie wykluczam też jakiejś pomyłki). Pytanie dotyczylo czegoś innego.

chyba nie ma reguły, kto i gdzie był wychowany (choć jehowicka presja jest duża) !


Co miałeś na myśli pisząc, że "jehowicka presja jest duża"? Do czego? Do zabijania?

#153 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-08, godz. 20:04

Co miałeś na myśli pisząc, że "jehowicka presja jest duża"?


proste: jeżeli komuś się wpaja, ze ma tak a tak postępować, tylko w imię dobra organizacji w której się znajduje i tak aby czasem nie zniszczyć jej image ! i nagle jednostce podwija się noga, popełnia błąd i chcąc zatrzeć ślady dopuszcza się przestępstwa ! ale robi to tylko dlatego, ze ma zakodowane „dobre imię organizacji”, „image” !


Do czego? Do zabijania?


nie manipuluj jehowicko słowem, bo tego nie napisałem!

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-12-08, godz. 20:05

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#154 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 20:12

nie manipuluj jehowicko słowem, bo tego nie napisałem!


Zdaje się, że zadałam pytanie (na które raczyłeś odpowiedzieć)? Gdzie więc widzisz "jehowicką manipulację słowem"?

#155 sebol

sebol

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3836 Postów
  • Lokalizacja:Waldenburg

Napisano 2006-12-08, godz. 20:15

jak zwykle rozbijasz temat ! czyli typowe "jehowickie" odwrócenie kota ogonem! skończyłem !

Użytkownik sebol edytował ten post 2006-12-08, godz. 20:16

"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości." A.Einstein

"Religia jest obrazą godności ludzkiej
Bez niej mamy dobrych ludzi czyniących dobre rzeczy
i złych ludzi czyniących złe rzeczy
Żeby jednak dobrzy ludzie czynili złe rzeczy,
potrzeba religii" Richard Dawkins

#156 ewa

ewa

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2111 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 20:23

jak zwykle rozbijasz temat ! czyli typowe "jehowickie" odwrócenie kota ogonem! skończyłem !


Nie rozumiem twojego wzburzenia. Dyskusja rozwinęła się wokół tematu: "wpływ wychowania w rodzinie SJ na skłonności do wejscia w konflikt z prawem". Napisałeś, że "chyba nie ma reguły, kto i gdzie był wychowany (choć jehowicka presja jest duża) !".

Post był niejednoznaczny, więc zadałam pytanie, ty odpowiedziałeś. W końcu to forum dyskusyjne. Nie dostrzegam też, żebym gdzieś rozbiła temat.

#157 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-08, godz. 20:29

Myślę, że faryzeizm i moralność Pani Dulskiej często idą w parze z niekaralnością. Jeśli ktoś nie kupuje papierosów dla kuzyna, bo co by sobie ludzie pomyśleli, to tym bardziej nie zaryzykuje kradzieży z włamaniem ani nie podejmie się wymuszania haraczy.

#158 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-08, godz. 22:37

proste: jeżeli komuś się wpaja, ze ma tak a tak postępować, tylko w imię dobra organizacji w której się znajduje i tak aby czasem nie zniszczyć jej image ! i nagle jednostce podwija się noga, popełnia błąd i chcąc zatrzeć ślady dopuszcza się przestępstwa ! ale robi to tylko dlatego, ze ma zakodowane „dobre imię organizacji”, „image” !

i tak właśnie tworzą się stereotypy. jest pewna społeczność i powiedzmy kodeks wg jakiego postępuje (mam na myśli Biblię). sugestie jakoby ŚJ kierował się przede wszystkim dobrym imieniem organizacji to przesada. to mniej więcej tak, jakby starszy powiedział mi: wiem, że masz trudną sytuację rodzinną więc możesz się zdecydować na ten skok z kumplem, ale nas w to nie mieszaj. no to juz chyba zakrawa na paranoję. spodziewam się raczej, że powie: po pierwsze pamiętaj kradzież jest wykroczeniem i mogą się z tym wiązać takie a takie konsekwencje. zastanówny się jednak jak pomóc w rozwiązaniu problemu.

#159 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-08, godz. 22:52

ale również wskazuje na duży dystans wobec zasad które dla każdego prawomyślnego ŚJ są oczywiste....

Sebastian, piszesz w tej chwili głupoty. Świadkowie Jehowy bardzo często "obchodzą sylwestra", tylko, że nie nazywają tego obchodzeniem sylwestra. Spotykają się i bawią pod pretekstem, że i tak nie będą mogli w tą noc spać. Dziennikarz mógł to zinterpretować, jako obchodzenie sylwestra. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#160 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-08, godz. 23:10

Terebint, czy wiemy coś bliżej nt. sposobu, w jaki Szymon Kalinowski bawił się w noc sylwestrową, kilka dni po popełnieniu zabójstwa?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych