Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kanada: Sześcioraczki w rodzinie ŚJ


  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#21 Artur Schwacher

Artur Schwacher

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2617 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Kostrzyn

Napisano 2007-02-04, godz. 17:39

A co zbór nie mógł zorganizowac zbiórki? Nie ma kontaktów? Czy bogaci bracia nie mogli pospieszyć mu z pomocą? Nie ma co piekny obraz chrzescijanskiej miłości. Umarł z braqku pieniędzy żyjąc we wspaniałej i pomagającej sobie społeczności braci!

A przy okazji nie wie kolega jak ważny jest stan psychiczny w walce z rakiem???

I do Twojej wiadmosci. Nie groź mi bo ja sie ani Ciebie ani WTS nie boję. To on powinien sie bac i nawet nie mnie nie ex-ów ale Swiadków Jehowy bo to oni kiedyś rozliczą Straznice za to całe bagno.

Użytkownik Artur Schwacher edytował ten post 2007-02-04, godz. 17:44

To jest forum o Świadkach Jehowy. Ta religia może i ma tam swoje plusy. Rozchodzi się jednak o to aby te plusy nie przesłoniły nam minusów.
Wpadnij do mnie na Facebooku!

#22 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 17:42

A co zbór nie mógł zorganizowac zbiórki? Nie ma kontaktów? A nie wie kolega jaki ważny jest stan psychiczny w walce z rakiem???

wowczas to bylo ok 100 000 nowych zlotych i to tylko jesli dawca jest juz i nie trzeba go szukac. wiec sie zastanow czlowieku co piszesz. zbor zadzialal w kwestii erytropoetyny. sam o to zadbalem .niestety pozniej mnie do niego w szpitalu nie dopuszczono wiec nawet jej nie mialem jak dostrczyc
[font=Tahoma]

#23 Adrianna29

Adrianna29

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów

Napisano 2007-02-04, godz. 17:46

Ja osobiście stanęłam w obliczu odmowy transfuzji krwi. Kiedy urodziłam syna, wdało się zakażenie i z kazdą chwilą mój stan sie pogarszał. Przewieziono mnie na OIOM, lezałam pod tlenem, a lekarze debatowali. Taki krytyczny stan trwał ok 3,4 dni. Odmówiłam transfuzji krwi. Podjełam swiadoma decyzje. Dlatego apeluje do was wszystkich zeby nikt nie oceniał SJ którzy w obronie swoich przekonań podejmują takie a nie inne decyzje.Nikt kto nie znalazł sie w takiej sytuacji nie wie jaki to bół.,strach przed smiercią a jednoczesnie pragnienie dochowania Bogu wierności...Ja to przezyłam. Urodziłam slicznego synka i świadomie sie z nim żegnałam.

Moi drodzy chciałam w tym miejscu napisać o nacisku jaki była na mnie wywierany.Pisze tutaj oczywiście tylko i wyłącznie to co mnie spotkało i jaka była moja sytuacja. Najwiekszy nacisk wywierali na mnie lekarze. Zero szacunku do przekonań religijnych.Natomiest bracia w zborze nie wywierali na mnie zadnego nacisku, bracia z KLS nie wywierali nacisku ani na mnie ani na moja rodzine, ani na kogokolwiek. Pomagali w sprowadzeniu leków z Warszawy, modlili się, ale zawsze powtarzali ze to moja decyzja. Nie pisze tego by bronic kogkolwiek, pisze jak było z własnych przezyć.To było dokładnie- 28 lutego minie 11 lat od tamtych chwil.Kwestią najbardziej traumatyczną była dla mnie propozycja lekarzy że oni mogą dać mi transfuzje na nocnej zmianie i nikt się o tym nie dowie. Ani bracia ani rodzina.
Po tej propozycji utwierdziłam się w w przekonaniu o słuszności mojej decyzji tylko.Bardzo duzo sie modliłam.To był staraszny czas. Nikt nie wie co się wtedy dzieje z człowiekiem. SJ uważają ze są w ten sposób lojalni wobec Boga.Nie robia tego dla swoich korzysci dla poklasku, zrozumcie ze oni robią to kierowani głeboka wiarą, ze nawet jesli umrą Stwórca o nich nie zapomni. Pozdrawiam.

Użytkownik Adrianna29 edytował ten post 2007-02-04, godz. 17:48

[quote],,Częstokroć samą wiarą ozdrowieje chory,wiara morza osusza i przestawia góry..."

#24 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 17:55

wielki szacunek dla ciebie adrianno za te szczera wypowiedz
[font=Tahoma]

#25 Adrianna29

Adrianna29

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 77 Postów

Napisano 2007-02-04, godz. 18:01

wielki szacunek dla ciebie adrianno za te szczera wypowiedz


Pozdrawiam Cie serdecznie Hubercie :) .
[quote],,Częstokroć samą wiarą ozdrowieje chory,wiara morza osusza i przestawia góry..."

#26 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-04, godz. 18:01

Co do nacisków lekarzy to chyba inna sprawa. Akurat w tej kwestii to większość z nas się może wypowiedzieć. Ja również.

Co do ugólnień hubert wobec ex-ów to albo konkretnie pisz o kogo Ci chodzi albo nie pisz w opóle.
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#27 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 18:04

podobnie ty albo podaj nazwiska tych z KLS-u ktorzy naciskaja albo zamilcz!! na wieki!!!
[font=Tahoma]

#28 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-04, godz. 18:48

podobnie ty albo podaj nazwiska tych z KLS-u ktorzy naciskaja albo zamilcz!! na wieki!!!

Hubercie pogrzeb na tym forum a moze znajdziesz kilka świadectw ludzi mówiące o naciskach w bardziej nawet błachych sprawach, no chyba, że tak jak to ująłeś ex-śJ są niewiarygodni... Ja nikomu nie stawiałem zarzutów tak jak to Ty uczyniłeś stwierdzeniem, że ex-śJ są niewiarygodni. Ba nawet Tobie nie zarzuciłem że skłaniałeś do czegoś innych. Natomiast tylko na tym forum jest sporo opisów właśnie ex-śJ zgodnie mówiących o naciskach w różnej tematyce, ale i tak możesz to potraktowac jako niewiarygodne bo w końcu są one ex-ów...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#29 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 19:09

ale oni tam nie po to są by wspierać w tychże rzeczach tylko w sadyźmie WTS, tak sadyźmie bo inaczej nie da się tego nazwać (z całym szacunkiem do Twojego bagażu doświadczeń)...

to w koncu po co sa by wspierac czynaciskac??? i ja po co tam bywalem wspierac czy naciskac???
[font=Tahoma]

#30 pawel r

pawel r

    Niepoprawne stworzenie Boga

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 4853 Postów
  • Płeć:Male
  • Lokalizacja:Scecin City

Napisano 2007-02-04, godz. 20:05

hubercie jak wczytasz się wtekst zauważysz że uważam już samą naukę WTS za sadystyczną pod tym względem która jak często działa na sumienia ludzi stawiając ich w rozdarciu dlatego już sama instytucja z tego tytułu KLS-u jest taka jaką opisałem bez odnoszenia się do konkretnych spraw. Nie twierdzę i nie twierdziłem przy tym nigdy że nie było ludzi którzy by w tak oczywisty sposób odmawiały transfuzji, lecz mniemam że jest to nieliczna grupa osób - tak czysto subiektywnie z zaczytanych świadectw, nie da się innych badań na ten temat przeprowadzić stricte obiektywnych. To dokłądnie miałem na myśli w podejściu do tych co stają przed tak waznymi decyzjami w swoim życiu i tych co w tym uczestniczą. I wyprowadź mnie z błędu ale o ile czytywałem takie świadectwa to ludzie z KŁSu pojawiają się nawet bez prośby osób stających przed takim wyborem więc już z tej racji dziwnie to wygląda. Co więcej miałem okazję czytać świadectwa mówiące że właśnie śJ opuszczali w potrzebie braci kiedy Ci decydowali się na transfuzję, więc wybacz hubercie ale dodając do tego wielokrotne inne sytuacje ex-śJ mówiące o opuszczeniu jednych braci przez drugich kiedy nie raz bardzo źle się działo w życiu śJ i nie po myśli zgodnej z naukami WTS jakże nie przekładać równiez na potwierdzenie tychże świadctw mówiących o dylemacie przed jakim stają konkretne osoby? A tych świadect opuszczenia nawet w błachcyh sprawach i potępianie nawet nie czynów ale osób za swoje zachowanie jakże nie przenosić na tak poważną sprawę miałbym? Musiałbym naprawdę być ślepcem. Nie twierdzę ze kazdy brat zajmujący się konatktami ze szpitalami stosuje naciski ale już samo pojawienie się jakże może być odbierane skoro takiej osobie może byc po prostu "głupio" nieodmówić? Zerknij na tak chociazby błache sprawy o których Strażnica się nie rozpisuje a przy których nie raz naciska się na "zachowanie" niezgodne z nauczaniem WTS (bo nie z Biblią) a z świadectw wynika niejednokrotnie że do wykluczeń dochodzi bez podania zasad Biblijnych (pomijam tu kwestie zasadnych KS dot niemoralności, a odnosze się do tych które poruszaja sprawy osob twierdzące niezgodnosci doktryny WTS z Biblią). Czyż mało takich świadectw nacisków? Jakże miałbym to ignorować? Powiedz mi na jakiej podstawie?

A co do ofiar z dzieci to polecam ten filmik http://video.google....mp;q=watchtower gdzie (jeśli nie pomyliłem filmu :P ) m.in. rodzice protestują w związku ze śmiercią ich dzieci, a czy robiliby to gdyby było wszystko ok???

Że nie wspomnę o tym że kiedyś za to wykluczano a teraz to "kwestai sumienia" - a ta kwestia sumienia wygląda tak że jest to baaardzo niemile widziane...
Należę do 144...

Islam zdominuje świat
Islam będzie rządzić światem
Ściąć głowy tym, którzy znieważą Islam
Islam jest religią pokoju...


#31 hubert684

hubert684

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 1993 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-02-04, godz. 20:21

moge udowodnic listami od WTS jak wyglada procedura uruchomienia KLS w konkretnych przypadkach. nigdy nie ma czegos takiego ze pojawiaja sie nie proszeni. .to tak po prostu nie dziala. niby jako kto mieliby pojawiac sie.. bracia duchowi?? dla szpitala to nikt. tylko po uprzednim powiadomieniu nadzorcy , ktory wypyta o wszystko co wazne i potem dzwoni do KLS ktos sie pojawia. oczywiscie inaczej wyglada planowana operacja wowczas uruchamia sie Kls jeszcze zanim pacjent pojdzie do szpitala. woczas dzialanie KLs jest tez inne szuka dla pacjenta lekarza ktory respektuje nasze zasady. Nawet jesli juz jest jakis konflikt Kls szuka mozliwisci wspolpracy nie zaostrzenia kontaktu. Ostatnio pojaiaja sie urzedzenia w szpitalach przyjaznie do nas nastawionych spnsorowane przez WTS . szuka sie mozliwosci pracy naukowej wymiany doswiadczen. szpital moze korzystac z naszej bazy danych o sposobach leczenia istnieje 24 godzinne centrum informacji o szpitalach.
robi sie wszystko by bracia czuli wsparcie.
mozna to traktowac jak sie chce.
jesli ktos przychodzi to jest nacisk ,a jak nie przyjdzie nikt to sa pozostawieni. jakbys sie nieodwrocil to d...a zawsze z tylu.
jak mowia dajcie mi czlowieka a ja paragraf na niego sam znajde.
KLS robi swoje a psy niech szczekaja jak chca.
oczywiscie w tym wszystkim nie da sie jednemu zaprzeczyc.. gdy ktos woli wybrac metode leczenia niezgodna z pogladami SJ oznacza to automatycznie ze rezygnuje z wszystkich staran organizacji w pomaganiu mui wspieraniu go. dla mnie to jasny i zdrowy uklad.
Jestem naturalnie przeciwny potepianiu ludzi za ich decyzje podejmowanie w obliczu nacisku zycie albo smierc. teki nacisk rozogniaja oczywiscie niestety nadal jeszcze lekarze uparci w kwestii krwi. Wyrodna matko!!! dzieci chcesz osierocic!!!! jak ja to dobrze znam!!!
natimiast nie dziwie sie ze negatywnie przez zbor odbierane sa decyzje pacjenta o keczeniu sie przy urzyciu krwi.
moge przypuscic tez te msl ze w niejednym przypadku mysl o tym jakie skutki rodzinne przyniesie pacjentowi leczenie krwia moglo miec wplyw na decyzje o wyborze metody leczenia . co nie zmienia faktu ze nadal byly to suwerenne decyzje poszczegolnych osob.
[font=Tahoma]

#32 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-02-22, godz. 14:16

Za trzy tygodnie strony spotkają się w sądzie.

Najnowsze wiadomości: Z inicjatywy strony rządowej spotkanie zostało przełożone co najmniej do kwietnia. (źródło: link)
.jb

#33 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-17, godz. 10:12

spotkanie zostało przełożone co najmniej do kwietnia.

Już po spotkaniu. Wniosek prawnika rodziców o możliwość przesłuchania personelu medycznego oraz pracowników społecznych, którzy wsparli decyzję o przeprowadzeniu u dzieci transfuzji, został odrzucony. Ponadto sędzia uznał, że zgromadzony materiał jest wystarczający i nie wyraził zgody na zaproszenie kolejnych, wskazanych przez prawnika rodziców, ekspertów. Kontynuacja sprawy prawdopodobnie w lipcu.
.jb

#34 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-04-29, godz. 11:03

Poniżej artykuł z gazety polonijnej:


Kontrowersyjna transfuzja sześcioraczków

Monika Bujalska
Apr 19, 2007



Adwokat rodziców pierwszych w Kanadzie sześcioraczków powiedział w sądzie, że konstytucyjne prawa jego klientów zostały naruszone przez rząd.


Uważa, że kiedy departament usług dla dzieci zabrał niemowlaki żeby przeprowadzono im transfuzje krwi wbrew woli ich rodziców, rodzice powinni mieć możliwość apelacji od tej decyzji w sądzie.

Prawnik Shane Brady starał się uzyskać zezwolenie na przesłuchanie lekarzy, urzędników działu socjalnego oraz adwokata rządowego, którzy podpisali wniosek popierający rząd w zabraniu niemowląt na zabiegi.

Nie jest to jednak normalna procedura sądowa, więc sędzia sądu najwyższego Kolumbii Brytyjskiej Donald Brenner odrzucił żądania Brady'ego. Nazwiska rodziców nie mogą zostać opublikowane na mocy nakazu sądowego.

Obydwoje są świadkami Jehowy i ich religia zabrania im transfuzji krwi, nawet w przypadkach, kiedy zabieg ten może uratować życie.

Brady oświadczył w sądzie, że lekarze mogą jedynie wyrazić swoje opinie, ale nie jest to powód, dla którego dzieci powinny być poddane transfuzji krwi.

Sześcioraczki urodziły się 7 stycznia tego roku w B.C. Children's Hospital, o cztery miesiące za wcześnie. Każde ważyło około 1,8 funta.

Dwoje z nich zmarło w ciągu kilku tygodni po urodzeniu. Czwórka, dwie dziewczynki i dwóch chłopców, przeżyła.

Trójka z nich jest w domu, a jeden chłopczyk przebywa jeszcze w szpitalu.

Stojąc przed budynkiem sądu adwokat rodziny oświadczył, że długotrwałe efekty przedwczesnego porodu nie są jeszcze znane.

"Niemowlęta są zdrowe jak na dzieci urodzone bardzo wcześnie, ale nie wiemy, jaka jest diagnoza na dłuższą metę. Rodzice mają nadzieję, że jest pozytywna, ale jest jeszcze za wcześnie, żeby móc na ten temat coś powiedzieć" - oświadczył Brady.

Brady stara się odwrócić decyzję dyrektora departamentu usług dla dzieci, która pozwoliła na prawne usunięcie dzieci do szpitala, oraz składa apelację od dwóch decyzji sądu prowincyjnego, które upoważniły lekarzy do przeprowadzenia transfuzji.

Brady jest sam świadkiem Jehowy, który często reprezentuje innych wyznawców tej religii w procesach sądowych.

Został sam podany do sądu przez mężczyznę, który zarzuca mu, że doradził jego córce, by odmówiła transfuzji krwi. Sprawa śmierci Bethany Hughes ma się rozpocząć przed sądem apelacyjnym Alberty 28 czerwca.

"Może nie wszyscy zgadzają się z religijnymi przekonaniami tych rodziców. Ale nie o to tu chodzi. Uważam, że każdy rodzic byłby zły, gdyby dowiedział się, że rząd może zabrać wbrew jego woli dziecko i wtrącać się w sprawy między rodzicami a dziećmi w ważnych sprawach, bez usprawiedliwienia" - powiedział Brady, który dodał, że rodzice sześcioraczków uzyskali opinie medycznych ekspertów z Ontario, Nowego Meksyku i Kalifornii, które twierdziły, że transfuzje krwi w tym przypadku nie były konieczne.

--
źródło: "Gazeta", link


O wspomnianej wyżej sprawie Bethany Hughes tutaj: link
.jb

#35 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-06-20, godz. 14:35

Wniosek prawnika rodziców o możliwość przesłuchania personelu medycznego oraz pracowników społecznych, którzy wsparli decyzję o przeprowadzeniu u dzieci transfuzji, został odrzucony.

Powyższa decyzja została właśnie podtrzymana przez Sąd Apelacyjny. (link)
.jb

#36 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-07-14, godz. 00:25

Prawnik rodziców, Shane Brady, poinformował, że uratowane dzieci (cała czwórka) są już w domu i mają się dobrze. Pod koniec sierpnia można się spodziewać kolejnego spotkania w sądzie w związku ze sprawą. (link)
.jb

#37 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2007-10-02, godz. 23:15

Na tym etapie rodzicom udało się uzyskać prawo do wspomnianego wcześniej przesłuchania personelu medycznego. Sprawa nadal w toku. (link)
.jb

#38 baca

baca

    Początkujący (1-50)

  • Członkowie
  • Pip
  • 20 Postów
  • Lokalizacja:Przemyśl

Napisano 2007-11-26, godz. 19:12

Witajcie.
Zrobiono dużo złej krwi na forum tymi przepychankami.
Moje zdanie jest takie, że jeżeli ktos na bij -zabij wierzy w coś ostatecznie, ,(np. kwestia krwi,). to już nic sie nie da zrobić, pociąg pojechał. Ale niebawem powstanie jaki nowy odłam,co zaprze sie operacjom,bo nie ma tego w P Ś . Albo za 20 lat staną okoniem przed wizytami u stomatologa i będą jęczeć dniami i nocami.
Kwestia przetaczania / nieprzetaczania krwi jest z palca wyssana aby było innaczej, aby sie czymś wyróżniać. Przesłanki czysto logicznei religijne są miałkie i mniemanologiczne, ale za to wszyscy wiedza kto to ŚJ: to ci,co sie sami na śmierc skazują choć nie ma takiek potrzeby.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Ja tam bym pod sad polowy postawił takich co w wyniku ślepej wiary dopuścili do zbędnego zgonu, którego można było uniknąć.
Ale w historii było takich napaleńców więcej, co dla dania dowodu swej wiary niezłomnej zaliż dawali sie pożrec zwierzakom na żywca, albo dawali sie wieszać, kawałkowac itd. A islamiści niedouczeni i tępawi pod wodzą swoich przywódców duchowych doo teraz małe dzieci oswajają z pasem trotylu i ucza detonacji.
O tak, umrzec za sprawę, jakie to piękne. Nie wyrzec sie wiary,nawet jak błędna i naciągana, ale twardym być.

( co to jest WTS i KLS bo pojawia sie często)

Zasadniczo sprawa jest lasu i gajowego: jak kto sam skazuje sie na śmierć,a nie ma rodziny-- to spoko,niech robi co chce, to jest odmiana samobója.
JAk kto ma rodzine i prezentuje takie podejscie- ten jest egoista i szaleniec.
Jak kto chce małe dziecko wysłać na łączkę do raju-- temu ekspresowo odebrac prawa rodzicielskie i wysłać do psychiatryka. Dzieci są potrzebne podobno.

ŚJ gdzies po drodze wylali dziecko z kąpielą: religia jest dla nas czy my dla religii?? Wam (ŚJ) sie wydaje, że Bogu potrzebne są do szczęścia wasze nieszczęścia.
Sadystą to On raczej nie jest, choc niektórzy by sie pospierali.

Użytkownik baca edytował ten post 2007-11-26, godz. 19:15


#39 qwerty

qwerty

    Elita forum (> 1000)

  • Członkowie
  • PipPipPipPip
  • 2138 Postów
  • Płeć:Male

Napisano 2007-11-27, godz. 18:23

temat jest baco cięzki, bo z jednej strony masz racje dorosły niech sobie robi co chce i decyduje o sobie, ale w takim razie kto ma decydowac o dzieciach jak nie ich rodzice? Mi to tez nie pasuje , że rodzice biorą odpowiedzialnośc za dzieci według wtsu. Nigdy nie mogłam zrozumieć dlaczego np dzieci katolików mają zginąc w armagedonie tylko dlatego że ich rodzice nie chcieli posłuchac SJ?
z drugiej strony, czy dziecko może wierzyć w Jezusa i w Boga aby osiagnąc zbawienie? W KK także rodzice decydują chrzcąc małe dzieci i w ten sposób zapewniając im w razie co bycie chrzescijaninem........ Trudno, po prostu niektórzy mają pecha że rodza się w takiej anie w innej rodzinie :(
nie potrafiłam uwierzyć.......

#40 jb

jb

    ^o^

  • Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 4057 Postów
  • Płeć:Female
  • Lokalizacja:Polska

Napisano 2008-06-14, godz. 21:03

Media poinformowały, że rodzice sześcioraczków przegrali w sądzie. Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej uznał, że prawo zabezpieczające życie i zdrowie dzieci jest ponad prawem ich rodziców do wyboru metod leczenia w tej sprawie. Uznano także, że czasowe odebranie rodzicom opieki nad dziećmi (by przeprowadzić u nich transfuzję) było medycznie konieczne.
--
szczegóły: link
.jb




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych