Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego świadkowie Jehowy spożywają krew


  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#21 sally11

sally11

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 289 Postów

Napisano 2007-01-08, godz. 11:45

:) A ja wam cos napisze smiesznego.Otoż moj maż jest takim ortodoksem,ze jak pies urwal sie z lańcucha i dopadl kure,zagryzl ja i chcial normalnie pozrec,to maz zabral mu ja i ganial sie z burkiem po ogrodzie,bo nawet zwierzeta wg niego nie moga spozywac uduszonego.Podobnie kury rozjechane przez samochody tez nie mogly być konsumowane przez nikogo.A przy biciu cielat{bo mamy krowy],to z ubojem jest cala procedura,bo po uderzeniu w glowe trzeba szybciutko rozciac tetnice szyjna,aby wykrwawiło sie dokladnie biedactwo,które tak cierpiało.,brr makabra.Pozdrawiam

#22 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-08, godz. 12:23

sally to chyba jakiś ewenement :D

A tak na marginesie u żydów Ci którzy dokonują zabijania zwierząt tak by było koszerne obowiązuje jak najmniejsze zadawanie bólu zwierzętom i są ku temu odpowiednie procedury, więc chyba żydowskie (koszerne) miejsca uboju zwierząt sa najhumnitarniejszymi na świecie...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#23 and

and

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1649 Postów
  • Gadu-Gadu:0
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano 2007-01-08, godz. 17:54

tylko wtrącę, widziałem w sklepie mięsnym, szynkę po ... żydowsku? może też koszerna.
pozdrawiam Andrzej

#24 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-08, godz. 18:05

tylko wtrącę, widziałem w sklepie mięsnym, szynkę po ... żydowsku? może też koszerna.

może=prawie?

Prawie robi wielką różnicę :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#25 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-08, godz. 19:49

tylko wtrącę, widziałem w sklepie mięsnym, szynkę po ... żydowsku? może też koszerna.

Po prostu producent dobrze zapłacił rabinowi, żeby świnia przestała być świnią i zaczęła być koszerna. Ewentualnie ktoś znowu nie pomyślał i walnął totalną głupotę.
Czesiek

#26 haael

haael

    Inkwizytor

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1863 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-08, godz. 20:56

A może w tej szynce w ogóle nie ma wieprzowiny?

#27 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-14, godz. 12:03

A ile informacji na temat wykrwawiania poświęcono na łamach publikacji WTSu od poczatku lat 90-tych do dzisiaj?
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#28 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-14, godz. 13:44

A ile informacji na temat wykrwawiania poświęcono na łamach publikacji WTSu od poczatku lat 90-tych do dzisiaj?

Raczej nie spotkałem się z tym tematem, a może tylko przeoczyłem?
Czesiek

#29 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-14, godz. 14:05

Raczej nie spotkałem się z tym tematem, a może tylko przeoczyłem?


Ja pamietam jakis artykul w NSK.
[db]

#30 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-19, godz. 09:05

To może inaczej :D

Pozwolę sobie na pewne założenie w związku z tym tematem, nauką WTS i codziennym życiem:

Stosunek nauki na łamach publikacji WTS poświęconej transfuzji do wykrwawiania mięsa wynosi: 100:0,1
Stosunek napotykania sytuacji zjadania mięsa (sprawa wykrwawiania mięsa) do transfuzji wynosi: 100:0,1

B)

Użytkownik pawel r edytował ten post 2007-01-19, godz. 09:06

Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#31 mijan-obserwator

mijan-obserwator

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 12 Postów
  • Gadu-Gadu:183331
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Austria

Napisano 2007-01-20, godz. 01:06

O ile pamiętam kiedy poruszałem kwestię spożywania krwii głównie chodziło o transfuzję. Niemniej kilka razy poruszyłem sprawę wykrwawiania zwierząt i o ile dobrze pamiętam świadkowie Jehowy tego nie czynią Tak przynajmniej wynikałoby z dotychczasowych tłumaczeń śJ jakich spotkałem. Jeśli tak ma się stan faktyczny to z całym szacunkiem ale trzeba jednoznacznie powiedzieć że świadkowie Jehowy spożywają krew. B)
kwestia krwi a jedzenie miesa
kilka pytań do śJ
Ryby
Niekoszerność krwi a transfuzja - postawa żydów
poczęstunek u nie-żydów a koszerność
ryba a koszerność
koszerność czy obowiązuje nie-żydów
spozycie krwi i odpuszczenie tego grzechu

Kpł 17:13-14 Bw „Każdy, kto z synów izraelskich i z obcych przybyszów mieszkających pośród nich, upoluje zwierzę albo ptaka, które wolno jeść, niech wypuści jego krew i przykryje ją ziemią.Gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, w niej ono tkwi; dlatego powiedziałem do synów izraelskich: Nie będziecie spożywać krwi z żadnego ciała, gdyż życie wszelkiego ciała jest w jego krwi, więc każdy, kto ją spożywa, będzie wytracony.”

Rdz 9:3-4 BT „Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko.Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.”

Czy w ogóle świadkowie Jehowy przykładają wagę do sprawdzania co za mięso spożywają? Jak weryfikują to czy mięso nie jest ze zwierzęcia uduszonego, niewykrwawionego, niepadłego itd? Zdecydowana większość mięsa nie spełnia nie tylko części ale i wszystkich zasad koszerności w tym wielu aspektów związanych z wykrwawianiem.

Prosiłbym o odpowiedź jak mianowicie świadkowie Jehowy dbają o wykrwawianie zwierząt by nie spożywać krwi zgodnie z tym co uczy Biblia. B)


Prosze bardzo odpowiedz znajdziesz wysluchujac audycji "Krew jest Swieta" w 5-ym Albumie
wysluchaj 4-ech czesci audycji - jest tam zamieszczona rowniez wypowiedz prof.Zbigniewa Religi

[...]linki nie na temat wycinam, moderator

Album mijan-obserwator5


Serdecznie zapraszam do odwiedzenia wszystkich moich Albumów - mijan-obserwator z Austrii

#32 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-20, godz. 01:22

mijan ja proponuje wypowiedzi żywe a niemonologiczne. To jest forum a nie sala wykładowa. Poza tym wypowiedź pana Religi już dawno jest znana ;) Jeśli nic poza linkami a zarazem autorekamą nie masz do przekazania to szkoda...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych