Skocz do zawartości


Zdjęcie

(Anty)Katolicyzm


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
29 replies to this topic

#21 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-12, godz. 22:57

Haael napisał

Nic złego, poza tym, że atakowanie KK jest dla nich metodą obrony własnych doktryn.


Daj jeden przykład.

Haael napisał

Czy jest na tym forum ktoś, kto jeszcze nie wie o grzechach KK? A czy jest ktoś taki na świecie?


No to skoro wszyscy wiedzą o grzechach KK to niby, dlaczego ŚJ mają o tym nie mówić tak jak im to pasuje? Co cenzura?!

Haael napisał

Świadków też kiedyś nie będzie, Kościół katolicki pozostanie.


Oby wnuki Twoje dożyły tych czasów!!!

Haael napisał

No cóż. U katolików jest trochę inaczej niż np. u Świadków i ludzi nie potępia się "w czambuł" za jeden grzech.


No tak tu masz rację. U Katolików czasem się zdażało, że ktoś komuś zwrócił uwagę, że nie postępuje właściwie, a taki delikwent tak się tym wówczas przejął, że spalał się ze wstydu dosłownie i w przenośni...

Haael napisał

Taki Orygenes był bardzo ważnym autorytetem w sprawach wiary. Fakt, że na starość został heretykiem i się wykastrował nie sprawia, że jego wcześniejsze przemyślenia tracą wartość.


Stary, co Ty mi tu jakieś farmazony pleciesz, (że na starość został heretykiem) o Orygenesie.
Nie zostaje się heretykiem ze względu na wiek!!!
A czy Ty wogóle wiesz, za co Orygenesa potępiono?

Haael napisał

Kto niby rzadko o tym mówi?


A choćby Ty...Haaelku.
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-12, godz. 23:52

homme_curieux może to dziwne Ci się wyda ale nie pamiętam bym poznał ŚJ który był w przeszłości "katolikiem" i umiał mi odpowiedzieć w co wierzą katolicy :D A pozanłem nie jednego. Jeszcze raz podkreślę że nie wymagam by się ktoś ze mną zgadzał tylko rozumiał temat :D Jeśli ja słyszę z ust ex-"katolików" a obecnie ŚJ którzy zarzucają że kk naucza to czy tamto a nijak się to ma do stanu faktycznego to wybacz homme_curieux ale brak słów co do tego wypadnięcia sroce spod ogona to samo mówi za siebie :D - a jajko to to nie było B)

A dlaczego protestanci staja w obronie katolicyzmu ? :) to proste, ich nauczanie wyrosle na fali PROTESTU wrocilo do ich wspolnego ojca . Ale nie jest nim Jehowa Bog ani jego SYN J.C.

No to teraz mi wytłumacz co składa się na ten powrót oprócz Twoich spekulacji :P

Użytkownik pawel r edytował ten post 2006-12-12, godz. 23:53

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-13, godz. 17:28

Daj jeden przykład.

Oto przykłady z wątku NSK listopad 2006. Posty Huberta684 z początków jego działalności na tym forum. Mam nadzieję, że Hubert się nie obrazi.

Ktoś napisał zdanie:
Pozwoliłem sobie skomentować Twoją opowieść, bo uważam, że jeśli jest prawdziwa to do jej dramatu doprowadziło właśnie stanowisko CK.
Na to Hubert:
Tak na moje poglady mialo i ma wplyw CK SJ. czy to jest zle? na poglady katolika ma wplyw Papiez i encykliki. itd itd. (...) Jedno musze powiedziec Tekst o Berejczykach cos dla mnie znaczy a po latach oszukiwania przez KK i oszukiwania siebie poprzez mylenie oc jest wiara a co latwowiernoscia nie daje sie tak latwo zmianipulowac.
Czyli: CK ma wpływ na sumienie Świadka i to jest dobre, a Watykan ma wpływ na sumienie katolika i to jest złe.
Klasyczna argumentacja: "my tego nie robimy, jeżeli robimy, to dobrze, a katolicy robią tak samo".

Potem ktoś zarzuca Hubertowi, że Niewolnik zakazuje transfuzji, obchodzenia urodzin i korzystania z Internetu:
Nie będziesz się czuł urażony, jak będziesz się stosował do zaleceń Niewolnika Wiernego i Rozumnego w kwestii krwi, obchodzenia urodzin i odwiedzania odstępczych stron w internecie.
Na co Hubert:
tak mam odrobne pojecia jak funkcjonuje to w KK (...) nny w owczym pedzie szukaja takich osob jak AJciec...czy Prlat i ubostwiaja ich ma rowni z Maryja. i to nie jest sekciarstwo??
Czy fakt, że powyższe zdarzenia zachodzą w KK sprawia w jakiś sposób, że zakaz transfuzji staje się dobry? Albo może Hubert w ten sposób zaprzecza twierdzeniu, że Organizacja zakazuje transfuzji? Uzasadnia biblijność zakazu transfuzji? Nie wiem. Katolicy ubóstwiają Prałata jak Maryję i to jest odpowiedź na zarzut o zakaz transfuzji.

Osobiście (w rozmowie peer-to-peer ze Świadkami) również się z tym spotkałem. Poruszam jakiś temat, a tu moi oponenci wyjeżdżają, że katoliccy księża żyją w celibacie. I co z tego?

No to skoro wszyscy wiedzą o grzechach KK to niby, dlaczego ŚJ mają o tym nie mówić tak jak im to pasuje? Co cenzura?!

Niech po prostu mówią na temat. Niech sprawa pedofilii wśród katolickich księży będzie poruszana w wątku o pedofilii wśród katolickich księży a nie w wątku o zgodności nauk Świadków z Biblią.

No tak tu masz rację. U Katolików czasem się zdażało, że ktoś komuś zwrócił uwagę, że nie postępuje właściwie, a taki delikwent tak się tym wówczas przejął, że spalał się ze wstydu dosłownie i w przenośni...

Bogdanie, jesteś taki duży, a dalej świat jest dla Ciebie czarno-biały jak futerko skunksa. Katolicy potrafią przyznać, że jakaś osoba jest częściowo dobra a częściowo zła. Orygenes zasłużył na potępienie za niektóre rzeczy, które głosił i zasłużył na uznanie go za autorytet wiary za inne głoszone przez niego rzeczy. Świadkowie uznają świat za pole bitwy między Bogiem a szatanem. Często spotykam się z argumentacją typu: "Ta nauka na pewno nie pochdzi od Boga. A skoro nie od Boga, to od kogo...?" Według nich wyznawcy Boga mają same dobre cechy a wyznawcy szatana (którymi są z przydziału wszyscy inni) - same złe. Nie może pomieścić im się w głowach, że jakiś ich wyznawca może zrobić coś złego ani ktoś "ze świata" - coś dobrego (od razu węszą drugie dno, mówią, że to dla pieniędzy itp.). Ale katolicy tak nie mają. Katolicy potrafią i pogłaskać i wlać w tyłek, jeżeli jest za co.

A choćby Ty...Haaelku.

Podaj jakiś temat, który za rzadko poruszam, chociaż powinienem.

#24 Kris

Kris

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 201 Postów

Napisano 2006-12-13, godz. 18:33

Lokalni Śj atakują katolików bo 90% ludzi wśród nich jest własnie katolikami w innych kulturach atakują pewnie inne wyznania... Ze swoim przesłaniem w Polsce trafiają najczęsciej na katolików więc to oczywiste że jadą po KK. O co wam chodzi???
Co mają robić, jak ktos sie modli do przedmiotów a oni tego nie robią to mają to przemilczeć, namawiajac do swojej religii?

Tyle o lokalnych... jesli chodzi o oficjalna postawę CK w publikacjach to pewnie łatwiej im atakować KK bo żaden katolik nie założy na siebie plastiku i nie wysadzi na jakims zebraniu albo co gorsza w środku Brooklynu... Nie wyobrażam sobie oficjanego mocnego przesłania w Strażnicach np przeciwko Mahometowi...
Inne kościoły chrzescijańskie trzeba tez bardziej atakowac żeby sie od nich odróżnić i są one większą konkurencją niz Islam czy Buddyzm...Czysty marketing...


Moje prywatne zdanie jest takie że TO wielu ludzi na tym forum ze stronnictwa KK atakuje śj na zasadzie "a u was bija murzynów" Śmieszne to dla mnie jest... Co bym nie pisał i nie myślał o śj to oni są wprost cudowni przy historii i "prawdach" Kościoła Katolickiego...
Tu nawet nie ma porównania...

A tak nawiasem mówiąc wyobraźcie sobie że śj z okazji "Jakiejś Tam", wycinają z lasu dzrewka iglaste, wsadzają do środka domu i ubieraja w jakieś pierdółki. Wyobraźcie sobie że starsi przychodza i prowadzą zebrania w jakis długachnych kolorowych szatach, zdziwnymi nakryciami głowy, obwieszeni jakimiś pierdółkami... Wyobraźcie sobie wiele innych takich sytuacji..
Ale by wszyscy po nich jeździli i smiali się do rozpuku...
gdzie jest
zniszczone ziarenko piasku
którego nikt już nie pokocha
którego nikt już nie skrzywdzi
los?
zabrał mu uśmiech
otarł wszelką łzę
szukam go
w ciemnościach
na skraju czasu
tam gdzie wieczność
ma swą przepaść...

#25 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-13, godz. 19:08

A tak nawiasem mówiąc wyobraźcie sobie że śj z okazji "Jakiejś Tam", wycinają z lasu dzrewka iglaste, wsadzają do środka domu i ubieraja w jakieś pierdółki. Wyobraźcie sobie że starsi przychodza i prowadzą zebrania w jakis długachnych kolorowych szatach, zdziwnymi nakryciami głowy, obwieszeni jakimiś pierdółkami... Wyobraźcie sobie wiele innych takich sytuacji..
Ale by wszyscy po nich jeździli i smiali się do rozpuku...

Dokładnie. To, że większość tak się zachowuje, nie oznacza to od razu, że nie jest to śmieszne i głupie. ;)

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#26 lantis

lantis

    www.brooklyn.org.pl

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 668 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:śląsk

Napisano 2006-12-13, godz. 19:16

Co mają robić, jak ktos sie modli do przedmiotów [..]


Kto się modli do przedmiotów jeśli można wiedzieć?
Dołączona grafika lantis(at)brooklyn.org.pl

#27 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-13, godz. 19:42

Oczywiście :rolleyes:. I mamy powielenie (bezmyślne) kolejnego z mitów nt. tzw. "bałwanów" :D . SJ niezwykle lubią to słowo, choć wielu z nich mogłoby uczynić je swoją własną etykietką :P :lol:
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#28 Bogdan Braun

Bogdan Braun

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 401 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-13, godz. 23:29

Haael napisał

Oto przykłady z wątku NSK listopad 2006. Posty Huberta684 z początków jego działalności na tym forum. Mam nadzieję, że Hubert się nie obrazi.


Liczyłem na oficjalny dokument...

Haael napisał

Niech po prostu mówią na temat. Niech sprawa pedofilii wśród katolickich księży będzie poruszana w wątku o pedofilii wśród katolickich księży a nie w wątku o zgodności nauk Świadków z Biblią.


Teraz Ciebie rozumiem Tobie chodzi o formę nie o treść.

Haael napisał

Katolicy potrafią przyznać, że jakaś osoba jest częściowo dobra a częściowo zła.


Daj przykład.

Haael napisał

Nie może pomieścić im się w głowach, że jakiś ich wyznawca może zrobić coś złego


Haaelku coś tu przesadziłeś...Gdyby tak było jak mówisz to nie byłoby wykluczeń ze społeczności ŚJ...Chyba, że o takowych nie słyszałeś...

Haael napisał

Ale katolicy tak nie mają. Katolicy potrafią i pogłaskać i wlać w tyłek, jeżeli jest za co.


Przepraszam, jeśli Cię źle zrozumiałem. Czy chcesz mi powiedzieć, że Katolicy są jak chorągiewki na wietrze?

Haael napisał

Podaj jakiś temat, który za rzadko poruszam, chociaż powinienem.


Nie mogę spotkać w Twoich postach myśli, w której kreujesz coś na temat okazywania miłości do ŚJ przez ludzi innych społeczności religijnych...A przecież okazywanie owej miłości wobec bliźnich (tych błądzących...naszym subiektywnym/obiektywnym zdaniem (?)) jest miarą (naszej chrześcijańskiej...) odwzorowanej przynależności do Naszego Pana.

Haaelku pozdrawiam Cię. :)
W dowodzeniu słuszności własnych racji patrzmy na bliźniego jak na siebie samego.

#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-14, godz. 07:58

Drogi Haalelku
nie nie czuje sie urazony tym ze tak stronniczo i wybiorczo cytujesz moje wypowiedzi.pomysl troche i zastanow sie. Jesli mi ktos pierwszy( uwaga:!! nie ja ale ktos mnie pierwszy ..pomysl bo to wazne!!) zarzuca ze daje sie manipulowac CK-emu to ja mam dwa wyjscia:
1. udowadniac ze moj sposob myslenia jest moim sposobem myslenia i jest to zarazem jakas wypadkowa tego czego naucza CK, mojego doswiadczenia, wieku, inteligencji, przeczytanej literatury, poznanych ludzi, autorytetow itd itp albo
2. urzyc tego samego argumentu tylko w przeciwna strone jesli osoba mnie o to zahaczajaca sama nie jest pod tym wzgledem w pozadku
i tak zrobilem.... jak moze mi ktos zarzucac ze jestem manipulowany przez CK (nawet jesli.. powtarzam jesli bym byl) gdy w tym samym czasie jest indoktrynizowana lub manipulowana przez wlasnych przyodcow czy duchoych nauczycieli!!!! Gdziez tu logika i najzwyklejsza uczciwosc!!!????
czyz roznica polega na tym ze ja przyjmuje chlam od CK a ty przyjmujesz za wyrocznie i ostateczna prawde w kwestii wiary i spolecznego nauczania kosciola??? toz to jest tylko nazewnictwo i retoryka!!!!
Jesli mowisz ze ja jestem manipulowany to i ty jestes i moje dzieci przezemnie i byc moze twoje przezciebie (jesli masz). Tylko jesli chodzui o dzieci mowimy ze my je wychowujemy , a nie manipulujemy nimi!!! Ale to jest to samo!!!
zobacz wiec jak latwo urzywac pejoratywnych okreslen na to samo co u siebie nazywa sie ladniej ale w gruncie rzeczy jest tym samym.
Przyklad: (brzydki przyklad)
Gowno czy je nazwiesz kupa odchodami, kalem czy naturalnym nawozem zawsze pozostanie tym samym po prostu gownem...

przyklad raczej nie pasuje do tematu ale celowo urzylem go by podkreslic ze to co ty u mnie nazywasz gownem... manipulacja u ciebie nazywa sie nawozem naturalnym( czyli czyms bardzoi pozytecznym) a w rzeczywistosci jest to to samo...g.....
drugi cytat , ktorego urzyles .. patrz jak powyzej
pozdrawiam cieplutko
[font=Tahoma]

#30 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2006-12-14, godz. 10:22

Jako, iż jest to dział DO ADMINISTRATORÓW i informacja o życzeniu juz doszła, wątek zamkniety.

Odpowiedź: To Forum o... ŚWIADKACH JEHOWY.

Pozdra.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych