Skocz do zawartości


Zdjęcie

kult krzyża


  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#1 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2006-12-31, godz. 12:04

no właśnie tyle się oststnio pojawia wypowiedzi na forum odnośnie tego czy Jezus został usmiercony na pojedynczym czy na podwójnym kawałku drewna. ja chciałbym się zapytać naszych "historycznych szperaczy" czy od samego początku pojawił się krzyż u chrześcijan, czy też został być może "przemycony" z zewnątrz. pozdrawiam

#2 hi fi

hi fi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 932 Postów

Napisano 2006-12-31, godz. 20:44

no właśnie tyle się oststnio pojawia wypowiedzi na forum odnośnie tego czy Jezus został usmiercony na pojedynczym czy na podwójnym kawałku drewna. ja chciałbym się zapytać naszych "historycznych szperaczy" czy od samego początku pojawił się krzyż u chrześcijan, czy też został być może "przemycony" z zewnątrz. pozdrawiam

hi fi: KRZYŻ CZY PAL?

Polecam:

http://www.trinitari...ronawiaryID=187

#3 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-01, godz. 11:12

Ja się zastanawiam z jakiej religii został przemycony Pal...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#4 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-01, godz. 11:56

Pawle. powstaje chyba wogóle pytanie, czy śmierć Jezusa musi mieć jakikolwiek związek z jakimiś symbolami religijnymi ?

#5 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-01, godz. 12:01

A ktoś twierdzi wogóle, że musi???
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#6 Kaznodzieya

Kaznodzieya

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 41 Postów
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano 2007-01-03, godz. 07:53

Pawle. powstaje chyba wogóle pytanie, czy śmierć Jezusa musi mieć jakikolwiek związek z jakimiś symbolami religijnymi ?


Macieju na tym fakcie zależy głownie SJ. Nie ma wiekszego znaczenia na czym umarł JCH. Ale fakt że umarł i zmartwychwstał dajac nam nadzieję na zycie wieczne i odkupienie.

#7 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-03, godz. 16:05

Cytat

Pawle. powstaje chyba wogóle pytanie, czy śmierć Jezusa musi mieć jakikolwiek związek z jakimiś symbolami religijnymi ?


Dla mojej wiary nie ma to absolutnie żadnego znaczenia … Jedynie historycznie możemy Si E do tego ustosunkowywać. . Jaki kształt na terenie dzisiejszego Izraela miał pal na którym uśmiercano skazańców i to tych z najgorszego stanu to jest niewolników najgorszych zbójców i rzezimieszków.
Historycznie wydaję się ze na trenie dzisiejszego Izraela ten pal miał kształt krzyża ( miał dwie belki. .

Dla mnie ważne jest to co dokonało się na tym drzewie Chrystus odkupił świat . Oczyścił nas z grzechów dokonanych i tych niedokonanych Kwestia przedmiotu jest sprawą drugorzędna . I naprawdę nie wartą zachodu
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#8 wojtek37

wojtek37

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 612 Postów
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano 2007-01-03, godz. 16:26

Dla mnie ważne jest to co dokonało się na tym drzewie Chrystus odkupił świat . Oczyścił nas z grzechów dokonanych i tych niedokonanych Kwestia przedmiotu jest sprawą drugorzędna . I naprawdę nie wartą zachodu


A znasz to,- iż trzeba być wiernym w małych sprawach, by wielkim podołać!. Tak, czy inaczej bracie ŚJ zadają kłam chrześcijaństwu i jego historycznym faktom, co do Krzyża Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

#9 godunow

godunow

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 31 Postów
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano 2007-01-03, godz. 20:43

Cytat

A znasz to,- iż trzeba być wiernym w małych sprawach, by wielkim podołać!. Tak, czy inaczej bracie ŚJ zadają kłam chrześcijaństwu i jego historycznym faktom, co do Krzyża Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Mnie kiedyś dwóch takich ŚJ zaczepiło i zaczęło mnie uświadamiać że to Chrystus na palu poniósł śmierć i że to katolicy sfałszowali etc. Uśmiałem się w duchu setnie. Bo to nie katolicy wymyślili krzyż.. ( dla nie wiedzących nie jestem katolikiem) a chrześcijanie pierwotni .
(Tak dla przypomnienia Chrześcijaństwo zaczęło się dwa tysiące lat temu a podobne ugrupowanie jak ŚJ znane są na samym początku chrześcijaństwa , pewne odłamy Judeo-chrześcijańskie etc )przekazali to co pamiętano i spisano w różnych dokumentach. Ja rozumiem aby nauczać to trzeba znać dobrze Biblię NT ale tez trzeba znać historię i czasy . Bo tak niestety opowiadamy ludziom głupoty.. Przynajmniej ja to tak odebrałem tylko przez grzeczność nie dałem znaku po sobie że to tak odbierałem
Pozdrawiam,
Gdy by nawet my sami albo anioł z nieba głosił Wam inną Dobrą nowinę od tej którą my wam przekazaliśmy !! Niechaj będzie przeklęty na wieki

#10 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-20, godz. 09:59

A znasz to,- iż trzeba być wiernym w małych sprawach, by wielkim podołać!.

Pwt 4:16 NS "żebyście nie postąpili zgubnie i nie zrobili sobie rzeźbionego wizerunku, postaci jakiegokolwiek symbolu, podobizny mężczyzny lub kobiety,"

#11 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-21, godz. 23:12

ŚJ zadają kłam chrześcijaństwu i jego historycznym faktom, co do Krzyża Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Przywołam na pamięć pewną historię związaną z drzewem, na którym Mojżesz umieścił węża, aby kto na niego spojrzy - wyzdrowiał. Jest ona zapisana w Lb 21:7-9. Za czasów Ezechiasza Izraelici uczynili sobie z tego węża bożka.
2Krl 18:4 Br „Doprowadził do usunięcia wszystkich miejsc kultu na wyżynach, poniszczył stele, połamał aszery i pokruszył na drobne kawałki węża miedzianego, którego zrobiono kiedyś na rozkaz Mojżesza - [zniszczył go, gdyż] synowie Izraela palili przed nim kadzidło, nazywając go Nechusztan.”
2Krl 18:5-6 Bg „W Panu Bogu Izraelskim ufał; a po nim nie był żaden podobny jemu między wszystkimi królami Judzkimi, i którzy byli przed nim.(6) Bo się trzymał Pana, nie odstępując od niego, a strzegąc przykazania jego, które był przykazał Pan Mojżeszowi.”

Może powinniśmy podobnie uczynić, i pousuwać ze wszystkich wzgórz, ulic, skrzyżowań, czy ozdób dowód ludzkiej hańby - krzyż.

#12 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-22, godz. 07:23

Pawle. powstaje chyba wogóle pytanie, czy śmierć Jezusa musi mieć jakikolwiek związek z jakimiś symbolami religijnymi ?

Skoro w listach apostołowie odnosili się do stauros (potraktujcie to jako ekumeniczne użycie) w najróżniejszych momentach więc chyba coś w tym jest. I o tyle dla mnie nie jest ważne na czym umarł Jezus bo nie wpływa to na moją wiare i bycie we wspólnocie wierzących o tyle dla Świadków Jehowy jest bezwzględnie kwestią być albo nie być. Oczywiście, że kiedy miałem okazję rozważać z śJ na czym Jezus umarł pojawiało się dość często w pewnym momencie, że to kwestia nieistotna i zaczynał się nowy temat, lecz kiedy zapytałem czy za wiare w to że Jezus umarł na krzyżu można zostać wykluczonym ze społeczności ŚJ odpowiedź była jednoznaczna - Tak.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#13 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-03-22, godz. 07:51

Pwt 4:16 NS "żebyście nie postąpili zgubnie i nie zrobili sobie rzeźbionego wizerunku, postaci jakiegokolwiek symbolu, podobizny mężczyzny lub kobiety,"

A inne podobizny można? Czyżby wybiórczość czy literalne podejście do sprawy? A co z nakazem zbudowania arkii przymierza?

Wj 37:7-9 Bw „Zrobił też dwa cheruby z litego złota, na obu krawędziach wieka. Jednego cheruba na krawędzi z jednej strony, a drugiego cheruba na krawędzi z drugiej strony; razem z wiekiem połączone zrobił cheruby na obu jego krawędziach. Cheruby miały skrzydła rozpostarte do góry. Okrywały one swymi skrzydłami wieko, a ich twarze zwrócone były ku sobie; twarze cherubów zwrócone były ku wieku.”

Czyżby Bóg złamał tym samym swoje własne Prawo czy po prostu literalnie patrzymy na Jego Prawo?

Pwt 5:8 Bw "Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią."

A czy sam Jahwe nie przysposobił swojego ludu do czynienia rzeźb?

Wj 35:35 Bw "napełnił ich umiejętnością wykonywania wszelkich prac rzemieślniczych, rzeźbiarskich i hafciarskich w fioletowej i czerwonej purpurze, w karmazynie dwakroć barwionym, w bisiorze i w tkaninie, sporządzania wszelkich rzeczy i obmyślania wszelkich wzorów."

Czyż sam Salomon obdarzony błogosławieństwem Boga również złamał Prawo Boga?

1Krl 6:21-26 Bw „Salomon kazał też wyłożyć świątynię od wewnątrz szczerym złotem i przeciągnąć złote łańcuchy przed miejscem najświętszym, które kazał wyłożyć złotem.Całą świątynię kazał dokładnie wyłożyć złotem, także i ołtarz, który był wewnątrz przybytku, kazał wyłożyć złotem.W miejscu najświętszym kazał wyrzeźbić z drzewa oliwkowego dwa cheruby wysokie na dziesięć łokci.Pięć łokci miało jedno skrzydło cheruba i pięć łokci drugie skrzydło cheruba; było tedy dziesięć łokci od jednego końca skrzydła do drugiego końca skrzydła.Dziesięć łokci miał też drugi cherub. Oba cheruby miały tę samą wielkość i ten sam kształt.Wysokość jednego i drugiego cheruba wynosiła po dziesięć łokci.”

Przywołam na pamięć pewną historię związaną z drzewem, na którym Mojżesz umieścił węża, aby kto na niego spojrzy - wyzdrowiał. Jest ona zapisana w Lb 21:7-9. Za czasów Ezechiasza Izraelici uczynili sobie z tego węża bożka.
2Krl 18:4 Br „Doprowadził do usunięcia wszystkich miejsc kultu na wyżynach, poniszczył stele, połamał aszery i pokruszył na drobne kawałki węża miedzianego, którego zrobiono kiedyś na rozkaz Mojżesza - [zniszczył go, gdyż] synowie Izraela palili przed nim kadzidło, nazywając go Nechusztan.”
2Krl 18:5-6 Bg „W Panu Bogu Izraelskim ufał; a po nim nie był żaden podobny jemu między wszystkimi królami Judzkimi, i którzy byli przed nim.(6) Bo się trzymał Pana, nie odstępując od niego, a strzegąc przykazania jego, które był przykazał Pan Mojżeszowi.”

Może powinniśmy podobnie uczynić, i pousuwać ze wszystkich wzgórz, ulic, skrzyżowań, czy ozdób dowód ludzkiej hańby - krzyż.

Oj Anowi Anowi. Zauważ, że wąż na palu był wybawieniem dla Izraela z nakazu Jahwe, ale był traktowany jako symbol tego wybawienia. Natomiast później przerobiono go na bozka nazywanego Nechusztan. Podobnie jest u chrześcijan. Krzyż chrystusa jest symbolewm dla nas zbawienia, ale również krzyże pogańskie są dla nas zgorszeniem ponieważ niektóre są wykorzystywane okultystycznie. Widzisz tą różnice?

1Kor 1:18-25 Bw „Albowiem mowa o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, natomiast dla nas, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą. Napisano bowiem: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a roztropność roztropnych odrzucę. Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie. Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują, my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo, natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą. Bo głupstwo Boże jest mędrsze niż ludzie, a słabość Boża mocniejsza niż ludzie.”

Czy nadal uważasz krzyż zbawienia za głupstwo? B)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#14 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-03-22, godz. 17:03

Czy nadal uważasz krzyż zbawienia za głupstwo?

Podobno każdy z nas dźwiga swój własny krzyż. Bardzo podoba mi się werset z Izajasza:
Iz 65:17 Bw „Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.”
Dzisiaj w autobusie zobaczyłam matkę z małym chłopcem, który trzymał dwa karabiny (z plastiku). I czy to, że w Polsce są obozy koncentracyjne (muzea) w jakikolwiek sposób wpływa na postawę ludzi, których dziadkowie być może jeszcze żyją i przy spotkaniach rodzinnych wspominają tamte straszne czasy, wpływa w taki sposób, aby młodemu pokoleniu zaszczepiać nienawiść do wojny? Wspominanie barbarzyńskich metod znęcania się nad drugim człowiekiem powoduje, że człowiek wymyśla doskonalsze metody jak drugiego pozbawić życia. Kiedyś egzekucje odbywały się w obliczu całego ludu zgromadzonego na placu i pamiętam (z filmów) jak matki tuliły swoje dzieci, zasłaniając im oczy aby nie widziały kaźni. A dziś? Znieczulica. Dla mnie najważniejsze jest, że Bóg przyjął ofiarę Baranka Paschalnego dając nam nadzieję na życie wieczne i dlatego nie będę obnosić się z krzyżem, mam nadzieję, że dość jasno wyłożyłam swoje myśli.

#15 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-02, godz. 09:14

Ja się zastanawiam z jakiej religii został przemycony Pal...

Pwt 21:22-23 BT „Jeśli ktoś popełni zbrodnię podlegającą karze śmierci, zostanie stracony i powiesisz go na drzewie -(23) trup nie będzie wisiał na drzewie przez noc, lecz tegoż dnia musisz go pogrzebać. Bo wiszący jest przeklęty przez Boga. Nie zanieczyścisz swej ziemi, danej ci przez Pana, Boga twego, w posiadanie.”

Pwt 21:22-23 NS „"A jeśli ktoś popełni grzech zasługujący na wyrok śmierci i zostanie uśmiercony, i zawiesisz go na palu,(23) to jego zwłoki nie mają pozostać na palu przez całą noc; lecz bezwarunkowo masz go pogrzebać w owym dniu, gdyż zawieszony jest przeklęty przez Boga; i nie wolno ci kalać ziemi, którą Jehowa, twój Bóg, daje ci jako dziedzictwo.”

Mój miły tłumaczył mi, że jest różnica między drzewem a drewnem czy słupem. I teraz uświadomiłam sobie, że Haman był powieszony na ....

Est 7:9 BT „I rzekł Charbona, jeden z eunuchów, którzy pełnili służbę przed królem: Oto drzewo, które postawił Haman dla Mardocheusza, co radził dobrze królowi, stoi przed domem Hamana, wysokie na pięćdziesiąt łokci. I rzekł król: Powieście go na nim!”

Est 7:9 Bw „Wtedy odezwał się do króla Charbona jeden z eunuchów: Oto w domu Hamana stoi już szubienica na pięćdziesiąt łokci wysoka, sporządzona przez Hamana dla Mordochaja, który przecież korzystną radę dał niegdyś królowi. Rzekł więc król: Powieście go na niej.”

Est 7:9 NS „Wówczas Charbona, jeden z dworzan pełniących służbę przed królem, powiedział: "Oto w domu Hamana stoi pal wysoki na pięćdziesiąt łokci, przygotowany przez Hamana dla Mardocheusza, który dobrze się wyrażał o królu". Na to król rzekł: "Powieście go na nim".”

zgaduj zgadula na czym jak nie znam innego języka.

J 8:28 Bw „Wtedy rzekł Jezus: Gdy wywyższycie Syna Człowieczego, wtedy poznacie, że Ja jestem i że nic nie czynię sam z siebie, lecz tak mówię, jak mnie mój Ojciec nauczył.”

J 8:28 Bb „A przetoż im rzekł Jezus: Gdy podniesiecie Syna człowieczego, tedy poznacie żemci ja jest, a iż sam z siebie nic nie czynię, lecz jako mię nauczył Ociec, to mówię.”

proroctwo zapisane w psalmie:

Ps 27:6 Br „Mogę więc teraz podnieść głowę ponad wrogów, co mnie otaczają. W namiocie Jego* ofiarę złożę, ofiarę radosną dla Pana ze śpiewem i graniem.”

Sposób w jaki zadano śmierć Mesjaszowi miał umiejscowić Go jednoznacznie w dziejach historii, aby nie było wątpliwości, że On to On. Swoim życiem wypełnił proroctwa i nie trzeba spierać się o słowa czy było to drzewo, słup czy szubienica.
---------------------
* Hbr 9:11-12 BT „Ale Chrystus, zjawiwszy się jako arcykapłan dóbr przyszłych, przez wyższy i doskonalszy, i nie ręką - to jest nie na tym świecie - uczyniony przybytek,(12) ani nie przez krew kozłów i cielców, lecz przez własną krew wszedł raz na zawsze do Miejsca Świętego, zdobywszy wieczne odkupienie.”

#16 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-04-02, godz. 12:02

:blink: Sorki Anowi ale ja za Tobą nienadążam i to nie tylko w tym wątku...

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-04-02, godz. 12:03

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#17 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-04-02, godz. 18:07

Podobno każdy z nas dźwiga swój własny krzyż. Bardzo podoba mi się werset z Izajasza:
Iz 65:17 Bw „Oto Ja stworzę nowe niebo i nową ziemię i nie będzie się wspominało rzeczy dawnych, i nie przyjdą one na myśl nikomu.”
Dzisiaj w autobusie zobaczyłam matkę z małym chłopcem, który trzymał dwa karabiny (z plastiku). I czy to, że w Polsce są obozy koncentracyjne (muzea) w jakikolwiek sposób wpływa na postawę ludzi, których dziadkowie być może jeszcze żyją i przy spotkaniach rodzinnych wspominają tamte straszne czasy, wpływa w taki sposób, aby młodemu pokoleniu zaszczepiać nienawiść do wojny? Wspominanie barbarzyńskich metod znęcania się nad drugim człowiekiem powoduje, że człowiek wymyśla doskonalsze metody jak drugiego pozbawić życia. Kiedyś egzekucje odbywały się w obliczu całego ludu zgromadzonego na placu i pamiętam (z filmów) jak matki tuliły swoje dzieci, zasłaniając im oczy aby nie widziały kaźni. A dziś? Znieczulica. Dla mnie najważniejsze jest, że Bóg przyjął ofiarę Baranka Paschalnego dając nam nadzieję na życie wieczne i dlatego nie będę obnosić się z krzyżem, mam nadzieję, że dość jasno wyłożyłam swoje myśli.

Nikt Ci nie karze obnosic sie z krzyzem- przeciez to nie oto chodzi, to jest rodzaj symbolu, zebysmy nigdy nie zapomnieli o poswieceniu sie dla nas przez Chrystusa.Z ta dzisiejsza znieczulica to troche przesada w dawniejszych wiekach ,tortury i publiczne wyroki smierci byly czyms na porzadku dziennym.Dzieci zmorzone glodem i kalecy na ulicy to bylo tez cos normalnego , nie mowiac o starcach.Widze w Twoich wypowiedzich jakas gorycz- to jest chyba Twoj Krzyz!!!

#18 Nikita25

Nikita25

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 722 Postów

Napisano 2007-04-02, godz. 18:54

Nigdy w życiu nie słyszałam o śmierci Jezusa na palu dopóki nie spotkałam ŚJ. Dla jednych ten szczegół nie ma żadnego znaczenia jednakże ŚJ upierają się przy swojej "wersji", może niekoniecznie słusznej. Nie uznając znaku krzyża stworzyli pal.

#19 liza

liza

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 515 Postów

Napisano 2007-04-02, godz. 18:59

Nigdy w życiu nie słyszałam o śmierci Jezusa na palu dopóki nie spotkałam ŚJ. Dla jednych ten szczegół nie ma żadnego znaczenia jednakże ŚJ upierają się przy swojej "wersji", może niekoniecznie słusznej. Nie uznając znaku krzyża stworzyli pal.

Zgadzam sie z Toba!!!

#20 Anowi

Anowi

    Domownik forum (501-1000)

  • Członkowie
  • PipPipPip
  • 545 Postów

Napisano 2007-04-03, godz. 08:40

rodzaj symbolu, zebysmy nigdy nie zapomnieli o poswieceniu sie dla nas przez Chrystusa.

Czy nie wystarczy Słowo i wiara w nie?

Wj 33:5 Bw „Rzekł Pan do Mojżesza: Powiedz do synów izraelskich: Jesteście ludem twardego karku; jeślibym tylko przez jedną chwilę szedł pośród ciebie, zgładziłbym cię; zdejmij więc teraz z siebie swoje ozdoby, a zobaczę, co z tobą zrobić.”




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych