Skocz do zawartości


Zdjęcie

CK ogłasza wypełnienie się słów z Mat. 24:14 !


  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#21 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 19:53

Czesiu, bądź grzecznym chłopcem i nie wytykaj mnie palcem w kwestii mojego "wiecznego studiowania". chociaż jestem dobrze wychowany powiem g. Tobie do tego jak długo i z jakiego powodu mogę być "wiecznym studentem". jakoś ja Ciebie nie pytam, cóż było powodem twojego exodusu z poprzedniej grupy religijnej. zapewne nie zapytam Ciebie o to również wedy, kiedy znowu uznasz, że czas "na zmiany". jak dla mnie to WTS ma się całkiem nieźle i nie zanosi się na rewolucję.
ale to tak moim zdaniem jako "wiecznego studenta".

#22 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-19, godz. 19:56

Czesiu, bądź grzecznym chłopcem i nie wytykaj mnie palcem w kwestii mojego "wiecznego studiowania". ale to tak moim zdaniem jako "wiecznego studenta".





Łoo kurde, a tu juz koniec. Biedny Maciej dostanie od ,,snajpera Jehowy'' a tyle studiował i na raj się nie załapał. O pech.

#23 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-19, godz. 20:00

Czesiu, bądź grzecznym chłopcem i nie wytykaj mnie palcem w kwestii mojego "wiecznego studiowania". chociaż jestem dobrze wychowany powiem g. Tobie do tego jak długo i z jakiego powodu mogę być "wiecznym studentem". jakoś ja Ciebie nie pytam, cóż było powodem twojego exodusu z poprzedniej grupy religijnej. zapewne nie zapytam Ciebie o to również wedy, kiedy znowu uznasz, że czas "na zmiany". jak dla mnie to WTS ma się całkiem nieźle i nie zanosi się na rewolucję.
ale to tak moim zdaniem jako "wiecznego studenta".

A ty bądź łaskaw nie pouczać mnie jak uczniaka. Jak chcesz odgrywać rolę nauczyciela, to chociaż odpowiadaj na pytania jakie się tobie zadaje. Albo okaż chociaż odrobinę pokory i przestań z tą wyższością pouczać tych, co nie zgadzają się z naukami WTS-u, które tak zachwalasz jako pochodzące od Boga i jako jedyną prawdziwą religię.
Czesiek

#24 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 20:10

Łoo kurde, a tu juz koniec. Biedny Maciej dostanie od ,,snajpera Jehowy'' a tyle studiował i na raj się nie załapał. O pech.

Iszbinie czyżby mnie coś ominęlo ? jest gdzieś już raj na który z utęsknieniem czekam. no to rzeczywiście klopsik :(

Czesiu nie było mnie kilka dni. nawet słowem jeszcze do Ciebie nie zagaiłem, a ty się obruszasz ? no, Czesiunia nie dąsaj się. wiesz jak to jest z kolegami. siedzimy sobie w tej wielkiej piskownicy, przebieramy łopatkami, czasem trochę komuś piaseczku poleci w oczka. ale przecież w tym nie ma nic osobistego. prawda ?

#25 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-19, godz. 20:10

Iszbinie czyżby mnie coś ominęlo ? jest gdzieś już raj na który z utęsknieniem czekam. no to rzeczywiście klopsik :(



To nie wiedziałes?

Chłopie już było tyle Armagedonów, a po nich rajów, że głowa mala. A Ty jak zwykle studiowałes i nie zauważyłes? Pech, pech, pech.

#26 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-19, godz. 20:16

Czesiu nie było mnie kilka dni. nawet słowem jeszcze do Ciebie nie zagaiłem, a ty się obruszasz ? no, Czesiunia nie dąsaj się. wiesz jak to jest z kolegami. siedzimy sobie w tej wielkiej piskownicy, przebieramy łopatkami, czasem trochę komuś piaseczku poleci w oczka. ale przecież w tym nie ma nic osobistego. prawda ?

Maciusiuniu
brudziunia nie piliśmy i w tej samej piaskownicy nie bawiliśmy się, abyś tak protekcjonalnie zwracał się do mnie.
A ptyaniusa zadałem już tak dawno, że nie wymiguj się chwilową nieobecnością.

A tak dla przypomnienia Macieju, to przedstawiłem się imieniem Czesiek i chciałbym aby śJ i ich sympatycy używali tej formy mojego imienia bez dalszego zdrabniania.
Czesiek

#27 Maciej

Maciej

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1089 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 20:19

eee nie Czesiek. brudzia. daj spokój. w dzisiejszych czasach jeszcze popełnia się takie archaizmy ? nie nie to nie dla mnie. ale dobrze sorry jeżeli poczułeś się dotknięty. nie to było celem

#28 słowiczek

słowiczek

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 114 Postów
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-01-19, godz. 21:10

Zaciekawiły mnie słowa "Jehowa jednak nie wysyła swoich sług tam, gdzie mogliby zostać zabici..."
Można zadać pytanie. Skoro Jehowa nie posyła sJ w te zagrożone regiony to dalaczego pozwolił ze umierali np w Auswitz??

#29 brooklyn_hunter

brooklyn_hunter

    Forumowicz (51-500)

  • Członkowie
  • PipPip
  • 464 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Sidarpointohajo

Napisano 2007-01-19, godz. 21:52

"Moi" Świadkowie podkreślali zawsze, że ogłoszenie Dobrej Nowiny jest równoznaczne z końcem świata. Wojny już były, głód już był, wszystko już było, tylko głoszenia Dobrej Nowiny nie było i to jest właśnie to, co zainicjuje Armagedon. Zobaczymy, co będzie :).

Pamiętam, jak kiedyś było mówione, że będziemy tak długo głosić, aż Jehowa powie STOP.
Miało to być równoznaczne z zamknięciem drzwi od "arki".
Ciało Kierownicze nazywa siebie "kanałem" między Jehową i swoimi sługami,
dlatego gdy wypowiadają oni coś oficjalnie spodziewają się, że tak to będzie odebrane.
Taką pyszałkowatosc mają oni już w sobie od dawna. :)

Jeżeli zaś chodzi o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie, krążą już maile "gorliwych" braci dementujące tą wypowiedź. O tym można przeczytać w drugim linku podanym na początku tematu.

Dołączona grafika
---------------------------------------------------------------------------------

"Wśród SJ, wszyscy mówią o "prawdzie", ale nikt jej nie może (do końca) powiedzieć..."
"Żeby do zródła dotrzeć, trzeba pod prąd popłynać."
"Kto choć raz zajrzał za kulisy, ten już dłużej nie zadowoli się fasadą."
"Z kłamstw, w które uwierzymy, stają się prawdy, z którymi żyjemy."
"Nikt nie jest tak ślepy jak ten, który nie chce widzieć."
"W każdej religii są owce i pasterze, ale tylko owce są dojone, strzyżone i zarzynane, pasterze nie..."





#30 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-19, godz. 23:25

Pamiętam, jak kiedyś było mówione, że będziemy tak długo głosić, aż Jehowa powie STOP.
Miało to być równoznaczne z zamknięciem drzwi od "arki".
Ciało Kierownicze nazywa siebie "kanałem" między Jehową i swoimi sługami,
dlatego gdy wypowiadają oni coś oficjalnie spodziewają się, że tak to będzie odebrane.
Taką pyszałkowatosc mają oni już w sobie od dawna. :)

Jeżeli zaś chodzi o zajęcie oficjalnego stanowiska w tej sprawie, krążą już maile "gorliwych" braci dementujące tą wypowiedź. O tym można przeczytać w drugim linku podanym na początku tematu.


Jak dla mnie wygląda to na wyskoczenie przed szereg. Tzn. nie wątpię, że ten gość rzeczywiście zdradził jakieś pogłoski, spekulacje, czy tok rozumowania, według którego kombinuje się dzisiaj w Betel, ale ten pogląd nie ma oficjalnej akceptacji i wątpię, żeby taką dostał. Gość najprawdopodobniej dostanie kopa (w dół, lub tzw. kopa w górę), głównie nie ze względu na to, że zaprezentował własne poglądy (pamiętam, że ilekroć słuchałem wykładu kogoś chociażby z polskiego biura oddziału to primo były bardzo oryginalne i odbiegające od typowej wykładowej sztampy, secundo poruszały się na granicy pomiędzy oryginalnością a herezją) tylko dlatego, że to wypłynęło na globalne forum dzięki internetowi. Takie wychodzenie przed szereg miało miejsce zawsze, tylko kiedyś dałoby się to łatwiej zatuszować a dzisiaj cały świat dowiedział się o czym to spekulują bracia w betel. A o czym spekulują? O czymś nowym? Poglądy niemal toczka w toczkę takie same krążyły jako "prywatne spekulacje" po zborach od wielu, wielu lat.
[db]

#31 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-20, godz. 01:13

O ile pamiętam dobrze to gdzies pisało że głoszenie miało zakonczyc sie przed końcem XX wieku :P
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#32 Czesiek

Czesiek

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 5701 Postów
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano 2007-01-20, godz. 09:06

' date='2007-01-20 00:25' post='50273']
Jak dla mnie wygląda to na wyskoczenie przed szereg.


Takie wyskoczenie przed szereg może mieć jeszcze jeden cel - może być sondą jak daną naukę zaakcepyują "bracia" i ile śmiechu to wywoła wśród odstępców i osób dyskutujących z poglądami CK.
Czesiek

#33 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-20, godz. 09:14

O ile pamiętam dobrze to gdzies pisało że głoszenie miało zakonczyc sie przed końcem XX wieku :P


W Strażnicy, chyba w pierwszej połowie lat 90-tych.
[db]

#34 brat_jaracz

brat_jaracz

    Nadzorca widnokręgu ;-)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 3225 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-20, godz. 09:51

Cała ta sytuacja nie wygląda na nic innego, jak kolejne podkręcenie koniunktury :rolleyes: . Wzrost jest mizerny, zainteresowanych niewielu, odstępcy plują jadem, a nawet samym braciszkom często bardziej w głowie zbijanie kasiorki niż odwiedzanie nieznanych ludków po chałupach B) . Well, coś z tym trzeba zrobić, dać jakiegoś kopa, bo inaczej cała karuzela przestanie się kręcić :P . I tak oto mamy po raz kolejny odgrzewanie nieświeżego kotleta pt. "Ele-mele-dudki, czas pozostał krótki" :D :lol: :lol: .
"W świecie panuje skłonność do odrzucania przewodnictwa. (...) W organizacji Bożej nie ma ducha niezależnego myślenia, a ponadto naprawdę możemy ufać tym, którzy nam przewodzą".
Strażnica z 15 września 1989, s. 23.


"Każdy może krytykować, a (...) dopuszczenie do krytyki to nikomu nie podoba się. Dlatego, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie (...)".
"Rejs"

#35 Sebastian Andryszczak

Sebastian Andryszczak

    BYŁEM Świadkiem Jehowy

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 6348 Postów
  • Gadu-Gadu:748371
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Karpacz

Napisano 2007-01-20, godz. 12:21

Cel został dobrze opisany przez brata Jaracza, z tym, że w cytowanym przecieku widać brak profesjonalizmu manipulatorów strażnicowych. Po jaki gwint przyznawali się do braku ŚJ w Afganistanie? Po co konstruowali idiotyczne wyjaśnienia że Jehowa nie posyła sług tam, gdzie mogą być zabici?

Przecież mogli uruchomić starą śpiewkę pt. "Jehowa jest sprawiedliwy i napewno zadba o to, aby mieszkańcy Afganistanu usłyszeli prawde", mogli też wyrazić wzięte z sufitu przypuszczenie, że "być może" mieszkańcy tego kraju słyszą ewangelię, a owoc nie dociera z powodu ułomności środków łączności, itd. itp. Mogli wreszcie nic nie pisać nt. Afganistanu i już.

A swoją drogą, ciekawe, że na liście państw bez ŚJ jakoś zabrakło Watykanu.
Czyżby któryś z gwardzistów B16 został swiadkiem Jehowy? ;)

Użytkownik Sebastian Andryszczak edytował ten post 2007-01-20, godz. 12:22


#36 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-20, godz. 12:46

A swoją drogą, ciekawe, że na liście państw bez ŚJ jakoś zabrakło Watykanu.
Czyżby któryś z gwardzistów B16 został swiadkiem Jehowy? ;)

:blink: A o tym nie pomyślałem :D
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#37 ISZBIN

ISZBIN

    Elita forum (> 1000)

  • Validating
  • PipPipPipPip
  • 1184 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano 2007-01-20, godz. 13:14

A swoją drogą, ciekawe, że na liście państw bez ŚJ jakoś zabrakło Watykanu.
Czyżby któryś z gwardzistów B16 został swiadkiem Jehowy? ;)





Hmm no jakas tam rodzina B16 jest Świadkiem Jehowy, wiec B16-temu na pewno głosi lub glosila kiedys:PP Stad nie ma watykanu na liście. Miał B16 szanse na nawrócenie. Koniec.

#38 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-01-20, godz. 13:21

Hmm no jakas tam rodzina B16 jest Świadkiem Jehowy, wiec B16-temu na pewno głosi lub glosila kiedys:PP Stad nie ma watykanu na liście. Miał B16 szanse na nawrócenie. Koniec.

Poważnie? Możesz jakiegoś linka gdzie pisze o tym że B16 ma w rodzinie śJ podac? :)
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#39 Terebint

Terebint

    Taoista

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4710 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-01-20, godz. 13:41

Poważnie? Możesz jakiegoś linka gdzie pisze o tym że B16 ma w rodzinie śJ podac? :)

Ta informacja jest gdzieś na naszym forum wraz z linkiem do artykułu z kuzynką B XVI

ps. Znalazłem: http://watchtower.or...

Użytkownik Terebint edytował ten post 2007-01-20, godz. 13:45

"Ot, ma wygląd ptaka, a więc będzie latał, proste". - Baltazar Siedem Słońc


#40 [db]

[db]

    oświecony

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2827 Postów

Napisano 2007-01-20, godz. 14:23

Hmm no jakas tam rodzina B16 jest Świadkiem Jehowy, wiec B16-temu na pewno głosi lub glosila kiedys:PP Stad nie ma watykanu na liście. Miał B16 szanse na nawrócenie. Koniec.


ŚJ wychodzą z założenia, że każdy inteligentny ksiądz wie, że to oni mają rację i świadomie tkwi w błędzie ;) Poza tym wielokrotnie ogłaszali różnego rodzaju rezolucje i uważają, że w ten sposób Orędzie zostało ogłoszone także Watykanowi "na świadectwo".
[db]




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych