Skocz do zawartości


Zdjęcie

"nie przestanę być ŚJ, bo gdzie indziej jest jeszcze gorzej"


  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#1 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-09, godz. 21:04

no dobrze. może wrzucę 3 grosze (jak zwykle).
świeży nr przekroju. na stronie 16 artykulik o 70 urodzinach prałata Jankowskiego. Lead (wstęp) "70 urodziny prałata jankowskiego przepychem przebiły nawet imieninowe przyjęcia Lecha Wałęsy"
jeszce jeden cytat: " jak podkreśla prezes Olchowik, ksiądz Jankowski jest człowiekiem skromnym i zapowiedział, że gdyby goście nie dopisali, to zaprosi ludzi z ulicy, by zjedli te pieczone prosiaki, gotowane raki, wędzone łososie i sushi.
-dla niego ten cały blichtr nie ma zupełnie znaczenia -tłumaczy prezes instytutu- bo wszystko z wyjątkiem mercedesa oddał ludziom"
no proszę cóż za skromność "sługa Boży" pełniący swe posługi skromnie i bez przepychu. Po prostu powala na kolana.
aha jeszcze mała ciekawostka: "by uklęknąć przed prałatem i złożyć mu życzenia, trzeba było najpierw odczekać na swoją kolej w ogonku. Karnie czekali tam Marian Krzaklewski, Maciej Płażyński, a nawet Tadeusz Fiszbach" dziennikarzom nie umknęło nawet to, że nasz jubilat na uroczystość włożył pantofle za skromną kwotę około 300 Euro.
i to jest właśnie cała kwitestencja. owszem zgodzę się z faktem, że ŚJ popełniają błędy i czasem są to nawet poważne wykroczenia. zastanawia mnie jednak, że włąśnie takie sytuacje jak powyżej zacytowana nie robią na nikim większego wrażenia. A przecież takie zachowanie, zarówno związane z przepychem, jak i wręcz pewną manią wielkości jest dość czytelnie opisane w Piśmie jako złe :(

Użytkownik Maciej edytował ten post 2006-12-09, godz. 21:05


#2 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 15:23

no dobrze. może wrzucę 3 grosze (jak zwykle).
świeży nr przekroju. na stronie 16 artykulik o 70 urodzinach prałata Jankowskiego. Lead (wstęp) "70 urodziny prałata jankowskiego przepychem przebiły nawet imieninowe przyjęcia Lecha Wałęsy"
jeszce jeden cytat: " jak podkreśla prezes Olchowik, ksiądz Jankowski jest człowiekiem skromnym i zapowiedział, że gdyby goście nie dopisali, to zaprosi ludzi z ulicy, by zjedli te pieczone prosiaki, gotowane raki, wędzone łososie i sushi.
-dla niego ten cały blichtr nie ma zupełnie znaczenia -tłumaczy prezes instytutu- bo wszystko z wyjątkiem mercedesa oddał ludziom"
no proszę cóż za skromność "sługa Boży" pełniący swe posługi skromnie i bez przepychu. Po prostu powala na kolana.
aha jeszcze mała ciekawostka: "by uklęknąć przed prałatem i złożyć mu życzenia, trzeba było najpierw odczekać na swoją kolej w ogonku. Karnie czekali tam Marian Krzaklewski, Maciej Płażyński, a nawet Tadeusz Fiszbach" dziennikarzom nie umknęło nawet to, że nasz jubilat na uroczystość włożył pantofle za skromną kwotę około 300 Euro.
i to jest właśnie cała kwitestencja. owszem zgodzę się z faktem, że ŚJ popełniają błędy i czasem są to nawet poważne wykroczenia. zastanawia mnie jednak, że włąśnie takie sytuacje jak powyżej zacytowana nie robią na nikim większego wrażenia. A przecież takie zachowanie, zarówno związane z przepychem, jak i wręcz pewną manią wielkości jest dość czytelnie opisane w Piśmie jako złe :(



Owszem śJ zdarzają się błędy, ale to tylko ludzie, ale prałat Jankowski, to cały kościół - czy to nie typowe dla sług WTS-u? Maciek, na jakich przywilejach jesteś w "organizacji", że tak zdążyłeś przesiąknąć WTS-owską retoryką?
Czesiek

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2006-12-10, godz. 15:30

Czesiu mylisz się cały KK to Jankowski + Rydzyk :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-10, godz. 15:31

Tak uwazacie? No to ja mam pytanie:

Czy ktos wie jak wygląda impreza w Betel z okazji przybycia gościa z biura z Nowym Yorku? Albo z okazji 10 lecia istnienia odziału w danym państwie?
To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#5 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-10, godz. 15:35

Macieju, cudotwórco... :P To co piszesz sprawia że katolicyzmu zaczynają bronić nawet protestanci... :P

A mówiąc bardziej poważnie, Twoja jednostronność w argumentacji po prostu kłuje w oczy...

Nawiasem mówiąc, to ciekawe, że jak się rozmawia ze ŚJ i dochodzi się do punktu w którym rozmówca rozumie, że jego organizacja jest zakłamana, a głoszone przez nią doktryny fałszywe i zaczyna się zastanawiać czy ją opuścić, wtedy pojawia się typowa reakcja obronna: "nie przestanę być ŚJ bo u katolików jest jeszcze gorzej"...

A kto Wam nakazuje być katolikami?
Przecież istnieją inne alternatywy: możecie być np. protestantami albo niezrzeszonymi chrześcijanami...
Czyżby zamiłowanie do bycia zorganizowanym ograniczało Wasz wybór do alternatywy: albo ŚJ albo katolicyzm?

#6 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-10, godz. 15:38

nie lubie tego argumentu ale mimo to go urzyje.
jak narazie to setki tysiecy ludzi na ziemi nabiera przekonania ze to w ich religiach panuje zamet teologiczny, moralny i odministracyjny. studiujac _biblie zostaja SJ. i tyle
[font=Tahoma]

#7 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 15:45

nie lubie tego argumentu ale mimo to go urzyje.
jak narazie to setki tysiecy ludzi na ziemi nabiera przekonania ze to w ich religiach panuje zamet teologiczny, moralny i odministracyjny. studiujac _biblie zostaja SJ. i tyle


Hubercie
Jeśli komuś dasz tylko Biblię, bez końskich okularów WTS-u, to nigdy nie wyczyta tam nauk, jakie podaje WTS jako dobrą nowinę o Królestwie Bożym. A jak śJ odbierze się literaturę WTS-u i poprosi, aby swoje nauki oparł tylko na dowodach z Biblii, to zaczyna atakować KK.
Więc może skończ z tymi sloganami

studiujac _biblie zostaja SJ. i tyle


Bo są kłamliwe i tylko osoby nie znające Biblii i nauczania śJ mogą w nie uwierzyć.
Czesiek

#8 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-10, godz. 15:46

Hubercie, prawdy nie ustala się przez głosowanie... Gdyby tak było, religią prawdziwą byłby Islam...

A odnośnie wyborów ludzkich... To prawda, że setki tysięcy czy nawet miliony spośród miliarda katolików postanawia przyłaczyć się do ŚJ należałoby uzupełnić o informację, że ileś tam ŚJ, może tysiące a może dziesiątki tysięcy zostaje "odstępcami", czyli opuszcza tę religię.

Ale te argumenty nic nie wnoszą, bo przecież nie ustala się prawdy w głosowaniu...
A jeśli już tak by było, to rację mieliby muzułmanie...

#9 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2006-12-10, godz. 15:48

Hubercie
Jeśli komuś dasz tylko Biblię, bez końskich okularów WTS-u, to nigdy nie wyczyta tam nauk, jakie podaje WTS jako dobrą nowinę o Królestwie Bożym. A jak śJ odbierze się literaturę WTS-u i poprosi, aby swoje nauki oparł tylko na dowodach z Biblii, to zaczyna atakować KK.
Więc może skończ z tymi sloganami

Bo są kłamliwe i tylko osoby nie znające Biblii i nauczania śJ mogą w nie uwierzyć.

wlasci wie twierdzisz ze wszyscy ci ludzie to debile bez umiejetnosci samodzielnego myslenia
[font=Tahoma]

#10 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2006-12-10, godz. 15:52

nie debile tylko ludzie zmanipulowani i zindoktrynowani

manipulacja polega na tym, żeby nawet mądrego człowieka namówić do bardzo głupiego postępowania

#11 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 16:15

wlasci wie twierdzisz ze wszyscy ci ludzie to debile bez umiejetnosci samodzielnego myslenia

Hubercie to twoje słowa. Ja co najwyżej powiem, że dali się oszukać ludziom nie sprawdzając co podaje Biblia, a co naucza WTS.
Ot taki sobie schemat:
1. KK jest beee, bo prałat J. jest beee
2. Bogu nie podoba się KK bo prałat J. jest beee
3. tylko my (śJ) staramy się głosić ewangelię o Królestwie i nikt inny nie podkreśla 1914 roku jak śJ
4. Tylko my staramy się postępować jak naucza Biblia bo zobacz, że prałat J. jest beee
5. zobacz ile cytatów z Biblii znajduje się w naszych publikacjach, a KK w ogóle nie szanuje Biblii bo prałat J. jest beee

i przy takiej agitacji gdzie nie Biblia, ale pisma WTS-u są autorytetem ludzie dają się schwytać w sieć manipulacji. Nie znając Biblii bardzo szybko chwytają naukę WTS tak, jakby pochodziła od Boga, jakby to Bóg podał ją niewolnikowi "na tacy" aby ten to umieścił w swoich publikacjach. I jeszcze to samochwalenie się niewolnika (CK) jaki to no wierny i jaki pokorny i jak to oczekuje aż Bóg objawi mu to co ma napisać.

Taka propaganda w zestawieniu z krytyką KK jest najlepszym lepem na ludzi, którzy chcą służyć Bogu, ale to, co wyprawiają niektórzy hierarhowie jest dla nich nie do przyjęcia, a nie są ugruntowani w tym, co naucza KK bo na lekcjach religii spali lub rozrabiali, albo wagarowali.
Czesiek

#12 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-10, godz. 17:20

nie lubie tego argumentu ale mimo to go urzyje.
jak narazie to setki tysiecy ludzi na ziemi nabiera przekonania ze to w ich religiach panuje zamet teologiczny, moralny i odministracyjny. studiujac _biblie zostaja SJ. i tyle


To wytłumacz mi jak to mozliwe, ze co roku baptyści chrzczą i przyjmują do swego grona ponad 3 mln ludzi, a stolicy Babilonu wielkiego czyli KK przyłącza się ponad 15 mln i mowa tu o ludziach powyżej 18 roku zycia, którzy świadomie i z własnej woli przyłączają sie do nas. O czym to swiadczy? Że Bóg nam sprzyja bardziej niż ŚJ???

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2006-12-10, godz. 17:22

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#13 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-10, godz. 18:43

To wytłumacz mi jak to mozliwe, ze co roku baptyści chrzczą i przyjmują do swego grona ponad 3 mln ludzi, a stolicy Babilonu wielkiego czyli KK przyłącza się ponad 15 mln i mowa tu o ludziach powyżej 18 roku zycia, którzy świadomie i z własnej woli przyłączają sie do nas. O czym to swiadczy? Że Bóg nam sprzyja bardziej niż ŚJ???

Ależ skąd. zgodnie z wypowiedzią Jezusa właściwą drogą do poznania jest droga kręta i wąska, którą znajduje i kroczy niewielu ludzi. tą drugą i przestronną "zasuwa" wielu. tak więc wszystko zgodnie z planem :) niech "Babilon" dalej przybiera na wadzę niczym nadmuchiwany balon. jak pęknie, to będzie o tym wiadomo, aż po krańce świata :)

#14 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-10, godz. 18:59

Owszem śJ zdarzają się błędy, ale to tylko ludzie, ale prałat Jankowski, to cały kościół - czy to nie typowe dla sług WTS-u? Maciek, na jakich przywilejach jesteś w "organizacji", że tak zdążyłeś przesiąknąć WTS-owską retoryką?

na żadnych Czesiu, na żadnych. nie jestem nawet pełnoprawnym członkiem. dziwne prawda, coś Tobie tutaj nie pasuje ? ależ Cię musi skręcać i podoba mnie się Wasza reakcja. nie sugeruję, że Jankowski jest guru Kościoła. gość jest prominentnym członkiem dlatego również przy okazji jego urodzin zainteresowały się nim media. jestem przekonany, że gdyby podobna sytuacja ("skromna" uroczystość) przytrafiła się "prominentnemu" ŚJ pisalibyście o tym przez kolejne lata opisując jak to skromnie Świadek itd itp. na tym polega właśnie ta obłuda. organizacja i jej członkowie. byle pierdołę rozdmuchujecie do rangi skandalu. jak już się coś napisze z drugiej strony, to pojawia się skromne "pierdnięcie" w stylu "oho kolejny atak na KK"
Czesiek cieszę się, że z tego wyszedłem. rozumiem, że w dalszym ciągu będziesz z kolegami wyciągał "rewelacje". zapewne, ani mnie ani pozostałym osobom z "opcji", którą reprezentujemy nie przeszkadza to w żadnym stopniu. jak to mówią Wy wiecie swoje, amy swoje. jedno jest jednak pewne: do tej pory wypełniło się wszystko co zapowiedział Stwórca na kartach pisma. nie mam powodów, aby wątpić, że to co jest jeszcze przed nami nie wydarzy się. zatem Czesiu płyń dalej, a ja cierpliwie poczekam. wiem, że warto.

#15 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 19:23

Ależ skąd. zgodnie z wypowiedzią Jezusa właściwą drogą do poznania jest droga kręta i wąska, którą znajduje i kroczy niewielu ludzi. tą drugą i przestronną "zasuwa" wielu. tak więc wszystko zgodnie z planem :) niech "Babilon" dalej przybiera na wadzę niczym nadmuchiwany balon. jak pęknie, to będzie o tym wiadomo, aż po krańce świata :)

Czyli Macieju kiedy WTS chlubił się tak wielkim wzrostem (błogosławieństwem Jehowy) to tak naprawdę znajdował się na szerokiej drodze, a jak zabrakło tego błogosławieństwa, to przypomniał sobie o wąskiej drodze, aby wytłumaczyć zastuj w interesie. niezłe manipulowanie Biblią.
Czesiek

#16 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-10, godz. 19:27

Czyli Macieju kiedy WTS chlubił się tak wielkim wzrostem (błogosławieństwem Jehowy) to tak naprawdę znajdował się na szerokiej drodze, a jak zabrakło tego błogosławieństwa, to przypomniał sobie o wąskiej drodze, aby wytłumaczyć zastuj w interesie. niezłe manipulowanie Biblią.

Cześku nie wiem, kiedy, czy też w jakich okolicznościach WTS "przypomina sobie" o tym wersecie biblijnym. ja pamiętam, że zapoznano mnie z nim bardzo dawno bo 1986 albo 7 roku. o ile mnie pamięć nie myli były to lata całkiem przyzwoitych przyrostów :)

Użytkownik Maciej edytował ten post 2006-12-10, godz. 19:27


#17 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 19:43

na żadnych Czesiu, na żadnych. nie jestem nawet pełnoprawnym członkiem. dziwne prawda, coś Tobie tutaj nie pasuje ? ależ Cię musi skręcać i podoba mnie się Wasza reakcja. nie sugeruję, że Jankowski jest guru Kościoła. gość jest prominentnym członkiem dlatego również przy okazji jego urodzin zainteresowały się nim media. jestem przekonany, że gdyby podobna sytuacja ("skromna" uroczystość) przytrafiła się "prominentnemu" ŚJ pisalibyście o tym przez kolejne lata opisując jak to skromnie Świadek itd itp. na tym polega właśnie ta obłuda. organizacja i jej członkowie. byle pierdołę rozdmuchujecie do rangi skandalu. jak już się coś napisze z drugiej strony, to pojawia się skromne "pierdnięcie" w stylu "oho kolejny atak na KK"

Jak mnie wybiorą do kapituły "maliny forum" to będę za ten tekst głosował na ciebie.
Co mnie może skręcać poza twoją obłudą? A i to jest mi obojętne, zapłatę za obłudę otrzymasz od Boga. Na proste pytania unikasz odpowiedzi a jedynie co potrafisz to atakować KK. Stąd moje przypuszczenie, że nieźle jesteś wykarmiony na pokarmie WTS i może jakieś przywileje masz. A jak nie masz, to mała strata. Co najwyżej "organizacja" nie musi się za ciebie wstydzić, że nie umiesz obronić jej nauczania. Bo co poza atakami na KK masz do zaoferowania, co miałoby oparcie w Biblii?



Czesiek cieszę się, że z tego wyszedłem. rozumiem, że w dalszym ciągu będziesz z kolegami wyciągał "rewelacje". zapewne, ani mnie ani pozostałym osobom z "opcji", którą reprezentujemy nie przeszkadza to w żadnym stopniu. jak to mówią Wy wiecie swoje, amy swoje. jedno jest jednak pewne: do tej pory wypełniło się wszystko co zapowiedział Stwórca na kartach pisma. nie mam powodów, aby wątpić, że to co jest jeszcze przed nami nie wydarzy się. zatem Czesiu płyń dalej, a ja cierpliwie poczekam. wiem, że warto.


Macieju
Jakby było ci to obojętne, to nie brałbyś tak gorliwego udziału w dyskusji i nie broniłbyś tak gorliwie "organizacji" atakując KK.
Dlaczego też piszesz, że wiesz swoje i każesz mi płynąć dalej. Dlaczego nie siądziesz i w oparciu o Biblię nie wykażesz, że śJ nauczają tylko to, co głosi Biblia? Tak bardzo boisz się, że w konfrontacji z Biblią nauka WTS-u okaże się jednym wielkim kłamstwem? A może po prostu nie znajdując poparcia w Biblii dla nauk WTS wolisz przekonywać siebie, że poznałeś "prawdę" atakując KK.
Tylko w tym wypadku to na twoim miejscu ze strachem oczekiwałbym "Dnia Jahwe", bo w tym dniu ukarze on także tych, którzy przekręcali jego Słowo i odrzucili Jego łaskę i miłosierdzie okazane w śmierci Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Bo to co zapowiedział w Swoim Słowie napewno się sprawdzi i to w taki sposób, jak to powiedział Bóg, czy poprzez proste proroctwo, czy też przekazane w symbolach.
Czesiek

#18 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2006-12-10, godz. 19:49

Cześku nie wiem, kiedy, czy też w jakich okolicznościach WTS "przypomina sobie" o tym wersecie biblijnym. ja pamiętam, że zapoznano mnie z nim bardzo dawno bo 1986 albo 7 roku. o ile mnie pamięć nie myli były to lata całkiem przyzwoitych przyrostów :)


Czyli w zależności jaka była potrzeba, duży wzrost był błogosławieństwem, oczywiście pod warunkiem, że dotyczył śJ, a mała liczba wyznawców świadczyła o tym, że to wąska droga - również pod warunkiem, że mowa była o śJ. Bo jeśli to dotyczyło innych wyznań, to mała liczba świadczyła o braku błogosławieństwa, a duży wzrost o byciu na serokiej drodze. A wszystko w ocenie osób, o których Pismo świadczy, że byli fałszywymi prorokami.
Czesiek

#19 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-10, godz. 20:19

Ależ Czesiu skąd. widzisz tak się składa, że wczoraj coś tam było właśnie z obrazami. niestety Sebastian, który zechciał odpowiedzieć na pytanie nie był w stanie mocno tego podeprzeć biblijnie, coś tam bąknął, że jemu wystarcza i tyle.
to jest dla mnie właśnie przykładem na niemożliwość podparcia nauki Pismem.
podobnie wygląda sytuacja z taką nauką o Trójcy. jest ona tak misternie utkana w powiązaniu z cytatami z Biblii, że mało wnikliwy czytelnik lub uczeń łyknie ją jako wiarygodną. ale jak wiesz Pismo Św. nie może przeczyć samemu sobie. zatem czasem wogóle polemika nie będzie miała większegoi sensu, bo taka dyskusja kończy się tym, że strony przepychają się wersetami, a to do niczego nie prowadzi

#20 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2006-12-10, godz. 20:24

Przykro mi Macieje, ze cię rozczaruje. Są w Polsce kościoły chrzescijanskie, liczący po 200 członków, któe mają przyrost po 5 lub mniej osób rocznie. A więc z tego wynika, ze one bardziej pasują do opisu krętej drogi i małej grupy osób.....

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2006-12-10, godz. 20:26

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych